Автор Тема: Lumintop Tool AAA - две-три думи  (Прочетена 11062 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен N__N__R

• Старо куче
  • Публикации: 405
  • Reputation Power: 1523
  • N__N__R внушава благоговение!N__N__R внушава благоговение!N__N__R внушава благоговение!N__N__R внушава благоговение!N__N__R внушава благоговение!N__N__R внушава благоговение!N__N__R внушава благоговение!N__N__R внушава благоговение!N__N__R внушава благоговение!N__N__R внушава благоговение!N__N__R внушава благоговение!N__N__R внушава благоговение!
  • диагностициран
Lumintop Tool AAA - две-три думи
« -: 28 Септември, 2014, 12:42:46 »
Здравейте,

Колегата Stutzi ме помоли за ревю на фенерчето, та... Няма да е ревю, а само няколко думи, тъй като фенерчето го имам от 2 дни само. Понеже вече нащраках снимки за други форуми, защо да не ги пусна и тук.

Бях му хвърлила око на това фенерче още преди няколко месеца, но навсякъде се бяха изчерпали бройките. Едва оня ден от армс ми писаха, че имат нова доставка, за което им благодаря - "запомнили" са от преди месеци, че търся и си направиха труда да ми драснат имейл. Ами, ето, реших този път да не пропусна възможността и си грабнах едно- не съжалявам  ;D

Това, което получих се оказа по-нов модел - с три режима на работа. Очаквах стария с 2 - 1.5 и 70 лумена. Има и трети режим, обаче, което може само да ме радва. За съжаление никъде не са указани точните лумени за всеки режим. Личното ми впечатление беше, че ниският режим е далеч над 1.5, а и високият изглеждаше повече от 70. В последствие някакъв човек ми линкна чуждо ревю, където се казва, според измервания на пишещия, че ниският режим е 5, средният 28, а високият 96 лумена.

Фенерчето винаги се включва първо на среден режим (на мен ми се щеше първо нисък, но и ниският вече не е толкова нисък, така че...), после отива на среден и накрая - висок . Последователността е винаги среден > нисък > висок и няма памет. Режимите се сменят чрез бутончето отзад като или включвате и изключвате и пак включвате бързо или след като сте включили фенерчето, леко натискате бутончето.

Общо взето, до този момент не бях имала 1 х ААА, което се включва със щракане и фактът, че вече имам, много ме радва, хаха. Този тип се срещат малко по-рядко, мисля, а е много удобно. Разбира се, заради начина на работа, е направен лек компромис с височината / дължината на фенерчето. То все пак е доста компактно, обаче. Още един плюс. Корпусът му е по-тънък от стандартните ААА фенерчета.

Хайде малко снимки, пък ако се сетя нещо друго, ще добавям после. Кутийката си е средностатистическа кутийка ... Явно обаче е пригодена за старите модели, понеже не се казва никъде, че има три режима, че лумените са повече и т.н.

В това картонено чудо се пъха пластмасовата кутийка, в която е поместено самото фенерче. Малко ми грознее  ;D Но по-добре качествен фенер в грозна кутия, от колкото красива кутийка и двойна цена на крайния продукт, хаха. Няма куп хартии и разни рекламни простотии вътре.

Ето го и самото фенерче, горе-долу дълго, колкото пръст.. хаха

Сравнено с няколко други фенерчета

Развърта се и от двете страни, клипсът може да се маха и да се слага наобратно... или просто може да размените главата и задната част  ;D

Водонепропускливо е - изкъпах го под течаща вода още същия ден  :chukane: В комплекта идват и 2 гумени пръстенчета за резерва.

Клипсчето отпред

На мен лично до сега много ми харесва. Първо, че не бях имала точно такъв тип, второ, оказа се по-компактно отколкото очаквах, трето, има 3 режима, не два, четвърто, струва ми се доста зраво (даже вече е и изпускано и все още е здраво  :chukane:). Общо взето, прилича ми много на любимите ми Феникс в умален вид.

Ами май това е засега, ако имам други впечатления ще пиша по-късно...

Неактивен Stutzi

• РОНИН без меч.
  • Дарители
  • Старо куче
  • Публикации: 557
  • Reputation Power: 3457
  • Stutzi внушава благоговение!Stutzi внушава благоговение!Stutzi внушава благоговение!Stutzi внушава благоговение!Stutzi внушава благоговение!Stutzi внушава благоговение!Stutzi внушава благоговение!Stutzi внушава благоговение!Stutzi внушава благоговение!Stutzi внушава благоговение!Stutzi внушава благоговение!Stutzi внушава благоговение!
  • диагностициран
« Отговор #1 -: 28 Септември, 2014, 13:21:06 »
Благодаря ти колежке.Да свети със здраве.Супер е. :nabira: *palec*

Активен OLIGHT

• Старо куче
  • Публикации: 1558
  • Reputation Power: 2516
  • OLIGHT внушава благоговение!OLIGHT внушава благоговение!OLIGHT внушава благоговение!OLIGHT внушава благоговение!OLIGHT внушава благоговение!OLIGHT внушава благоговение!OLIGHT внушава благоговение!OLIGHT внушава благоговение!OLIGHT внушава благоговение!OLIGHT внушава благоговение!OLIGHT внушава благоговение!OLIGHT внушава благоговение!
  • диагностициран
    • OLIGHT BULGARIA
« Отговор #2 -: 28 Септември, 2014, 14:51:12 »
Да си го ползаш със здраве.
Аз ползам същият от доста време. Много съм доволен, основно заради супер-компактния размер и удобното включане.
Функцията за постаяне на козирката, като челник съм я ползвал само 1-2 пъти, но пък е добре, че я има.  :)

Неактивен dtz

• Дърт на
  • Старо куче
  • Публикации: 1039
  • Reputation Power: 1342
  • dtz внушава благоговение!dtz внушава благоговение!dtz внушава благоговение!dtz внушава благоговение!dtz внушава благоговение!dtz внушава благоговение!dtz внушава благоговение!dtz внушава благоговение!dtz внушава благоговение!dtz внушава благоговение!dtz внушава благоговение!dtz внушава благоговение!
    • ОБК
  • Скайп: obr-kamchia
« Отговор #3 -: 28 Септември, 2014, 14:57:40 »
И аз го ползвам от известно време- много полезна джаджа е.
На мен ми помни режимите и започва със следващия при включване.
Новите са със магнит отзад и доколкото разбирам без бутон, а със завъртане на главата.
Загубих си щипалката обаче, явно лесно пада.

Неактивен N__N__R

• Старо куче
  • N__N__R внушава благоговение!N__N__R внушава благоговение!N__N__R внушава благоговение!N__N__R внушава благоговение!N__N__R внушава благоговение!N__N__R внушава благоговение!N__N__R внушава благоговение!N__N__R внушава благоговение!N__N__R внушава благоговение!N__N__R внушава благоговение!N__N__R внушава благоговение!N__N__R внушава благоговение!
  • диагностициран
« Отговор #4 -: 28 Септември, 2014, 15:45:58 »
Благодаря на всички  :nabira:

Аз едва ли ще ползвам тома за козирката, но щипките на малките фенерчета са ми много от полза  :punk:

@DTZ, твоето какво е, от тези с магнита ли? Което и да е, малко странно, че има памет  :???

Тези с магнитчето са сигурно по-мънички, но пък на мен ми беше зор за щракаталка  :green:  А и магнитчето може да е удобна джаджа, но съм чувала, че подобни фенерчета ти се лепкат постоянно за ключове, ножове или каквото там се носи в същия джоб и може да е малко дразнещо  ^-^

Неактивен dtz

• Дърт на
  • Старо куче
  • dtz внушава благоговение!dtz внушава благоговение!dtz внушава благоговение!dtz внушава благоговение!dtz внушава благоговение!dtz внушава благоговение!dtz внушава благоговение!dtz внушава благоговение!dtz внушава благоговение!dtz внушава благоговение!dtz внушава благоговение!dtz внушава благоговение!
    • ОБК
« Отговор #5 -: 28 Септември, 2014, 21:13:12 »
С бутон е.
При всяко включване преминава към следващия режим.
Магнитът е много голямо удобство и на мен ми липсва.

Неактивен riboulovec

• Младо куче
  • Старо куче
  • Публикации: 1574
  • Reputation Power: 749
  • riboulovec има силна воля.riboulovec има силна воля.riboulovec има силна воля.riboulovec има силна воля.riboulovec има силна воля.riboulovec има силна воля.riboulovec има силна воля.
« Отговор #6 -: 28 Септември, 2014, 22:19:08 »
Щом е малко е хубаво.Режимите изглеждат доста ползвателни. *palec*
Копирано от Бринел:— При теб конкуренцията беше жестока — отвърна Ричър. — Докато десет години по-късно бяха останали само разни лекета.

Неактивен Stutzi

• РОНИН без меч.
  • Дарители
  • Старо куче
  • Stutzi внушава благоговение!Stutzi внушава благоговение!Stutzi внушава благоговение!Stutzi внушава благоговение!Stutzi внушава благоговение!Stutzi внушава благоговение!Stutzi внушава благоговение!Stutzi внушава благоговение!Stutzi внушава благоговение!Stutzi внушава благоговение!Stutzi внушава благоговение!Stutzi внушава благоговение!
  • диагностициран
« Отговор #7 -: 30 Септември, 2014, 08:53:53 »
Магнита е удобен,но близо до него не трябва да има електроника.А бутона на този модел би бил полезен за бързо включване и смяна на режимите,и прави фенерчето по различно от другите модели със ААА.

Неактивен dtz

• Дърт на
  • Старо куче
    • ОБК
« Отговор #8 -: 02 Октомври, 2014, 00:57:50 »
Пиша продължение, щото съм учуден.
Фюнеръ си помни последния режим точно 2 стотни.
След това е а среден. Пробвайте.
ННР  :nabira:

Неактивен joy_boy

• Член на сдружението
  • Общо събрание
  • Старо куче
  • *
  • Публикации: 779
  • Reputation Power: 265
  • joy_boy някой го чете.joy_boy някой го чете.
  • диагностициран
« Отговор #9 -: 02 Октомври, 2014, 01:26:03 »
не си го помни.. просто прекалено бързо го изключваш и включваш, за да отчете контролера достатъчно време за "изключено" и да го прати в среден режим, затова ти препраща следващия/или те оставя на стария/.. и аз си мислех, че феникса дето го взех от скъпата колежка е много глупав, понеже ме пуска всеки път на следващия режим /там дори не е на същия/. оказа се, че ако остане достатъчно дълго изключен /примерно 2 секунди 5 секунди/ и винаги стартира от среден. инак въпреки, че щрака и угасва, при последващо щракане святкаше на следващия режим / принципно се сменят със soft-click/
Самураят без меч е като самурая с меч, само че няма меч.

Неактивен N__N__R

• Старо куче
  • диагностициран
« Отговор #10 -: 02 Октомври, 2014, 09:16:47 »

Загубих си щипалката обаче, явно лесно пада.

"Щипалката" не щипе здраво, да  :yes: Два път вече като да го откача от дрешката и явно вместо нагоре, дърпам повече настрани, и фенерчето се откача от щипката и тя... увисва. Не дърпам силно уж, но трябва да се науча да дърпам нагоре, не настрани  :D Но по-добре да се откача щипката, отколкото да се огъва като мекица като на Преон 2, който имам.

И двата фенера са си тъпи (Lumintop & LD05) :D нищо не помнят.  И са май ТОчНо на същия принцип, та и лумените са им същите. Само LD05 май беше 20 на среден режим, но то горе-долу същото.

Активен OLIGHT

• Старо куче
  • OLIGHT внушава благоговение!OLIGHT внушава благоговение!OLIGHT внушава благоговение!OLIGHT внушава благоговение!OLIGHT внушава благоговение!OLIGHT внушава благоговение!OLIGHT внушава благоговение!OLIGHT внушава благоговение!OLIGHT внушава благоговение!OLIGHT внушава благоговение!OLIGHT внушава благоговение!OLIGHT внушава благоговение!
  • диагностициран
    • OLIGHT BULGARIA
« Отговор #11 -: 02 Октомври, 2014, 09:19:48 »
На мен пък за толкова време, щипката не ми е падала нито веднъж.
(да допълня , че това не е щипка за колан  ;)  )

Неактивен N__N__R

• Старо куче
  • диагностициран
« Отговор #12 -: 02 Октомври, 2014, 10:04:18 »
Аз не я ползвам на колана, а да кажем, на деколтето, че нощно време като будувам така ми е много удобно и достъпно, особено ако нямам джобове. Та.... това е по-тънко от козирка на шапка ;D

Неактивен Marcinkov

• Дарители
  • Старо куче
  • Публикации: 3356
  • Reputation Power: 10235
  • Marcinkov внушава благоговение!Marcinkov внушава благоговение!Marcinkov внушава благоговение!Marcinkov внушава благоговение!Marcinkov внушава благоговение!Marcinkov внушава благоговение!Marcinkov внушава благоговение!Marcinkov внушава благоговение!Marcinkov внушава благоговение!Marcinkov внушава благоговение!Marcinkov внушава благоговение!Marcinkov внушава благоговение!
« Отговор #13 -: 02 Октомври, 2014, 10:18:52 »
Помним как си закачаше на колана и писалката на Олайт и после защо клипса се прецаква, въпрос с повишена трудност.

Неактивен N__N__R

• Старо куче
  • диагностициран
« Отговор #14 -: 02 Октомври, 2014, 12:47:04 »
И аз помниМ, че току що написах нещо друго преди теб. И четенето ли е с повишена трудност  ;D

Активен OLIGHT

• Старо куче
  • диагностициран
    • OLIGHT BULGARIA
« Отговор #15 -: 02 Октомври, 2014, 13:50:46 »
Аз го ползвам за джоба на панталона с рефлектора надолу. За момента не съм имал самоволно откачане. Разбира се с оглед на конструкцията на клипса е възможно.

Неактивен N__N__R

• Старо куче
  • диагностициран
« Отговор #16 -: 02 Октомври, 2014, 14:10:40 »
Аз го ползвам за джоба на панталона с рефлектора надолу. За момента не съм имал самоволно откачане. Разбира се с оглед на конструкцията на клипса е възможно.

Може би не съм се изразила добре - моето откачане не е самоволно  :) Просто, като го издърпвам да го откача, явно не го дърпам нагоре /вертикално/, а по-скоро настрани /хоризонтално/. Не е виновно фенерчето, а просто аз май го дърпам по "грешния" начин - на това клипсчето му е по-надолу от колкото на тези, които досега съм ползвала - Olight i3/s най-вече. И дърпайки нагоооре, всъщност ми отнема малко повече време да откача фенерчето от джоб/блуза, а аз все още си мисля, че съм с фенерче, чиито клипс е по-нагоре и се откача за по-кратко време, след което съответно си мърдам ръката настрани, за да го ползвам, а всъщност то още не се е откачило цялото, по този начин се оказва, че дърпам фенера докато все още е закачен и готово.

Не знам доколко става ясно, просто исках да кажа, че и на мен ми се откачи щипката от фенерчето няколко пъти, без да целя това. То стана от мухата слон
 :nabira:

Неактивен Marcinkov

• Дарители
  • Старо куче
  • Публикации: 3356
  • Reputation Power: 10235
  • Marcinkov внушава благоговение!Marcinkov внушава благоговение!Marcinkov внушава благоговение!Marcinkov внушава благоговение!Marcinkov внушава благоговение!Marcinkov внушава благоговение!Marcinkov внушава благоговение!Marcinkov внушава благоговение!Marcinkov внушава благоговение!Marcinkov внушава благоговение!Marcinkov внушава благоговение!Marcinkov внушава благоговение!
« Отговор #17 -: 02 Октомври, 2014, 16:46:06 »
И аз помниМ, че току що написах нещо друго преди теб. И четенето ли е с повишена трудност  ;D
Смятам че явно пазенето на подаръци е с повишена трудност.

Неактивен N__N__R

• Старо куче
  • диагностициран
« Отговор #18 -: 02 Октомври, 2014, 18:50:00 »
Смятам че явно пазенето на подаръци е с повишена трудност.

Айде, ако обичаш, не се изказвай по теми, които нямат нищо общо с писаното тук и за хора, от които нямаш ни най-малка представа. Ако нямаш какво да кажеш за въпросното фенерче (нали по принцип ААА фенерите за теб не са фенери), просто си трай. Нито те знам, нито те познавам и нямам представа защо от известно време се джанкаш с мен по разните теми.

Ако имаш да казваш друго, пиши на лични (да се разберем като мъж с жена ;D) и не ми се прави на .. покровител, защитник, "нападател" или с каквато цел там пишеш разни коментари.

Неактивен N__N__R

• Старо куче
  • диагностициран
« Отговор #19 -: 04 Октомври, 2014, 15:18:26 »
Ето и Lumintop-че със 7-те режима на Preon 2 .... Или Preon 2 Mini  ^-^

Неактивен Stutzi

• РОНИН без меч.
  • Дарители
  • Старо куче
  • диагностициран
« Отговор #20 -: 04 Октомври, 2014, 15:25:10 »
Готино.Работи ли най силния режим като е с една батерия?

Неактивен N__N__R

• Старо куче
  • диагностициран
« Отговор #21 -: 04 Октомври, 2014, 15:52:28 »
Готино.Работи ли най силния режим като е с една батерия?

Ами, честно казано, не знам - и да, и не. Видимо "качва" на някакъв висок режим, но не знам колко лумена над срединя е. По принцип на Преона високият му е 180-190, а средният е около 20. Та с една батерия като отиде на висок, може и около 100 да е и пак ще изглежда доста. Не знам и като продължителност колко ще изкара на висок. Някой ден, ако ми се занимава, може да меря   :)

Неактивен Stutzi

• РОНИН без меч.
  • Дарители
  • Старо куче
  • диагностициран
« Отговор #22 -: 08 Октомври, 2014, 13:21:20 »
А бутона как е,лесно ли се сменят режимите? Никога не съм имал малък фенер с бутон,сигурно е много удобно и готино.До колко волта е диода,дали ще може да с сложи батерия 3.7 волта?

Неактивен N__N__R

• Старо куче
  • диагностициран
« Отговор #23 -: 08 Октомври, 2014, 14:09:30 »
Ами да... с... нормална трудност се сменят режимите, така да се каже. Не е трудно, но няма да ти се включва само в джоба. Като по-голям фенер е.

По-надолу има табличка с характеристики, не мисля, че ще стане такава батерия, каквато искаш http://www.banggood.com/Lumintop-Tool-AAA-XPG-R5-80-Lumens-Keychain-EDC-Flashlight-p-929235.html

Неактивен Stutzi

• РОНИН без меч.
  • Дарители
  • Старо куче
  • диагностициран
« Отговор #24 -: 08 Октомври, 2014, 17:57:57 »
Дават го до 1.5 волта.Нищо и така ми харесва много. :nabira:

Намерете ни във фейсбук ArmsBG OlightBG Batteryservice