Автор Тема: Относно откровено провокативната тема на Black Wolf за продажба на форумен нож  (Прочетена 7485 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен seiko

• Внимавай, като се бориш с враговете си, да не заприличаш на тях!
  • Общо събрание
  • Старо куче
  • *
  • Публикации: 715
  • Reputation Power: 43
  • seiko някой ден ще бъде някой...seiko някой ден ще бъде някой...seiko някой ден ще бъде някой...seiko някой ден ще бъде някой...
  • диагноза - жив селянин
Потребителят Black Wolf заслужава минимум едномесечен БАН и задължително последно предупреждение за публикуването на откровено провокативна тема http://bladeforum.bg/index.php/topic,3285.0.html. Ако смятате, че подобно интригантско отношение има място в този форум, то това не е форума, който съм си представял, че сме искали да създадем. Моля модераторите да вземат отношение, защото горецитираният потребтел открай време има склонност към подобен род провокативни прояви и в други теми. Ако е необходимо, да се въведат и правила, касаещи тези прояви, които да се спазват от абсолютно всички потребители.
« Последна редакция: 15 Февруари, 2015, 20:11:49 от seiko »
Най-големият враг на знанието не е незнанието, а илюзията за знание.
                                                                                                       Стивън Хокинг

Неактивен incubus

• Анти-Спам Защита
  • Старо куче
  • Публикации: 550
  • Reputation Power: 32
  • incubus работи за форума.incubus работи за форума.incubus работи за форума.
  • освидетелстван
    • Experience Talk
  • Скайп: gpetrov_fos
Вече писах по темата, Тони.
Не му е първи гаф, но за другите го пощадих без наказание.
Следващо прегрешение ще бъде строго санкционирано.
Нищо ново в отношенията между форумите ! Пичовете са си пичове във всеки форум,говн**вците също.

Неактивен Djack

• Тесен специалист
  • Старо куче
  • Публикации: 943
  • Reputation Power: 58
  • Djack на прага да бъде приет.Djack на прага да бъде приет.Djack на прага да бъде приет.Djack на прага да бъде приет.Djack на прага да бъде приет.
  • диагностициран
  • Скайп: dimodimov1083
Мдааа, и аз не видях чувство за хумор в "офертата"!

Неактивен Mamas

• It`s Not Just A Knife...It`s a BENCHMADE
  • Старо куче
  • Потребителско име: Exodus
  • Публикации: 791
  • Reputation Power: 107
  • Mamas има аура около него.Mamas има аура около него.Mamas има аура около него.Mamas има аура около него.Mamas има аура около него.Mamas има аура около него.Mamas има аура около него.Mamas има аура около него.Mamas има аура около него.Mamas има аура около него.
  • диагностициран
  • Скайп: veselradulski
Що си мисля, че не е само той за "дърпане на уши"!?
Потребителят, който се зачекна левашки с бат Тони още ли ми е "колега", защото нещо не ми се връзва като такъв :mad:
И наистина трябва да има еднаква сопа за всички, защото, осланяйки се на либералността в този форум доста хора прекрачиха границата на добрия тон и на коректността.
И БЕЗ НАС ЩЕ СЪМНЕ...
 Една от най-отвратителните привички на дребните души е, че подозират своите низости и у другите.

Неактивен seiko

• Общо събрание
  • Старо куче
  • *
  • seiko някой ден ще бъде някой...seiko някой ден ще бъде някой...seiko някой ден ще бъде някой...seiko някой ден ще бъде някой...
  • диагноза - жив селянин
Колеги, изненадан съм от необичайно слабата ви активност по тема, касаеща открито непристойното отношение и поведение на цитирания  в заглавието потребител към форумната общност. Неразбираемо е за мен, как подобен инцидент ще остане безнаказан, при положение, че тук се вихрят сериозни дебати и се налагат санкции за далеч по-тривиални неща.
Безкрайно уважавам Жорко – Инкубуса, но не мога да се съглася с него, че след като и преди е правил забележка и е подхождал компромисно към Black Wolf , то за пореден път трябва да се процедира по същия начин и да чакаме следващата му простотия, та да се вземат кардинални мерки.
Приемам за необходимо и належащо да споделя с вас тези неща, защото смятам, че това трябва да бъде правилният подход при тези ситуации.
Допускам възможността и грешката да е в мен, поради което да не тълкувам правилно идеята за форумен дух, морал, етика, правила и прочие. Ако е така, моля да ми го кажете директно, защото за мен е от съществено значение да съм наясно с какво трябва да се съобразявам, бидейки член на тази общност.
                                                                                                       Стивън Хокинг

Неактивен servantesss

• Шеф на водопад
  • Старо куче
  • Публикации: 418
  • Reputation Power: 54
  • servantesss на прага да бъде приет.servantesss на прага да бъде приет.servantesss на прага да бъде приет.servantesss на прага да бъде приет.servantesss на прага да бъде приет.
  • диагностициран
Ти пък бачо Тони, ми има "наши" и "ваши" и винаги ще има в нашата държава. Пък той форума си е отражение малко или много.... Един ще го баннат и без да е нарушил правилата, друг за леко нарушение ще вземе забележка, трети за явно нарушение няма да вземе нищо. Сега на теб ли да обяснявам, че Черния вълк е част от софийското лоби. Хората се сбират с нега на една маса и сега вероятно е неудобно да го баннат...неловко някак си ;)
Ама ти стига си се обаждал, че току виж са те баносали, че и мене покрай тебе  :D
Не спори с ГЛУПАК! Ще те свали на нивото си и ще те бие с ОПИТ.

nikikin

• Гост
Съгласен съм с бачо Тони и Тяна, че провокативните теми или писания на черньо ми омръзнаха и на мен, а не по-малко и някои от тъпите му запитвания, които може и сам в нета да си провери.

Активен МИНЧО

• Напреднал
  • Публикации: 343
  • Reputation Power: 16
  • МИНЧО няма влияние.
  • диагностициран
Колеги, изненадан съм от необичайно слабата ви активност по тема, касаеща открито непристойното отношение и поведение на цитирания  в заглавието потребител към форумната общност. Неразбираемо е за мен, как подобен инцидент ще остане безнаказан, при положение, че тук се вихрят сериозни дебати и се налагат санкции за далеч по-тривиални неща.
Тони, дори да няма активност от наша страна, поста ти е показал на ръководството, че има сериозно нарушение/може би и лошо чувство за хумор на болна тема/ и ще изчакаме да се чуят и да решат как да процедират.
Радостта от ниската цена трае много по-кратко, от разочарованието от ниското качество!

Неактивен bully

• просто човек
  • Старо куче
  • Публикации: 1026
  • Reputation Power: 23
  • bully някой го чете.bully някой го чете.
  • диагностициран
Сега остава и да се обосновете кое точно правило от форумните е нарушено и в какво точно се състои нарушението ? ;)
Доброто без меч в ръката служи на злото.
Този, който правилно посочва  моите грешки е мой учител. Този, който правилно оценява моите  постъпки е мой  приятел. Този, който ме  ласкае е  мой враг. /Сун Цзъ/

Неактивен iivetza

• Шопски катил
  • Общо събрание
  • Старо куче
  • *
  • Публикации: 1051
  • Reputation Power: 51
  • iivetza на прага да бъде приет.iivetza на прага да бъде приет.iivetza на прага да бъде приет.iivetza на прага да бъде приет.iivetza на прага да бъде приет.
  • диагностициран

Неактивен seiko

• Общо събрание
  • Старо куче
  • *
  • диагноза - жив селянин
Сега остава и да се обосновете кое точно правило от форумните е нарушено и в какво точно се състои нарушението ? ;)

Мите, вече е факт налагането на наказание, при това най-строгото, без да има основотелна причина (точка) според правилника на форума. Достатъчно основание за това беше, че мнозинството от ОС мотивирано гласува то да остане, с цел превенция на бъдещи подобни прояви и най-вече, за да не се стигне до обезличаване на труда, който положи Валерий при реализиране на проекта, а наред с това и запазване достойнството на самия форумен проект.
По същата причина (точка) смятам, че трябва да се санкционира и Black Wolf,  с цел превенция на подобни безотговорни действия, умишлено и открито провокиращи форумната общност, а последствията от тях , едва ли е нужно да коментираме.
В случая става въпрос само за временно отстраняване и последно предупреждение, което ще сигнализира и всички останали, които се опитват да тарикатеят и остроумничат на наш гръб. В крайна сметка, не сме длъжни ги търпим и да им уйдисваме на акъла.
Това е моето мнение по въпроса.
                                                                                                       Стивън Хокинг

Неактивен ovit

• Баш майсторите
  • Старо куче
  • *
  • Публикации: 141
  • Reputation Power: 13
  • ovit няма влияние.
  • диагностициран
  • Скайп: ovitoo
Извинявайте, но за какви правила става дума изобщо?Сгазихме правилата,после гласувахме ,за да се оправдаем и сега вече даваме това за пример.И това ако са правилата на форума......
Днес хората знаят цената на всичко, но не и стойността на каквото и да било."
       Оскар Уайлд.

Неактивен zlatolin

• Един от вас, но нищо повече от вас.
  • Общо събрание
  • Старо куче
  • *
  • Публикации: 488
  • Reputation Power: 20
  • zlatolin някой го чете.zlatolin някой го чете.
  • диагностициран
Темата беше неистинска/невярна, защото, всъщност ножа не се продава.
Следва, че е лъжлива, подвеждаща.
Ако не смяташ да правиш нещо, защо го обявяваш... за да провокираш нещо, някого ли?
Или само ей така ;)
Ами да пусна да продавам празна кутийка от кибрит, щото клечките свършиха, а  :D
"Злой чечен ползет на берег, точит свой кинжал ... "

Неактивен seiko

• Общо събрание
  • Старо куче
  • *
  • диагноза - жив селянин
Извинявайте, но за какви правила става дума изобщо?Сгазихме правилата,после гласувахме ,за да се оправдаем и сега вече даваме това за пример.И това ако са правилата на форума......

Точно така, Иво! Сгазихме правилата в името и за доброто на форума – нали така? Дали сме го оправдали с гласуването, това е отделен въпрос, но ако се наложи да се сгазят отново и отново, пак в името и за доброто на форума – какъв е проблемът и каква е разликата? Когато едно нещо се прави открито и коректно мотивирано/обосновано, едва ли ще са много онези, които ще нададат глас против него. Хората не са чак толкова глупави, че да не могат да преценят, кога едно нещо се прави за добро и кога по други причини.
                                                                                                       Стивън Хокинг

Неактивен ovit

• Баш майсторите
  • Старо куче
  • *
  • Публикации: 141
  • Reputation Power: 13
  • ovit няма влияние.
  • диагностициран
  • Скайп: ovitoo
Съгласен съм с всичко което си написал Сейко, но не може да спазваме правилата само тогава кога ни е удобно по една или друга причина и да ги нарушаваме отново всеки път когато ни е удобно!Крайно време е всички да се научим да спазваме правилата и ако те не са такива каквито ни се иска да ги усъвършенстваме  чрез дискусия и отново да ги спазваме!Тогава когато не сме прави,просто си го казваме, променяме това което сме сгрешили а не да гласуваме в подкрепа на грешките си и нищо повече да не правим.
Надявам се и ти да се съгласиш с думите ми.

P.S.
Само от нас зависи какви да бъдат правилата!

Днес хората знаят цената на всичко, но не и стойността на каквото и да било."
       Оскар Уайлд.

Неактивен seiko

• Общо събрание
  • Старо куче
  • *
  • диагноза - жив селянин
Съгласен съм с всичко което си написал Сейко, но не може да спазваме правилата само тогава кога ни е удобно по една или друга причина и да ги нарушаваме отново всеки път когато ни е удобно!Крайно време е всички да се научим да спазваме правилата и ако те не са такива каквито ни се иска да ги усъвършенстваме  чрез дискусия и отново да ги спазваме!Тогава когато не сме прави,просто си го казваме, променяме това което сме сгрешили а не да гласуваме в подкрепа на грешките си и нищо повече да не правим.
Надявам се и ти да се съгласиш с думите ми.

P.S.

И аз съм съгласен с написаното от теб, Иво, но за съжаление, това са само добри пожелания! Очаквах да прочета все пак някакъв коментар по отношение постъпката на потребителя, който е повод за тези разисквания, но уви! Общо взето, коментираме само, колко е нередно и неправилно това, към което апелирам.
Явно грешката отново е в моя телевизор! Случва ми се вече за втори път и май ще трябва да вземам мерки.
Съжалявам, че съм ви отнел от времето!
                                                                                                       Стивън Хокинг

Неактивен bully

• просто човек
  • Старо куче
  • диагностициран
Аз лично съм един от хората, които гласуваха против бана на потребителя doc stefanov и изложих за това аргументите си в съответната тема.  ;) И най вече именно заради принципното положение, че следва да се мери с един аршин. Заради това, а и не само  не считам, че с личните си действия по някакъв начин  съм нарушил писаните форумните правила, че да се налага да се обяснявам или оправдавам пред някого. ;) Както и предположих на въпроса си по горе не получих конкретен отговор, щото просто няма нарушение на писаните правила, колкото и да са несъвършенни и неизчерпателни те. А  за неписаните въпросът е далеч по спорен и деликатен и тази тема не ми се подхваща наново.

............................... но не може да спазваме правилата само тогава кога ни е удобно по една или друга причина и да ги нарушаваме отново всеки път когато ни е удобно!Крайно време е всички да се научим да спазваме правилата и ако те не са такива каквито ни се иска да ги усъвършенстваме  чрез дискусия и отново да ги спазваме!
С горецитиранато съм напълно съгласен. Бачо Антоне,  колкото и да звучи странно след всичко казано по горе аз не намирам нищо нередно, нито неправилно в това, което се съдържа в създадената от теб тема, така че няма нужда да се съмняваш в собствения си телевизор ;D Просто редно е да се прави разграничение между нарушаване на писани и неписани правила и последиците от едното и другото.
Този, който правилно посочва  моите грешки е мой учител. Този, който правилно оценява моите  постъпки е мой  приятел. Този, който ме  ласкае е  мой враг. /Сун Цзъ/

Неактивен ICE

• Ледения
  • Старо куче
  • Публикации: 915
  • Reputation Power: 167
  • ICE внушава благоговение!ICE внушава благоговение!ICE внушава благоговение!ICE внушава благоговение!ICE внушава благоговение!ICE внушава благоговение!ICE внушава благоговение!ICE внушава благоговение!ICE внушава благоговение!ICE внушава благоговение!ICE внушава благоговение!ICE внушава благоговение!
  • диагностициран
Въпросът като че ли опира до ценностната система.
Zero Tolerance ZT0801CF Limited Edition Copperhead
Decepticon-1 by Alexey "Ratatuy" Konygin (Limited Edition of 30+300)
Kershaw 4040 The RUBY Limited Edition (40th year anniversary celebration)

Неактивен seiko

• Общо събрание
  • Старо куче
  • *
  • диагноза - жив селянин
Мите, вече е факт налагането на наказание, при това най-строгото, без да има основотелна причина (точка) според правилника на форума. Достатъчно основание за това беше, че мнозинството от ОС мотивирано гласува то да остане, с цел превенция на бъдещи подобни прояви и най-вече, за да не се стигне до обезличаване на труда, който положи Валерий при реализиране на проекта, а наред с това и запазване достойнството на самия форумен проект.
По същата причина (точка) смятам, че трябва да се санкционира и Black Wolf,  с цел превенция на подобни безотговорни действия, умишлено и открито провокиращи форумната общност, а последствията от тях , едва ли е нужно да коментираме.
В случая става въпрос само за временно отстраняване и последно предупреждение, което ще сигнализира и всички останали, които се опитват да тарикатеят и остроумничат на наш гръб. В крайна сметка, не сме длъжни ги търпим и да им уйдисваме на акъла.
Това е моето мнение по въпроса.

Мите, отговорил съм ти съвсем ясно на въпроса по коя точка и дори съм се обосновал за причините, поради които го смятам за наложително. След като вече е решено, че деянието на doc_stefanov е във вреда на форума и форумната общност, защо трябва да си затваряме очите и да избягваме адекватна реакция срещу Black Wolf, заради просташките му изпълнения и да се правим, че нищо не е станало, сякаш те не са във вреда на форума и форумната общност?
                                                                                                       Стивън Хокинг

Неактивен bully

• просто човек
  • Старо куче
  • диагностициран
Става дума не за действията на Жоро като модератор, а за тези на Вълчо с пускането на темата. За корекцията на цената на него му беше наложено предупреждение. ;)

Неактивен ovcharq

• Напреднал
  • Публикации: 250
  • Reputation Power: 9
  • ovcharq няма влияние.
  • диагностициран
Сърове,големи хора сме,от седмици се изписаха сума ти страници,за някакво ножче,което от своя страна си е обикновена вещ.За някой имаща емоционална,сензитвина стойност,за други чисто ползвателна,за трети просто търговска,а за най-голям кръг от хора просто никаква.Аз съм от последните и ми е странна цялата ситуация,стари и уважани членове на форума,познаващи се години преди да го има форума,да се дъвчат за глупости.Всеки си е в правото да продава,купува, кавото си ще стига да не нарушава писаните форумни правила. Форума не е сайт за търговия и не виждам защо толкова внимание се обръща на такива теми.
Също,честата намеса на управата особено в случаи на не нарушени форумни правила,с наказания за инакомислещите,създава едно усещане за едни органиазации от преди 1989г в които познавам добре и съм имал възможноста да членувам :nabira:
Апелирам за по-спокойно отношение,а морални и житейски напътствия да се дават на лс.

Неактивен bully

• просто човек
  • Старо куче
  • диагностициран

Също,честата намеса на управата особено в случаи на не нарушени форумни правила,с наказания за инакомислещите,създава едно усещане за едни органиазации от преди 1989г в които познавам добре и съм имал възможноста да членувам :nabira:

Извинявай, ама нещо си в грешка.  ;) Да остане бана не го е решил УС, а мнозинството мнения  от ОС http://bladeforum.bg/index.php/topic,3285.msg60949/boardseen.html#new  ;)
« Последна редакция: 16 Февруари, 2015, 16:56:27 от bully »

Неактивен ovcharq

• Напреднал
  • Публикации: 250
  • Reputation Power: 9
  • ovcharq няма влияние.
  • диагностициран
Извинявай, ама нещо си в грешка.  ;) Да остане бана не го е решил УС, а мнозинството мнения  от ОС http://bladeforum.bg/index.php/topic,3285.msg60949/boardseen.html#new  ;)

И ти извинявай,ама от този линк не става ясно.Както и да е,да не формализираме,говорих принципно.

Неактивен N__N__R

• Напреднал
  • Публикации: 388
  • Reputation Power: 12
  • N__N__R няма влияние.
  • диагностициран
Айде, накрая и аз се "окалях" в темите от този род...

Не знам, като само четящ и непознаващ почти никого лично човек, на мен цялата тая история (от първата тема) ми изглежда вече прекалено и ненужно раздута.

Първо с ножа, ами никой на никого не може да забрани да прави каквото си ще. Това с увеличената цена не е било редно, но продажбата на вещ, която не ти допада си е ок. Ако модераторите сметнат, че нещо не е редно (колкото и да е отражение на обществото форума, все пак той си има собственици за разлика от обществото и те могат да си позволят да решават някои неща), да взимат мерки без да се обясняват много-много и то на публично място като това.

Мисля, че достойнството на всеки човек трябва да се пази и такива раздувки на разни въпроси са неуместни. Първата тема достигна гротескни размери и на мен също, като четящ потребител, започна леко да ми става смешно как хората си наумяват едно и си го повтарят отново, и отново, и отново, сякаш е станал някакъв глобален проблем, а фактически на никого не е било навредено по какъвто и да е било начин. Като имаш някаква "власт" и смяташ, че нещо не е уместно, триеш темата, предупреждаваш потребителя и толкоз.

Та в светлината на това, че всичко вече доби такива размери, че чак взе да става смешно, на мен майтапа на Black Wofl даже ми допадна. Не знам, може да ми е изкривено чувстото за хумор нещо или просто не го намерих за обидно отново просто, защото не познавам лично тези потребители. Ми то си беше за смях. Можеше всички да го обърнат на смях и с това да се приключи. Да не говорим, че причината за заключването на уж провокативната тема беше .... некоректно свалена / качена цена?! Та това си беше тема-шега, как може за причина да се заключва тема и т.н. да се дава правило, което не е нарушено, първо защото продажба изобщо не е имало?! (не си спомням дали беше точно така, а сега пък не мога да намеря темата)

Тази тема тук е поредното продължение на сагата, което няма да доведе до нищо, а просто думи, думи, думи, думи.

Ако форумът е отражение на реалния живот според някои хора, то на какво в реалния живот се равнява баннването, триенето на теми и осъждането на потребители? Може би прекратяване на приятелства, забраняване на някого да говори, на шамари, юмруци? Не ми се вярва да се сбиете с някого в реалния живот заради това?! Какво бихте направили? Бихте си поговорили човешки, даже много по-малко от всичко, което се изписа тук, после ще пиете една бира и готово. А тук стана някакво историческо събитие.

И сега заради един нож, който бил специален и който бил не знам какъв си (простете за невежеството и липсата на достатъчно тестостерон, че да скачам на бой) вече има не само междуфоромни, но и вътрешнофорумни "отношения".

Еми, съжалявам, смешна ми е цялата тази история. На фона на всичко, което се случва по света и у нас, на фона на стотиците умиращи и разболяващи се на ден, вие сте седнали да се разправяте за някакъв си нож, при това ЧУЖД. Темите се роят, вече ми прилича на сапунка - тоя каза това, оня направи това, ама пък третият нямал морал и т.н. Пък после - жените приказвали много ;D

Неактивен bully

• просто човек
  • Старо куче
  • диагностициран

И ти извинявай,ама от този линк не става ясно.Както и да е,да не формализираме,говорих принципно.
Няма и как да ти стане ясно, освен от последния пост на линка, защото до темата имат достъп само членове на ОС и аз не мога да го променя това даже и да искам.  ;) Не може да се правят принципно такива внушения поради простата причина, че това е единствения случай до момента, в който се наложи дискусия за или против нечий бан, така че това не отговаря на истината по скромното ми мнение. ;D

Намерете ни във фейсбук ArmsBG OlightBG Batteryservice