Автор Тема: Фенерче Thrunite Ti  (Прочетена 2120 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен Звяра

• Редовен
  • Публикации: 153
  • Reputation Power: 80
  • Звяра няма влияние.
  • диагностициран
Фенерче Thrunite Ti
« -: 22 Декември, 2014, 19:15:01 »

Мерки и теглилки:
7.2 cm дължина
1,4 cm диаметър
Тегло 20 грама (без батерии)
Материал анодиран алуминий
Водоустойчивост до 1 метър потапяне
Две степени на светене - 3 лумена и 60 лумена

Неактивен Stutzi

• РОНИН без меч.
  • Дарители
  • Старо куче
  • Публикации: 557
  • Reputation Power: 3457
  • Stutzi внушава благоговение!Stutzi внушава благоговение!Stutzi внушава благоговение!Stutzi внушава благоговение!Stutzi внушава благоговение!Stutzi внушава благоговение!Stutzi внушава благоговение!Stutzi внушава благоговение!Stutzi внушава благоговение!Stutzi внушава благоговение!Stutzi внушава благоговение!Stutzi внушава благоговение!
  • диагностициран
Фенерче Thrunite Ti
« Отговор #1 -: 24 Декември, 2014, 14:01:56 »
Хубаво ревю на хубаво фенерче.Служи ти от доста време,с каква батерия се държи най добре и дълго?Пробвал ли си със ли-йон батерия? Благодаря ти и лек ден.

Неактивен GeorgiNN

• Горски
  • Старо куче
  • *
  • Потребителско име: georginn
  • Публикации: 833
  • Reputation Power: 651
  • GeorgiNN е изгряваща звезда!GeorgiNN е изгряваща звезда!GeorgiNN е изгряваща звезда!GeorgiNN е изгряваща звезда!GeorgiNN е изгряваща звезда!GeorgiNN е изгряваща звезда!
  • диагностициран
  • Скайп: georgi_naydenov_net
Фенерче Thrunite Ti
« Отговор #2 -: 24 Декември, 2014, 18:04:37 »
Мисля Були го ползва с литиево-йонна батерия 10440 на 3,7V зарядна и до сега не се оплаквал. Не знам само Овит дали и той не беше така.  *palec*

Активен OLIGHT

• Старо куче
  • Публикации: 1558
  • Reputation Power: 2516
  • OLIGHT внушава благоговение!OLIGHT внушава благоговение!OLIGHT внушава благоговение!OLIGHT внушава благоговение!OLIGHT внушава благоговение!OLIGHT внушава благоговение!OLIGHT внушава благоговение!OLIGHT внушава благоговение!OLIGHT внушава благоговение!OLIGHT внушава благоговение!OLIGHT внушава благоговение!OLIGHT внушава благоговение!
  • диагностициран
    • OLIGHT BULGARIA
Фенерче Thrunite Ti
« Отговор #3 -: 25 Декември, 2014, 11:06:19 »
Имах същото. Много приятно е.
С литиевата трябва много да се внимава за прегряването. Не се препоръчва от производителя, но пък свети много по яко...  *palec*

Неактивен Звяра

• Редовен
  • Публикации: 153
  • Reputation Power: 80
  • Звяра няма влияние.
  • диагностициран
Фенерче Thrunite Ti
« Отговор #4 -: 25 Декември, 2014, 17:22:17 »
Ами не съм го ползвал с нищо различно от разни Тошиби, Варти и Енерджизери. Не съм изпитвал и никаква нужда от повече светлина, но ако има такава опция с удоволствие бих я пробвал  :)

Неактивен Stutzi

• РОНИН без меч.
  • Дарители
  • Старо куче
  • Stutzi внушава благоговение!Stutzi внушава благоговение!Stutzi внушава благоговение!Stutzi внушава благоговение!Stutzi внушава благоговение!Stutzi внушава благоговение!Stutzi внушава благоговение!Stutzi внушава благоговение!Stutzi внушава благоговение!Stutzi внушава благоговение!Stutzi внушава благоговение!Stutzi внушава благоговение!
  • диагностициран
Фенерче Thrunite Ti
« Отговор #5 -: 25 Декември, 2014, 19:10:38 »
От моя опит със алкалните батерии,от горе споменатите марки,енерджайзера се оказа добър(ако е оригинален особено).Вартата се представя много зле.Достигнах до заключение,за мен лично за фенерите ползващи ААА/АА батерии най добре да са със Енелуп или подобни ползващи същата технология.Сега търся да си купя 10440,да пробвам с нея.

Неактивен kiak

• E79 Кръстосвач
  • Напреднал
  • Публикации: 123
  • Reputation Power: 45
  • kiak няма влияние.
  • диагностициран
    • My blog
Фенерче Thrunite Ti
« Отговор #6 -: 11 Януари, 2015, 10:36:07 »
Фенерчето го ползвам повече от година с 10440 батерия и нямам никакви грижи. Предимно светя с по-слабия режим, силния го пускам само когато искам да се "изфукам" :) Много хора са изумени от ефекта :))

Активен OLIGHT

• Старо куче
  • Публикации: 1558
  • Reputation Power: 2516
  • OLIGHT внушава благоговение!OLIGHT внушава благоговение!OLIGHT внушава благоговение!OLIGHT внушава благоговение!OLIGHT внушава благоговение!OLIGHT внушава благоговение!OLIGHT внушава благоговение!OLIGHT внушава благоговение!OLIGHT внушава благоговение!OLIGHT внушава благоговение!OLIGHT внушава благоговение!OLIGHT внушава благоговение!
  • диагностициран
    • OLIGHT BULGARIA
Фенерче Thrunite Ti
« Отговор #7 -: 11 Януари, 2015, 11:53:20 »
Нормално, с литиево-йонната свети почти двойно по-силно  :punk:

Неактивен kiak

• E79 Кръстосвач
  • Напреднал
  • kiak няма влияние.
  • диагностициран
    • My blog
Фенерче Thrunite Ti
« Отговор #8 -: 09 Ноември, 2017, 10:45:45 »
Изравям темата от архива за да споделя какво му се случи на мойто фенерче. Тъй като не ми излиза от джоба и разчитам на него за ежедневните градски задачки, така и не излеза, като дънките отидоха в пералнята... Та преживя едно пране на 60 градуса и последващите процедури...   :headbang: В резултат на което, в момента се пали само на най-силния режим. При охлабване на главата и размърдване, може моментно да блесне на слабия, но няма как да го оставя да свети само на него. За мое съжаление, по-слабия режим беше по-често ползвания. В интерес на истината не съм го пробвал с нормална ААА, ползвам си го само с литиево-полимерната. Чакам да ми пристигнат батерии и ще опитам да видя дали ще сработи

Неактивен Stutzi

• РОНИН без меч.
  • Дарители
  • Старо куче
  • диагностициран
Фенерче Thrunite Ti
« Отговор #9 -: 09 Ноември, 2017, 11:15:10 »
Възможно е да губи контакт.Добре е да се почисти и смаже резбата.

Неактивен ovit

• Баш майсторите
  • Старо куче
  • *
  • Публикации: 162
  • Reputation Power: 151
  • ovit няма влияние.
  • диагностициран
  • Скайп: ovitoo
Фенерче Thrunite Ti
« Отговор #10 -: 09 Ноември, 2017, 11:35:21 »
Това което мога да кажа като притежател на такъв фенер е следното.Двата режима на фенера зависят от степента на завиване на главата на фенера и за тази цел има сложена гумичка на самата глава.Вероятно от температурата тя е загубила част от еластичността си и затова се получава този ефект.Тъй като аз ползвам акумулатори на 3,7V от електронни цигари съм подложил в главата на фенера едно парченце сребърен тинол за да мога да ползвам и двата режима защото акумулаторите имат много нисък +. Вероятно проблема е чисто механичен и трябва да се разгледа много добре.
Днес хората знаят цената на всичко, но не и стойността на каквото и да било."
       Оскар Уайлд.

Активен StillOpossum

• Баш майсторите
  • Старо куче
  • *
  • Публикации: 506
  • Reputation Power: 140
  • StillOpossum няма влияние.
    • Ситалк - исторически реконструкции
  • Скайп: StillOpossum
Фенерче Thrunite Ti
« Отговор #11 -: 09 Ноември, 2017, 11:38:18 »
Виж пластинката на главата която контактува с батерията, може да се е приплескала и тогава стои само на един режим, повдигни я леко така че да не опира в основата. Гумата служи като механична защита за обърнат поляритет.

Неактивен kiak

• E79 Кръстосвач
  • Напреднал
  • kiak няма влияние.
  • диагностициран
    • My blog
Фенерче Thrunite Ti
« Отговор #12 -: 09 Ноември, 2017, 16:02:19 »
Имам подложено алуминиво фолио за да работи с 10440. Естествено, смених го, но пеоблема си остана. Може да опитам с друго, малко по-дебело. Вчера ми донесоха силиконовата смазка и ще го омажа. Дано да се оправи, че върши добра работа.

Активен Djack

• Тесен специалист
  • Старо куче
  • Публикации: 1101
  • Reputation Power: 1773
  • Djack внушава благоговение!Djack внушава благоговение!Djack внушава благоговение!Djack внушава благоговение!Djack внушава благоговение!Djack внушава благоговение!Djack внушава благоговение!Djack внушава благоговение!Djack внушава благоговение!Djack внушава благоговение!Djack внушава благоговение!Djack внушава благоговение!
  • диагностициран
  • Скайп: dimodimov1083
Фенерче Thrunite Ti
« Отговор #13 -: 09 Ноември, 2017, 16:16:02 »
Да не забравихте да сложите омекотител???  ;) :D

Активен StillOpossum

• Баш майсторите
  • Старо куче
  • *
  • Публикации: 506
  • Reputation Power: 140
  • StillOpossum няма влияние.
    • Ситалк - исторически реконструкции
  • Скайп: StillOpossum
Фенерче Thrunite Ti
« Отговор #14 -: 09 Ноември, 2017, 16:35:22 »
Имам подложено алуминиво фолио за да работи с 10440. Естествено, смених го, но пеоблема си остана. Може да опитам с друго, малко по-дебело. Вчера ми донесоха силиконовата смазка и ще го омажа. Дано да се оправи, че върши добра работа.
Правиш обратното на което е нужно, като се натисне пластинката работи на силният режим, когато е повдигната на слабия.

Неактивен kiak

• E79 Кръстосвач
  • Напреднал
  • kiak няма влияние.
  • диагностициран
    • My blog
Фенерче Thrunite Ti
« Отговор #15 -: 09 Ноември, 2017, 21:57:04 »
Правиш обратното на което е нужно, като се натисне пластинката работи на силният режим, когато е повдигната на слабия.

Както Ovit спомена, 10440 са една идея по-къси и  без подложка няма да светне. До преди прането си работеше много коректно. В интерес на истината, след като го смазах и понаместих малко фолиото, вече доста по-лесно пускам слабия режим, като го натегна леко светва и силния. За сега ще остане така, докато си работи...

Да не забравихте да сложите омекотител???  ;) :D

И омекотител му сложихме, и дезинфектант - абе всичко както си му е реда :) Ама издържа! Не го знам на кои стандарти отговаря, но явно водо/влаго устойчивостта му е добра!

Активен ganzo_fan

• Старо куче
  • Публикации: 601
  • Reputation Power: 432
  • ganzo_fan някой ден ще бъде някой...ganzo_fan някой ден ще бъде някой...ganzo_fan някой ден ще бъде някой...ganzo_fan някой ден ще бъде някой...
  • диагностициран
Фенерче Thrunite Ti
« Отговор #16 -: 09 Ноември, 2017, 22:02:47 »
супер е,но покритието(анодизацията) явно е по-слабо от на олайт! :yahoo:
— При теб конкуренцията беше жестока — отвърна Ричър. — Докато десет години по-късно бяха останали само разни лекета.

Намерете ни във фейсбук ArmsBG OlightBG Batteryservice