Автор Тема: Въпрос относно раздел "Търговия с ножове"  (Прочетена 5813 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен dushegubka

• Новобранец
  • *
  • Публикации: 2
  • Reputation Power: 1
  • dushegubka няма влияние.
  • диагностициран
Здравейте,

форума го посещавам редовно, регистриран съм от 20.01.2015г. Причината за създаване на темата е, че имам за продажба много хубав нож, но не мога да пусна тема в съответния раздел. Ако не съм пропуснал нещо, би трябвало да съм спазил следните изисквания:
- Обяви за покупко-продажби се пускат само в определения за това раздел „Пазар“ на форума, подраздели „Търговия с ножове“ и „Други стоки“. Обяви могат да публикуват само членове на форума прекарали не по-малко от 32 часа[1] във форума. Обявите трябва да са съобразени с „Правила за покупко-продажби в Блейдфорум.бг“.

Колкото до въпросния нож, харесвам го особено много, но ми е първия нож и съм на принципа, че едно нещо за да функционира правилно, следва да бъде използвано правилно. В случая ножа ми почти не се използва и това ме навежда на мисълта, че по-добре да го продам на някой, който ще го оцени по достойнство и ще е в добри ръце. Добри ръце реших да търся именно в този форум. След продажбата ще изискам от вас мнения в отделна тема, какъв да бъде следващият ми нож според изискванията и личните ми предпочитания.

Радвам се да бъда част от форума след дълги часове четене и взиране в монитора или дисплея на телефона.
И... последна молба. Някой упълномощен да ми смени името на профила, че малко несериозно звучи сегашния ми #nickname, който избрах на #prima vista и съвсем спонтанно :)

Поздравявам всички членове на форума и екипа, отговорен за създаването и поддръжката на форума, за отлично свършената работа!
« Последна редакция: 23 Януари, 2015, 20:19:15 от incubus »

Неактивен Punky

• Общо събрание
  • Старо куче
  • *
  • Публикации: 1602
  • Reputation Power: 33
  • Punky работи за форума.Punky работи за форума.Punky работи за форума.
  • HardCore For Life
    • "kristo-2"
  • Скайп: Lubo767
Въпрос относно раздел "Търговия с ножове"
« Отговор #1 -: 23 Януари, 2015, 19:03:08 »
Най - вероятно причината е, че нямаш натрупани 32та часа във форума. Трябва да са прекарани 32 часа общо време активност във форума, а не да са минали толкова от датата на регистриране !!!

Неактивен incubus

• Анти-Спам Защита
  • Старо куче
  • Публикации: 544
  • Reputation Power: 32
  • incubus работи за форума.incubus работи за форума.incubus работи за форума.
  • освидетелстван
    • Experience Talk
  • Скайп: gpetrov_fos
« Отговор #2 -: 23 Януари, 2015, 20:18:00 »
Най - вероятно причината е, че нямаш натрупани 32та часа във форума. Трябва да са прекарани 32 часа общо време активност във форума, а не да са минали толкова от датата на регистриране !!!
Точно това е причината. Форумът отчита прекараното активно време в него. Т.е. да го отвориш и да отидеш на почивка - няма да стане.

П.П - Би било добре да се посочи с какъв ник желаете да бъде сменен сегашният.
Нищо ново в отношенията между форумите ! Пичовете са си пичове във всеки форум,говн**вците също.

Неактивен Force

• Управителен съвет
  • Старо куче
  • *
  • Публикации: 633
  • Reputation Power: 67
  • Force е изгряваща звезда!Force е изгряваща звезда!Force е изгряваща звезда!Force е изгряваща звезда!Force е изгряваща звезда!Force е изгряваща звезда!
  • диагностициран
« Отговор #3 -: 23 Януари, 2015, 20:29:30 »
Той може сам да си смени ника, писах му вече.

Неактивен dushegubka

• Новобранец
  • *
  • Публикации: 2
  • Reputation Power: 1
  • dushegubka няма влияние.
  • диагностициран
« Отговор #4 -: 24 Януари, 2015, 10:42:37 »
След като ми дадохте необходимата информация кратко, точно и ясно, решавам да изчакам натрупването на 32 часова сесия, съгласно правилата на форума и да пусна обява в определения раздел. Не искам да бързам и да публикувам обява в сайтове за #online търговия, защото не искам ножа да попада в каквито и да е ръце, въпреки, че към такъв нож, едва ли би имал интерес случаен човек.

Колкото до #nickname-а, след известно време ще го сменя от настройките на профила, както бях инструктиран от колегата @Force.
Думата "душегубка" ми се е набила в главата от колега, който ме запозна с ножовете и ме ограмоти по отношение на тях. Често я използва в разговорната реч и така нарича определени от него ножове.

Благодаря за вниманието!

PS: В каква връзка се налага следното действие по отношение на първия ми #post?
 « Последна редакция: Вчера в 20:19:15 от incubus »
« Последна редакция: 24 Януари, 2015, 11:15:45 от dushegubka »

Неактивен incubus

• Анти-Спам Защита
  • Старо куче
  • освидетелстван
    • Experience Talk
« Отговор #5 -: 25 Януари, 2015, 14:15:50 »
Редактирал съм първият пост, за да не изглежда като обява пусната в грешен отдел.
Нищо ново в отношенията между форумите ! Пичовете са си пичове във всеки форум,говн**вците също.

Неактивен ICE

• Ледения
  • Напреднал
  • Публикации: 871
  • Reputation Power: 105
  • ICE има аура около него.ICE има аура около него.ICE има аура около него.ICE има аура около него.ICE има аура около него.ICE има аура около него.ICE има аура около него.ICE има аура около него.ICE има аура около него.ICE има аура около него.
  • диагностициран
« Отговор #6 -: 07 Март, 2015, 00:55:28 »
Да ползвам темата на колегата.....
Та не може ли да образоваме колегите и да се научат че:
Заглавоето на темата, която искат да пуснат,  трябва да подсказва за съдържанието!!!

Във всички форуми е така, защо не може и при нас да бъде... От самото заглавие на под-форума е ясно че се продават/купуват ножове, ама какви, никой не си прави труда да напише. А по този начин ще спести много безмислени кликания на колеги, само ако той отдели още десет (10) секунди за заглавието...  :nabira:

Ето какво имам предвид:

Аз лично такива обяви дори не отварям, защото нямам време и нерви за губене. Щом така е написана обявата, то си правя сметка и за съдържанието и за продаващия. Е винаги има изключения.

Същото важи за писането с главни букви (в заглавието), което навсякъде се счита за повишаване на тон и т.н.
« Последна редакция: 07 Март, 2015, 01:01:33 от ICE »
Zero Tolerance ZT0801CF Limited Edition Copperhead
Decepticon-1 by Alexey "Ratatuy" Konygin (Limited Edition of 30+300)
Kershaw 4040 The RUBY Limited Edition (40th year anniversary celebration)

Krasias

• Гост
« Отговор #7 -: 07 Март, 2015, 07:58:04 »
Ами да помолим колегите colonelo и StillOpossum да изредят ножовете в заглавието на темата си .  :chukane:

Активен Mamas

• It`s Not Just A Knife...It`s a BENCHMADE
  • Старо куче
  • Потребителско име: Exodus
  • Публикации: 773
  • Reputation Power: 84
  • Mamas има силата да се справи.Mamas има силата да се справи.Mamas има силата да се справи.Mamas има силата да се справи.Mamas има силата да се справи.Mamas има силата да се справи.Mamas има силата да се справи.Mamas има силата да се справи.
  • диагностициран
  • Скайп: veselradulski
« Отговор #8 -: 07 Март, 2015, 08:12:30 »
Да ползвам темата на колегата.....
Та не може ли да образоваме колегите и да се научат че:
Заглавоето на темата, която искат да пуснат, трябва да подсказва за съдържанието!!!

Аз лично такива обяви дори не отварям, защото нямам време и нерви за губене. Щом така е написана обявата, то си правя сметка и за съдържанието и за продаващия. Е винаги има изключения.

Същото важи за писането с главни букви (в заглавието), което навсякъде се счита за повишаване на тон и т.н.
Малко силни думи, но...щом така ги чувстваш нещата! След като се продават ножове и е написано в заглавието- визирам обявата на Явор, ти какво очакваш да намериш вътре? Връзки за обувки ли, или хранителни стоки!? Може ли, според теб, в заглавието да се напишат марките и моделите на всички артикули в обявата....
И малко се притеснявам, че може да поискаш БАН за Колонело или StillOpossum  :'(, защото те също не са написали в заглавието стриктно какво продават като марка, модел, година на производство :D :D :D
 И все пак явно отваряш тези обяви, щом си констатирал изключения...И не си прави генерални изводи за хората само по един ред заглавие- бъркаш...Защото лично познавам много големи мъже и хора, чиито обяви все още са в раздела и гласят само "Продават се", "Продавам нож от CPM154" и "Продавам ножове"... Интересно ми е каква "сметка" си си направил за Тинко, ВПТ, Овит...Според техните заглавия като какви хора ти изглеждат!?
Леден, щенията ти да ни образоваш ще те помоля да задържиш за по-късно, става ли? И ние не сме "като всички форуми"...просто не сме!
Приятен ден!
 П.П.
Колегата Krasias ме е изпреварил, за което много се радвам! Явно не само аз усетих неуместността на поста ти...
« Последна редакция: 07 Март, 2015, 12:39:10 от Mamas »
И БЕЗ НАС ЩЕ СЪМНЕ...
 Една от най-отвратителните привички на дребните души е, че подозират своите низости и у другите.

nikikin

• Гост
« Отговор #9 -: 07 Март, 2015, 10:50:14 »
Да не забравяме и факта, че един член има право на една активна тема във всеки раздел от търговските.Тогава, ако си с повече неща за продаване, как ще ги изредиш в заглавието като имаш ограничен брой символи?
В крайна сметка, който иска да купува и си търси нещо определено, ще се порови-може пък друго да си хареса.

Неактивен incubus

• Анти-Спам Защита
  • Старо куче
  • освидетелстван
    • Experience Talk
« Отговор #10 -: 07 Март, 2015, 11:03:53 »
Да не забравяме и факта, че един член има право на една активна тема във всеки раздел от търговските.Тогава, ако си с повече неща за продаване, как ще ги изредиш в заглавието като имаш ограничен брой символи?
В крайна сметка, който иска да купува и си търси нещо определено, ще се порови-може пък друго да си хареса.
Има и търсачка! (горе в дясно)  :yaaa:

Неактивен StillOpossum

• Баш майсторите
  • Старо куче
  • *
  • Публикации: 461
  • Reputation Power: 13
  • StillOpossum няма влияние.
    • Ситалк - исторически реконструкции
  • Скайп: StillOpossum
« Отговор #11 -: 07 Март, 2015, 12:36:03 »
Ако продаваш 1-2 неща не е лошо да ги изредиш в заглавието, така може и да се продадат по-лесно защото хората сме си мързеливи и особено аз не винаги отварям темите. Форума има и функция за превю на темите – задържате мишката над заглавието и ви се показва началото на темата, обикновено така се разбира какво се продава.

Неактивен ICE

• Ледения
  • Напреднал
  • ICE има аура около него.ICE има аура около него.ICE има аура около него.ICE има аура около него.ICE има аура около него.ICE има аура около него.ICE има аура около него.ICE има аура около него.ICE има аура около него.ICE има аура около него.
  • диагностициран
« Отговор #12 -: 07 Март, 2015, 16:50:26 »
Колеги,

Mamas >>> Точно защото на всички е повече от ясно, че тук се продават ножове, а не връзки за обувки, няма нужда от заглавия като: <Продавам "ножове"> ... Защото "ножове" се подразбира и може да се замени с полезна информация.
Идеята ми е, че при 2-4 ножа на никого няма да му натежи да напише примерно :
Продавам ZT, BM,  BRKT,  може и без съкращения: Spyderco, Kershaw, ....и т.н. Може и моделите да се впишат. И съм повече от убеден, че символите за заглавие ще стигнат.
edit: това за БАН-овете...не съм се сетил  :D  :D :D

Krasias,
Относно Colonelo &Co. (и компания), мисля си, че пак не им пречи ... Но дори да кажете, че имат прекалено много марки, ще се съглася с това, а и те са повече към категория "магазини", а на мен мисълта ми беше за индивидуалните продажби (2-3-4-5 ножа).

Ако продаваш 1-2 неща не е лошо да ги изредиш в заглавието, така може и да се продадат по-лесно
Именно! Все едно да отвориш mobile-то и да видиш десетки, стотици теми със заглавие: "Продавам кола".... Не знам, мисля че всички биха спечелили от това и продавачи и купувачи.

защото хората сме си мързеливи и особено аз не винаги отварям темите.
Е, аз не от мързел...

Форума има и функция за превю на темите – задържате мишката над заглавието и ви се показва началото на темата, обикновено така се разбира какво се продава.
през телефона не е точно така...

Дано този път да съм обяснил по-разбираемо. Ако някой съм обидил, не е било съзнателно, просто споделям мисли...  :nabira:
« Последна редакция: 07 Март, 2015, 17:05:39 от ICE »

nikikin

• Гост
« Отговор #13 -: 07 Март, 2015, 17:04:09 »
Има резон в това, но трябва да си решил твърдо ножчетата, които ще продаваш.Често някои колеги решават да допълнят с още някоя бройка и няма пак да променят заглавието.
Стига да ти е интересно кой какво предлага ще му разгледаш темата в продажби без да те вълнува името на темата.Дори мога да допълня, че само името на пусналия темата, лично мен ме кара да я разгледам.

Неактивен ICE

• Ледения
  • Напреднал
  • диагностициран
« Отговор #14 -: 07 Март, 2015, 17:06:53 »
Аз лично съм го променял...тук в този Форум. Виж в другите 2 форума не можеш, прав си!!!

Едит: Сега видях, че въпреки промените ... Заглавието си остава първоначалното.  :chukane:

Едит#2 (17:30ч): заглавието СЕ променя успешно, така че няма проблем с допълнение и/или изменение.
« Последна редакция: 07 Март, 2015, 17:31:16 от ICE »

Неактивен N__N__R

• Напреднал
  • Публикации: 388
  • Reputation Power: 12
  • N__N__R няма влияние.
  • диагностициран
« Отговор #15 -: 07 Март, 2015, 17:17:34 »
Не, аз също си променям заглавието, като ми скимне да добавя друго за продаване, за да не спамя из целия форум и за да е ясно за какво става реч. Мисля, че можеш да си променяш първия пост.

Неактивен ICE

• Ледения
  • Напреднал
  • диагностициран
« Отговор #16 -: 07 Март, 2015, 17:26:55 »
Едит: Да и при мен се промени!!!  :nabira:
« Последна редакция: 07 Март, 2015, 17:31:51 от ICE »

nikikin

• Гост
« Отговор #17 -: 07 Март, 2015, 17:30:07 »
Тогава аз защо не успявам?
Промених заглавието за фенера Convoy, като махнах батерията (защото си я оставям за резервна) + добавих намалената цена ":::30лв:::", но промените не се отразяват. Ако може някой да обясни защо на колежката и се получава, а на мен не. И моля без обяснения от рода, че тя е по-красива...  :D
[/quote

Е, точно заради това е!  ;) ;D

Неактивен ICE

• Ледения
  • Напреднал
  • диагностициран
« Отговор #18 -: 07 Март, 2015, 17:32:23 »
Кога успя да го кОпнеш колега Ники?!  :D

nikikin

• Гост
« Отговор #19 -: 07 Март, 2015, 17:34:57 »
Кога успя да го кОпнеш колега Ники?!  :D

:yahoo:        :nabira:

Неактивен ICE

• Ледения
  • Напреднал
  • диагностициран
« Отговор #20 -: 07 Март, 2015, 17:37:57 »
Както и да е... Това е само плюс към тези които си пускат обяви. Ако решет ще си добавят нещо и ще си променят заглавието или ще затворят текущата тема и ще пуснат нова.

Неактивен poison

• Редовен
  • Публикации: 69
  • Reputation Power: 4
  • poison няма влияние.
  • диагностициран
« Отговор #21 -: 08 Март, 2015, 16:56:14 »
Абе аз тва с тия 32 часа ,още не мога да го възприема.Вися си редовно всеки ден ,прочитам почти всичко което ме интересува  ,от време на време и се обаждам по някоя тема  и вече брадясах да чакам да се отключи раздел търговия.Ако трябва да спамя 32 часа ,така кажете, мога да си пльокам във всяка една тема ,от ния от село можем и знаем всичко. :nabira:

Активен Marcinkov

• Старо куче
  • Публикации: 3080
  • Reputation Power: 127
  • Marcinkov внушава благоговение!Marcinkov внушава благоговение!Marcinkov внушава благоговение!Marcinkov внушава благоговение!Marcinkov внушава благоговение!Marcinkov внушава благоговение!Marcinkov внушава благоговение!Marcinkov внушава благоговение!Marcinkov внушава благоговение!Marcinkov внушава благоговение!Marcinkov внушава благоговение!Marcinkov внушава благоговение!
« Отговор #22 -: 08 Март, 2015, 17:09:31 »
Ако искаш да си купиш нещо просто пиши и не вярвам да има проблем. Виж за продажба, наистина ще трябва да изчакаш.

Неактивен incubus

• Анти-Спам Защита
  • Старо куче
  • освидетелстван
    • Experience Talk
« Отговор #23 -: 09 Март, 2015, 01:57:24 »
Общо прекарано време във форума:1 дни, 2 минути.
Има няма още 12 часа ти трябват и ще можеш да си пуснеш тема.

Неактивен N__N__R

• Напреднал
  • Публикации: 388
  • Reputation Power: 12
  • N__N__R няма влияние.
  • диагностициран
« Отговор #24 -: 14 Март, 2015, 19:05:29 »
Ще използвам темата, да попитам .... къде можеш да си видиш прекараното време във форума? Нещо се заплетох из профилната информация, овъртолих се като пиле в кълчища и не виждам тази информация. Или е достъпна само за модератори? Стана ми любопитно просто аз колко съм извисяла тук ;D

Намерете ни във фейсбук ArmsBG OlightBG Batteryservice