Автор Тема: Spyderco Police3  (Прочетена 9345 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Активен Zagy

• нафтения
  • Старо куче
  • Публикации: 684
  • Reputation Power: 14
  • Zagy няма влияние.
  • диагностициран
Spyderco Police3
« Отговор #50 -: 12 Декември, 2016, 13:27:20 »
Добре де, ами тази огромна дупка на острието не прави ли безсмислени всички останали интервенции по него с цел подобряване на здравината?
Точно - 100% е само за разкрасяване - с тия дупки всякаква идея за здравина е директно в кофата. Моооже би е и за една идея по-добро мушкане/проникване при забиване...
Si non confectus, non reficiat.

Неактивен Кирилов13

• Старо куче
  • Потребителско име: kirilov13
  • Публикации: 661
  • Reputation Power: 86
  • Кирилов13 има силата да се справи.Кирилов13 има силата да се справи.Кирилов13 има силата да се справи.Кирилов13 има силата да се справи.Кирилов13 има силата да се справи.Кирилов13 има силата да се справи.Кирилов13 има силата да се справи.Кирилов13 има силата да се справи.
  • диагностициран
Spyderco Police3
« Отговор #51 -: 12 Декември, 2016, 21:58:41 »
Уважаеми колеги, като чета последните постове, ми става интересно колко от вас при нормална употреба за фолдър (не като лост, брадва или бой с чука по него) са счупили острие на Паяк през дупката? Мнението ми е, че са си достатъчно здрави като за сгъваем нож.

Неактивен KirilPetkov

• Старо куче
  • Потребителско име: kirilpetkov
  • Публикации: 1301
  • Reputation Power: 75
  • KirilPetkov има силна воля.KirilPetkov има силна воля.KirilPetkov има силна воля.KirilPetkov има силна воля.KirilPetkov има силна воля.KirilPetkov има силна воля.KirilPetkov има силна воля.
  • диагностициран
Spyderco Police3
« Отговор #52 -: 12 Декември, 2016, 22:22:33 »
Уважаеми колеги, като чета последните постове, ми става интересно колко от вас при нормална употреба за фолдър (не като лост, брадва или бой с чука по него) са счупили острие на Паяк през дупката? Мнението ми е, че са си достатъчно здрави като за сгъваем нож.

*palec*
Пропусната тренировка не се наваксва,тя се губи.

Неактивен Кирилов13

• Старо куче
  • Потребителско име: kirilov13
  • Публикации: 661
  • Reputation Power: 86
  • Кирилов13 има силата да се справи.Кирилов13 има силата да се справи.Кирилов13 има силата да се справи.Кирилов13 има силата да се справи.Кирилов13 има силата да се справи.Кирилов13 има силата да се справи.Кирилов13 има силата да се справи.Кирилов13 има силата да се справи.
  • диагностициран
Spyderco Police3
« Отговор #53 -: 28 Юли, 2017, 22:44:19 »
Полицаи в парадни униформи.  :)

Не ми завиждайте, снимката е от нета.

Активен Marcinkov

• Старо куче
  • Публикации: 3254
  • Reputation Power: 242
  • Marcinkov внушава благоговение!Marcinkov внушава благоговение!Marcinkov внушава благоговение!Marcinkov внушава благоговение!Marcinkov внушава благоговение!Marcinkov внушава благоговение!Marcinkov внушава благоговение!Marcinkov внушава благоговение!Marcinkov внушава благоговение!Marcinkov внушава благоговение!Marcinkov внушава благоговение!Marcinkov внушава благоговение!
Spyderco Police3
« Отговор #54 -: 12 Октомври, 2017, 14:26:41 »
Какво ви е мнението за новия Полицай, сравнен с тройката? Лично на мен Police 3 повече ми харесва.

Активен Zagy

• нафтения
  • Старо куче
  • Публикации: 684
  • Reputation Power: 14
  • Zagy няма влияние.
  • диагностициран
Spyderco Police3
« Отговор #55 -: 12 Октомври, 2017, 14:45:50 »
Мноооого интересен фолдер, от много интересна стомана, каквато все още нямам :) Определено ще се ослушвам за ревюта и тестове.
Si non confectus, non reficiat.

Неактивен Kalmar

• Старо куче
  • Публикации: 759
  • Reputation Power: 33
  • Kalmar работи за форума.Kalmar работи за форума.Kalmar работи за форума.
  • Дърт на орел!
Spyderco Police3
« Отговор #56 -: 12 Октомври, 2017, 16:13:59 »
И аз го загледах този вариант. Ще ми се да мога да го подържа.

Активен Marcinkov

• Старо куче
  • Marcinkov внушава благоговение!Marcinkov внушава благоговение!Marcinkov внушава благоговение!Marcinkov внушава благоговение!Marcinkov внушава благоговение!Marcinkov внушава благоговение!Marcinkov внушава благоговение!Marcinkov внушава благоговение!Marcinkov внушава благоговение!Marcinkov внушава благоговение!Marcinkov внушава благоговение!Marcinkov внушава благоговение!
Spyderco Police3
« Отговор #57 -: 12 Октомври, 2017, 16:16:52 »
Аз съм безкрайно доволен от моята тройка и определено ми е по-симпатичен от четворката с този корем.

Неактивен Мечков

• Херцог
  • Старо куче
  • Потребителско име: мечков
  • Публикации: 1131
  • Reputation Power: 38
  • Мечков работи за форума.Мечков работи за форума.Мечков работи за форума.
  • Не можеш да имаш всички ножове,но трябва да опиташ
Spyderco Police3
« Отговор #58 -: 12 Октомври, 2017, 16:28:12 »
Тая четворка е като кръстоска между полицая и военния - чудят се вече каква щуротия да измислят  :no:

Неактивен НикикиН

• Старо куче
  • Потребителско име: Турлак
  • Публикации: 326
  • Reputation Power: 103
  • НикикиН има аура около него.НикикиН има аура около него.НикикиН има аура около него.НикикиН има аура около него.НикикиН има аура около него.НикикиН има аура около него.НикикиН има аура около него.НикикиН има аура около него.НикикиН има аура около него.НикикиН има аура около него.
  • мераклия
Spyderco Police3
« Отговор #59 -: 12 Октомври, 2017, 17:12:04 »
Определено са направили обединение на дръжка от полицая3 и острие на военния.
Острието на тройката си е супер и не е нужно да я префасонират.
Може би фолс еджа да е по-къс една-две идеи,че нещо ми е излишно дълъг.

Активен Marcinkov

• Старо куче
Spyderco Police3
« Отговор #60 -: 12 Октомври, 2017, 17:14:35 »
От клипа така и не видях, дали е променен гърбът на четворката. Стори ми се че го няма фолса.

Неактивен НикикиН

• Старо куче
  • НикикиН има аура около него.НикикиН има аура около него.НикикиН има аура около него.НикикиН има аура около него.НикикиН има аура около него.НикикиН има аура около него.НикикиН има аура около него.НикикиН има аура около него.НикикиН има аура около него.НикикиН има аура около него.
  • мераклия
Spyderco Police3
« Отговор #61 -: 12 Октомври, 2017, 17:48:08 »
Полицая3 е с леко кривнат нос като Ендура4,а 4-та си е едно към едно с военния-чипонос.
Освен това няма фолс,което пък според мен,е по-добре,де.

Неактивен Божо

• Гнявинатор
  • Общо събрание
  • Старо куче
  • *
  • Публикации: 1763
  • Reputation Power: 77
  • Божо има силна воля.Божо има силна воля.Божо има силна воля.Божо има силна воля.Божо има силна воля.Божо има силна воля.Божо има силна воля.
  • диагностициран
Spyderco Police3
« Отговор #62 -: 12 Октомври, 2017, 19:06:19 »
Милитъри с бек лок  :D

Най-много ме кефи първият, метален, злобен, полу назъбен. Ама се хлъзга яко, като всички метални дръжки  :-\
Изкуственият интелект не може да се мери с естествената глупост.

Неактивен Рей Донован

• Старо куче
  • Публикации: 113
  • Reputation Power: 81
  • Рей Донован има силата да се справи.Рей Донован има силата да се справи.Рей Донован има силата да се справи.Рей Донован има силата да се справи.Рей Донован има силата да се справи.Рей Донован има силата да се справи.Рей Донован има силата да се справи.Рей Донован има силата да се справи.
  • диагностициран
Spyderco Police3
« Отговор #63 -: 12 Октомври, 2017, 20:12:56 »
"Military police" е този модел  :D Според мен много се отдалечава от идеята на Police-1,но пък е съчетал неща от няколко модела,които на мен ми харесват  *palec*

Неактивен kendo

• Редовен
  • Публикации: 128
  • Reputation Power: 7
  • kendo няма влияние.
  • дялан камък
Spyderco Police3
« Отговор #64 -: 12 Октомври, 2017, 20:39:30 »
Това вече е новина, след първия полицай другите модели са просто недомислици! Ще се взима непременно.  *palec*
All We Are Just Dust In The Wind...

Неактивен НикикиН

• Старо куче
  • мераклия
Spyderco Police3
« Отговор #65 -: 12 Октомври, 2017, 21:08:25 »
Първият верно е хубав,но тая метална дръжка,не ми се вижда много подходяща за ол уедър ползване,а и пързаля.
Дръжка от Джи10 си е по-добър вариант.

Неактивен andrei84

• Новобранец
  • *
  • Публикации: 69
  • Reputation Power: 2
  • andrei84 няма влияние.
  • диагностициран
Spyderco Police3
« Отговор #66 -: 13 Октомври, 2017, 00:49:41 »
Аз имам Spyderco Poice stainless steel full serrated blade
Когато го купувах 2009г., много заглеждах и новата тогава версия на ,,Полис"- Полис 3...
По-голям, пъ-дълго острие, по утилитарен от класическите зловещи Полис, но...върхът на клина ми се струва много изтънен..Много...Това е и причината да не го купувам...
Апропо, моят ,,Полис", отдавна не се разнася, а стои на витрината в секцията....
Просто предпочитам по-утилитарен ЕАЦ нож танто за градско носене...

Неактивен morfinist

• социопат
  • Редовен
  • Потребителско име: Morfin
  • Публикации: 37
  • Reputation Power: 2
  • morfinist няма влияние.
  • интоксикиран
Spyderco Police3
« Отговор #67 -: 15 Октомври, 2017, 23:39:48 »
 Аз също имах съвсем доскоро стария с металната дръжка и за времето, докато го ползвах, установих, че не се плъзга, както би могло да се очаква. Даже съвсем нормално си се работи, пък и аз не съм го използвал да се коля с някого, че да се омаца в кръв или нещо. А колкото до тия разните swat и прочие нинджи, те са с ръкавици и хич ги не бОли. Иначе тая форма на острието в четворката за мене прецаква нещата откъм естетика.

Неактивен mastika100cc

• Прохождащ
  • **
  • Публикации: 15
  • Reputation Power: 1
  • mastika100cc няма влияние.
  • диагностициран
Spyderco Police3
« Отговор #68 -: 16 Ноември, 2017, 12:36:12 »
стоманата на 4 ката е чист ръждилник !!! това ме спря да го поръчам . откъде им хрумват такива простотии на тия от спайдерко никаква идея нямам . :chukane:

Неактивен KirilPetkov

• Старо куче
  • KirilPetkov има силна воля.KirilPetkov има силна воля.KirilPetkov има силна воля.KirilPetkov има силна воля.KirilPetkov има силна воля.KirilPetkov има силна воля.KirilPetkov има силна воля.
  • диагностициран
Spyderco Police3
« Отговор #69 -: 16 Ноември, 2017, 12:44:54 »
Що бе какво и е на стоманата за мен е прекрасна стомана а като не може да се грижи за нея не значи че е лоша. А има и неръждавейки  ;).

Неактивен mastika100cc

• Прохождащ
  • **
  • диагностициран
Spyderco Police3
« Отговор #70 -: 16 Ноември, 2017, 17:46:13 »
това с неръждавейките съм го пропуснал .
а това дето като си получиш ножа първо трябва да го разглобиш и натопиш в кола барабар с осевия винт ( да го патинираш ) хич не ми го рекламирай .
решението всеки сам си го взима , дали ще му се наложи да си заточи ножа набързо - два пъти по-често и да не го мисли или ще му трепери след всеки домат и от време на време ще точи като гламав до припадък .  :nabira:

Неактивен mastika100cc

• Прохождащ
  • **
  • диагностициран
Spyderco Police3
« Отговор #71 -: 18 Ноември, 2017, 15:58:10 »
Що бе какво и е на стоманата за мен е прекрасна стомана а като не може да се грижи за нея не значи че е лоша. А има и неръждавейки  ;).
Колега  къде видя полис 4 с неръждавейка защото ми е интересно все пак ??

Неактивен KirilPetkov

• Старо куче
  • диагностициран
Spyderco Police3
« Отговор #72 -: 18 Ноември, 2017, 16:33:22 »
Полис 4 няма неръждавейка, но 3 е такава а в необозримо бъдеще може полис 4 и от LC 200 N да изкарат. Но да попитам защо ти е неръждавейка като всички елементи на ножа като изключим G10 са от ръждаема стомана?

Неактивен mastika100cc

• Прохождащ
  • **
  • диагностициран
Spyderco Police3
« Отговор #73 -: 18 Ноември, 2017, 21:09:43 »
Полис 4 няма неръждавейка, но 3 е такава а в необозримо бъдеще може полис 4 и от LC 200 N да изкарат. Но да попитам защо ти е неръждавейка като всички елементи на ножа като изключим G10 са от ръждаема стомана?
Лаинерите са 100%неръждавейка бекспейсъра не знам но това което ме притеснява е връзката на острието с осевия винт - постоянно триене ,съответно оксидирането не работи , съответно постоянно смазване , разглобяване, чистене ,смазване и т.н.
Стоманата е прекрасна но за металообработващи инструменти , постоянно залени с масло за смазване и охлаждане , обаче за джобен нож ???
Спайдеко пускат специална лимитирана серия мокри кърпички с wd40 за да могат тези като мен дето не могат да се грижат за ножа си , да си поддържат полис 4 ките . Върви с найлонов плик за да може като си прибереш ножа в джоба да не ти прави мазно петно на дънките . *palec*
 :nabira:

Активен Marcinkov

• Старо куче
Spyderco Police3
« Отговор #74 -: 18 Ноември, 2017, 21:19:00 »
На нас с тройките, кърпички не ни трябват. :D

« Последна редакция: 18 Ноември, 2017, 21:22:36 от Marcinkov »

Намерете ни във фейсбук ArmsBG OlightBG Batteryservice