Автор Тема: Едър грит  (Прочетена 4111 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен Deso

• Новобранец
  • *
  • Публикации: 25
  • Reputation Power: 1
  • Deso няма влияние.
  • диагностициран
Едър грит
« -: 28 Януари, 2015, 20:49:01 »
Поздрави на всички точилари  .
 Необходим ми е камък с едър грит ,подходящ за промяна на ъгли на заточване и възстановяване на много захабени остриета .Преглеждах форума ...„словенските “ получават добра критика ,обаче не съм в България и тук не ги намирам .Видях и темата ,Norton Crystolon combination bech stone . Него единствено го намирам в американски сайтове  и доставката го оскъпява доста. Пък и това ,че е предварително омаслен ,малко ми разваля удоволствието .
 Дайте идея за качествен  камък  ,без да е нужно да се поръчва от американско  .

« Последна редакция: 28 Януари, 2015, 21:26:49 от Deso »

Неактивен Косача

• Общо събрание
  • Старо куче
  • *
  • Публикации: 977
  • Reputation Power: 24
  • Косача някой го чете.Косача някой го чете.
  • диагностициран
    • Zenker
Едър грит
« Отговор #1 -: 28 Януари, 2015, 22:24:49 »
  За мен по-добро за целта  от диаманта няма.ДМТ Корс или още по-добре Екстра Корс.Може и Лански.Отнема бързо и агресивно,и най-важното - не се вкопава.Идеално право е и лесно изправя ръбове и скосове.Ако го ползваш с някаква смазка (сапунена вода),ще ти служи с години.Не пишеш къде си,но тези точила се намират лесно.
http://stayaliveshop.com/%D0%A2%D0%BE%D1%87%D0%B8%D0%BB%D0%BE-DMT-Dia-Sharp--Coarse-Measures
Veritas odium parit.

Неактивен incubus

• Анти-Спам Защита
  • Старо куче
  • Публикации: 550
  • Reputation Power: 32
  • incubus работи за форума.incubus работи за форума.incubus работи за форума.
  • освидетелстван
    • Experience Talk
  • Скайп: gpetrov_fos
Едър грит
« Отговор #2 -: 28 Януари, 2015, 22:35:09 »
Колегата беше писал, че е в Испания, Ице, но в последствие е решил да си промени поста.
Колега Десо, разгледай из Ибей камъняците. Другото е от жълтите братски сайтове dx.com или aliexpress - гледаш за безплатна доставка, поръчваш и чакаш. Ако си харесаш нещо из мрежата - питай тук и ще се дадат мнения.
Нищо ново в отношенията между форумите ! Пичовете са си пичове във всеки форум,говн**вците също.

Неактивен nomad

• Редовен
  • Публикации: 142
  • Reputation Power: 4
  • nomad няма влияние.
  • диагностициран
Едър грит
« Отговор #3 -: 29 Януари, 2015, 01:45:58 »
Промяна на ъгли на по дебели остриета и възстановяване на повредени ножове, с какъвто и да е камък си е мъка. Пробвал съм доста варианти- Плочка ДМТ от най-грубите, мисля че се водеше 120 микрона, отначало беше доста агресивна но скоро започнаха да се ронят диамантите по краищата на плочката. Първоначалната скорост бързо намаля. Иначе  съм  доволен от диамнтените точила eze-lap 600 и suehiro 1000. При тях оплакване нямам, но те не са за грубо заточване.
Пробвал съм и различни груби японски водни камъни, повечето са много бързи, но и бързо се хабят което води до лек конвекс на ножовете.

В момента единствените по-груби камъни, които имам са чосера 400 и кристолона на нортон от който имам и трите грита . Честно казано кристолона ми допада повече от чосерата, макар и да е субективно, според мен дори и най-финия от трите кристолона е по-бърз от чосера 400. От кристолона се постига по-висока и агресивна острота, защото отделя по малко суспензия.
Кристолона е пропит с масло но  работи нормално и с вода.

Този продавач в ибей предлага груб кристолон с размер 15х2.5х2.5см на много добра цена- http://www.ebay.co.uk/itm/NORTON-CJF76-COARSE-CRYSTALON-SQUARE-FILE-STICK-6-X-1-SHARPENING-STONE-/150845606258?pt=UK_Hand_Tools_Equipment&hash=item231f194972
« Последна редакция: 29 Януари, 2015, 01:51:19 от nomad »

Неактивен POCEH KOCEB

• наблюдател
  • Старо куче
  • Публикации: 1021
  • Reputation Power: 65
  • POCEH KOCEB е изгряваща звезда!POCEH KOCEB е изгряваща звезда!POCEH KOCEB е изгряваща звезда!POCEH KOCEB е изгряваща звезда!POCEH KOCEB е изгряваща звезда!POCEH KOCEB е изгряваща звезда!
Едър грит
« Отговор #4 -: 29 Януари, 2015, 04:20:01 »
Аз използвам малките брусчета на Лански, не знам кой грит са, но "средният" е много агресивен, яде на Ланди острието като за световно, иначе финният би трябвало да е под 1000, аз него използвам за точене, средният върши доста добра работа като груб грит. $16 са от тоя сайт, мисля че имат доставка извън Щатите.
http://www.sharpeningsupplies.com/Lansky-Diamond-Sharpening-Hones-P159.aspx
Μολων λαβε !

Неактивен Deso

• Новобранец
  • *
  • Deso няма влияние.
  • диагностициран
Едър грит
« Отговор #5 -: 29 Януари, 2015, 21:06:18 »
 Косача . Имам едно   DC4 ,без да съм го тормозил , му се е изтрила хубава част от покритието .Продължа да работи ,но се принуждавам да го ползвам по-пестеливо .Пък на мене ми се точи  на воля  ;D. Не знам дали DMT ползват същата технология на нанасяне и  свръзка на диаманта ,може и  да се окажат по издръжливи от Фалкнивен .
 Има и едни китайски диаманти ,двоен грит 400/1000, изглеждат интересни  ...
http://www.ebay.com/itm/8-DMD-Double-Sided-Diamond-Professional-Knife-Sharpening-Stone-bench-Sharpener-/181529879964?pt=LH_DefaultDomain_0&var=&hash=item2a4406259c

incubus Китайски и случайни камъни имам .Мерак ми е да пробвам някакъв  професионален камък .

nomad Преди седмица беше ... ,купих  камъка от същата обява . И малко след това си дадох сметка ,че всъщност това служи за подравняване на издълбани камъни и   анулирах  покупката .Сега  си мисля ,че и да ми го бяха пратили все някой ден щеше да влезе в употреба .

POCEH KOCEB  От същия магазин правих симулация на покупка на кристолона .Доставката излизаше към 20 евро плюс митнически такси .За груб камък ми идва скъпо .Ако ще е Lansky ... виждам ,че имат и за точене на ръка . Цената е добра ,остава да се разбере дали са  същия тип камъни като другите , от точилото.

Ровейки  попаднах на теа ,Naniwa .  http://www.fine-tools.com/naniwa.html
За последните три пише ,че са по издръжливи на износване .
« Последна редакция: 29 Януари, 2015, 21:12:40 от Deso »

Неактивен Косача

• Общо събрание
  • Старо куче
  • *
  • Публикации: 977
  • Reputation Power: 24
  • Косача някой го чете.Косача някой го чете.
  • диагностициран
    • Zenker
Едър грит
« Отговор #6 -: 29 Януари, 2015, 21:16:21 »
ДМТ и Лански и Езе Лап са водещи фирми с отлично качество.ДЦ4 се прави незнайно къде в Китай за Фолкнивен,предназначено е за полево подточване и наистина диамантите се изтъркват.После пак работи,но не агресивно.Моето е на 5 години и още върши работа,но не е за препрофилиране.Взимай ДМТ и не му мисли.
Veritas odium parit.

Неактивен nomad

• Редовен
  • nomad няма влияние.
  • диагностициран
Едър грит
« Отговор #7 -: 30 Януари, 2015, 01:29:19 »
nomad Преди седмица беше ... ,купих  камъка от същата обява . И малко след това си дадох сметка ,че всъщност това служи за подравняване на издълбани камъни и   анулирах  покупката .Сега  си мисля ,че и да ми го бяха пратили все някой ден щеше да влезе в употреба .
Честно казано, не съм убеден, че coarse crystolon е най-подходящия камък за подравняване на други камъни. Свръзката му не е толкова твърда. Кристолон са добре проектирани, хем  не се издълбават  лесно, хем  не са толкова твърди, че да се затлачват с метал и да им се заглажда повърхността. Нортън произвеждат комбинирани камъни фин/груб кристолон. Ако грубия кристолон е предназначен за подравняване на други камъни, какъв е смисъла да правят комбиниран камък с фин и груб кристолон.

Неактивен Deso

• Новобранец
  • *
  • Deso няма влияние.
  • диагностициран
Едър грит
« Отговор #8 -: 30 Януари, 2015, 19:48:02 »
Това което се продава във въпросната обява  е подравнител /Dressing Stick / . Нортон , имат няколко модела  .
Повече за тях ,тук - http://www.nortonindustrial.com/DressingSticks.aspx

Неактивен nomad

• Редовен
  • nomad няма влияние.
  • диагностициран
Едър грит
« Отговор #9 -: 31 Януари, 2015, 04:39:16 »
Тези дресинг стикс към които даваш линк в последния пост са друг вид камък, а не кристолон. В обявата, която пуснах се продава coarse crystolon. Даден е и етикета на кашона в който са камъните. Там пише "CJF76(кода на продукта) coarse crystolon sq file". Това е груб кристолон, кода и продукта го има  във pdf каталога на нортън.
« Последна редакция: 31 Януари, 2015, 04:43:09 от nomad »

Неактивен Deso

• Новобранец
  • *
  • Deso няма влияние.
  • диагностициран
Едър грит
« Отговор #10 -: 31 Януари, 2015, 23:21:18 »
Явно има Кристолон ,  6 / 1 инча . Подвел съм се по размера и цената мислейки ,че става въпрос за тоя подравнител .

http://www.sharpeningsupplies.com/Dressing-Stick-P40.aspx

Неактивен Deso

• Новобранец
  • *
  • Deso няма влияние.
  • диагностициран
Едър грит
« Отговор #11 -: 16 Февруари, 2015, 12:51:45 »
  Поръчах комбинирания кристолон , 8-2-1 инча .Теа дни трябва да пристигне . При удобен момент ще се пробват и диамантите .
Благодаря за мненията .

Неактивен heron2211

• Новобранец
  • *
  • Публикации: 2
  • heron2211 няма влияние.
  • диагностициран
Едър грит
« Отговор #12 -: 09 Март, 2015, 17:39:08 »
  Здравейте!Имам следния проблем и ще бъда благодарен,ако някой успее да ме насочи.Имам камък на Comet 150/320,ползвах го няколко години без проблемно(винаги добре накиснат във вода),но с времето се образуваха вдлъбнатини,които реших да позагладя със шкурка(320)потърках и 2те повърхности на камъка,и уж вдлъбнатините изчезнаха,но за мой ужас повърхностите станаха гладки(сякаш се затлачиха)и камъка спря да работи.Според Вас има ли начин това да се поправи и как,или камъчето е за боклука?Благодаря на всеки който би могъл да помогне!

Неактивен Punky

• Общо събрание
  • Старо куче
  • *
  • Публикации: 1675
  • Reputation Power: 35
  • Punky работи за форума.Punky работи за форума.Punky работи за форума.
  • HardCore For Life
    • "kristo-2"
  • Скайп: Lubo767
Едър грит
« Отговор #13 -: 09 Март, 2015, 18:08:01 »
Не е за хвърляне. И на мен така ми се получава по краищата, като ги изравнявам. Пробвай пак да го тръкнеш, но на шкурка по - груба от камъка, в случая 120 или по- малко 80 !?!
Има хора, които са доста на вътре в нещата и те ще ме поправят, ако бъркам, но мисля, че това е решението.

Неактивен gogotattoo

• Общо събрание
  • Напреднал
  • *
  • Публикации: 960
  • Reputation Power: 3
  • gogotattoo няма влияние.
  • диагностициран
Едър грит
« Отговор #14 -: 10 Март, 2015, 00:19:11 »
http://bladeforum.bg/index.php/topic,58.msg28510.html#msg28510

Колега, много има писано за подравняването на камъните.
Primum vivere, deinde philosophari.

www.gogotattoo.net

Неактивен heron2211

• Новобранец
  • *
  • Публикации: 2
  • heron2211 няма влияние.
  • диагностициран
Едър грит
« Отговор #15 -: 16 Март, 2015, 15:02:03 »
 Благодаря на отзовалите се.Опитах и със шкурки,но при мен не се получи задоволителен резултат.Чак когато успях да се снабдя с абразивен прах-нещата се получиха,при това със значително по-малко усилия отколкото вложих със шкурките.Апропо освен гореописания комет повторих процедурара и с шайбата на Лански(грубата част),а също и един комбо  мъник на Нортън.Грубите части обработих с едрина Р24.
                                                                                                                            Благодаря отново за съветите!

Намерете ни във фейсбук ArmsBG OlightBG Batteryservice