Автор Тема: Видове стомани-ПРЕДИМСТВА И НЕДОСТАТЪЦИ!  (Прочетена 13344 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен ellecktro

• Старо куче
  • Публикации: 389
  • диагностициран
Видове стомани-ПРЕДИМСТВА И НЕДОСТАТЪЦИ!
« Отговор #50 -: 12 Юни, 2016, 13:22:34 »
Ето снимки с телефона. Дано да личи това за което ти казах.
Не деля ножовете нито на усташки, нито на четнически, нито на сръбски, хърватски или мюсюлмански. Всички те, синко мой, опираха във вратовете ни.А на гърлото не се вижда нито кръст, нито полумесец, нито кокарда, нито буквата „U", нито петолъчка. Всички вратове са еднакви и всички ги боли еднакво....

Неактивен ellecktro

• Старо куче
  • Публикации: 389
  • диагностициран
« Отговор #51 -: 16 Юни, 2016, 10:28:54 »
Здравейте,
Някой има ли впечатления от 1.2080 или по AISI -D3 стомана? Пуснах в търсачката на форума за някаква информация, но нищо не ми излиза!
Ако все пак има нещо и аз не го откривам, може един линк....
Не деля ножовете нито на усташки, нито на четнически, нито на сръбски, хърватски или мюсюлмански. Всички те, синко мой, опираха във вратовете ни.А на гърлото не се вижда нито кръст, нито полумесец, нито кокарда, нито буквата „U", нито петолъчка. Всички вратове са еднакви и всички ги боли еднакво....

Неактивен тинко

• Дарител
  • Старо куче
  • *
  • Публикации: 891
  • диагностициран
    • tinkoknives
« Отговор #52 -: 17 Юни, 2016, 21:40:25 »
Категоризиране като добра, доста добра и пр. са много относителни. Пример 8Cr13 -добра, 9Cr18 - доста добра, същото може да се каже и за s30v и cpm154 ама вторите са на следващия етаж, да не говорим, че има още няколко етажа.
http://tinkoknives.com/ - за ножари

Неактивен Wolven path forge

• Дарител
  • Напреднал
  • *
  • Потребителско име: KirilVM
  • Публикации: 278
  • диагностициран
    • Wolven path forge
« Отговор #53 -: 17 Юни, 2016, 21:55:17 »
Здравейте,
Някой има ли впечатления от 1.2080 или по AISI -D3 стомана? Пуснах в търсачката на форума за някаква информация, но нищо не ми излиза!
Ако все пак има нещо и аз не го откривам, може един линк....
Направил съм няколко ножа от нея и в момента чакам да се закалят още няколко. Работи се като 1.2379 и се закалява на по-висока твърдост (за някои това е важно). С две думи - Д2 с повече мерудии в нея. Аз нямам впечатления от ползвването й, но клиентите са много доволно.
Аз не съм мързелив, аз съм енергоспестяващ.

Неактивен тинко

• Дарител
  • Старо куче
  • *
  • Публикации: 891
  • диагностициран
    • tinkoknives
« Отговор #54 -: 17 Юни, 2016, 23:31:40 »
Направил съм няколко ножа от нея и в момента чакам да се закалят още няколко. Работи се като 1.2379 и се закалява на по-висока твърдост (за някои това е важно). С две думи - Д2 с повече мерудии в нея. Аз нямам впечатления от ползвването й, но клиентите са много доволно.
Напротив с по малко мерудии някои от които в по голямо количество, по думите на специалисти 3 не е по голямо от 2.
http://tinkoknives.com/ - за ножари

Неактивен angel

• Старо куче
  • Публикации: 456
  • диагностициран
« Отговор #55 -: 09 Август, 2016, 01:14:51 »
http://bestpocketknifetoday.com/discovering-the-best-knife-steel/
Това доста ми помогна, като новобранец, да се ориентирам кои стомани, къде в стълбата на класификацията стоят. Доста стомани липсват, но все пак.
На пръв поглед и само на хартия ми изпъква една стомана CTS-XHP, която, като че ли комбинира най-приемливи характеристики, но все пак само на хартия. И е сравнително достъпна като цена в моделите на COLD STEEL, до колкото съм сравнявал. Изненада ме и N680, която смятах за мекица, доста неръждаема мекица.
Може по-разбиращите да се включат с някакво мнение на база личен опит.

koceto

• Гост
« Отговор #56 -: 10 Август, 2016, 14:09:41 »
http://bestpocketknifetoday.com/discovering-the-best-knife-steel/
Това доста ми помогна, като новобранец, да се ориентирам кои стомани, къде в стълбата на класификацията стоят. Доста стомани липсват, но все пак.
На пръв поглед и само на хартия ми изпъква една стомана CTS-XHP, която, като че ли комбинира най-приемливи характеристики, но все пак само на хартия. И е сравнително достъпна като цена в моделите на COLD STEEL, до колкото съм сравнявал. Изненада ме и N680, която смятах за мекица, доста неръждаема мекица.
Може по-разбиращите да се включат с някакво мнение на база личен опит.
Много полезно инфо,и най важното адекватно  *palec*

Божо

• Гост
« Отговор #57 -: 16 Юни, 2017, 01:27:47 »
Току що точих ВГ-1 на Колд Стийл и Аус8 на СОГ - ами АУС8 определено се точи по-трудно, противно на това което се пише из нета.
ВГ-1 оставя повече чернилка по камъка, АУС-8 пък се усеща по-твърда (субективно разбира се).
ВГ-1 обаче държи определено по-дълго остротата си при една и съща заточка и рязане на еднакви неща (тук и геометрията разбира се играе роля).
ВГ-1 се точи лесно до агресивна острота и трудно се замазва, АУС-8 се замазва доста по-лесно.

ВГ-1 ми харесва повече определено.  *palec*

ArmsBG OlightBG Batteryservice