Автор Тема: Re: ZT 0562CF  (Прочетена 15916 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен GIBI

• Старо куче
  • Потребителско име: Гиби
  • Публикации: 367
Re: ZT 0562CF
« -: 20 Януари, 2015, 16:39:39 »
Здравейте,колеги!Тъй като си нямаме ревю на ZT0562CF смятам да го започна,и с времето да го допълним заедно,както се подобава за такъв нож според мен!
Данните на ножа са:
KVT отваряне сачмен лагер
Заключване Frame, lockbar стабилизатор
Blade Steel: M390, избелели и лек гланц
Дръжка Материал: карбон отпред, избелели титанов назад
Дължина на острието: 3.5 "(8.9 cm)
Затворена Дължина: 4.8 "(12.2 cm)
Тегло:156гр.
Произведено в САЩ
Първите ми впечатления от ножа бяха най-вече от отварянето и заключването.Отваря се с лек натиск и заключва с брутален звук,което е много приятно за ухото. :D Същото отчетливо щракване го има и при затварянето.Заклюването е на около 40-50%.
Следващото нещо в ZT 0562CF,което приковава погледа е острието изработено в две тоналности и формата му-Slicer Grind!Slicer Grind е предназначен по-малко за груба сила задачи и повече за, както подсказва и името му-нарязване.
Този модел има ултра дълбок джоб клип за носене!Това донякъде е добре тъй като ножа фактически изчезва от погледа когато е в джоба,но и също така се изкарва доста по трудно от едно Spyderco Military например.
Като цяло ще кажа,че това е поредния много добре изработен модел от Zero Tolerance с внимание към детайлите!Острието е центрирано и може да се регулира и от двете страни на на ножа за разлика от 0560 и 0550.Относно рязането ножа си реже супер и още не съм го заточвал и за стоманата не знам как ще се точи.
*palec*
« Последна редакция: 20 Януари, 2015, 20:26:39 от incubus »

Неактивен KirilPetkov

• Старо куче
  • Потребителско име: kirilpetkov
  • Публикации: 1469
  • диагностициран
« Отговор #1 -: 20 Януари, 2015, 19:36:34 »
Страхотен хубавец да ти е честит ;D :nabira:
Пропусната тренировка не се наваксва,тя се губи.

Активен Marcinkov

• Дарител
  • Старо куче
  • *
  • Публикации: 3675
« Отговор #2 -: 21 Януари, 2015, 13:25:42 »
Страшен нож, вече ми първи в списъка с желани ножове, но и първи по цена. За мене лично най-якия Зиро бих го предпочел пред всеки XM-18.

Неактивен Kalmar

• Член на сдружението
  • Старо куче
  • *
  • Публикации: 1032
  • Дърт на орел!
« Отговор #3 -: 30 Януари, 2015, 21:22:34 »
Мдам и аз му се точа... Може би най-близкия модел на ZT до оригиналния дизайн на Рик Хиндерер XM-18.
Освен това щипката му е по-добра, по мое скромно мнение.
"Счастье для всех, даром, и пусть никто не уйдет обиженным!"

Активен Marcinkov

• Дарител
  • Старо куче
  • *
« Отговор #4 -: 08 Февруари, 2015, 17:36:56 »
Ето няколко фотоса и от мене:

Неактивен grisha

• Дарител
  • Старо куче
  • *
  • Публикации: 1520
« Отговор #5 -: 08 Февруари, 2015, 17:41:29 »
Направо е уникален *palec*

Неактивен ICE

• Ледения
  • Дарител
  • Старо куче
  • *
  • Публикации: 978
  • диагностициран
« Отговор #6 -: 08 Февруари, 2015, 23:54:01 »
Честито колега. Зиро-то е верният избор!!!
Zero Tolerance ZT0801CF Limited Edition Copperhead
Decepticon-1 by Alexey "Ratatuy" Konygin (Limited Edition of 30+300)
Kershaw 4040 The RUBY Limited Edition (40th year anniversary celebration)

Неактивен GIBI

• Старо куче
« Отговор #7 -: 11 Февруари, 2015, 08:20:40 »

Активен Marcinkov

• Дарител
  • Старо куче
  • *
« Отговор #8 -: 11 Февруари, 2015, 08:39:22 »
Мерси, но трябва да се поусъвършенствам, че аз хич не ги харесвам, но като нямам нищо подходящо в къщи, толкова.

Активен Marcinkov

• Дарител
  • Старо куче
  • *
« Отговор #9 -: 23 Февруари, 2015, 17:37:08 »

Неактивен GIBI

• Старо куче
« Отговор #10 -: 23 Февруари, 2015, 17:51:57 »
 :mad: МНОГО НАОСТРЕНО И ПОЛИРАНО Е....-0562CF !!!  :D Снимките са супер,но ако можеш ги качвай по-големи за да ги зуумкаме...  *palec*

Неактивен Mamas

• It`s Not Just A Knife...It`s a BENCHMADE
  • Дарител
  • Старо куче
  • *
  • Потребителско име: Exodus
  • Публикации: 941
  • диагностициран
  • Скайп: veselradulski
« Отговор #11 -: 23 Февруари, 2015, 20:24:18 »
Последната снимка КЪРТИ!!!!!
Ама Бенчовете най-арни.....
И БЕЗ НАС ЩЕ СЪМНЕ...
 Една от най-отвратителните привички на дребните души е, че подозират своите низости и у другите.

Неактивен peachlover

• Дарител
  • Старо куче
  • *
  • Публикации: 721
  • диагностициран
« Отговор #12 -: 23 Февруари, 2015, 20:37:54 »
Браво бе колега! Кога ги направи толкова много хубавинки

Активен Marcinkov

• Дарител
  • Старо куче
  • *
« Отговор #13 -: 23 Февруари, 2015, 20:56:40 »
И джоба ми това пита всеки ден.

Неактивен peachlover

• Дарител
  • Старо куче
  • *
  • Публикации: 721
  • диагностициран
« Отговор #14 -: 23 Февруари, 2015, 21:01:12 »
И джоба ми това пита всеки ден.

Щом е джоба не се притеснявай. Като почне жена да те пита тогава е проблем.

Активен Marcinkov

• Дарител
  • Старо куче
  • *
« Отговор #15 -: 23 Февруари, 2015, 21:10:42 »
Тях тук-таме можеш ги излъга, джеба не можеш.

Неактивен Косача

• Член на сдружението
  • Общо събрание
  • Старо куче
  • *
  • Публикации: 1237
  • диагностициран
« Отговор #16 -: 23 Февруари, 2015, 22:05:54 »
Като почне жена да те пита тогава е проблем.
Големият ми кошмар-като умра,ще продаде ножовете на цените,които съм и казал  :D
Paradise is where I am.

Неактивен sprinter

• Дарител
  • Редовен
  • *
  • Публикации: 23
  • диагностициран
« Отговор #17 -: 24 Февруари, 2015, 00:05:07 »
Май това е с цените на ножовете пред жените е всеобщ проблем!!!
Трябва да се отвори тема с цените пред нежните половинки. Голям смях ще падне....!

nikikin

• Гост
« Отговор #18 -: 24 Февруари, 2015, 22:01:55 »
Големият ми кошмар-като умра,ще продаде ножовете на цените,които съм и казал  :D

Поради същата причина съм и казал на жената с кои да си ме зарови.  ;D :nabira: :nabira:

Активен Marcinkov

• Дарител
  • Старо куче
  • *
« Отговор #19 -: 25 Февруари, 2015, 16:30:15 »
Реших да доразвия леко ревюто на Тошето и се надявам той да няма нищо напротив, като някои неща може и да се повтарят както и някои снимки за което предварително се извинявам.

Моделите 0562 и 0562CF бяха обявени през месец януари 2014 на Shot Show в Лас Вегас и мигновено станаха хит сред феновете на марката, както и сред другите по-неутрални любители на ножове. Това се дължеше най-вече на факта че Zero Tolerance изкарваше на пазара нож, който да се явява пълноценна алтернатива на Hinderer XM-18, но и да го превъзхожда в някои отношения. Моделът 0562CF спечели наградата с гордо звучащо име “Best American Made” нож на годината на Blade Show 2014.

Моделът комбинира дизайн от серията XM на Hinderer с материалите, иновациите и производствения капацитет на Zero Tolerance.
Моделът излиза в две вариации:

•Zero Tolerance 0562 с G10 дръжка и страхотната прахова стомана Elmax и Stonewash финиш на острието.

•Zero Tolerance 0562CF, където CF е просто съкращение от Carbon Fiber от който е изработена и дръжката на по-лимитирания и съответно по-скъп модел от двата, съответно и стоманата от която е изработено острието е вече праховата М390.

Ето и някои от по-съществените особености на модела 0562CF(същото важи и за 0562):

•Флипирано отваряне посредством сачмени лагери с технологията KVT(Kershaw Velocity Technology).
•Титанов фрейм лок с метална вложка.
•Страхотен клипс за дълбоко носене, който е обръщаем.
•Дължина на острието: (8.9 cm)
•Дължина затворен: (12.2 cm)
•Стомана: M390, stonewashed & satin finish
•Тегло - 156гр.

Ергономиката, флипираното отваряне, формата и дължината на острието превръщат ножа в най-истинското подобие на Hinderer XM-18 до момента може би. Така че ако нямате желание да изсипете една камара пари за XM-18, то 0562CF е едно сравнително по-евтино решение предлагащо и значително по-добра стомана. Хубавото на двата модела е че не са лимитирани, като все пак трябва да се отбележи че модела с карбоновата дръжка далеч не е толкова достъпен и широко разпространен, така че се получава един вид доста лимитирано предлагане и завишаване изкуствено на цената му.

Скоса на ножа е така наречения Hinderer “Slicer Grind”, който е създаден като алтернатива на "Spanto grind" който е наличен при модела XM-18, а иначе казано ножа си е със скосяване тип "full-flat ground drop point" и има значително по-добри режещи способности от скоса при XM-18, който е за малко по-силови дейности. Финишът на острието е лъскаво сатенено комбинирано със по-грубичък стоунуош. Докато моделът с G10 е с изцяло стоунуош покритие на острието и не личат драскотини и отпечатъци както при карбоновия модел, който е просто като магнит за тях. Стоманата е М390 и при заточването и колегата Keridi сподели че досега не е срещал такъв отпор от нея, докато при моделите на Benchmade и Spyderco просто стоманата се е държала по съвсем различен начин, което може би е знак че стоманата най-накрая е изпечена като хората.

При този модел има четири на брой спейсъра, за разлика от другите модели на Hinderer и Zero Tolerance, където те са само три на брой. Четвъртия спомага за това клипса да може да се обръща и от двете страни на дръжката спрямо желанието на собственика си. Скритото носене благодарение на страхотния дълбок клипс още повече затвърждава позитивното ми мнение по отношение на ножа и носенето му в Бургаската забранена за "хладно оръжие" зона.

Неразделна част от заключването е и lockbar стабилизатор. Липсва отвор в дръжката за връзка за ръка.

При заключването от Zero Tolerance доста находчиво са сложили метална вложка за по-голяма здравина и предпазаване на мекия титан от подбиване. Снимката на вложката е от Интернет.

Отварянето е флипирано със страхотен звук и лекота благодарение на сачмени лагери с технологията KVT, като пиновете от двете страни на острието служат предимно за стопиране и отварянето с тях е ако не невъзможно то е изключително трудно и безмислено.

Разглобяването е лесно като карбоновия чирен може да се отдели без да се разглобява изцяло самия нож. Ето ви и снимка на изцяло разглобения нож взета от нета, просто защото аз не бих го разглобил освен ако не се налага.

В заключение ще кажа че 0562CF се превърна в любимия ми модел на Zero Tolerance с изключително красиво изработено острие от перфектна стомана и страхотни режещи способности. Ножът стои изключително добре и приятно в ръката и има доста тънък профил на дръжката без това да повлиява на удобния захват.

Неактивен keridi

• Дарител
  • Старо куче
  • *
  • Публикации: 499
  • диагностициран
« Отговор #20 -: 25 Февруари, 2015, 16:34:50 »
Страхотно допълнение,на страхотен Нож   :nabira:

Да допълня,че при заточването на М390 на ЗТ,стоманата поддаваше много по-трудно от същата на бенчмейд?
Не съм тествал ЗТ-то,и не мога да коментирам каква е разликата /и дали има/при употреба,Но спокойно мога да кажа,че бенчмейд-Не я могат тази стомана???
« Последна редакция: 25 Февруари, 2015, 16:41:16 от keridi »
Никога не отричай това,което днес не можеш да разбереш,за да не се окаже утре,че си бил глупак

Неактивен POCEH KOCEB

• наблюдател
  • Дарител
  • Старо куче
  • *
  • Публикации: 1249
« Отговор #21 -: 25 Февруари, 2015, 16:38:17 »
Много добро допълнение на иначе хубавото ревю, чудесни снимки имате и двамата !
Един от няколкото модела Зиро които ми харесват, сигурен съм, че ножовете ще ви кефят дълго време  :nabira:
Μολων λαβε !

Неактивен grisha

• Дарител
  • Старо куче
  • *
  • Публикации: 1520
« Отговор #22 -: 25 Февруари, 2015, 16:41:19 »
Прекрасно ревю ,на чудесен нож :nabira: *palec*

koceto

• Гост