Автор Тема: Междуфорумни отношения - принципно  (Прочетена 5650 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен Black Wolf

• Редовен
  • Публикации: 321
  • Reputation Power: 7
  • Black Wolf няма влияние.
  • диагностициран
    • Вълчата бърлога
Междуфорумни отношения - принципно
« -: 12 Декември, 2014, 10:43:28 »
Искам да повдигна едни въпрос, който според мен е важен.

С оглед на добрите и коректни взаимоотношения и за да не се създават ненужни търкания и конфликти, във форума е възприето политика да не се критикуват и упрекват други форуми, което като цяло е правилно.
НО когато става въпрос за принципни въпроси, които засягат нашия форум, мисля, че за някои неща не може да се мълчи.

Каква е случката. Значи аз се похвалих с новия форумен фикс в едни друг форум (да не казваме кой). Направих го абсолютно сдържано и информативно, в тема, в която хората във въпросния форум си показват новите ножове. Тема, направена точно за тази цел. така. След няколко коментара (някои неутрални, някои да речем немного дружелюбни  ;) ), някой (очевидно модератор) изтри моя постинг и коментарите.
Смятам, че с моя постинг със нищо не съм нарушил правилата на въпросния форум и просто съм показал новата си придобивка в тема, предназначена именно за тази цел.
Става дума НЕ за ножарски форум.

Споделих това в темата за форумния нож, защото някак си това е показване на отношение не към мен, но към нашето форумно творение. Моите постинги и последващите няколко мнения от колеги тук също бяха изтрити. При положение че не бях написал "Абе ония **** от еди кой си форум направиха еди си що", както ми беше на езика, а се постарах да бъде културно...  ::)

Да, не трябва да се раздухват свади, но отново ще кажа - по принципни въпроси трябва да се реагира.

Какво мислите, драги колеги?
« Последна редакция: 12 Декември, 2014, 11:17:36 от Black Wolf »

Неактивен Кубинеца

• Напреднал
  • Публикации: 48
  • Reputation Power: 4
  • Кубинеца няма влияние.
  • диагностициран
« Отговор #1 -: 12 Декември, 2014, 10:56:33 »
Кофти е когато се получават такива работи. От създаването на Блейдфорум.бг наблюдавам едно странно положение  при което пишещите в единия форум или изцяло игнорират съществуването на другия (и обратното) или ако  е невъзможно го наричат "другия форум" най - фрапиращо е в обявите от търговския раздел, където се посочва, че "обявата е публикувана и на друго място" И това при положение, че сигурно 80% от активните потребители са такива и във двата форума и  част от мненията и постовете се дублират, особено в темата за новите придобивки.

Неактивен Black Wolf

• Редовен
  • диагностициран
    • Вълчата бърлога
« Отговор #2 -: 12 Декември, 2014, 11:13:08 »
Трябва да поясня, че става дума НЕ за ножарски форум.

Неактивен Marcinkov

• Старо куче
  • Публикации: 3349
  • Reputation Power: 800
  • Marcinkov внушава благоговение!Marcinkov внушава благоговение!Marcinkov внушава благоговение!Marcinkov внушава благоговение!Marcinkov внушава благоговение!Marcinkov внушава благоговение!Marcinkov внушава благоговение!Marcinkov внушава благоговение!Marcinkov внушава благоговение!Marcinkov внушава благоговение!Marcinkov внушава благоговение!Marcinkov внушава благоговение!
« Отговор #3 -: 12 Декември, 2014, 11:13:24 »
Аз примерно имах доста интересно преживяване в един от планинарските форуми, пуснах някои от ревютата ми на фенери там и се почна с това че правя реклама и че имам сексуални проблеми и затова си показвам големите фенери там и накрая естествено ме баннаха за десерт.

Неактивен Black Wolf

• Редовен
  • диагностициран
    • Вълчата бърлога
« Отговор #4 -: 12 Декември, 2014, 11:16:12 »
Тези неща стават, но в случая става дума за нашия форумен нож. Докачат ме на чест, така да се каже.  8)

Неактивен servantesss

• Шеф на водопад
  • Старо куче
  • Публикации: 424
  • Reputation Power: 105
  • servantesss има аура около него.servantesss има аура около него.servantesss има аура около него.servantesss има аура около него.servantesss има аура около него.servantesss има аура около него.servantesss има аура около него.servantesss има аура около него.servantesss има аура около него.servantesss има аура около него.
  • диагностициран
« Отговор #5 -: 12 Декември, 2014, 11:27:04 »
Black Wolf , тая работа с публикуваната нова придобивка (в случая форумен нож от Блейдфорума) в Металблейдфорума, на мен ми намирисва на провокацийка. Много добре знаеш историята с форумите и очевидното недолюбване, особено в управленските структури. Кому точно си се хвалил там с новата си придобивка или лекичко ти се е искало да напрегнеш примерно Пламби или Металния и да предизвикаш реакции и коментари(включително и от най-голения фен на Менли - Брадли )....  :karane: Айде сега все едно се знаем от вчера. Има място за всички под слънцето и не е нужно с подобни действия да се внася напрежение. Аз съм привърженик на добрите отношения, подкрепени с разумни и дипломатично издържани постове, що се отнася до коментирането и/или споменаването на други ножарски форуми в някой от трите съществуващи.
« Последна редакция: 12 Декември, 2014, 11:32:12 от servantesss »
Не спори с ГЛУПАК! Ще те свали на нивото си и ще те бие с ОПИТ.

Неактивен Becko

• Войник на съдбата
  • Старо куче
  • Потребителско име: becko
  • Публикации: 291
  • Reputation Power: 10
  • Becko няма влияние.
  • диагностициран
« Отговор #6 -: 12 Декември, 2014, 11:36:51 »
Той Стефан банна Металблейд форума :yes: Не се е вяскал и писал от няколко месеца, по-добро място е сега. Влиза и списва в третото възможно виртуално пространство.

По темата: не разбирам защо другите управители на Метал-а се догажфат и скачат. Широко скроените и мъдри хора биха коментирали "+" и "-" ,според тяхното виждане, на ножа, да следят да няма лични нападки и/или флейм, а не директно с метлата. Не съм много запознат с разкола, да го нарека така, но ми се струва, че в основата стои един, малко по-вероятно двама души. А от това им е неудбно на много повече.

Аз също имах идеята да се похваля с ножа си, но като знам какви хора има си спестих нервите.

Наздраве дружина :nabira:
"Няма власт над оная глава, която е готова да се отдели от плещите си в името на свободата и за благото на цялото човечество."
Хр. Ботев

Активен emci74

• Старо куче
  • Публикации: 49
  • Reputation Power: 2
  • emci74 няма влияние.
  • диагностициран
« Отговор #7 -: 12 Декември, 2014, 11:44:17 »
Колегата писа,че не е ножарски форум.Доколкото разбрах от написаното от него в предни постове,става въпрос за офроуд форума.

Неактивен Becko

• Войник на съдбата
  • Старо куче
  • Потребителско име: becko
  • Публикации: 291
  • Reputation Power: 10
  • Becko няма влияние.
  • диагностициран
« Отговор #8 -: 12 Декември, 2014, 12:02:22 »
Да така е. Аз съм се заблудил, но ми се струва, че и там може да е същата реакция.
"Няма власт над оная глава, която е готова да се отдели от плещите си в името на свободата и за благото на цялото човечество."
Хр. Ботев

Неактивен N__N__R

• Старо куче
  • Публикации: 405
  • Reputation Power: 152
  • N__N__R внушава благоговение!N__N__R внушава благоговение!N__N__R внушава благоговение!N__N__R внушава благоговение!N__N__R внушава благоговение!N__N__R внушава благоговение!N__N__R внушава благоговение!N__N__R внушава благоговение!N__N__R внушава благоговение!N__N__R внушава благоговение!N__N__R внушава благоговение!N__N__R внушава благоговение!
  • диагностициран
« Отговор #9 -: 12 Декември, 2014, 12:57:20 »
Това с форумите е голяма простотия, мен ако ме питате. По принцип се регистрирах за първи път в два форума и в единия още тогава нещо... много, много не ме харесаха. Тук винаги съм била по-активна, а другия окончателно го напуснах, след като на един модератор не му хареса не знам кое си съобщение в една моя тема и взе, че ме банна. Щото явно не може да търпи критика човека. Какво да се прави, в модерните общества съществува демокрация, властта търпи критика. Някои обаче предпочитат да са си на едно ниво с години.

Та.. не ми беше много ясна тая работа отначалото, оказах се малко между чук и наковалня като новодошъл член. Но после ми се изясни. Ако модераторите или създателите на някой форум, като негови.. да, създатели и собственици, не те търпят, не те харесват, нещо не им допадаш и постоянно се опитват да ти стъжнят живота, като не допускат, било то и свобода на словото, нищо не ти пречи да си тръгнеш. Форумът си е техен. Така направих и аз. Като не ми харесва единия форум, заради някои елементи, отивам в другия, където ситуацията е съвсем друга.

Както се каза по-горе, членовете на повечето подобни БГ форуми са почти едни и същи, така че, където и да си, повечето хора пак са там.

Едно е модератор да те предупреди публично и нормално за нещо, друго е директно да ти трият съобщения и да ти пускат злобни бележчици на лични.

Просто хората явно не могат да живеят без да се заяждат. Форуми - бол - като не ти харесва ситуацията в единия, отиваш в другия и не си вгорчаваш сам живота. Като че ли като ти изтрие някой темата и животът свършва. Нека трие, човекът си мисли, че е упражнил някаква власт върху някого и си се кефи. Нека си се кефи. По-голям е обаче този, който показва толерантност и се държи уважително, не този, който джавка и се зъби злобно като дребен пинчер.

И аз гледам от повечето хора тук, и аз не споменавам имена и и форуми, макар, че е тъпо. Всички знаят за какво става въпрос и никой не "споменава". Стана като по ТВ- това и онова, ама няма да казвам, да не правя реклама

Неактивен gogotattoo

• Горски
  • Старо куче
  • *
  • Публикации: 1063
  • Reputation Power: 5
  • gogotattoo няма влияние.
  • диагностициран
« Отговор #10 -: 12 Декември, 2014, 13:13:53 »
Вълчо, много добре знаеш каква е причината за тяхната реакция - ти си занесъл въже в къщата на обесения и си го размахал :D Е каква реакция очакваш ..... виж, въпросът с възпитанието е един съвсем друг /и повсеместен/ въпрос ...   :ohhoho: 

Primum vivere, deinde philosophari.

www.gogotattoo.net

Неактивен dragoveli

• Редовен
  • Публикации: 22
  • Reputation Power: 4
  • dragoveli няма влияние.
  • диагностициран
« Отговор #11 -: 12 Декември, 2014, 13:34:52 »
Едно момиче трябваше да ти обясни как да постъпиш като мъж. :yahoo:

Неактивен incubus

• Анти-Спам Защита
  • Старо куче
  • Публикации: 553
  • Reputation Power: 32
  • incubus работи за форума.incubus работи за форума.incubus работи за форума.
  • освидетелстван
    • Experience Talk
  • Скайп: gpetrov_fos
« Отговор #12 -: 12 Декември, 2014, 15:49:22 »
Цитат
Споделих това в темата за форумния нож, защото някак си това е показване на отношение не към мен, но към нашето форумно творение. Моите постинги и последващите няколко мнения от колеги тук също бяха изтрити. При положение че не бях написал "Абе ония **** от еди кой си форум направиха еди си що", както ми беше на езика, а се постарах да бъде културно...  ::)
Мненията ги изтрих точно защото се коментира друг форум и то се коментира така, че се поставя предпоставка за възникване на напрежение и караници между форумите и също така между потребителите тук. А пък и не е мястото да се коментират други форуми в темата на форумният нож. Няма да коментирам действията на модераторите от другите форуми - решили са, че е правилно - изтрили са. Толкова.

Както един от колегите сподели в изтритите мнения - много от потребителите тук са и там и по други места. Много са малко тези, които са екслузивно и само членове в този форум(и не следят нито един друг форум).
В този ред на мисли и тази тема ще я оставя да се изчерпи и когато има следващо мнение, което открито или не толкова открито оплюва форум различен от нашия и тази тема ще отиде в коша.
Дайте да си гледаме в нашата паница и да се стараем да се движим напред,а?
Нищо ново в отношенията между форумите ! Пичовете са си пичове във всеки форум,говн**вците също.

Баце

• Гост
« Отговор #13 -: 12 Декември, 2014, 16:13:25 »
Междуфорумни отношения - принципно.
Митак, колко хора си спазват принципите на всяка цена, принципите не са ли нещо твърде индивидуално, получено от възпитание, опит, възраст и Бог знае още какво. И аз ще те изтрия ако съм модератор в оф роуда и ти знаеш, че има резон, а междуфорумните отношения са нещо абсолютно не регламентирано и са въпрос на кой как ги усеща нещата. Сипи си една ракия довечера, с хубавия нож си резни мезе, и си задай въпроса, какво по дяволите дириш в оф роуд форум ;)

Неактивен Black Wolf

• Редовен
  • диагностициран
    • Вълчата бърлога
« Отговор #14 -: 12 Декември, 2014, 16:24:56 »
Така-а... Попитах аз съвсем любезно поради каква причина са ми изтрили постинга и да посочат коя точка от правилника им съм нарушил. Но видях, че преди малко този въпрос е изтрит.
Не очаквах чак такава тъпотия...

Неактивен gogotattoo

• Горски
  • Старо куче
  • *
  • Публикации: 1063
  • Reputation Power: 5
  • gogotattoo няма влияние.
  • диагностициран
« Отговор #15 -: 12 Декември, 2014, 17:09:34 »
Ха-ха-а Малко е ОФФ, ама да обясня на Вълчо нещо от моя опит. Преди години майка ми веднъж споделяше с мен защо е скарана и с третата си снаха и ми обясни: Значи аз, с най-кротък тон и без да викам й обяснявам - Ти, миличка, си просто момиче и тези неща не ги разбираш .....

Сега ясно ли е  :love:
Primum vivere, deinde philosophari.

www.gogotattoo.net

highlander

• Гост
« Отговор #16 -: 13 Декември, 2014, 12:32:44 »
Аз примерно имах доста интересно преживяване в един от планинарските форуми, пуснах някои от ревютата ми на фенери там и се почна с това че правя реклама и че имам сексуални проблеми и затова си показвам големите фенери там и накрая естествено ме баннаха за десерт.

С Ристо, трудно ще се разбереш. Той там е и цар и господар, не може ти да имаш мнение за нещо преди да го е споделил той.  :))))

highlander

• Гост
« Отговор #17 -: 13 Декември, 2014, 12:48:42 »
Междуфорумни отношения - принципно.
Митак, колко хора си спазват принципите на всяка цена, принципите не са ли нещо твърде индивидуално, получено от възпитание, опит, възраст и Бог знае още какво. И аз ще те изтрия ако съм модератор в оф роуда и ти знаеш, че има резон, а междуфорумните отношения са нещо абсолютно не регламентирано и са въпрос на кой как ги усеща нещата. Сипи си една ракия довечера, с хубавия нож си резни мезе, и си задай въпроса, какво по дяволите дириш в оф роуд форум ;)
Баце е великан/както винаги/. ;) Колкото до принципите ще добавя само, че в днешно време можеш да видиш все по-малко хора на честта и все повече върти опашковци и комплексари, а както винаги съм казвал, форумите са представителна извадка на обществото. ;) :nabira:

Неактивен Звяра

• Редовен
  • Публикации: 153
  • Reputation Power: 8
  • Звяра няма влияние.
  • диагностициран
« Отговор #18 -: 13 Декември, 2014, 13:12:25 »
Аз пък не разбирам що толкоз се вдаваш? По форумите - и в този, и в метъла и в ксенос, и в ножбг си е дива диктатура, имаш ли различно мнение ти режат тиквата. Затуй лаеш в унисон с останалите и не си навличаш преждевременна смърт на нервни клетки.  :nabira: Аз бях и съм  най-големият критик не форумния нож и не го крия, но проектът вече е факт, така че минало - свършено. Кой взел да му се радва и благославя. :love:

Намерете ни във фейсбук ArmsBG OlightBG Batteryservice