Автор Тема: Въздушни пушки  (Прочетена 48197 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен Georgiihr

• Напреднал
  • Публикации: 26
  • диагностициран
Въздушни пушки
« Отговор #275 -: 04 Януари, 2019, 06:49:09 »
 С правилноя избор на оптика и монтаж и сега можеш. Моно блок и фиксирана оптика пт серията тс и си ти.

Неактивен sts1969

• Редовен
  • Публикации: 53
  • диагностициран
Въздушни пушки
« Отговор #276 -: 04 Януари, 2019, 08:27:34 »
Щом си от Варна, работата е лесна, въпросното стрелбище го откриха преди 1 седмица в Гранд мол на 2 ет. Още не съм ходил там, но и това ще стане. Обикновенно с варненци стреляме (когато се позатопли) на открито от пролетта до есента на един ловджииски заслон до село Китка. Във въздухарския форум има тема на варненската група, хвърляй и по едно око от време на време, там се уговаряме къде и кога да се съберем (сега в тоя студ сме в застой)  :D . Никой няма да ти откаже да постреляш с пушката му, това ти го гарантирам. Кометата найстина е един прекрасен избор като баланс цена-качество.
Ако искаш да разсмееш Господ, разкажи му за плановете си!
Светльо Славов, гр. Провадия. Хобита: хладно оръжие, въздушно оръжие, фотография.

Неактивен Me4ka

• Дарител
  • Старо куче
  • *
  • Публикации: 645
  • ursus cosmatos
Въздушни пушки
« Отговор #277 -: 04 Януари, 2019, 15:34:56 »
Ясно. Уточнихме всичко. Остава там почерпката.....и да ги почваме шишетата ;D ;D ;

Неактивен andrei84

• Редовен
  • Публикации: 543
  • диагностициран
Въздушни пушки
« Отговор #278 -: 25 Януари, 2019, 20:57:38 »
Така си е, огнестрелното си е друга бира, но и ограниченията са много повече. Аз когато ми доскучае излизам на поляна 3км. от града, и си стрелям на воля, пушката ми се зарежда с ръчна помпа за РСР, с 50 напомпвания имам 70 изстрела. С огнестрелно оръжие колко патрона издухваш на една стрелба за кеф? Предният месец имах възможността да стрелям с въздушна пушка PCP EVANIX REX-FA 9мм/.357, около 450 Джаула, тръпката е голяма, за силата няма нужда да споменавам.

Добре, колко пари излиза такава пушка, окомплектоване с помпа?

Неактивен Yasenf

• С желязо в кръвта :)
  • Управителен съвет
  • Напреднал
  • *
  • Публикации: 361
  • BRKCA MIKE 477
  • Скайп: yasenf
Въздушни пушки
« Отговор #279 -: 25 Януари, 2019, 23:38:25 »

Ако питаш за 9 мм пушка, моя съвет е да питаш колко струва такава с бутилка, защото с помпата ще направиш здрави мускули - издухва много въздух за един изстрел.
Ето един линк: http://arms.bg/product/4086/vazdushna-pushka-evanix-monster-premium-sl-shb-black-thumbhole-9mm.html

Навремето ги нямаше и си бях внесъл една от щатите - Суматра 9 мм, но я продадох, защото ми дойде тежка и си купих флоберка - две кила и 50 см разглобена -  Ruger Takedown.

На Eваникса гледам че има модератор, което е хубаво, че много трещи без.
За да бъдеш РАЗБРАН трябва да си ПРОСТ.

Неактивен sts1969

• Редовен
  • диагностициран
Въздушни пушки
« Отговор #280 -: 26 Януари, 2019, 15:06:46 »
Здравейте! Като споменах помпа, имах в предвид конкретно моята пушка: малък резервоар (120сс) и малък разход. За повечето пушки с резервоари над 180сс помпата си е сериозно изпитание. Едни от най-евтините налични РСР пушки на нашият пазар са Хатсан, Крал армс, и китайските СПА. Цените им започват от около 500лв (само за пушката) до няколко хиляди, зависи от модела марката. https://www.sotisbg.com/c/Weapons/Compressed%20Air
Помпа за РСР струва около 250лв нова, а втора ръка запазени се намират за 120-150лв. Нова бутилка за сух въздух 300 bar струва около 450лв. пак зависи от марката. Зарядна станция е устройството (кран и маркуч) което се завива след манометъра на бутилката, ново се продава за 95лв. (линковете по-долу). Видях и комплект за 570лв нови, а втора употреба се намират и на половин цена. Не бъркайте пружинните пушки на Хатсан, с РСР пушките им Хатсан, разликата е доста голяма. Още не съм срещал пружинна Магнум
 пушка която да бие по точност и групираност която и да е РСР пушка, знам че звучи като изхвърляне, но си е така. Верно че Хатсан РСР има "чеплъци"  за отстраняване, но не е голяма болка. Тук-там заглаждане на заусенъци от стругарски нож и остри ръбчета от разпробиване, заглаждане и полиране на входната и изходна фаски на цевта...такива дребни неща. Поддръжката е евтина, от време на време се подменят гумени о-пръстени струващи стотинки, друго няма какво да се прецака. Ако желаете спортна точност и по-сериозни резултати, тогава пушката иска по-сериозно тунинговане, преправяне на бойният клапан, преработване на ударната група, полиране и олекотяване на спусковият механизъм...и тнт. Ще дам пример с моят бивш РСР Хатсан АТ 4410, след пълно тунинговане, на 50 метра вкарвах 10 последователни изстрела в 10 стотинки.  :nabira:
https://www.pushka.eu/product/%D0%9E%D1%80%D1%8A%D0%B6%D0%B5%D0%B5%D0%BD-%D0%B0%D0%BA%D1%81%D0%B5%D1%81%D0%BE%D0%B0%D1%80_%D0%97%D0%B0%D1%80%D1%8F%D0%B4%D0%BD%D0%B0-%D1%81%D1%82%D0%B0%D0%BD%D1%86%D0%B8%D1%8F--HATSAN-KIT-%D0%B7%D0%B0-%D0%B7%D0%B0%D1%80%D0%B5%D0%B6%D0%B4%D0%B0%D0%BD%D0%B5-200-%D0%B1%D0%B0%D1%80%D0%B0

http://weapon.bg/product/818/butilka-za-zarezhdane-daystate.html
Светльо Славов, гр. Провадия. Хобита: хладно оръжие, въздушно оръжие, фотография.

Неактивен gogotattoo

• Член на сдружението
  • Общо събрание
  • Старо куче
  • *
  • Публикации: 1231
  • диагностициран
Въздушни пушки
« Отговор #281 -: 26 Януари, 2019, 15:26:11 »
И аз имам Хатсан - 5.5 мм  еднозарядна и два резервоара и помпа .... и хубава оптика :) Това движение с бутилката и арматурата го спрях на ниво арматура - местата където пълнят 300 атм са малко...; един резервоар от 220 до 150 атм дава едно 40 изстрела, а помпата - малко е тежка, но една хубава разгрявка 50 помпи - по памет, вдига от 150 до 220 атм; много е важно да имаш шкембе - защото масата помага при помпането :) Стрелбата за кеф е слънце :)
Primum vivere, deinde philosophari.

www.gogotattoo.net

Неактивен mdinkov

• Напреднал
  • Публикации: 63
  • диагностициран
Въздушни пушки
« Отговор #282 -: 26 Януари, 2019, 20:07:05 »
Цитат
много е важно да имаш шкембе - защото масата помага при помпането
не помага , при помпене напрягаш коремните мускули и не след дълго шкембето изчезва и с него и помоща  :yahoo:

Неактивен andrei84

• Редовен
  • диагностициран
Въздушни пушки
« Отговор #283 -: 28 Януари, 2019, 20:06:24 »
Ако питаш за 9 мм пушка, моя съвет е да питаш колко струва такава с бутилка, защото с помпата ще направиш здрави мускули - издухва много въздух за един изстрел.
Ето един линк: http://arms.bg/product/4086/vazdushna-pushka-evanix-monster-premium-sl-shb-black-thumbhole-9mm.html

Навремето ги нямаше и си бях внесъл една от щатите - Суматра 9 мм, но я продадох, защото ми дойде тежка и си купих флоберка - две кила и 50 см разглобена -  Ruger Takedown.

На Eваникса гледам че има модератор, което е хубаво, че много трещи без.

Извинявам се, че не уточних калибъра. Предпочитам .30 калибър, именно с оглед по-полегатата траектория на поректила на пределни дистанции и по-малкият разход на въздух за един изстрел.

Неактивен andrei84

• Редовен
  • диагностициран
Въздушни пушки
« Отговор #284 -: 09 Февруари, 2019, 08:30:19 »
И аз имам Хатсан - 5.5 мм  еднозарядна и два резервоара и помпа .... и хубава оптика :) Това движение с бутилката и арматурата го спрях на ниво арматура - местата където пълнят 300 атм са малко...; един резервоар от 220 до 150 атм дава едно 40 изстрела, а помпата - малко е тежка, но една хубава разгрявка 50 помпи - по памет, вдига от 150 до 220 атм; много е важно да имаш шкембе - защото масата помага при помпането :) Стрелбата за кеф е слънце :)

Аз и шкембе имам и здрави ръце имам и може и да се хвърля на едно ПЦП....

Неактивен sts1969

• Редовен
  • диагностициран
Въздушни пушки
« Отговор #285 -: 10 Февруари, 2019, 18:42:28 »
Ако нямате в града си компресор за високо налягане на сух въздух, ви препоръчвам да зареждате Метан, при наличие на Метанстанция в близост. Метана го пълнят до към 200-220 бара, почти няма нужда да се пипа и донастройва един Хатсан ако ще минава на Метан, скоростта ще се вдигне сама с около 20м/с при калибър 5.5,  понеже Метана е по-лек и "бърз" газ така да се каже. Като ви падне налягането на бутилката до към 150 бара, просто дозареждате на Метанстанцията за жълти стотинки, и пак сте на линия. Повечето ми приятели от големите градове стрелят на Метан. Задължително е преди смяна на газа от Метан на въздух, или обратно- от въздух на Метан, бутилката и резервоара на пушката да се изпразнят напълно и продухат (проветрят) за да не се получи взривна смес.  :nabira:

Неактивен andrei84

• Редовен
  • диагностициран
Въздушни пушки
« Отговор #286 -: 11 Февруари, 2019, 00:57:12 »
Ако нямате в града си компресор за високо налягане на сух въздух, ви препоръчвам да зареждате Метан, при наличие на Метанстанция в близост. Метана го пълнят до към 200-220 бара, почти няма нужда да се пипа и донастройва един Хатсан ако ще минава на Метан, скоростта ще се вдигне сама с около 20м/с при калибър 5.5,  понеже Метана е по-лек и "бърз" газ така да се каже. Като ви падне налягането на бутилката до към 150 бара, просто дозареждате на Метанстанцията за жълти стотинки, и пак сте на линия. Повечето ми приятели от големите градове стрелят на Метан. Задължително е преди смяна на газа от Метан на въздух, или обратно- от въздух на Метан, бутилката и резервоара на пушката да се изпразнят напълно и продухат (проветрят) за да не се получи взривна смес.  :nabira:

Благодаря! Метанстанция има на по-малко от 500 метра от гаража ми. В София живея от години.

ArmsBG OlightBG Batteryservice