Автор Тема: COLD STEEL-TAI PAN/MAGNUM TANTO/MASTER TANTO VG-1  (Прочетена 9480 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен andrei84

• Редовен
  • Публикации: 674
  • диагностициран
COLD STEEL-TAI PAN/MAGNUM TANTO/MASTER TANTO VG-1
« Отговор #25 -: 16 Октомври, 2018, 22:59:15 »
Отскоро и аз притежавам нож COLD STEEL TAI PAN SAN MAI VG-10, само че произведен в Тайван. този нож, наистина е страхотен. Много добре ми стои в ръката, усеща се балансиран и маневрен. При тази версия на "Тай-Пан", канията на ножа е полимерна, ,,Secure-Ex" / станала традиционна за повечето ножове COLD STEEL/ и за разлика от кожената кания от предишната генерация на ,,Тай-Пан", позволява монтирането на модулни прикачни системи / например ,,Блейдтек" /, AGR на Maxpedition", или ако не разполагате такива, а искате да го носите със себе с, дори с кожени гайки, за втъкване на колана /дори може да не бъдат с ,,тик-так" копчета", кето пък улеснява носенето /включително и скритото такова / на ножа.
Ламинататът е отчетлив.
Кратонената ръкохватка е достатъчно удобна, дори и за хора с малки длани. Идва малко тънка вв моята голяма длан, но не ми пречи и не намалява усещането за сигурен хват. При наличието на такъв удачен помел и самото оформление на кратонената ръковатка, заключена между стоманеният гард и помела, кратонът определено ми допада.
След близо 15 дневно носене, установих че гардът на ножа може да бъде малко по-удобен / например, ако беше оформен, както гарда на BOKET Applegat-Fairbairn, т.е. да бъде издаден напред към острието, така че да е удобно на пръстите.
Ножът не спира да ме радва. Отдавна си мечтаех за него и като му видях цената, не се поколебах. Не знам, как ще се справя със заточването му / мисля да купя заточваща система на ,,Lansky" , за да запазя ъгъла на скоса/.
Единственият недостатък идва, от иначе практичната кания. Наблюдава се традиционното за ,,Secure-Ex" каниите, изтъпяване, при контакт на острието на ножа с вътрешните ръбове на канията /. Моят нож, дойде с отлична  фабрична заточка, в състояния да бръсне . Сега, в задния край на острието/широката част/, който при всяко изваждане/прибиране на ножа в канията, се трие във вътрешните ръбове на  ,,Secure-Ex" канията, вече има осеаемо затъпяване /ножът,в тази му част вече не бръсне, а и не реже толкова гладко хартия /.
Като цяло Колд Стийл  ,,Тай-Пан" е един страхотен нож, красив, с особено излъчване. Абе, мераклийски нож, дори да е изрработен в Тайван. Нож /кинжал/, предназначен да бъде оръжие, а не утилитарен инструмент /мисля, вече споменах за това.
Избрах варианта от VG-10 стомана, а не с новата 3V стомана, с оглед чисто естетически съображения /просто повече ми харесва този вариант,/ а не с ,,тактическото" черно покритие. VG-10 стомана на SEKI City Japan ми е позната от SPYDERCO POLICE STAILESS STEEL SERRATED, който притежавам от близо 10 години. VG-10 държи ряз доста дълго време.
Много му се радвам и не ме притеснява това, че ножът е произведен не в първоначалната си ,,родина" Япония, а в Тайван.
Осветен на витрината в секцията, изваден от канията Cold Steel Tai PAn SAN MAI VG-10 стои чудесно.
Дори се замислих за варианта от 3V стомана, но засега няма да бързам с покупка.
В главата ми се наби COLD STEEL Magnum Tanto или още по-добре COLD STEEL Magnum Tanto XII.

Неактивен ViktorKitov

• Дарител
  • Старо куче
  • *
  • Публикации: 551
  • Минерален ентусиаст
« Отговор #26 -: 16 Октомври, 2018, 23:09:50 »
Здравей,

Ревюто е интересно и грамотно написано. Само бих помолил да разделяш пасажите за по-лесно четене :)

Неактивен andrei84

• Редовен
  • диагностициран
« Отговор #27 -: 17 Октомври, 2018, 21:17:41 »
Здравей,

Ревюто е интересно и грамотно написано. Само бих помолил да разделяш пасажите за по-лесно четене :)
За съжаление не мога да кажа, че това е ревю(макар много да ми се иска да направя ревю на Cold Steel Tai pan San Mai Втора генерация, произведен в Тайван, за за има база за съпоставка с оригинала от Япония), но фОрматът на форума не ми позволява снимки от смартфон.
Без снимков материал, не може да има ревю.
Иначе за ножа, цените на Колд Стийл ,,Тай Пан" паднаха, заради изнесеното от Япония (Секи сити) в Тайван производство и си струва(поне според мен) да се пристъпи към покупка на ножа.
Дано не се занижи съществено и качеството на ножа.

Неактивен andrei84

• Редовен
  • диагностициран
« Отговор #28 -: 31 Март, 2019, 22:55:28 »
Един опит за кратко видео представяне на COLD STEEL TAI PAN, SAN MAI, стомоня VG-10, TAIWAN MADE, код 35АА
Това е малко по-различно представяне, основно фокусирано към практическите аспекти / доколкото ги ими изобщо/, на конкретния нож, а не толкова на каталожните данни на производителя, които се съдържат в спецификацията на ножа.

Моля да ме извините за недоброто качество на видеото.

Неактивен GIBI

• Дарител
  • Старо куче
  • *
  • Потребителско име: Гиби
  • Публикации: 416
« Отговор #29 -: 23 Септември, 2019, 15:21:45 »
Cold Steel Mster Tanto VG-10 TAIWAN
И малко сравнителни снимки с Cold Steel Master Tanto VG-1 JAPAN

Неактивен andrei84

• Редовен
  • диагностициран
« Отговор #30 -: 11 Октомври, 2019, 22:27:38 »
ЧЕСТИТИ ГИБИ!!!! Красавчик е това танто!  А и за работа и самозащита става! На мен ми е един от любимите!

Неактивен GIBI

• Дарител
  • Старо куче
  • *
« Отговор #31 -: 11 Октомври, 2019, 23:11:32 »
Благодаря!Напълно съм съгласен с теб.Много е удобен в ръката,и напълно приложим за повечето цели за които го ползвам. ;D

Неактивен GIBI

• Дарител
  • Старо куче
  • *
« Отговор #32 -: 02 Ноември, 2019, 16:48:27 »

Неактивен GIBI

• Дарител
  • Старо куче
  • *
« Отговор #33 -: 02 Ноември, 2019, 16:55:46 »
IMPERIAL!

Неактивен andrei84

• Редовен
  • диагностициран
« Отговор #34 -: 02 Ноември, 2019, 22:03:52 »
IMPERIAL!

Мммммм КРАСОТА, ИЗЯЩЕСТВО, КЛАСИКА, СЪВЪРШЕНСТВО! ПРЕКРАСНИ НОЖОВЕ СИ СББРАЛ ГИБИ! ДЪЛГИ ГОДИНИ ДА ИМ СЕ РАДВАШ, (А ТАНТО ТО И ДА СИ ГО НОСИШ)

Неактивен GIBI

• Дарител
  • Старо куче
  • *
« Отговор #35 -: 03 Януари, 2020, 18:23:45 »

Неактивен GIBI

• Дарител
  • Старо куче
  • *