Автор Тема: Въпрос относно раздел "Търговия с ножове"  (Прочетена 6918 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен dushegubka

• Новобранец
  • *
  • Публикации: 2
  • Reputation Power: 1
  • dushegubka няма влияние.
  • диагностициран
Здравейте,

форума го посещавам редовно, регистриран съм от 20.01.2015г. Причината за създаване на темата е, че имам за продажба много хубав нож, но не мога да пусна тема в съответния раздел. Ако не съм пропуснал нещо, би трябвало да съм спазил следните изисквания:
- Обяви за покупко-продажби се пускат само в определения за това раздел „Пазар“ на форума, подраздели „Търговия с ножове“ и „Други стоки“. Обяви могат да публикуват само членове на форума прекарали не по-малко от 32 часа[1] във форума. Обявите трябва да са съобразени с „Правила за покупко-продажби в Блейдфорум.бг“.

Колкото до въпросния нож, харесвам го особено много, но ми е първия нож и съм на принципа, че едно нещо за да функционира правилно, следва да бъде използвано правилно. В случая ножа ми почти не се използва и това ме навежда на мисълта, че по-добре да го продам на някой, който ще го оцени по достойнство и ще е в добри ръце. Добри ръце реших да търся именно в този форум. След продажбата ще изискам от вас мнения в отделна тема, какъв да бъде следващият ми нож според изискванията и личните ми предпочитания.

Радвам се да бъда част от форума след дълги часове четене и взиране в монитора или дисплея на телефона.
И... последна молба. Някой упълномощен да ми смени името на профила, че малко несериозно звучи сегашния ми #nickname, който избрах на #prima vista и съвсем спонтанно :)

Поздравявам всички членове на форума и екипа, отговорен за създаването и поддръжката на форума, за отлично свършената работа!
« Последна редакция: 23 Януари, 2015, 20:19:15 от incubus »

Неактивен Punky

• Общо събрание
  • Старо куче
  • *
  • Публикации: 1791
  • Reputation Power: 38
  • Punky работи за форума.Punky работи за форума.Punky работи за форума.
  • HardCore For Life
    • "kristo-2"
Въпрос относно раздел "Търговия с ножове"
« Отговор #1 -: 23 Януари, 2015, 19:03:08 »
Най - вероятно причината е, че нямаш натрупани 32та часа във форума. Трябва да са прекарани 32 часа общо време активност във форума, а не да са минали толкова от датата на регистриране !!!

Неактивен incubus

• Анти-Спам Защита
  • Старо куче
  • Публикации: 552
  • Reputation Power: 32
  • incubus работи за форума.incubus работи за форума.incubus работи за форума.
  • освидетелстван
    • Experience Talk
  • Скайп: gpetrov_fos
« Отговор #2 -: 23 Януари, 2015, 20:18:00 »
Най - вероятно причината е, че нямаш натрупани 32та часа във форума. Трябва да са прекарани 32 часа общо време активност във форума, а не да са минали толкова от датата на регистриране !!!
Точно това е причината. Форумът отчита прекараното активно време в него. Т.е. да го отвориш и да отидеш на почивка - няма да стане.

П.П - Би било добре да се посочи с какъв ник желаете да бъде сменен сегашният.
Нищо ново в отношенията между форумите ! Пичовете са си пичове във всеки форум,говн**вците също.

Неактивен Force

• Управителен съвет
  • Старо куче
  • *
  • Публикации: 651
  • Reputation Power: 169
  • Force внушава благоговение!Force внушава благоговение!Force внушава благоговение!Force внушава благоговение!Force внушава благоговение!Force внушава благоговение!Force внушава благоговение!Force внушава благоговение!Force внушава благоговение!Force внушава благоговение!Force внушава благоговение!Force внушава благоговение!
  • диагностициран
« Отговор #3 -: 23 Януари, 2015, 20:29:30 »
Той може сам да си смени ника, писах му вече.

Неактивен dushegubka

• Новобранец
  • *
  • Публикации: 2
  • Reputation Power: 1
  • dushegubka няма влияние.
  • диагностициран
« Отговор #4 -: 24 Януари, 2015, 10:42:37 »
След като ми дадохте необходимата информация кратко, точно и ясно, решавам да изчакам натрупването на 32 часова сесия, съгласно правилата на форума и да пусна обява в определения раздел. Не искам да бързам и да публикувам обява в сайтове за #online търговия, защото не искам ножа да попада в каквито и да е ръце, въпреки, че към такъв нож, едва ли би имал интерес случаен човек.

Колкото до #nickname-а, след известно време ще го сменя от настройките на профила, както бях инструктиран от колегата @Force.
Думата "душегубка" ми се е набила в главата от колега, който ме запозна с ножовете и ме ограмоти по отношение на тях. Често я използва в разговорната реч и така нарича определени от него ножове.

Благодаря за вниманието!

PS: В каква връзка се налага следното действие по отношение на първия ми #post?
 « Последна редакция: Вчера в 20:19:15 от incubus »
« Последна редакция: 24 Януари, 2015, 11:15:45 от dushegubka »

Неактивен incubus

• Анти-Спам Защита
  • Старо куче
  • освидетелстван
    • Experience Talk
« Отговор #5 -: 25 Януари, 2015, 14:15:50 »
Редактирал съм първият пост, за да не изглежда като обява пусната в грешен отдел.
Нищо ново в отношенията между форумите ! Пичовете са си пичове във всеки форум,говн**вците също.

Неактивен ICE

• Ледения
  • Старо куче
  • Публикации: 952
  • Reputation Power: 502
  • ICE внушава благоговение!ICE внушава благоговение!ICE внушава благоговение!ICE внушава благоговение!ICE внушава благоговение!ICE внушава благоговение!ICE внушава благоговение!ICE внушава благоговение!ICE внушава благоговение!ICE внушава благоговение!ICE внушава благоговение!ICE внушава благоговение!
  • диагностициран
« Отговор #6 -: 07 Март, 2015, 00:55:28 »
Да ползвам темата на колегата.....
Та не може ли да образоваме колегите и да се научат че:
Заглавоето на темата, която искат да пуснат,  трябва да подсказва за съдържанието!!!

Във всички форуми е така, защо не може и при нас да бъде... От самото заглавие на под-форума е ясно че се продават/купуват ножове, ама какви, никой не си прави труда да напише. А по този начин ще спести много безмислени кликания на колеги, само ако той отдели още десет (10) секунди за заглавието...  :nabira:

Ето какво имам предвид:

Аз лично такива обяви дори не отварям, защото нямам време и нерви за губене. Щом така е написана обявата, то си правя сметка и за съдържанието и за продаващия. Е винаги има изключения.

Същото важи за писането с главни букви (в заглавието), което навсякъде се счита за повишаване на тон и т.н.
« Последна редакция: 07 Март, 2015, 01:01:33 от ICE »
Zero Tolerance ZT0801CF Limited Edition Copperhead
Decepticon-1 by Alexey "Ratatuy" Konygin (Limited Edition of 30+300)
Kershaw 4040 The RUBY Limited Edition (40th year anniversary celebration)

Krasias

• Гост
« Отговор #7 -: 07 Март, 2015, 07:58:04 »
Ами да помолим колегите colonelo и StillOpossum да изредят ножовете в заглавието на темата си .  :chukane:

Неактивен Mamas

• It`s Not Just A Knife...It`s a BENCHMADE
  • Старо куче
  • Потребителско име: Exodus
  • Публикации: 827
  • Reputation Power: 190
  • Mamas внушава благоговение!Mamas внушава благоговение!Mamas внушава благоговение!Mamas внушава благоговение!Mamas внушава благоговение!Mamas внушава благоговение!Mamas внушава благоговение!Mamas внушава благоговение!Mamas внушава благоговение!Mamas внушава благоговение!Mamas внушава благоговение!Mamas внушава благоговение!
  • диагностициран
  • Скайп: veselradulski
« Отговор #8 -: 07 Март, 2015, 08:12:30 »
Да ползвам темата на колегата.....
Та не може ли да образоваме колегите и да се научат че:
Заглавоето на темата, която искат да пуснат, трябва да подсказва за съдържанието!!!

Аз лично такива обяви дори не отварям, защото нямам време и нерви за губене. Щом така е написана обявата, то си правя сметка и за съдържанието и за продаващия. Е винаги има изключения.

Същото важи за писането с главни букви (в заглавието), което навсякъде се счита за повишаване на тон и т.н.
Малко силни думи, но...щом така ги чувстваш нещата! След като се продават ножове и е написано в заглавието- визирам обявата на Явор, ти какво очакваш да намериш вътре? Връзки за обувки ли, или хранителни стоки!? Може ли, според теб, в заглавието да се напишат марките и моделите на всички артикули в обявата....
И малко се притеснявам, че може да поискаш БАН за Колонело или StillOpossum  :'(, защото те също не са написали в заглавието стриктно какво продават като марка, модел, година на производство :D :D :D
 И все пак явно отваряш тези обяви, щом си констатирал изключения...И не си прави генерални изводи за хората само по един ред заглавие- бъркаш...Защото лично познавам много големи мъже и хора, чиито обяви все още са в раздела и гласят само "Продават се", "Продавам нож от CPM154" и "Продавам ножове"... Интересно ми е каква "сметка" си си направил за Тинко, ВПТ, Овит...Според техните заглавия като какви хора ти изглеждат!?
Леден, щенията ти да ни образоваш ще те помоля да задържиш за по-късно, става ли? И ние не сме "като всички форуми"...просто не сме!
Приятен ден!
 П.П.
Колегата Krasias ме е изпреварил, за което много се радвам! Явно не само аз усетих неуместността на поста ти...
« Последна редакция: 07 Март, 2015, 12:39:10 от Mamas »
И БЕЗ НАС ЩЕ СЪМНЕ...
 Една от най-отвратителните привички на дребните души е, че подозират своите низости и у другите.

nikikin

• Гост
« Отговор #9 -: 07 Март, 2015, 10:50:14 »
Да не забравяме и факта, че един член има право на една активна тема във всеки раздел от търговските.Тогава, ако си с повече неща за продаване, как ще ги изредиш в заглавието като имаш ограничен брой символи?
В крайна сметка, който иска да купува и си търси нещо определено, ще се порови-може пък друго да си хареса.

Неактивен incubus

• Анти-Спам Защита
  • Старо куче
  • освидетелстван
    • Experience Talk
« Отговор #10 -: 07 Март, 2015, 11:03:53 »
Да не забравяме и факта, че един член има право на една активна тема във всеки раздел от търговските.Тогава, ако си с повече неща за продаване, как ще ги изредиш в заглавието като имаш ограничен брой символи?
В крайна сметка, който иска да купува и си търси нещо определено, ще се порови-може пък друго да си хареса.
Има и търсачка! (горе в дясно)  :yaaa:

Неактивен StillOpossum

• Баш майсторите
  • Старо куче
  • *
  • Публикации: 497
  • Reputation Power: 13
  • StillOpossum няма влияние.
    • Ситалк - исторически реконструкции
  • Скайп: StillOpossum
« Отговор #11 -: 07 Март, 2015, 12:36:03 »
Ако продаваш 1-2 неща не е лошо да ги изредиш в заглавието, така може и да се продадат по-лесно защото хората сме си мързеливи и особено аз не винаги отварям темите. Форума има и функция за превю на темите – задържате мишката над заглавието и ви се показва началото на темата, обикновено така се разбира какво се продава.

Неактивен ICE

• Ледения
  • Старо куче
  • ICE внушава благоговение!ICE внушава благоговение!ICE внушава благоговение!ICE внушава благоговение!ICE внушава благоговение!ICE внушава благоговение!ICE внушава благоговение!ICE внушава благоговение!ICE внушава благоговение!ICE внушава благоговение!ICE внушава благоговение!ICE внушава благоговение!
  • диагностициран
« Отговор #12 -: 07 Март, 2015, 16:50:26 »
Колеги,

Mamas >>> Точно защото на всички е повече от ясно, че тук се продават ножове, а не връзки за обувки, няма нужда от заглавия като: <Продавам "ножове"> ... Защото "ножове" се подразбира и може да се замени с полезна информация.
Идеята ми е, че при 2-4 ножа на никого няма да му натежи да напише примерно :
Продавам ZT, BM,  BRKT,  може и без съкращения: Spyderco, Kershaw, ....и т.н. Може и моделите да се впишат. И съм повече от убеден, че символите за заглавие ще стигнат.
edit: това за БАН-овете...не съм се сетил  :D  :D :D

Krasias,
Относно Colonelo &Co. (и компания), мисля си, че пак не им пречи ... Но дори да кажете, че имат прекалено много марки, ще се съглася с това, а и те са повече към категория "магазини", а на мен мисълта ми беше за индивидуалните продажби (2-3-4-5 ножа).

Ако продаваш 1-2 неща не е лошо да ги изредиш в заглавието, така може и да се продадат по-лесно
Именно! Все едно да отвориш mobile-то и да видиш десетки, стотици теми със заглавие: "Продавам кола".... Не знам, мисля че всички биха спечелили от това и продавачи и купувачи.

защото хората сме си мързеливи и особено аз не винаги отварям темите.
Е, аз не от мързел...

Форума има и функция за превю на темите – задържате мишката над заглавието и ви се показва началото на темата, обикновено така се разбира какво се продава.
през телефона не е точно така...

Дано този път да съм обяснил по-разбираемо. Ако някой съм обидил, не е било съзнателно, просто споделям мисли...  :nabira:
« Последна редакция: 07 Март, 2015, 17:05:39 от ICE »

nikikin

• Гост
« Отговор #13 -: 07 Март, 2015, 17:04:09 »
Има резон в това, но трябва да си решил твърдо ножчетата, които ще продаваш.Често някои колеги решават да допълнят с още някоя бройка и няма пак да променят заглавието.
Стига да ти е интересно кой какво предлага ще му разгледаш темата в продажби без да те вълнува името на темата.Дори мога да допълня, че само името на пусналия темата, лично мен ме кара да я разгледам.

Неактивен ICE

• Ледения
  • Старо куче
  • диагностициран
« Отговор #14 -: 07 Март, 2015, 17:06:53 »
Аз лично съм го променял...тук в този Форум. Виж в другите 2 форума не можеш, прав си!!!

Едит: Сега видях, че въпреки промените ... Заглавието си остава първоначалното.  :chukane:

Едит#2 (17:30ч): заглавието СЕ променя успешно, така че няма проблем с допълнение и/или изменение.
« Последна редакция: 07 Март, 2015, 17:31:16 от ICE »

Неактивен N__N__R

• Напреднал
  • Публикации: 388
  • Reputation Power: 151
  • N__N__R внушава благоговение!N__N__R внушава благоговение!N__N__R внушава благоговение!N__N__R внушава благоговение!N__N__R внушава благоговение!N__N__R внушава благоговение!N__N__R внушава благоговение!N__N__R внушава благоговение!N__N__R внушава благоговение!N__N__R внушава благоговение!N__N__R внушава благоговение!N__N__R внушава благоговение!
  • диагностициран
« Отговор #15 -: 07 Март, 2015, 17:17:34 »
Не, аз също си променям заглавието, като ми скимне да добавя друго за продаване, за да не спамя из целия форум и за да е ясно за какво става реч. Мисля, че можеш да си променяш първия пост.

Неактивен ICE

• Ледения
  • Старо куче
  • диагностициран
« Отговор #16 -: 07 Март, 2015, 17:26:55 »
Едит: Да и при мен се промени!!!  :nabira:
« Последна редакция: 07 Март, 2015, 17:31:51 от ICE »

nikikin

• Гост
« Отговор #17 -: 07 Март, 2015, 17:30:07 »
Тогава аз защо не успявам?
Промених заглавието за фенера Convoy, като махнах батерията (защото си я оставям за резервна) + добавих намалената цена ":::30лв:::", но промените не се отразяват. Ако може някой да обясни защо на колежката и се получава, а на мен не. И моля без обяснения от рода, че тя е по-красива...  :D
[/quote

Е, точно заради това е!  ;) ;D

Неактивен ICE

• Ледения
  • Старо куче
  • диагностициран
« Отговор #18 -: 07 Март, 2015, 17:32:23 »
Кога успя да го кОпнеш колега Ники?!  :D

nikikin

• Гост
« Отговор #19 -: 07 Март, 2015, 17:34:57 »
Кога успя да го кОпнеш колега Ники?!  :D

:yahoo:        :nabira:

Неактивен ICE

• Ледения
  • Старо куче
  • диагностициран
« Отговор #20 -: 07 Март, 2015, 17:37:57 »
Както и да е... Това е само плюс към тези които си пускат обяви. Ако решет ще си добавят нещо и ще си променят заглавието или ще затворят текущата тема и ще пуснат нова.

Неактивен poison

• Редовен
  • Публикации: 73
  • Reputation Power: 5
  • poison няма влияние.
  • диагностициран
« Отговор #21 -: 08 Март, 2015, 16:56:14 »
Абе аз тва с тия 32 часа ,още не мога да го възприема.Вися си редовно всеки ден ,прочитам почти всичко което ме интересува  ,от време на време и се обаждам по някоя тема  и вече брадясах да чакам да се отключи раздел търговия.Ако трябва да спамя 32 часа ,така кажете, мога да си пльокам във всяка една тема ,от ния от село можем и знаем всичко. :nabira:

Неактивен Marcinkov

• Старо куче
  • Публикации: 3308
  • Reputation Power: 507
  • Marcinkov внушава благоговение!Marcinkov внушава благоговение!Marcinkov внушава благоговение!Marcinkov внушава благоговение!Marcinkov внушава благоговение!Marcinkov внушава благоговение!Marcinkov внушава благоговение!Marcinkov внушава благоговение!Marcinkov внушава благоговение!Marcinkov внушава благоговение!Marcinkov внушава благоговение!Marcinkov внушава благоговение!
« Отговор #22 -: 08 Март, 2015, 17:09:31 »
Ако искаш да си купиш нещо просто пиши и не вярвам да има проблем. Виж за продажба, наистина ще трябва да изчакаш.

Неактивен incubus

• Анти-Спам Защита
  • Старо куче
  • освидетелстван
    • Experience Talk
« Отговор #23 -: 09 Март, 2015, 01:57:24 »
Общо прекарано време във форума:1 дни, 2 минути.
Има няма още 12 часа ти трябват и ще можеш да си пуснеш тема.

Неактивен N__N__R

• Напреднал
  • Публикации: 388
  • Reputation Power: 151
  • N__N__R внушава благоговение!N__N__R внушава благоговение!N__N__R внушава благоговение!N__N__R внушава благоговение!N__N__R внушава благоговение!N__N__R внушава благоговение!N__N__R внушава благоговение!N__N__R внушава благоговение!N__N__R внушава благоговение!N__N__R внушава благоговение!N__N__R внушава благоговение!N__N__R внушава благоговение!
  • диагностициран
« Отговор #24 -: 14 Март, 2015, 19:05:29 »
Ще използвам темата, да попитам .... къде можеш да си видиш прекараното време във форума? Нещо се заплетох из профилната информация, овъртолих се като пиле в кълчища и не виждам тази информация. Или е достъпна само за модератори? Стана ми любопитно просто аз колко съм извисяла тук ;D

Намерете ни във фейсбук ArmsBG OlightBG Batteryservice