Автор Тема: Въпрос за камък и един кухненски нож  (Прочетена 2609 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен bvk

• Напреднал
  • Публикации: 26
  • Reputation Power: 15
  • bvk няма влияние.
  • диагностициран
Въпрос за камък и един кухненски нож
« -: 24 Септември, 2014, 14:49:49 »
Здравейте, не знам дали е мястото тук, но имам едно лаишко питане: поръчах си този камък от обява от ОЛХ - получих доставката, но на него нямаше надпис Тиролит, а само това което се вижда на снимката. Първо се чудя дали е наистина Тиролит след като няма надпис, но по-важното е , че не знам коя страна е 150 и коя 320?  :green: На пипане не мога да установя и ми се струва че 150 е това по-тъмно кафявото, съответно по-фината страна 320 е по-светлия слой. Така ли е?

И друго питане в добавка - от няколко години имам този кухненски нож, вземал съм го от Метро и съм  много доволен, удобен е и преди режеше супер, сега иска малко заточване. Та на въпроса - знаете ли каква марка (и може би стомана) е въпросното чудо? Върти ми се някакво италианоподобно име ама като не помня.

Неактивен Кубинеца

• Член на сдружението
  • Напреднал
  • *
  • Публикации: 52
  • Reputation Power: 43
  • Кубинеца няма влияние.
  • диагностициран
« Отговор #1 -: 24 Септември, 2014, 15:21:10 »
Здравей, по втория ти въпрос - ножчето е тескома - престо. Стоманата не знам кава е точно  - не е посочено нити на опаковката нито на сайта им, но не е лоша. Може да се заточи много остро, много лесно. Е вярно, че и се затъпява много лесно ама  за  парите си е добре.
Относно камъка мисля, че по-светлата страна е по-едрата.

Неактивен Punky

• Общо събрание
  • Старо куче
  • *
  • Публикации: 1916
  • Reputation Power: 408
  • Punky някой ден ще бъде някой...Punky някой ден ще бъде някой...Punky някой ден ще бъде някой...Punky някой ден ще бъде някой...
  • HardCore For Life
    • "kristo-2"
« Отговор #2 -: 24 Септември, 2014, 18:58:52 »
По - светлата трябва да е по - фина, въпреки че на снимката изглежда обратното. При словенските е така( те са същите 150/320), просто цвета е друг - зелен, но тъмно зелената страна е груба, светлата фина. Би трябвало да се усеща на допир, а и като почнеш да стържеш по хрускащ звук ще издава по грубата страна !!!

Неактивен universum

• Дарител
  • Старо куче
  • *
  • Публикации: 476
  • Reputation Power: 155
  • universum няма влияние.
  • диагностициран
« Отговор #3 -: 24 Септември, 2014, 19:37:48 »
Първо се чудя дали е наистина Тиролит след като няма надпис, но по-важното е , че не знам коя страна е 150 и коя 320?  :green:
На моя пише Тиролит и е от чиляка в олх-а.

Из родината не знам да са циркулирали други оранжеви камъни и сигур е Тиролит, което пък няма много значение за това дали ще точи.

Мойте кухненски ги минавам на словенския аналог на тоз Тиролит. На ситното, после на един черен български по-фин да ги замажа малко.

За 10 минути почват да бръснат. Точа ги веднъж на около месец, може и на два да е.

Пирге, Трамонтина - "кухненска" стомана. Тескомата няма да е по-различна.

Неактивен riboulovec

• Младо куче
  • Старо куче
  • Публикации: 1584
  • Reputation Power: 750
  • riboulovec има силна воля.riboulovec има силна воля.riboulovec има силна воля.riboulovec има силна воля.riboulovec има силна воля.riboulovec има силна воля.riboulovec има силна воля.
« Отговор #4 -: 24 Септември, 2014, 23:17:27 »
Ако при точене не усетиш коя е по грубата страна,значи нещо не е в ред.Пробвай и ще разбереш.... ;) :nabira:
Копирано от Бринел:— При теб конкуренцията беше жестока — отвърна Ричър. — Докато десет години по-късно бяха останали само разни лекета.

Неактивен Кубинеца

• Член на сдружението
  • Напреднал
  • *
  • Публикации: 52
  • Reputation Power: 43
  • Кубинеца няма влияние.
  • диагностициран
« Отговор #5 -: 25 Септември, 2014, 10:43:32 »
А за едрината на точилото защо не питаш търговеца от, когото си го купил. Той би трябвало да знае.

Неактивен heykel_nikolov

• www.heykelbg.com
  • Старо куче
  • Публикации: 1148
  • Reputation Power: 2170
  • heykel_nikolov внушава благоговение!heykel_nikolov внушава благоговение!heykel_nikolov внушава благоговение!heykel_nikolov внушава благоговение!heykel_nikolov внушава благоговение!heykel_nikolov внушава благоговение!heykel_nikolov внушава благоговение!heykel_nikolov внушава благоговение!heykel_nikolov внушава благоговение!heykel_nikolov внушава благоговение!heykel_nikolov внушава благоговение!heykel_nikolov внушава благоговение!
  • диагностициран
    • www.heykelbg.com
« Отговор #6 -: 25 Септември, 2014, 13:39:07 »
Тези Тескоми със сините дръжки(Престо) на мен изобщо не ми допадат и ги смятам за ножове от много нисък клас!Лично мое мнение е това! ;)

Неактивен bvk

• Напреднал
  • Публикации: 26
  • Reputation Power: 15
  • bvk няма влияние.
  • диагностициран
« Отговор #7 -: 25 Септември, 2014, 20:11:49 »
Ето и отговора на човека от ОЛХ:Здравейте,гарантирам,че белгията е на tyrolit просто при последната поръчка в кашона с големите белгии имаше само един лист с характеристиките,а белгиите бяха без надпис,а размер 150 си имаха надпис tyrolit ,но белгиите ги внесох от представителството на tyrolit.
Тъмния слой е 150,светлия 320.

Неактивен Добри

• Старо куче
  • Публикации: 947
  • Reputation Power: 211
  • Добри някой го чете.Добри някой го чете.
  • често подпийнал
« Отговор #8 -: 26 Септември, 2014, 03:36:19 »
Няма какво да добавя но такива въпроси се питат преди покупката. Особено когато тя е от 'продавалник'. Не веднъж е имало ощавени хора преди време човек от МТБ форума си купи вилка която не само се оказа потрошена а дори не беше модела от обявата. Разбира се нашия не отделил 5 минути в интернет и в крайна сметка плаща за нещо което не работи. OLX е българското алиекпрес, пълно с надценени боклуци ма тук таме се намира нещо интересно.
Ауе пак блещя глупости ако ти върши раота и ти харесва начи става.  :ohhoho:

Неактивен heykel_nikolov

• www.heykelbg.com
  • Старо куче
  • Публикации: 1148
  • Reputation Power: 2170
  • heykel_nikolov внушава благоговение!heykel_nikolov внушава благоговение!heykel_nikolov внушава благоговение!heykel_nikolov внушава благоговение!heykel_nikolov внушава благоговение!heykel_nikolov внушава благоговение!heykel_nikolov внушава благоговение!heykel_nikolov внушава благоговение!heykel_nikolov внушава благоговение!heykel_nikolov внушава благоговение!heykel_nikolov внушава благоговение!heykel_nikolov внушава благоговение!
  • диагностициран
    • www.heykelbg.com
« Отговор #9 -: 26 Септември, 2014, 11:33:24 »
Ето и отговора на човека от ОЛХ:Здравейте,гарантирам,че белгията е на tyrolit просто при последната поръчка в кашона с големите белгии имаше само един лист с характеристиките,а белгиите бяха без надпис,а размер 150 си имаха надпис tyrolit ,но белгиите ги внесох от представителството на tyrolit.
Тъмния слой е 150,светлия 320.
Относно тези белгий на Тиролит мога да изкажа също мнение!Имам и тези за които става дума и тази която е по-едрата-тоест сивата на цвят!Взех от един колега от София,който наистина обявата му беше в Продавалник или както сега се казва OLX,но нещата са наистина много качествени и момчето е коректно!Взех ги за асортимент към магазина ми!Освен тези камъни си взех и други консумативи,като полиращи пасти и филциви шайби,на които дори ми направи намаление!Поисках фактура дори-няма проблеми!Написа ми и ми изпрати!Тук на битака в Пазарджик също има такива филцовите шайби,които се продават от човек името му на който също се споменава тук-Владо от Димитровград,но първо същата шайба беше доста по-скъпа,второ първоначалното ми впечатление от него не ми хареса и за това и вече и не се спирам при него,ако го видя на битака!Това че колегата продаващ Тиролитите в Продавалник не означава,че те са менте или боклук!За цената са си супер!Просто потреблението и размера на посещаващите въпросния сайт е много голямо и поради тази причина ги е поместил и там!

Неактивен gogotattoo

• Член на сдружението
  • Горски
  • Старо куче
  • *
  • Публикации: 1134
  • Reputation Power: 1119
  • gogotattoo води добър живот!gogotattoo води добър живот!gogotattoo води добър живот!gogotattoo води добър живот!gogotattoo води добър живот!gogotattoo води добър живот!gogotattoo води добър живот!gogotattoo води добър живот!gogotattoo води добър живот!gogotattoo води добър живот!gogotattoo води добър живот!
  • диагностициран
« Отговор #10 -: 26 Септември, 2014, 11:53:58 »
Да добавя две думи към Наско. Познавам и собственика и синът му - това е "момчето" - просто им е такава политиката; всички ги знаеха от битака, където всяка събота и неделя имат сергия - нямат магазин; опитаха с един, ама с тоя вид стока - какъв магазин, като такъв тип стока се намира във всяка железария. Друг е въпросът, че те имат много по-голям асортимент, но това обикновеният купувач не го вълнува. От това многообразие се вълнуват такива като нас, така че продажбите по интернет се оказват най-удачни - зер стигат до цялата страна, и OLX е добра платформа - според мене. Предлагат и чудесна гама флексови дискове , особено тънките за малкия флекс, които аз ползвам - забравих каква фирма беше, но работят по-дълго от всички останали, които съм пробвал. Да не говорим, че могат да направят полир паста с определен грит - по поръчка на клиент, но това вече е техен приоритет. Поздрави.
Primum vivere, deinde philosophari.

www.gogotattoo.net

Намерете ни във фейсбук ArmsBG OlightBG Batteryservice