Автор Тема: Междуфорумни отношения - принципно  (Прочетена 4730 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен Black Wolf

• Редовен
  • Публикации: 322
  • Reputation Power: 8
  • Black Wolf няма влияние.
  • диагностициран
    • Вълчата бърлога
Междуфорумни отношения - принципно
« -: 12 Декември, 2014, 10:43:28 »
Искам да повдигна едни въпрос, който според мен е важен.

С оглед на добрите и коректни взаимоотношения и за да не се създават ненужни търкания и конфликти, във форума е възприето политика да не се критикуват и упрекват други форуми, което като цяло е правилно.
НО когато става въпрос за принципни въпроси, които засягат нашия форум, мисля, че за някои неща не може да се мълчи.

Каква е случката. Значи аз се похвалих с новия форумен фикс в едни друг форум (да не казваме кой). Направих го абсолютно сдържано и информативно, в тема, в която хората във въпросния форум си показват новите ножове. Тема, направена точно за тази цел. така. След няколко коментара (някои неутрални, някои да речем немного дружелюбни  ;) ), някой (очевидно модератор) изтри моя постинг и коментарите.
Смятам, че с моя постинг със нищо не съм нарушил правилата на въпросния форум и просто съм показал новата си придобивка в тема, предназначена именно за тази цел.
Става дума НЕ за ножарски форум.

Споделих това в темата за форумния нож, защото някак си това е показване на отношение не към мен, но към нашето форумно творение. Моите постинги и последващите няколко мнения от колеги тук също бяха изтрити. При положение че не бях написал "Абе ония **** от еди кой си форум направиха еди си що", както ми беше на езика, а се постарах да бъде културно...  ::)

Да, не трябва да се раздухват свади, но отново ще кажа - по принципни въпроси трябва да се реагира.

Какво мислите, драги колеги?
« Последна редакция: 12 Декември, 2014, 11:17:36 от Black Wolf »

Неактивен Кубинеца

• Напреднал
  • Публикации: 41
  • Reputation Power: 3
  • Кубинеца няма влияние.
  • диагностициран
« Отговор #1 -: 12 Декември, 2014, 10:56:33 »
Кофти е когато се получават такива работи. От създаването на Блейдфорум.бг наблюдавам едно странно положение  при което пишещите в единия форум или изцяло игнорират съществуването на другия (и обратното) или ако  е невъзможно го наричат "другия форум" най - фрапиращо е в обявите от търговския раздел, където се посочва, че "обявата е публикувана и на друго място" И това при положение, че сигурно 80% от активните потребители са такива и във двата форума и  част от мненията и постовете се дублират, особено в темата за новите придобивки.

Неактивен Black Wolf

• Редовен
  • диагностициран
    • Вълчата бърлога
« Отговор #2 -: 12 Декември, 2014, 11:13:08 »
Трябва да поясня, че става дума НЕ за ножарски форум.

Неактивен Marcinkov

• Старо куче
  • Публикации: 3079
  • Reputation Power: 126
  • Marcinkov внушава благоговение!Marcinkov внушава благоговение!Marcinkov внушава благоговение!Marcinkov внушава благоговение!Marcinkov внушава благоговение!Marcinkov внушава благоговение!Marcinkov внушава благоговение!Marcinkov внушава благоговение!Marcinkov внушава благоговение!Marcinkov внушава благоговение!Marcinkov внушава благоговение!Marcinkov внушава благоговение!
« Отговор #3 -: 12 Декември, 2014, 11:13:24 »
Аз примерно имах доста интересно преживяване в един от планинарските форуми, пуснах някои от ревютата ми на фенери там и се почна с това че правя реклама и че имам сексуални проблеми и затова си показвам големите фенери там и накрая естествено ме баннаха за десерт.

Неактивен Black Wolf

• Редовен
  • диагностициран
    • Вълчата бърлога
« Отговор #4 -: 12 Декември, 2014, 11:16:12 »
Тези неща стават, но в случая става дума за нашия форумен нож. Докачат ме на чест, така да се каже.  8)

Неактивен servantesss

• Шеф на водопад
  • Старо куче
  • Публикации: 411
  • Reputation Power: 54
  • servantesss на прага да бъде приет.servantesss на прага да бъде приет.servantesss на прага да бъде приет.servantesss на прага да бъде приет.servantesss на прага да бъде приет.
  • диагностициран
« Отговор #5 -: 12 Декември, 2014, 11:27:04 »
Black Wolf , тая работа с публикуваната нова придобивка (в случая форумен нож от Блейдфорума) в Металблейдфорума, на мен ми намирисва на провокацийка. Много добре знаеш историята с форумите и очевидното недолюбване, особено в управленските структури. Кому точно си се хвалил там с новата си придобивка или лекичко ти се е искало да напрегнеш примерно Пламби или Металния и да предизвикаш реакции и коментари(включително и от най-голения фен на Менли - Брадли )....  :karane: Айде сега все едно се знаем от вчера. Има място за всички под слънцето и не е нужно с подобни действия да се внася напрежение. Аз съм привърженик на добрите отношения, подкрепени с разумни и дипломатично издържани постове, що се отнася до коментирането и/или споменаването на други ножарски форуми в някой от трите съществуващи.
« Последна редакция: 12 Декември, 2014, 11:32:12 от servantesss »
Не спори с ГЛУПАК! Ще те свали на нивото си и ще те бие с ОПИТ.

Неактивен Becko

• Войник на съдбата
  • Старо куче
  • Потребителско име: becko
  • Публикации: 287
  • Reputation Power: 9
  • Becko няма влияние.
  • диагностициран
« Отговор #6 -: 12 Декември, 2014, 11:36:51 »
Той Стефан банна Металблейд форума :yes: Не се е вяскал и писал от няколко месеца, по-добро място е сега. Влиза и списва в третото възможно виртуално пространство.

По темата: не разбирам защо другите управители на Метал-а се догажфат и скачат. Широко скроените и мъдри хора биха коментирали "+" и "-" ,според тяхното виждане, на ножа, да следят да няма лични нападки и/или флейм, а не директно с метлата. Не съм много запознат с разкола, да го нарека така, но ми се струва, че в основата стои един, малко по-вероятно двама души. А от това им е неудбно на много повече.

Аз също имах идеята да се похваля с ножа си, но като знам какви хора има си спестих нервите.

Наздраве дружина :nabira:
"Няма власт над оная глава, която е готова да се отдели от плещите си в името на свободата и за благото на цялото човечество."
Хр. Ботев

Неактивен emci74

• Напреднал
  • Публикации: 43
  • Reputation Power: 2
  • emci74 няма влияние.
  • диагностициран
« Отговор #7 -: 12 Декември, 2014, 11:44:17 »
Колегата писа,че не е ножарски форум.Доколкото разбрах от написаното от него в предни постове,става въпрос за офроуд форума.

Неактивен Becko

• Войник на съдбата
  • Старо куче
  • Потребителско име: becko
  • Публикации: 287
  • Reputation Power: 9
  • Becko няма влияние.
  • диагностициран
« Отговор #8 -: 12 Декември, 2014, 12:02:22 »
Да така е. Аз съм се заблудил, но ми се струва, че и там може да е същата реакция.
"Няма власт над оная глава, която е готова да се отдели от плещите си в името на свободата и за благото на цялото човечество."
Хр. Ботев

Неактивен N__N__R

• Напреднал
  • Публикации: 388
  • Reputation Power: 12
  • N__N__R няма влияние.
  • диагностициран
« Отговор #9 -: 12 Декември, 2014, 12:57:20 »
Това с форумите е голяма простотия, мен ако ме питате. По принцип се регистрирах за първи път в два форума и в единия още тогава нещо... много, много не ме харесаха. Тук винаги съм била по-активна, а другия окончателно го напуснах, след като на един модератор не му хареса не знам кое си съобщение в една моя тема и взе, че ме банна. Щото явно не може да търпи критика човека. Какво да се прави, в модерните общества съществува демокрация, властта търпи критика. Някои обаче предпочитат да са си на едно ниво с години.

Та.. не ми беше много ясна тая работа отначалото, оказах се малко между чук и наковалня като новодошъл член. Но после ми се изясни. Ако модераторите или създателите на някой форум, като негови.. да, създатели и собственици, не те търпят, не те харесват, нещо не им допадаш и постоянно се опитват да ти стъжнят живота, като не допускат, било то и свобода на словото, нищо не ти пречи да си тръгнеш. Форумът си е техен. Така направих и аз. Като не ми харесва единия форум, заради някои елементи, отивам в другия, където ситуацията е съвсем друга.

Както се каза по-горе, членовете на повечето подобни БГ форуми са почти едни и същи, така че, където и да си, повечето хора пак са там.

Едно е модератор да те предупреди публично и нормално за нещо, друго е директно да ти трият съобщения и да ти пускат злобни бележчици на лични.

Просто хората явно не могат да живеят без да се заяждат. Форуми - бол - като не ти харесва ситуацията в единия, отиваш в другия и не си вгорчаваш сам живота. Като че ли като ти изтрие някой темата и животът свършва. Нека трие, човекът си мисли, че е упражнил някаква власт върху някого и си се кефи. Нека си се кефи. По-голям е обаче този, който показва толерантност и се държи уважително, не този, който джавка и се зъби злобно като дребен пинчер.

И аз гледам от повечето хора тук, и аз не споменавам имена и и форуми, макар, че е тъпо. Всички знаят за какво става въпрос и никой не "споменава". Стана като по ТВ- това и онова, ама няма да казвам, да не правя реклама

Неактивен gogotattoo

• Общо събрание
  • Редовен
  • *
  • Публикации: 935
  • gogotattoo няма влияние.
  • диагностициран
« Отговор #10 -: 12 Декември, 2014, 13:13:53 »
Вълчо, много добре знаеш каква е причината за тяхната реакция - ти си занесъл въже в къщата на обесения и си го размахал :D Е каква реакция очакваш ..... виж, въпросът с възпитанието е един съвсем друг /и повсеместен/ въпрос ...   :ohhoho: 

Primum vivere, deinde philosophari.

www.gogotattoo.net

Неактивен dragoveli

• Редовен
  • Публикации: 20
  • dragoveli няма влияние.
  • диагностициран
« Отговор #11 -: 12 Декември, 2014, 13:34:52 »
Едно момиче трябваше да ти обясни как да постъпиш като мъж. :yahoo:

Неактивен incubus

• Анти-Спам Защита
  • Старо куче
  • Публикации: 544
  • Reputation Power: 32
  • incubus работи за форума.incubus работи за форума.incubus работи за форума.
  • освидетелстван
    • Experience Talk
  • Скайп: gpetrov_fos
« Отговор #12 -: 12 Декември, 2014, 15:49:22 »
Цитат
Споделих това в темата за форумния нож, защото някак си това е показване на отношение не към мен, но към нашето форумно творение. Моите постинги и последващите няколко мнения от колеги тук също бяха изтрити. При положение че не бях написал "Абе ония **** от еди кой си форум направиха еди си що", както ми беше на езика, а се постарах да бъде културно...  ::)
Мненията ги изтрих точно защото се коментира друг форум и то се коментира така, че се поставя предпоставка за възникване на напрежение и караници между форумите и също така между потребителите тук. А пък и не е мястото да се коментират други форуми в темата на форумният нож. Няма да коментирам действията на модераторите от другите форуми - решили са, че е правилно - изтрили са. Толкова.

Както един от колегите сподели в изтритите мнения - много от потребителите тук са и там и по други места. Много са малко тези, които са екслузивно и само членове в този форум(и не следят нито един друг форум).
В този ред на мисли и тази тема ще я оставя да се изчерпи и когато има следващо мнение, което открито или не толкова открито оплюва форум различен от нашия и тази тема ще отиде в коша.
Дайте да си гледаме в нашата паница и да се стараем да се движим напред,а?
Нищо ново в отношенията между форумите ! Пичовете са си пичове във всеки форум,говн**вците също.

Баце

• Гост
« Отговор #13 -: 12 Декември, 2014, 16:13:25 »
Междуфорумни отношения - принципно.
Митак, колко хора си спазват принципите на всяка цена, принципите не са ли нещо твърде индивидуално, получено от възпитание, опит, възраст и Бог знае още какво. И аз ще те изтрия ако съм модератор в оф роуда и ти знаеш, че има резон, а междуфорумните отношения са нещо абсолютно не регламентирано и са въпрос на кой как ги усеща нещата. Сипи си една ракия довечера, с хубавия нож си резни мезе, и си задай въпроса, какво по дяволите дириш в оф роуд форум ;)

Неактивен Black Wolf

• Редовен
  • диагностициран
    • Вълчата бърлога
« Отговор #14 -: 12 Декември, 2014, 16:24:56 »
Така-а... Попитах аз съвсем любезно поради каква причина са ми изтрили постинга и да посочат коя точка от правилника им съм нарушил. Но видях, че преди малко този въпрос е изтрит.
Не очаквах чак такава тъпотия...

Неактивен gogotattoo

• Общо събрание
  • Редовен
  • *
  • Публикации: 935
  • gogotattoo няма влияние.
  • диагностициран
« Отговор #15 -: 12 Декември, 2014, 17:09:34 »
Ха-ха-а Малко е ОФФ, ама да обясня на Вълчо нещо от моя опит. Преди години майка ми веднъж споделяше с мен защо е скарана и с третата си снаха и ми обясни: Значи аз, с най-кротък тон и без да викам й обяснявам - Ти, миличка, си просто момиче и тези неща не ги разбираш .....

Сега ясно ли е  :love:
Primum vivere, deinde philosophari.

www.gogotattoo.net

highlander

• Гост
« Отговор #16 -: 13 Декември, 2014, 12:32:44 »
Аз примерно имах доста интересно преживяване в един от планинарските форуми, пуснах някои от ревютата ми на фенери там и се почна с това че правя реклама и че имам сексуални проблеми и затова си показвам големите фенери там и накрая естествено ме баннаха за десерт.

С Ристо, трудно ще се разбереш. Той там е и цар и господар, не може ти да имаш мнение за нещо преди да го е споделил той.  :))))

highlander

• Гост
« Отговор #17 -: 13 Декември, 2014, 12:48:42 »
Междуфорумни отношения - принципно.
Митак, колко хора си спазват принципите на всяка цена, принципите не са ли нещо твърде индивидуално, получено от възпитание, опит, възраст и Бог знае още какво. И аз ще те изтрия ако съм модератор в оф роуда и ти знаеш, че има резон, а междуфорумните отношения са нещо абсолютно не регламентирано и са въпрос на кой как ги усеща нещата. Сипи си една ракия довечера, с хубавия нож си резни мезе, и си задай въпроса, какво по дяволите дириш в оф роуд форум ;)
Баце е великан/както винаги/. ;) Колкото до принципите ще добавя само, че в днешно време можеш да видиш все по-малко хора на честта и все повече върти опашковци и комплексари, а както винаги съм казвал, форумите са представителна извадка на обществото. ;) :nabira:

Неактивен Звяра

• Редовен
  • Публикации: 153
  • Reputation Power: 3
  • Звяра няма влияние.
  • диагностициран
« Отговор #18 -: 13 Декември, 2014, 13:12:25 »
Аз пък не разбирам що толкоз се вдаваш? По форумите - и в този, и в метъла и в ксенос, и в ножбг си е дива диктатура, имаш ли различно мнение ти режат тиквата. Затуй лаеш в унисон с останалите и не си навличаш преждевременна смърт на нервни клетки.  :nabira: Аз бях и съм  най-големият критик не форумния нож и не го крия, но проектът вече е факт, така че минало - свършено. Кой взел да му се радва и благославя. :love:

Намерете ни във фейсбук ArmsBG OlightBG Batteryservice