Автор Тема: Паста алмазная АСМ 20/14 НОТ сделано в СССР  (Прочетена 27345 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен bully

• просто човек
  • Общо събрание
  • Старо куче
  • *
  • Публикации: 1261
  • диагностициран
Паста алмазная АСМ 20/14 НОТ сделано в СССР
« Отговор #25 -: 08 Декември, 2012, 17:52:29 »
Аз съм ги ползвал и продължавам. На дълга равна плоскост да свалиш прецизно и  равномерно скос не стават, особенно на мотор с високи обороти 2000 - 2500 като моя, но за точене/намаляване вторичен ъгъл са ламя ;D Ако си отпуснеш малко ръката и мат`ряла заминава тутакси. Нищо не им се опира като стомана и наистина е много ефикасен абразив диамантен прах в гумена матрица.  Понеже са с диаметър на отвора на оста 32 мм по съветски тертип , правих им на струг втулки от стомана за моята ос на моторчето.  Не са груби, най бавно точи нож, който дълго време е каран на масат /например дюнерджийски /, докато свали удебеляването.  ;) Ако си регулираш натиска на ръката даже ножът не се загрява почти, диамантеният прах тихомълком си върши работата. Советская техника самая лучшая в мире  :D Колкото и да се старая  не мога да постигна толкова прецизно точене като това на ръка.  ;)
Купувам преди години чисто нов диск от битака, слагам го на машината, затягам шайбите, предварително изрязани от тънък моделистки шперплат колкото може да е по балансиран и да не бие  и както са ме учили се отдръпвам  настрана моторът да поработи на празен ход  няколко минути като правило за безопасност.  ;) Изчаквам две минути, обръщам се да взема ножа от масата и в това време дискът се скъсва на две и буквално излита като шрапнел, едното парче удря със зверско ускорение  в цементовата плоча на тавана, която е без мазилка и даже там прави вдлъбнат белег, който седи и досега.  ;) Щеше да ми откъсне  главата  буквално. ;) Дискът го пазя и мога да го снимам и е толкова здрав, че ако ще Иля Муромец да си не мож го скъса с голи ръце. Елементарното правило, част от някогашните социалистическите стандарти за безопасност за работа с металообработващи машини, което ми предадоха в т.нар. МУЦ, специалност металообработка ми спаси ако не живота то поне телесната цялост на лицето. ;) Урок, който няма никога да забравя. И досега не съм сигурен дали аз не съм си виновен щото сложих диска без проверя на какви максимално обороти е допустимо да се ползва. ;)  Груба аматьорска грешка, която можеше да ми коства живота ;) Дано никой да не я повтаря повече.
Моите са тъмно зелени, 22мм челна повърхност, доста твърди са и не могат да се огъват така.
« Последна редакция: 08 Декември, 2012, 23:49:33 от bully »
Доброто без меч в ръката служи на злото.
Този, който правилно посочва  моите грешки е мой учител. Този, който правилно оценява моите  постъпки е мой  приятел. Този, който ме  ласкае е  мой враг. /Сун Цзъ/

Неактивен riboulovec

• Младо куче
  • Старо куче
  • Публикации: 1586
« Отговор #26 -: 08 Декември, 2012, 23:19:44 »
Те това е целта на форума според мен.Евала Були,ценен опит,аз дори не бих се сетил че е възможно да се пръсне при по високи обороти.
Може да спасиш някой пръст,ръка,глава във бъдеще *palec*.Такъв диск съм виждал при точиларя пред нас,има и някаква шведска машина за точене/600 евро била/.Човека е ключар по принцип,но доста възрастен,та му нямам вяра на ръката.
Копирано от Бринел:— При теб конкуренцията беше жестока — отвърна Ричър. — Докато десет години по-късно бяха останали само разни лекета.

Неактивен Милен

• Редовен
  • Публикации: 9
  • диагностициран
« Отговор #27 -: 10 Декември, 2012, 21:50:38 »
Привет колеги,

Някой дали успя да се свърже с телефона на обявата в "продавалник"? Аз също бих участвал в поръчка "на едро".... :)

nikikin

• Гост
« Отговор #28 -: 07 Януари, 2014, 01:28:47 »
Някой да каже коя от пастите ни трябва с каква зърнистост и ще им драсна два реда. Принципно няма проблем с доставката от Русия и Украйна
Колегата го намерих! :yahoo: :yahoo: :yahoo: Ако е възможно да съдейства за поръчка от екс-СССР, ще има ли желаещи за обща поръчка?
Нека колегата да драсне два реда, ако е съгласен и да си каже условията.  :nabira:

Неактивен Добри

• Старо куче
  • Публикации: 1119
  • често подпийнал
« Отговор #29 -: 07 Януари, 2014, 01:42:42 »
И аз съм навитак.

Неактивен borisgp

• Редовен
  • Публикации: 231
  • диагностициран
« Отговор #30 -: 07 Януари, 2014, 02:01:53 »
аз също съм за ако може и от тези диаментените брустчета ще е супер!

Неактивен Добри

• Старо куче
  • Публикации: 1119
  • често подпийнал
« Отговор #31 -: 07 Януари, 2014, 02:26:09 »
Ще трябва да поръчам ново стропче от Сигман но силно зависи от цената на пастата. Аз от ГОЙ съм доволен но не отказвам по доволно  :nabira:

Неактивен peachlover

• Дарител
  • Старо куче
  • *
  • Публикации: 737
  • диагностициран
« Отговор #32 -: 08 Януари, 2014, 00:15:30 »
Пишете ме и мен!

nikikin

• Гост
« Отговор #33 -: 08 Януари, 2014, 00:28:24 »
Пишете ме и мен!
Чакаме все още колегата да потвърди или не възможността си да помогне.

Неактивен Punky

• Общо събрание
  • Старо куче
  • *
  • Публикации: 1988
  • HardCore For Life
    • "kristo-2"
Руска диамантена паста !!!
« Отговор #34 -: 01 Февруари, 2014, 16:01:47 »
Пичове, преди време помня, че доста хора си търсеха руски пасти. Днеска от няма на къде, до като се мотам на пред на зад и набарах на едно място руски пасти. Диамантени или както там се води - елмазная. Има всякакви видове, като се почне от 60/48 мисля, та се стигне до 0.5/0. Аз като не съм чел когато трябваше, не помня кое на какво отговаря. Взех си 1/0, което си мисля, че е финно много, ма така ли е тепърва ще разбера. Още не съм я пробвал. Като го направя ще споделя. Все пак, ако някой проявява интрес, ще му споделя (след превод по сметката ми в размер на 5(пет) лева или шише ракия  :ras:).

Това в скобите, да не го вземе някой на сериозно, че ще трябва и банкова сметка да си отварям.
« Последна редакция: 01 Февруари, 2014, 16:11:02 от Punky »

Неактивен grisha

• Дарител
  • Старо куче
  • *
  • Публикации: 1520
« Отговор #35 -: 01 Февруари, 2014, 16:20:02 »
Любак, номерата които ти трябват са 28/20, 20/14,и 14/10 другите не ти вършат работа,поне при мен е така ;)

Жоро

• Гост
« Отговор #36 -: 01 Февруари, 2014, 16:21:25 »
А  20 /14 дали има *liboF* ако мернеш драси л.с.купувам веднагически ;D :nabira:

Неактивен Punky

• Общо събрание
  • Старо куче
  • *
  • HardCore For Life
    • "kristo-2"
« Отговор #37 -: 01 Февруари, 2014, 16:22:58 »
Аве, знам аз, че се въртеше около тая 20/14 да е най - добре, но аз съм доволен от зелената паста как полира. Реших, че голяма разлика няма да има и за това залитнах на най - финото. Другия път ще взема от тия номерца. Мерси Гриша !!!

Неактивен grisha

• Дарител
  • Старо куче
  • *
  • Публикации: 1520
« Отговор #38 -: 01 Февруари, 2014, 16:24:09 »
 :nabira:

Неактивен Punky

• Общо събрание
  • Старо куче
  • *
  • HardCore For Life
    • "kristo-2"
« Отговор #39 -: 01 Февруари, 2014, 16:24:54 »
А  20 /14 дали има *liboF* ако мернеш драси л.с.купувам веднагически ;D :nabira:

Имат Жоре, имат всякакви номерца. Както споделих имат от най - грубото към най финото. Ще ти споделя останалото на лично, че не съм сигурен дали е удачно да го вписвам публично. На всеки който иска инфо ще му пиша на Л.С.

Неактивен borisgp

• Редовен
  • Публикации: 231
  • диагностициран
« Отговор #40 -: 03 Февруари, 2014, 11:49:03 »
Някой пробва ли ги въпросните пасти, нови са в спринцовки марка, не знае каква е 20 лв струват спринцовката?

Неактивен swat

• Прохождащ
  • **
  • Публикации: 1
  • диагностициран
« Отговор #41 -: 08 Януари, 2016, 17:08:50 »
Punky, можеш ли да споделиш къде си намерил да се продава тази паста, понеже и аз си търся от известно време? Благодаря предварително.

Неактивен Mitan

• Напреднал
  • Публикации: 22
  • диагностициран
« Отговор #42 -: 17 Март, 2016, 15:20:36 »
Здравейте колеги.
Да не остана и аз по- назад, поръчах от руските, диамантени пасти.
Свързах се с отдел продажби на завода в Дзержинск- където ги произвеждат.
Любезно ми отговориха, че за единични бройки, минималното количество е разфасовка от 40 гр.
Не доставят до България.
С помощта на приятел от Русия /поръчах пастите на неговия адрес/, два дни след като уточних поръчката- пастите бяха при него.
За да пробвам, поръчах 8 вида пасти:
АСМ алмазные пасты ПОМ по 40 грамм в баночках
60/40, 28/20,  14/10, 10/7, 5/3, 3/2, 2/1, 1/0
Общ цена- 1755 рубли. Доставка от Дзержинск до Москва- 295 рубли, или обща цена за осемте пасти- 2050 рубли.
Приятеля, ще идва лятото в България, но нали сърце не трае- помолих го да ми ги прати до България.
С Руските пощи, доставката излезе 12 евро.
Обща цена- 76 лева, т.е. по 9,50 лв. за паста. С още трима приятели си разделихме пастите, по 10 гр. на човек. Това количество, за лична употреба, стига за мнооооооооооого дълго време.
Пробвах всички пасти- на стропове от кожа и от балса.
Какви ми са впечатленията: реално, полезни са тия 28/20, 14/10, 10/7, 5/3. Работят перфектно като на кожен строп, така и на такъв от балса. На кожения изсъхват за два- три дни /в домашни условия, на стайна температура/. На стропа от балса, маслото почти не попива в дървото. Трябва да се нанасят мнооооооого тънко. За една седмица, не са изсъхнали.
60/40 пастата е доста груба като зърнистост /според таблица, която намерих в интернет, се равнява на 280 грит/.
3/2, 2/1, 1/0 /съответно 8000, 10000, 14000 грит според същата таблица/, са изключително финни. Постига се огледална, бляскава полировка, както на кожа, така и на балса. НО !!! Замазват светкавично, ако се направят повече повторения.
Моите умения не са особено големи и докато се усетя, замазах остриетата. Наложи се да се връщам на шкурката/керамиката, по-грубите пасти и след това- само по 1-2 движения. Без никакъв натиск.
Като цяло, поне според мен- от 3/2, 2/1, 1/0 няма никаква нужда. С 28/20, 14/10, 10/7, 5/3 се постига невероятна острота. Макар че с 5/3- D2 стоманата замазва само като я види.
Поздрави на всички.

Неактивен riboulovec

• Младо куче
  • Старо куче
  • Публикации: 1586
« Отговор #43 -: 24 Март, 2016, 02:16:25 »
28/20 и 14/10 стават.Но за строп най добре работи 20/14 както е писано по горе в темата.Другите за които си писал, са за предварителна обработка и полиране.
Копирано от Бринел:— При теб конкуренцията беше жестока — отвърна Ричър. — Докато десет години по-късно бяха останали само разни лекета.

Неактивен Mitan

• Напреднал
  • Публикации: 22
  • диагностициран
« Отговор #44 -: 24 Март, 2016, 13:05:35 »
20/14 имам- от Украйна обаче.
Беше ми интересно да пробвам и другите видове.

Неактивен Zagy

• нафтения
  • Старо куче
  • Публикации: 760
  • диагностициран
« Отговор #45 -: 18 Декември, 2016, 17:43:22 »
Днес от изложението на скъпоценни камъни в "Музея на земята и хората" наред с другите благини, които взех оттам, си взех и 45 грама съветска диамантена паста 1 микрон. На вид е мръснобяла, на вискозитет е горе-долу като мед. Човека ми "наля" количество като за кутийка и половина (от ония за ленти на фотоапарат) директно от тубата - зелена туба със старите съветски надписи, тубата е 1л. Пастата била за шлифоване и полиране на скъпоценни камъни, затова била с повишено съдържание на диаманти. Тези 45 грама ми излязоха 25 лева.

Вкъщи имах един строп, който го ползвах само като кожа (с тайната надежда един ден да си намеря много фина диамантена паста), и веднага го намазах, след това минах ГБ2ката, Маникса С110В и Ендурите от СуперБлу и ХАП40.... алеле мале.... по 10-15 минавания на страна и косъма става на коледна елхичка. А колко малко паста отива само... май това количество ще ми стигне за мнооого време.

Следващото такова изложение ще е април месец, ако дотогава тубата не е продадена може да я взема цялата, беше останало около 250-300 грама. Може да си делнем с някой, ако има желаещи.
« Последна редакция: 18 Декември, 2016, 17:48:13 от Zagy »
Si non confectus, non reficiat.

Неактивен KirilPetkov

• Старо куче
  • Потребителско име: kirilpetkov
  • Публикации: 1473
  • диагностициран
« Отговор #46 -: 18 Декември, 2016, 18:58:23 »
Мерси за инфото аз съм в кюпа ;) :nabira:
Пропусната тренировка не се наваксва,тя се губи.

koceto

• Гост
« Отговор #47 -: 18 Декември, 2016, 19:01:25 »
Аз също ще се включа с една кутия  :nabira:

Неактивен ellecktro

• Старо куче
  • Публикации: 389
  • диагностициран
« Отговор #48 -: 18 Декември, 2016, 19:24:44 »
И аз бих се включил с удоволствие! Благодаря, че сподели!
Не деля ножовете нито на усташки, нито на четнически, нито на сръбски, хърватски или мюсюлмански. Всички те, синко мой, опираха във вратовете ни.А на гърлото не се вижда нито кръст, нито полумесец, нито кокарда, нито буквата „U", нито петолъчка. Всички вратове са еднакви и всички ги боли еднакво....

Жоро

• Гост
« Отговор #49 -: 18 Декември, 2016, 19:39:18 »
+1 и аз съм вътре  *palec* :nabira:

ArmsBG OlightBG Batteryservice