Автор Тема: Въпрос 5 в 1; фенер, радио, мп3, батерия, УСБ  (Прочетена 2901 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен receptora

• Новобранец
  • *
  • Публикации: 5
  • диагностициран

Здравейте, тук споделям темата, която ме вълнува с това, че ми се струва много практична 5 в 1 и смятам че тази концепция ще се превърне в едно бушкрафтарско ноу-хау. Това ми е фикс-идея :)

Въпроса ми е какво бихте ми препоръчали: като марка, възможности, комбинативност, цена и други. Нямам предвид конкретния продукт въпреки че ми харесва.

Неактивен МИНЧО

• Старо куче
  • Публикации: 430
  • диагностициран
Въпрос 5 в 1; фенер, радио, мп3, батерия, УСБ
« Отговор #1 -: 15 Ноември, 2014, 16:44:18 »
Аз малко съм резервиран към всичко, което е ...найсе в едно. От една страна, че нищо няма да работи така, както би работило по отделно, от друга, когато ти се развали някоя основна част от тая куротресина, губиш всичко на което си разчитал.
За бушкрафт незнам, но за детска играчка става.
Радостта от ниската цена трае много по-кратко, от разочарованието от ниското качество!

Неактивен joy_boy

• Член на сдружението
  • Общо събрание
  • Старо куче
  • *
  • Публикации: 820
  • диагностициран
« Отговор #2 -: 15 Ноември, 2014, 17:06:23 »
за да не се изказвам по грубо, ще кажа сам, че съм съгласен с колегата Минчо.
а и само да попитам, основната идея на бушкрафтинга не беше ли да си правиш разни неща из храстите /както и да звучи :D/
Самураят без меч е като самурая с меч, само че няма меч.

Неактивен receptora

• Новобранец
  • *
  • диагностициран
« Отговор #3 -: 15 Ноември, 2014, 17:57:07 »
за да не се изказвам по грубо, ще кажа сам, че съм съгласен с колегата Минчо.
а и само да попитам, основната идея на бушкрафтинга не беше ли да си правиш разни неща из храстите /както и да звучи :D/

Важна е комбинацията, радио, фенер, мп3, УСБ да зареждаш телефона и други.
Например: Радиото ще ти помогне да знаеш прогнозата за времето, новини. МП3-то ще е полезно с това че ще си пуснеш любимата музика, която ще те накара да се отпуснеш и да не се паникьосваш, ще привлече спасителния екип, или ще отблъсне дивите живодни :) . Никога, ама никога няма да е излишен още един фенер, особено  ако е с голям капацитет на сила и издръжливост. УСБ за зареждане на телефона или каквото и да е освен че е много удобно, приятно и полезно е изключително важно. Устройството може да разполага евентуално с компас, темометър, часовник, календар, аларма, електронни игри и други.

ПП.
Трябва ми нещо с което да седна на поляната да са напия, и да си пусна нещо на устроствуту да ми посвири, да светна за да не се спъна,  *нинджа* и да заредя телефона за да пусна на него някои специална пиянска песен.

Жоро

• Гост
« Отговор #4 -: 15 Ноември, 2014, 18:48:36 »
Бушкрафт с  радио mp3  usb  :yikes:  кое точно не му разбирам аз на бушкрафта :chukane:
Пич бушкрафт не беше ли едно друго нещо различно от къмпинг и палатка  8) :nabira:

Неактивен koceto

• Дарител
  • Старо куче
  • *
  • Публикации: 1943
« Отговор #5 -: 15 Ноември, 2014, 18:59:11 »

Важна е комбинацията, радио, фенер, мп3, УСБ да зареждаш телефона и други.
Например: Радиото ще ти помогне да знаеш прогнозата за времето, новини. МП3-то ще е полезно с това че ще си пуснеш любимата музика, която ще те накара да се отпуснеш и да не се паникьосваш, ще привлече спасителния екип, или ще отблъсне дивите живодни :) . Никога, ама никога няма да е излишен още един фенер, особено  ако е с голям капацитет на сила и издръжливост. УСБ за зареждане на телефона или каквото и да е освен че е много удобно, приятно и полезно е изключително важно. Устройството може да разполага евентуално с компас, темометър, часовник, календар, аларма, електронни игри и други.

:yikes: :yikes: :yikes: :yikes: :yikes: :chukane: :chukane: :chukane: и аз искам едно такова.

Неактивен Punky

• Общо събрание
  • Старо куче
  • *
  • Публикации: 1966
  • HardCore For Life
    • "kristo-2"
« Отговор #6 -: 15 Ноември, 2014, 19:26:07 »
Еми ей го де е, най - отгоре !!!  :D

Неактивен joy_boy

• Член на сдружението
  • Общо събрание
  • Старо куче
  • *
  • диагностициран
« Отговор #7 -: 15 Ноември, 2014, 19:58:49 »
да, представям си как след осмата бира вземам радиото да си светя и отивам да пусна една вода в храстите под съпровода на славка калчева
колега, тук сме обсъждали чудесни фенери, ставало е въпрос за пауър банки със соларен панел, телефони за екстремни условия, гпси за пешеходен туризъм и тн и тн.
ако ставаше с такова вс в 1.. да не говорим, че повечето да не казвам всички такива устройства които съм виждал са от най китайските. не може да се разчита на тях..

Неактивен N__N__R

• Старо куче
  • Публикации: 405
  • диагностициран
« Отговор #8 -: 16 Ноември, 2014, 19:40:34 »
За първи път виждам такова нещо :) Защо не вземеш от някои по-евтини (не знам колко ствува, в интерес на истината), да го потестваш малко и тогава да решиш дали ти пасва и да си вземеш още едно за истинско ползване?

В смисъл, какво ако ти потрябва да използваш всичките му функции и точно като ти потрябва да си заредиш телефона, батерията на 5 в 1-то вече да е паднала заради радиото или там каквото си ползвал на него.

Неактивен Punky

• Общо събрание
  • Старо куче
  • *
  • HardCore For Life
    • "kristo-2"
« Отговор #9 -: 16 Ноември, 2014, 20:22:18 »
То такова, по - скъпо няма !!! Това си е чиста измишльотина на жълтия човек, да събере няколко боклучета в едно !!!
Според мен, варианта е да се придобият едно по едно, читави неща. Соларно зарядно, читав фенер и прилична Мп3-ка !!! Защо трябва да са в едно ???

Неактивен incubus

• Анти-Спам Защита
  • Дарител
  • Старо куче
  • *
  • Публикации: 569
  • освидетелстван
    • Experience Talk
  • Скайп: gpetrov_fos
« Отговор #10 -: 16 Ноември, 2014, 21:21:25 »
Както каза Минчо, всяка една такава джаджа дето е супурнайсе работи в едно е компромис.
Соларни зарядни има, има читави фенери, има преносими колонки, има и мп3-та.
Една читава колонка (малко по-голяма от яйце) е около 40 кинта, мп3-тата не ги знам по колко вървят. Фенер с УСБ и соларно зарядно с УСБ и си готов.
Нищо ново в отношенията между форумите ! Пичовете са си пичове във всеки форум,говн**вците също.

Неактивен N__N__R

• Старо куче
  • диагностициран
« Отговор #11 -: 16 Ноември, 2014, 22:46:56 »

Според мен, варианта е да се придобият едно по едно, читави неща. Соларно зарядно, читав фенер и прилична Мп3-ка !!!

После ги омотаваш с изолирбанд или нещо такова лепкаво на едно и готово 5 в 1  ;D :D

Неактивен Punky

• Общо събрание
  • Старо куче
  • *
  • HardCore For Life
    • "kristo-2"
« Отговор #12 -: 16 Ноември, 2014, 22:55:54 »
После ги омотаваш с изолирбанд или нещо такова лепкаво на едно и готово 5 в 1  ;D :D

Аз си мислех за Поксипол или друго яко лепило, ама реших да не ви светвам как става 5 в 1  :chukane:.

Неактивен N__N__R

• Старо куче
  • диагностициран
« Отговор #13 -: 16 Ноември, 2014, 23:08:19 »
Китайците не могат да се мерят с нас :D :D :D

Неактивен joy_boy

• Член на сдружението
  • Общо събрание
  • Старо куче
  • *
  • диагностициран
« Отговор #14 -: 17 Ноември, 2014, 00:02:59 »
ми вие се смеете, ама нормалния средностатистически телефон вече има и фенер и радио и мп3 и компас. остава просто отделна батерия за вс случай. и си готов за банкет в гората.
в тоя ред на мисли - лятото ми гостува един приятел от англия.. носеше тонколонки бусе, блутут, вързват се към телефона, със собствена батерия..размер горе долу 2хТримата мускетари, или Илияда и малко :D. това нещо как свиреше.. на плажа дето има вълнение и по принцип трудно се чувате, като ги надуеш и от 25 метра наоколо почват да се оглеждат от де идва музиката. да не говорим колко качествен звук вадеха, просто страхотни. е, за около 250 паунда - толкоз.

upotrebitel

• Гост
« Отговор #15 -: 17 Ноември, 2014, 06:24:20 »
Е, не мога да се сдържа! :D По повод нещата "100 в 1" - един цитат от любимата детска книжка "Руфо Червенокосия":

Цитат
А след няколко години Бил се плесна по тясната ивица между веждите и косата и замина за съседния град, където никой не го познаваше. Тук, там - намери оръжеен техник и му показа чертеж: негов чертеж, на Бил.

- Настоявам да бъде спазен точно!

Оръжейният техник се взря в очите му. Макар и ясносини, те бяха разположени малко особено. Техникът остана с неприятното чувство, че го гледат двама с по едно око от различни етажи. И то не съседни.

- Едва ли - изрази съмнение той, - едва ли ще се получи пистолет, ако спазя точно чертежа...

Бил се ядоса. Дори се развика, че плаща с парите си и онзи е длъжен да направи каквото Бил иска!

- Ще дойда след три дни! - приключи той.

От нетърпение обаче отиде още същата вечер и завари техника да сглобява нещо като срязан на две радиатор от парно отопление с нещо като дръжка на лопата.

- Идиотщина някаква! - намръщи се Бил и се поинтересува: - Защо се занимаваш с идиотщини?

Нищо и никакъв въпрос, но в интонацията му напираше желание за кавга.

- Това е оръжието според Вашия чертеж.

- Тъй ли? - не повярва Бил. - А какво е онова, дето стърчи като дръжка на лопата?

От усуканото обяснение на техника излезе, че стърчащото било цевта. Съвсем според чертежа.

- Не ми харесва - призна Бил.
- Махни я! - заповяда Бил.
- Пистолетът трябва да бъде елегантен - поучи го Бил. - Сложи му три цеви!

Когато пистолетът беше готов го изпробваха. От трите цеви излитаха куршуми, малко по-къси от неподострени моливи. Шум обаче не се вдигаше: никелираните заглушители, приличащи на мотоциклетни ауспуси, отлично си вършеха работата - пистолетът стреляше тихо, сякаш някой, увит в два юргана, чукаше на добре смазана пишеща машина.

Бил огледа внимателно пистолета, застана отстрани и каза, че за съжаление оптическият мерник не е достатъчно изискан за страничния наблюдател. И обясни защо.

- Аз съм малко късоглед.

Той се изхили на шегата си (ако 16 диоптъра е малко късогледство!) и остави техника да си блъска главата.

Сега пистолетът придоби свръхестествен вид: вместо оптически мерник беше монтиран мощен телескоп, с чиято помощ можеха да се различат следи от човешки крак по лунната повърхност. Бил обаче успя да види на двайсет метра телеграфен стълб и се зарадва.

- Хи-хи, телеграфен стълб! Твърдя! Дали по някаква причина не се е подобрило зрението ми? - вторачи се той в оръжейния техник, който, разбира се, не беше там, накъдето гледаше Бил, а зад гърба му.

- Подобрило се е! - изсумтя техникът, надявайки се най-после да се отърве от идиотската поръчка.

Но клиентът беше капризен.

- Аз обичам удоволствията - сподели между другото Бил.

- Всеки ги обича - въздъхна техникът.

- Но аз през всички сезони. Дали през зимата няма да ми е студено на ръката?

В дръжката на пистолета беше сложен електрически нагревател и зимата вече не заплашваше ръката на Бил.

- А през лятото? - поинтересува се той.

- Какво през лятото? Тая година не се очаква лято! - Уплашен от перспективата да вкара хладилник в дръжката на пистолета, техникът беше готов да изтрие лятото от списъка на сезоните.

- Няма ли да ми е топло на ръката? - поясни Бил, който след дълго размишление си науми, че ако тая година мине без лято, догодина може би ще се появят две лета. Нещо като компенсация.

Оръжейният техник усети, че нервите му се разтреперват, но се овладя.

- Не, няма да е топло на ръката Ви. Освен ако не забравите да изключите електрическия нагревател.

- Всеки идиот ще се досети! - каза Бил. - Аз имам пред вид слънцето.

Техникът отговори,  че това надхвърля възможностите му. Просто нямало как да постави на пистолета бутон, с който да гаси слънцето.

- Всеки идиот ще се досети! - повтори Бил. - Имам пред вид чадърче. Съвсем мъничко, на сини цветенца. Представяш ли си? През лятото, щрак - и над пистолета се разперва чадърче на сини цветенца. Хем ще ми пази сянка, хем ще ми създава настроение. С настроение, знаеш, по-инак е...

Оръжейният техник плю и се зае с чадърчето на сини цветенца.

А когато чадърчето взе да прави щрак над пистолета, придобил вече напълно фантастична форма, Бил спомена, че обича да гледа телевизия и няма ли как да се монтира портативно апаратче с едно такова мъничко екранче, за предпочитане цветно, та хем да стреля, хем да гледа гангстерски филми.

Техникът кротко отговори, че и той имал пред вид точно цветен телевизор. Цяла нощ не мигнал, за да обмисля този въпрос. Радвал се, че мислят еднакво. Имал даже идея да вгради в пистолета вана за двама - да си сапунисват гърбовете. И игрище за бейзбол заедно със съблекалните и тоалетните, та Бил хем да стреля, хем другото...

Въпреки кроткия тон, техникът така трепереше от нерви, че приличаше на електромонтьор, който вместо с отвертка е бръкнал с пръст в контакта.

Бил грабна пистолета и изхвърча навън с твърдото убеждение, че най-неуравновесените и нервни личности в света са оръжейните техници.

Неактивен Ангел Иванов

• Напреднал
  • Публикации: 136
  • диагностициран
  • Скайп: angel.ivanov95
« Отговор #16 -: 17 Ноември, 2014, 07:33:54 »
 :D :D :D :D :D

Неактивен receptora

• Новобранец
  • *