Автор Тема: Хубав универсален кухненски нож  (Прочетена 7742 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен vazmuten

• Новобранец
  • *
  • Публикации: 5
  • диагностициран
Хубав универсален кухненски нож
« -: 26 Януари, 2015, 11:58:47 »
Здравейте,
Търся хубав твърд универсален кухненски нож, нераждавейка. Тези, които ползваме се изтъпяват много бързо.

За сега съм се спрял на този: http://www.chunche-bg.com/shop/shun/48-kai-dm-0701.html, но ми е скъп и къс.

Някой ползвал ли го е, става ли ? Има ли алтернатива ?

NB: По-скоро нещо от този вид http://www.chunche-bg.com/shop/shun/403-kai-dm-0701.html
« Последна редакция: 26 Януари, 2015, 16:13:46 от vazmuten »

Неактивен МИНЧО

• Старо куче
  • Публикации: 449
  • диагностициран
« Отговор #1 -: 26 Януари, 2015, 12:59:01 »
Поздравления! Ти направо се хвърляш в дълбокото.
Ножа не е лош, а колегите ще се включат и ще споделят, дали няма нещо по-добро, като цена-качество.
Радостта от ниската цена трае много по-кратко, от разочарованието от ниското качество!

Неактивен vazmuten

• Новобранец
  • *
  • диагностициран
« Отговор #2 -: 26 Януари, 2015, 13:05:24 »
Поздравления! Ти направо се хвърляш в дълбокото.
Ножа не е лош, а колегите ще се включат и ще споделят, дали няма нещо по-добро, като цена-качество.
Искаше ми се нещо с висока твърдост и на по-ниска цена, но не намерих. Задължително да е нераждъвейка и към 18 см.
« Последна редакция: 26 Януари, 2015, 13:36:06 от vazmuten »

Неактивен Marcinkov

• Дарител
  • Старо куче
  • *
  • Публикации: 3682
« Отговор #3 -: 26 Януари, 2015, 13:56:14 »
Кухненски нож с висока твърдост евентуално само от нашите майстори ножари по поръчка, иначе купешките ме съмнява да носят много на бой, щото кой ще ги точи после.

Неактивен Росен

• Старо куче
  • Публикации: 14
  • диагностициран
« Отговор #4 -: 26 Януари, 2015, 14:10:59 »
И аз съм за нашите майстори но трябва да си много наясно какво точно желаеш . Имам подобен на този от линка и много го ползвам , но за мен е далече от универсален . Предназнчен е за финно рязане задължително на дъска , ако го вземеш попитай за дръжката че тази май е D образна , да не останеш изненадан .

Неактивен vazmuten

• Новобранец
  • *
  • диагностициран
« Отговор #5 -: 26 Януари, 2015, 15:41:43 »
Имам предвид твърдост 58-60. Няма ли такива с удобна дръжка, защото наистина тази, като я загледах, няма да е удобна. т.е.  18 см. за кухненска всекидневна употреба ?

NB: Нещо примерно такова: http://fiskars-bg.com/knives/fuzionk22.php
« Последна редакция: 26 Януари, 2015, 15:48:49 от vazmuten »

Неактивен МИНЧО

• Старо куче
  • Публикации: 449
  • диагностициран
« Отговор #6 -: 26 Януари, 2015, 15:43:36 »
И аз съм за нашите майстори но трябва да си много наясно какво точно желаеш . Имам подобен на този от линка и много го ползвам , но за мен е далече от универсален . Предназнчен е за финно рязане задължително на дъска , ако го вземеш попитай за дръжката че тази май е D образна , да не останеш изненадан .
Не го стряскай човека. Размера 15-16см. си е универсален нож. Дръжката и много удобна.
Аз имам този модел, но от уасаби блек серията, и хич не ми се вижда фин. Финните ножове, според мен са от 1мм и под 1мм.
Уасабито и Секи магароки са с твърдост 58. Провери и при Колонело.
« Последна редакция: 26 Януари, 2015, 15:47:24 от МИНЧО »
Радостта от ниската цена трае много по-кратко, от разочарованието от ниското качество!

Неактивен vazmuten

• Новобранец
  • *
  • диагностициран
« Отговор #7 -: 26 Януари, 2015, 15:49:18 »
"Колонело" =  :???

И къде реално могат да се видят на живо някой от описаните ножове като локация в София ?

Неактивен Росен

• Старо куче
  • Публикации: 14
  • диагностициран
« Отговор #8 -: 26 Януари, 2015, 16:30:02 »
Моят в най-дебелата си част е малко над милиметър и половина по ролетка , има някакъв кухненски спайдерко ма за твърдостта не зная .

Неактивен Humanoid

• Напреднал
  • Публикации: 362
    • www.hadjiyvanov.com
« Отговор #9 -: 30 Януари, 2015, 03:44:51 »
Кухненски нож с твърдост около 60 HRC... само ако си ерген, братле ;) В смисъл, само ти ще си го ползваш.
В момента, в който жена ти, или някой лаик го хване този нож и се опита да подпре някой ръб на консерва или да изчопли някоя семка от по-корав плод/зеленчук... дотам му е върха. От опит говоря. Наско Хейкела ми поправя два ножа Каи Шун, които струват маса пари и по документация са с твърдост 60-61 единици.

Нищо против дамите, но повечето не намират връзка между твърдост и гъвкавост, ама какво да правят милите, като цял живот ги лъжем със сантиметрите и другите измервателни единици!  :D

upotrebitel

• Гост
« Отговор #10 -: 30 Януари, 2015, 05:46:36 »
Ето тук бях споделил впечатления от KAI Shun-a, само че с метална дръжка. За съжаление вече не се произвежда този модел, така че този от първия ти линк е най-близкия достъпен вариант. За мен лично определено не е къс. За всекидневна употреба 18 см е много, трудно се контролира острието и изморява ръката. А с 15 см можеш и ябълка да обелиш и изчистиш, и диня да нарежеш без усилие.

Но, както каза колегата, това е нож за ергени :) И за щастливци със съпруга като snow_angel или N__N__R ;) Или поне за мъже, на които им тежи думата. И като забранят на нежната половинка да го докосва, тя ще го заобикаля поне от метър разстояние дори когато не са в къщи :D

Неактивен matsan

• Прохождащ
  • **
  • Потребителско име: stoyan.doychinov
  • Публикации: 9
  • диагностициран
« Отговор #11 -: 30 Януари, 2015, 07:56:42 »
Вземи си това. http://www.hocho-knife.com/tojiro-dp-cobalt-alloy-3-layers-chef-knife-gyuto-180mm/
Проверен и много работен нож като съотношение цена-качество. В ebay може да се намери на що годе същата цена , но с по ниска цена за доставка( иначе в този сайт доставката е 20 долара)

Неактивен vazmuten

• Новобранец
  • *
  • диагностициран
« Отговор #12 -: 30 Януари, 2015, 10:28:24 »
Вземи си това. http://www.hocho-knife.com/tojiro-dp-cobalt-alloy-3-layers-chef-knife-gyuto-180mm/
Проверен и много работен нож като съотношение цена-качество. В ebay може да се намери на що годе същата цена , но с по ниска цена за доставка( иначе в този сайт доставката е 20 долара)

Да, този е супер, поръчах си го :)
« Последна редакция: 30 Януари, 2015, 10:37:56 от vazmuten »

Неактивен matsan

• Прохождащ
  • **
  • Потребителско име: stoyan.doychinov
  • Публикации: 9
  • диагностициран
« Отговор #13 -: 30 Януари, 2015, 10:55:21 »
Няма да съжаляваш :)

Неактивен dragoveli

• Редовен
  • Публикации: 33
  • диагностициран
« Отговор #14 -: 04 Февруари, 2015, 20:29:16 »
От няколко години ползвам 210 мм от същата серия и според мен няма по добро предложение като цена-качество.Единствено дразнещо е че външнете слоеве са много меки и много лесно се надират,но това е само визуален кусур.Иначе реже като змей. :yikes:

ArmsBG OlightBG Batteryservice