Автор Тема: Зарядни устройства - новини и обсъждане...  (Прочетена 44603 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен ICE

• Ледения
  • Дарител
  • Старо куче
  • *
  • Публикации: 978
  • диагностициран
Подобно на темата за фенерите "Фенери - новини и обсъждане" мисля, че ще бъде не по-малко полезна една такава тема и за зарядните устройства. Непрекъснато излизат новини нови неща на пазара и мисля, че тук е идеалното място за обсъждането им.

Ето и моят първи въпрос: Всичките ми фенери засега ползват батерии 18650, но вкъщи ползвам за дистанционните Тип ААА. Аз като че ли клоня към Nitecore DIGIcharger D2/D4. За него знаем, че сам си открива типа батерия (NiMh, NiCd, и т.н.) и според това сам си определя заряда и цикъла. И така самостоятелно за всяко гнездо.

Кое зарядно бихте препоръчали вие?

Zero Tolerance ZT0801CF Limited Edition Copperhead
Decepticon-1 by Alexey "Ratatuy" Konygin (Limited Edition of 30+300)
Kershaw 4040 The RUBY Limited Edition (40th year anniversary celebration)

Неактивен gogotattoo

• Член на сдружението
  • Общо събрание
  • Старо куче
  • *
  • Публикации: 1224
  • диагностициран
Зарядни устройства - новини и обсъждане...
« Отговор #1 -: 05 Февруари, 2015, 12:24:09 »
Специалистите казват, че зареждаемите батерии са за често използване - бърза се зареждат и бързо се изразходват; като фотоапарати, разни свирачки, фенери и пр.; а за часовници, дистанционни и пр. да се ползват всякакви конвенционални батерии.
Primum vivere, deinde philosophari.

www.gogotattoo.net

Активен Marcinkov

• Дарител
  • Старо куче
  • *
  • Публикации: 3635
« Отговор #2 -: 05 Февруари, 2015, 12:41:43 »
Добрите презареждаеми батерии в никакъв случай не се разреждат бързо едни качествени Eneloop ще издържат повече от алкалните им събратя, 18650 са всичко друго но не и бързо зареждаеми и съответно разреждаеми, единствено изключение правят RCR123 и 14500 заради малкия капацитет

Неактивен gogotattoo

• Член на сдружението
  • Общо събрание
  • Старо куче
  • *
  • диагностициран
« Отговор #3 -: 05 Февруари, 2015, 12:53:26 »
Аз коментирах логиката на производителя. Като правиш акция с фотоапарата, снимаш много, сменяш батериите, за два часа другите са заредени и продължаваш. А каква е файдата да закопаеш едни скъпи батерии в едно дистанционно за телевизор, като те ще изкарат една година, а най-простите обикновени ще изкарат 6 месеца. Колкото до "бавнозареждаемите" батерии - те се зареждат бързо или бавно, в зависимост от подадения ток; разбира се за предпочитане е бавното зареждане, стига да можеш да си го позволиш, а не те гони графика :)

www.gogotattoo.net

Неактивен ahpavlov

• Редовен
  • Публикации: 16
  • диагностициран
« Отговор #4 -: 06 Февруари, 2015, 20:42:35 »
По темата- горд притежател съм на nitecore intelicharger 4 гнезда и на дигичарджера от първия пост.
Смело мога да твърдя,че работят перфектно.ползвам ги за зареждане на електронни цигари т.е. Незащитени батерии с висок ампераж и батерии за фенерите ми rcr123 olight, 18650 olight Skilhunt i brillipower.Работят гладко,механиката е страхотна,и доказано работния режим на батериите с тези зарядни е по-дълъг от колкото с предишните ми зарядни: няколко безименни масовки и едно ultra fire.
И двете ги ползвам повече от половин години ежедневно-перфектни са!

Неактивен N__N__R

• Старо куче
  • Публикации: 405
  • диагностициран
« Отговор #5 -: 06 Февруари, 2015, 21:38:01 »
Аз ползвам някакво "умно" на Skilhunt (не помня как се пишеше) от миналата година. Зарежда ми и Eneloop, и Tronic, и някакви други презареждаеми (а също и една 14500) за много бързо време - около 3 часа за АА и около час за ААА. 14500 -ката пък я зарежда и нея за около час. Намирам го за бързо, защото преди ползвах разни стари зарядни, които зареждаха по 6-12 часа.

Колкото до това, че по-бързото зареждане уврежда / изхабява батерията, и аз съм го чела. Обаче, сега, след като взех по-бързия Skilhunt, след почти година ползване, не съм забелязала да е оказало влияние в негативна посока на батериите ми. А трябва да имаме предвид, че едните ми Eneloop са на почти 7 години, по-евтините Tronic и те са вече на 3-4 и всички са ползвани МНОГО с фотоапарат, а по-късно и с фенерите. Почти всеки ден ги зареждам, като бройка са ми около 10ина батерии само.... мисълта ми е, че навсякъде пише, че по-бързото зареждане не е добре за батериите, но ако е така, вече и без това старите ми батерии трябваше да са сдали багажа с новото зарядно може би.

П.П. А май и някъде из този форум преди четох, че повечето такива зарядни - като на колегата в първия пост, както и моето - са идентични, но под различни марки и с различно лого  ;D  ::)

Неактивен ICE

• Ледения
  • Дарител
  • Старо куче
  • *
  • диагностициран
« Отговор #6 -: 06 Февруари, 2015, 23:40:43 »
Ето ги въпросните i4 и D4:

******************* i4 (модел 2014г) ********************   ******************** D4 (което заменя i4) ******************

Неактивен gogotattoo

• Член на сдружението
  • Общо събрание
  • Старо куче
  • *
  • диагностициран
« Отговор #7 -: 07 Февруари, 2015, 00:18:19 »
 че навсякъде пише, че по-бързото зареждане не е добре за батериите, но ако е така,

Не колежке, по бързото зареждане не поврежда батериите, а ги зарежда по-некачествено и теоритично работят по-малко време, отколкото ако са заредени бавно.

Нормата са зареждане на акумулатори, открай време е, с една десета от ампеража на акумулатора, зареждане 14 часа. Но сега измислят нови батерии всеки ден, там Господ знае какви химически реакции се извършват.

П.П. Наскоро отворих една дефектирала батерия за електорнна цигара - ОТ ЛЮБОЗНАТЕЛНОСТ  :) , оказа се едно доста тънко фолио, навито на ролка...... обаче при всяко пробиване с отверка или нещо желязно, или попадане на вода - тая лента се палеше и гореше с доста висока температура и доста бързо..... Затова го написах - не си играйте с тия батерии и внимавайте къде ги изхвърляте. Понеже подозирам че такива са и батериите на телефоните... - аз ги нося на определените за това места :)

www.gogotattoo.net

Неактивен Yasenf

• С желязо в кръвта :)
  • Управителен съвет
  • Напреднал
  • *
  • Публикации: 361
  • BRKCA MIKE 477
  • Скайп: yasenf
« Отговор #8 -: 07 Февруари, 2015, 06:56:26 »
Аз за светкавиците ползвам Eneloop-и и тъй като са само един вид си взех доста специализирани зарядни Powerex - "малкото" му нагласям общо взето каквото искам - има цикли за зареждане/разреждане, настройка на бързина на зареждане и т.н. - хубаво е за поддръжка на батериите в кондиция, а голямото го използвам за бързо зарядно ако взема да се разснимам. И двете си вършат работата прекрасно от години, но и аз не ги претоварвам с работа.

За да бъдеш РАЗБРАН трябва да си ПРОСТ.

Неактивен N__N__R

• Старо куче
  • Публикации: 405
  • диагностициран
« Отговор #9 -: 07 Февруари, 2015, 09:08:58 »
че навсякъде пише, че по-бързото зареждане не е добре за батериите, но ако е така,

Не колежке, по бързото зареждане не поврежда батериите, а ги зарежда по-некачествено и теоритично работят по-малко време, отколкото ако са заредени бавно.

Аааа, ок  ^-^ Тия работи с батериите, физиката и математиката по тях много-много не са ми ясни, просто исках да кажа, че не съм забелязала разлика между това как се държат батериите със старите ми зарядни и с новото  :chukane:

Абе, карай  ;D

Активен Marcinkov

• Дарител
  • Старо куче
  • *
« Отговор #10 -: 07 Февруари, 2015, 09:18:43 »
Ако искаш батериите да батериите да постигат максималния си капацитет за по-дълъг период от време е желателно тези с малък капацитет(повтарям се като пенсионер), да се зареждат с по-малък ток. Те пак ще си работят дълго време, но няма да е по начина по който действително могат. Ако даваме сериозни пари за добри батерии не ни пречи и да полагаме малко грижи за да си оправдаят парите.

Неактивен OLIGHT

• Член на сдружението
  • Старо куче
  • *
  • Публикации: 1807
  • диагностициран
    • OLIGHT BULGARIA
« Отговор #11 -: 07 Февруари, 2015, 10:49:36 »

Аааа, ок  ^-^ Тия работи с батериите, физиката и математиката по тях много-много не са ми ясни, просто исках да кажа, че не съм забелязала разлика между това как се държат батериите със старите ми зарядни и с новото  :chukane:

Абе, карай  ;D

Разбира се. Интелигентните зарядни, като твоето на Skilhunt сами разбират кондицията на батерията и преценяват с каква сила на тока да я зареждат. Затова зареждат някои батерии по-бързо от други аналогични. На мен се случи да ми възстанови "умряла" батерия 18650 - тоест имат и някаква такава функция...Затова аз си карам вече на интелигентно зарядно, без да мисля за режим на зареждане. сила на тока и т.н.

Неактивен ICE

• Ледения
  • Дарител
  • Старо куче
  • *
  • диагностициран
« Отговор #12 -: 07 Февруари, 2015, 12:13:11 »
В този ред на мисли, не следва ли DIGIcharger (идващо от Дигитално зарядно), да е по-интелигентно от intelliGHARGER (идващо от интелигентно зарядно)?  ::)

Активен Marcinkov

• Дарител
  • Старо куче
  • *
« Отговор #13 -: 07 Февруари, 2015, 12:19:37 »
Едното е много повече "user friendly" от другото, всичко ти е черно на бяло на дисплея.

Неактивен NeoPrint

• LZ1AAF
  • Редовен
  • Публикации: 73
  • диагностициран
    • Joyful Spirit
« Отговор #14 -: 09 Февруари, 2015, 10:22:55 »
Много навреме идва за мен тази тема. Тъкмо се каня да купувам такова зарядно и батерии. Предимно ще зарежда АА и СR123.
Въпросът ми е това D4 има ли го тук и на каква цена? В Алито е 25.60$. Ще се радвам да споделите и от къде мога да намеря Енелупки (или други качествени батерии)  изгодно?
„Si vis pacem, para bellum!“

Неактивен servantesss

• Шеф на водопад
  • Дарител
  • Старо куче
  • *
  • Публикации: 472
  • диагностициран
« Отговор #15 -: 09 Февруари, 2015, 10:38:19 »
Много навреме идва за мен тази тема. Тъкмо се каня да купувам такова зарядно и батерии. Предимно ще зарежда АА и СR123.
Въпросът ми е това D4 има ли го тук и на каква цена? В Алито е 25.60$. Ще се радвам да споделите и от къде мога да намеря Енелупки (или други качествени батерии)  изгодно?
Има го тука:
https://www.dcpower.eu/nitecore-digicharger-d4/
Не спори с ГЛУПАК! Ще те свали на нивото си и ще те бие с ОПИТ.

Неактивен Force

• Член на сдружението
  • Управителен съвет
  • Старо куче
  • *
  • Публикации: 775
  • диагностициран
« Отговор #16 -: 09 Февруари, 2015, 17:59:42 »
Аз го взех от там и много добре работи. Те имат и Eneloop батерии.

Неактивен emci74

• Старо куче
  • Публикации: 59
  • диагностициран
« Отговор #17 -: 09 Февруари, 2015, 21:31:03 »
И аз така....  :D

Неактивен ICE

• Ледения
  • Дарител
  • Старо куче
  • *
  • диагностициран
« Отговор #18 -: 09 Февруари, 2015, 21:38:24 »
Моето дойде днес, ама май трябваше да взема D4 с четири гнезда. Който няма глава има крака...

Много добро впечатление прави солидната изработка, както и това че пружините са доста стегнати. Признавам си, впечатлих се.

NB. Та ако на някой му трябва D2 да пише, докато е ново (отстъпката е ясна).  :D

Неактивен petrof

• Напреднал
  • Публикации: 120
  • диагностициран
« Отговор #19 -: 09 Февруари, 2015, 21:48:21 »
Стана вече година и 1 месец от как си купих Олайт с20 със зарядно Скилхънт и смятам че са най-добре и икономично похарчените ми пари. Зарядното го ползвам освен за батерия 18650, също и за RCR123, също и за комплект батерии ААА за бебефон. Не мога да кажа бързо или бавно зарежда, защото не съм бил на зор спешно да ми трябва заредена батерия. Но си е голям рахат с презареждаемите фенери - никога не се стискам да си светя на максимален режим...

Активен Marcinkov

• Дарител
  • Старо куче
  • *
« Отговор #20 -: 09 Февруари, 2015, 22:02:06 »
Андрей живот и здраве ще ме снабди с най-новото до момента - XTAR VC2

http://www.xtarlight.com/05-chanpin/p-001-1.asp?styleid=324

Неактивен ICE

• Ледения
  • Дарител
  • Старо куче
  • *
  • диагностициран
« Отговор #21 -: 09 Февруари, 2015, 22:10:29 »
Изглежда като в самолетна кабина... И е точно толкова непрегледно и нечетливо.  :-\

Според мен, освен функционални, уредите трябва да са приятни и на гледане, както и (сега е много модерно) "юзър френдли" ориентирани.

Активен Marcinkov

• Дарител
  • Старо куче
  • *
« Отговор #22 -: 09 Февруари, 2015, 22:15:26 »
Това го водят най-точното зарядно на пазара, пък и може да поправя повредени батерии(кой знае).

Неактивен ICE

• Ледения
  • Дарител
  • Старо куче
  • *
  • диагностициран
« Отговор #23 -: 09 Февруари, 2015, 22:28:04 »
Пожелавам ти от сърце, скоро да ни разказваш за него от лични впечатления!!!  *palec*

Активен Marcinkov

• Дарител
  • Старо куче
  • *
« Отговор #24 -: 09 Февруари, 2015, 22:35:10 »
Като чувам няма да е тези дни, че не се знае кога ще пристигнат. Относно пружините на Дигичарджъра ще кажа че има драстично подобрение спрямо I4 чиито пружини бяха адски натегнати и неудобни за работа, докато на Nitecore DIGIcharger  работят много плавно и поставянето на батериите е направо песен в сравнение с тези на стария модел. Убеден съм че това е поправено в изданието(ъпдейта) за 2014 Nitecore i4 mod. 2014. Стария модел успя да ми размести пъпката на плюса на една от 18650-ците ми, толкова беше натегнато.

ArmsBG OlightBG Batteryservice