Автор Тема: Въпрос за камък и един кухненски нож  (Прочетена 2272 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен bvk

• Напреднал
  • Публикации: 16
  • Reputation Power: 1
  • bvk няма влияние.
  • диагностициран
Въпрос за камък и един кухненски нож
« -: 24 Септември, 2014, 14:49:49 »
Здравейте, не знам дали е мястото тук, но имам едно лаишко питане: поръчах си този камък от обява от ОЛХ - получих доставката, но на него нямаше надпис Тиролит, а само това което се вижда на снимката. Първо се чудя дали е наистина Тиролит след като няма надпис, но по-важното е , че не знам коя страна е 150 и коя 320?  :green: На пипане не мога да установя и ми се струва че 150 е това по-тъмно кафявото, съответно по-фината страна 320 е по-светлия слой. Така ли е?

И друго питане в добавка - от няколко години имам този кухненски нож, вземал съм го от Метро и съм  много доволен, удобен е и преди режеше супер, сега иска малко заточване. Та на въпроса - знаете ли каква марка (и може би стомана) е въпросното чудо? Върти ми се някакво италианоподобно име ама като не помня.

Неактивен Кубинеца

• Напреднал
  • Публикации: 41
  • Reputation Power: 4
  • Кубинеца няма влияние.
  • диагностициран
« Отговор #1 -: 24 Септември, 2014, 15:21:10 »
Здравей, по втория ти въпрос - ножчето е тескома - престо. Стоманата не знам кава е точно  - не е посочено нити на опаковката нито на сайта им, но не е лоша. Може да се заточи много остро, много лесно. Е вярно, че и се затъпява много лесно ама  за  парите си е добре.
Относно камъка мисля, че по-светлата страна е по-едрата.

Неактивен Punky

• Общо събрание
  • Старо куче
  • *
  • Публикации: 1675
  • Reputation Power: 35
  • Punky работи за форума.Punky работи за форума.Punky работи за форума.
  • HardCore For Life
    • "kristo-2"
  • Скайп: Lubo767
« Отговор #2 -: 24 Септември, 2014, 18:58:52 »
По - светлата трябва да е по - фина, въпреки че на снимката изглежда обратното. При словенските е така( те са същите 150/320), просто цвета е друг - зелен, но тъмно зелената страна е груба, светлата фина. Би трябвало да се усеща на допир, а и като почнеш да стържеш по хрускащ звук ще издава по грубата страна !!!

Активен universum

• Старо куче
  • Публикации: 299
  • Reputation Power: 9
  • universum няма влияние.
  • диагностициран
« Отговор #3 -: 24 Септември, 2014, 19:37:48 »
Първо се чудя дали е наистина Тиролит след като няма надпис, но по-важното е , че не знам коя страна е 150 и коя 320?  :green:
На моя пише Тиролит и е от чиляка в олх-а.

Из родината не знам да са циркулирали други оранжеви камъни и сигур е Тиролит, което пък няма много значение за това дали ще точи.

Мойте кухненски ги минавам на словенския аналог на тоз Тиролит. На ситното, после на един черен български по-фин да ги замажа малко.

За 10 минути почват да бръснат. Точа ги веднъж на около месец, може и на два да е.

Пирге, Трамонтина - "кухненска" стомана. Тескомата няма да е по-различна.

Неактивен riboulovec

• Младо куче
  • Общо събрание
  • Старо куче
  • *
  • Публикации: 1572
  • Reputation Power: 74
  • riboulovec има силна воля.riboulovec има силна воля.riboulovec има силна воля.riboulovec има силна воля.riboulovec има силна воля.riboulovec има силна воля.riboulovec има силна воля.
« Отговор #4 -: 24 Септември, 2014, 23:17:27 »
Ако при точене не усетиш коя е по грубата страна,значи нещо не е в ред.Пробвай и ще разбереш.... ;) :nabira:
С всяка жена можеш да се разбираш отлично,стига да не я обичаш.Марк Твен

Неактивен Кубинеца

• Напреднал
  • Публикации: 41
  • Reputation Power: 4
  • Кубинеца няма влияние.
  • диагностициран
« Отговор #5 -: 25 Септември, 2014, 10:43:32 »
А за едрината на точилото защо не питаш търговеца от, когото си го купил. Той би трябвало да знае.

Неактивен heykel_nikolov

• www.heykelbg.com
  • Старо куче
  • Публикации: 1049
  • Reputation Power: 18
  • heykel_nikolov няма влияние.
  • диагностициран
    • www.heykelbg.com
  • Скайп: heykel_atanas_nikolov
« Отговор #6 -: 25 Септември, 2014, 13:39:07 »
Тези Тескоми със сините дръжки(Престо) на мен изобщо не ми допадат и ги смятам за ножове от много нисък клас!Лично мое мнение е това! ;)

Неактивен bvk

• Напреднал
  • Публикации: 16
  • Reputation Power: 1
  • bvk няма влияние.
  • диагностициран
« Отговор #7 -: 25 Септември, 2014, 20:11:49 »
Ето и отговора на човека от ОЛХ:Здравейте,гарантирам,че белгията е на tyrolit просто при последната поръчка в кашона с големите белгии имаше само един лист с характеристиките,а белгиите бяха без надпис,а размер 150 си имаха надпис tyrolit ,но белгиите ги внесох от представителството на tyrolit.
Тъмния слой е 150,светлия 320.

Неактивен Добри

• Старо куче
  • Публикации: 719
  • Reputation Power: 16
  • Добри няма влияние.
  • често подпийнал
« Отговор #8 -: 26 Септември, 2014, 03:36:19 »
Няма какво да добавя но такива въпроси се питат преди покупката. Особено когато тя е от 'продавалник'. Не веднъж е имало ощавени хора преди време човек от МТБ форума си купи вилка която не само се оказа потрошена а дори не беше модела от обявата. Разбира се нашия не отделил 5 минути в интернет и в крайна сметка плаща за нещо което не работи. OLX е българското алиекпрес, пълно с надценени боклуци ма тук таме се намира нещо интересно.
Ауе пак блещя глупости ако ти върши раота и ти харесва начи става.  :ohhoho:

Неактивен heykel_nikolov

• www.heykelbg.com
  • Старо куче
  • Публикации: 1049
  • Reputation Power: 18
  • heykel_nikolov няма влияние.
  • диагностициран
    • www.heykelbg.com
  • Скайп: heykel_atanas_nikolov
« Отговор #9 -: 26 Септември, 2014, 11:33:24 »
Ето и отговора на човека от ОЛХ:Здравейте,гарантирам,че белгията е на tyrolit просто при последната поръчка в кашона с големите белгии имаше само един лист с характеристиките,а белгиите бяха без надпис,а размер 150 си имаха надпис tyrolit ,но белгиите ги внесох от представителството на tyrolit.
Тъмния слой е 150,светлия 320.
Относно тези белгий на Тиролит мога да изкажа също мнение!Имам и тези за които става дума и тази която е по-едрата-тоест сивата на цвят!Взех от един колега от София,който наистина обявата му беше в Продавалник или както сега се казва OLX,но нещата са наистина много качествени и момчето е коректно!Взех ги за асортимент към магазина ми!Освен тези камъни си взех и други консумативи,като полиращи пасти и филциви шайби,на които дори ми направи намаление!Поисках фактура дори-няма проблеми!Написа ми и ми изпрати!Тук на битака в Пазарджик също има такива филцовите шайби,които се продават от човек името му на който също се споменава тук-Владо от Димитровград,но първо същата шайба беше доста по-скъпа,второ първоначалното ми впечатление от него не ми хареса и за това и вече и не се спирам при него,ако го видя на битака!Това че колегата продаващ Тиролитите в Продавалник не означава,че те са менте или боклук!За цената са си супер!Просто потреблението и размера на посещаващите въпросния сайт е много голямо и поради тази причина ги е поместил и там!

Неактивен gogotattoo

• Общо събрание
  • Напреднал
  • *
  • Публикации: 960
  • Reputation Power: 3
  • gogotattoo няма влияние.
  • диагностициран
« Отговор #10 -: 26 Септември, 2014, 11:53:58 »
Да добавя две думи към Наско. Познавам и собственика и синът му - това е "момчето" - просто им е такава политиката; всички ги знаеха от битака, където всяка събота и неделя имат сергия - нямат магазин; опитаха с един, ама с тоя вид стока - какъв магазин, като такъв тип стока се намира във всяка железария. Друг е въпросът, че те имат много по-голям асортимент, но това обикновеният купувач не го вълнува. От това многообразие се вълнуват такива като нас, така че продажбите по интернет се оказват най-удачни - зер стигат до цялата страна, и OLX е добра платформа - според мене. Предлагат и чудесна гама флексови дискове , особено тънките за малкия флекс, които аз ползвам - забравих каква фирма беше, но работят по-дълго от всички останали, които съм пробвал. Да не говорим, че могат да направят полир паста с определен грит - по поръчка на клиент, но това вече е техен приоритет. Поздрави.
Primum vivere, deinde philosophari.

www.gogotattoo.net

Намерете ни във фейсбук ArmsBG OlightBG Batteryservice