Автор Тема: OLIGHT M18 Striker/ Ревю  (Прочетена 2671 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен Fisher

• FlashLion
  • Прохождащ
  • **
  • Публикации: 73
  • диагностициран
OLIGHT M18 Striker/ Ревю
« -: 14 Юли, 2014, 19:41:01 »
Здравейте
Ще Ви представя още един нов фенер от Olight.
Компактен,много лек,лесен за ползване фенер OLIGHT M18 Striker от Military and Tactical серията фенери на Olight.
Фенерът е проектиран с мисълта да бъде използван като средство за самозащита в случаи когато е необходимо.
Въпреки,че фенерът е с доста компактни размери не е направен компромис със захранването като фенерът лесно побира 18650 батерии(най-добрият избор като капацитет и мощност).
Режимите са два Силен и Слаб.Така работата с фенера е много лесна и бърза. Има и режим Строб.

Измерванията ми за сила на светене показаха 650(не 800 както е посочено от производителя) лумена 30 секунди след стартиране на основният режим Силно.
Измерването е с 18650 батерия Keeppower 3400 mAh.
154 лумена за вторият режим Слаб.
Тествах фенера и с две 16340 батерии.Свети по-силно но загрява много бързо и освен това започва да мига,което можеби е сигнализация,че напрежението от две батерии е твърде високо.
Снимките по-долу са директно от описанието към фенера.

М18 Striker тежи 60 грама без батерия. 107 грама с 18650 батерия.

Начинът на превключване на режимите на светене е следния-
Пълно натискане на бутона докато щракне активира режим Силно.
Слабо натискане и отпускане(без да щракне)+ второ цяло натискане активира режим Слаб.
Строб се активира чрез 3 натискания на бутона.
Няма памет за последно използван режим. Фенерът винаги стартира на силния режим.

Стандартната за Olight прозрачна опаковка с изписани всички важни данни отгоре.

Резервни уплътнения,Резервна шапка за бутона,Връзка за ръка,Описание,както и държач(тръба)за две CR123A батерии-за да не хлопат из фенера поради по-малките им размери в сравнение с 18650 батериите.

Фенерът е с познатият дизайн от други фенери на марката.
Изчистен дизайн.Няма специални извивки подпомагащи хвата,но въпреки това фенерът стои доста стабилно в ръка.
Накатката е  добре направена и допринася много за добрия хват.
Фенерът е изработен от аеро алуминий. Отлично анодизиран корпус,без никакви пропуски.
Изработката е на ниво.

За лесно боравене с фенера от Olight са заложили на изпъкнал бутон,лесен за напипване,лесен за натискане дори и с ръкавици или от неудобна позиция-без специално нагласяне на хвата.
Разбира се поради изпъкналият бутон фенерът не може да стои поставен с главата нагоре.

Сравнение с други фенери.
Olight M22,Olight ST25,Olight M18 Striker,Fenix PD35,Olight S10L2

Щипката за закачане е с познатия дизайн. Достатъчно дълга.Достатъчно стегната.Върши много добра работа.

18650 батерии със защита пасват добре и на дължина и на ширина,без да се заклещват.

Една от специалните особености на модела е голямата стоманена корона.
Оцветена в черно за да не привлича преклено вниманието.
Може да се използва като помощен инструмент за самозащита или като инструмент за чупене на стъкло при нужда.
Това са и главните цели на дизайнерите за поставянето на такава корона.

Рефлекторът е алуминиев,гладък за максимална дистанция на светене.
Светодиод Cree XM-L2. Перфектно центриран(както трябва да е при всеки качествен фенер).

Най-добрият вид резба-квадратно сечение,анодизирана за максимална издръжливост.
Капачката на фенера се завива много гладко и стабилно.

Olight M18 Striker е доста лек което означава,че алуминият не е с впечатляваща дебелина.
Стените на тръбата са малко по-тънки отколкото бих искал да бъдат.

Фенерът може да работи без проблем с батерии с изпъкнал или с плосък плюс.

Графика показваща силата на светене в % за време в минути.
Фенерът се справя повече от прилично.
При теста използвах вентилатор за охлаждане на фенера.
Фенерът не е с голяма маса поемаща топлината и няма никакви охлаждащи ребра. Поради това загрява бързо.
За да не прегрее силата на светене се намаля автоматично след 2 минути,като намалянето е постепенно и продължава около минута.

Tеста е с батерия Keeppower 3400.

Ето само първите 15 минути за по-добра видимост.

Светлината от M18 Striker е студена бяла,достатъчно качествена,без син или зелен оттенък.
Синьото уплътнение на стъклото оцветява слабо краищата на лъча. За радост това е  видимо само при осветяване от около 10 см.
Лъчът е добре преливащ от централната ярка част към периферията,въпреки гладкия рефлектор.

Дълбоката стоманена корона също влияе на лъча като краищата му са със специфична форма.

Olight M18 Striker High mode

Olight M18 Striker Low mode

Beamshot comparison.

1 meter, 1/20sec,бяла стена
!

1 meter,1/250sec

5 meters, 1/6sec

5 meters, 1/50sec

M18 Striker е добър избор за мощен фенер захранван от стабилен тип батерия.
Много лек и компактен. Не тежи при дълго носене и не заема много място.
Боравенето с фенера е лесно.
Като недостатък може да се посочи липсата на истински слаб режим. Но все пак целта на модела е лесният и бърз достъп без много щракане до силна светлина в ситуации в които е нужно.

Надявам се ревюто да е полезно за Вас. Благодаря  ;)

Неактивен OLIGHT

• Член на сдружението
  • Старо куче
  • *
  • Публикации: 1830
  • диагностициран
    • OLIGHT BULGARIA
OLIGHT M18 Striker/ Ревю
« Отговор #1 -: 15 Юли, 2014, 10:20:25 »
Поредно, страхотно ревю!
Поздравления, колега!  :nabira:

Неактивен POCEH KOCEB

• наблюдател
  • Дарител
  • Старо куче
  • *
  • Публикации: 1257
OLIGHT M18 Striker/ Ревю
« Отговор #2 -: 16 Юли, 2014, 05:17:08 »
Чудесно ревю както винаги, много добри снимки. Фенера е много добър, има някой дребни неща с които не мога да му свикна но общо взето прехода от максимално силна светлина към по-слаба не е много очевиден... Ползвал съм го най-дълго около 15-20 мин, верно загрява но светлината не пада драстично, интересно как на графиките всичко изглежда иначе... 
Ползвам го със Скилхънтовата батерия от 3400мАч всеки ден, поне за 10-15 мин сутрин когато разхождам кучетата ( вдигат ме по тъмно...) и го зареждам веднъж в месеца колкото да се каже, че го зареждам, иначе би издаянил и повече с тази батерия.
Чудесна изработка, аз го намирам за доста солиден въпреки наистина по-тънките стени на тялото.
Тормози ме че няма корона и отзад но не е болка за умиране.
Специални благодарности на колегата Олайт за сложеното рамо за стойката и прешър суича, качеството на изработката на стойката е впечатляващо, на тоягата седи невероятно но ще го закача постоянно като я събера напълно и реша с каква дръжка ще съм отпред.
Фенера е чудесен, профила му е "тактически", за ежедневни работи някой с друг лъч и по-лесна работа с ключа би бил по-подходящ сигурно но не е като да не върши работа, по-лесно се носи от "нормалните" фенери и това според мене е плюс...

Μολων λαβε !

Неактивен OLIGHT

• Член на сдружението
  • Старо куче
  • *
  • диагностициран
    • OLIGHT BULGARIA
OLIGHT M18 Striker/ Ревю
« Отговор #3 -: 16 Юли, 2014, 08:55:06 »
Мисля да изпратя на колегата за тест една батерия Olight 18650 3400ma/h, че тези ментаци Keeppower не ми вдъхват доверие...  ;)

Неактивен Fisher

• FlashLion
  • Прохождащ
  • **
  • Публикации: 73
  • диагностициран
OLIGHT M18 Striker/ Ревю
« Отговор #4 -: 16 Юли, 2014, 11:19:10 »
Както се вижда от графиката нивото на светлината спада в продължение на 1 минута. Така не е лесно да се хване разликата,но я има.
Няма начин тънък фенер като този да задържи едно ниво на светене без да прегрее. Само прегряването може да намали силата на светене на светодиода с 10% и повече. Разликата може да не е толкова видима ако батерията е с по-ниско напрежение и първоначалната сила на светене(която зависи от напрежението) е по-ниска от това което се получава като резултат от теста с батерия Keeppower.

Като цяло предполагам,че ядрата на Keeppower 3400 и Skilhunt 3400 са почти еднакви,ако не идентични и не би трябвало да има големи разлики при светенето с тези батерии,особено при не толкова висок ток. Възможно е да има малка разлика в "драйверите" на двата фенера,ако са от различни партиди.

Шегата на колегата Olight е доста неуместна,предвид обективността на ревюто и сериозността с която е направено.
Нека не прекаляваме с (анти)маркетинга! Keeppower не са ментаци и отдавна са се доказали на пазара.
Заедно с батериите на Eagletac и AW са сред най-предпочитаните от гледна точка на сигурност и ефективност.
Държат без проблем голям ток,като защитата им работи точно когато трябва.Лично съм изпробвал повече от 10 батерии.
Както знаете ядрото е на Panasonic,които знаят много добре как се правят батерии.
Не съм избрал какви да е батерии за ревютата ми.

« Последна редакция: 02 Август, 2014, 18:28:47 от Fisher »

Неактивен OLIGHT

• Член на сдружението
  • Старо куче
  • *
  • диагностициран
    • OLIGHT BULGARIA
OLIGHT M18 Striker/ Ревю
« Отговор #5 -: 16 Юли, 2014, 11:30:34 »
Ами по памет, колегата Марчинков беше получил някакви проблемни бройки от keeppower. Разбира се - случва се на всички. За клетките на панасоник също съм съгласен, че са най добрите на пазара.
Все пак и с емпиричен тест може да се получат интересни резултати.
Например:

От тази гледна точка ми е интересно, какво би показал фенера М18 и с други батерии.

Неактивен Marcinkov

• Дарител
  • Старо куче
  • *
  • Публикации: 3680
OLIGHT M18 Striker/ Ревю
« Отговор #6 -: 16 Юли, 2014, 11:44:38 »
Бях поръчал четири броя RCR123 Keeppower и два броя 18650 18650 3400ma/h. Две от RCR123-ките бяха явно с проблеми в защитата, другите две все още си бачкат като хората, а двете бройки 18650 са перфектни до момента, за съжаление едната почти я подарих и сега малко ме е яд.

ArmsBG OlightBG Batteryservice