Автор Тема: Manly - за марката  (Прочетена 63706 пъти)

nikolai, kurash, Мечков, wsoul, alexander123 и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен Божо

• Общо събрание
  • Старо куче
  • *
  • Публикации: 2077
  • Reputation Power: 100
  • Божо има аура около него.Божо има аура около него.Божо има аура около него.Божо има аура около него.Божо има аура около него.Божо има аура около него.Божо има аура около него.Божо има аура около него.Божо има аура около него.Божо има аура около него.
  • диагностициран
Manly - за марката
« Отговор #725 -: 11 Юни, 2018, 22:06:39 »
Жалко, че не правят вече този модел, бях го харесал за баща ми с гравюра  :(
Другите модели са много по-ползвателни, но за хора, които не са болни като нас - един с рог и гравюра би хванал окото много повече.
Изкуственият интелект не може да се мери с естествената глупост.

Неактивен iivetza

• Шопски катил
  • Общо събрание
  • Старо куче
  • *
  • Публикации: 1119
  • Reputation Power: 52
  • iivetza на прага да бъде приет.iivetza на прага да бъде приет.iivetza на прага да бъде приет.iivetza на прага да бъде приет.iivetza на прага да бъде приет.
  • диагностициран

Неактивен gogotattoo

• Горски
  • Старо куче
  • *
  • Публикации: 1063
  • Reputation Power: 5
  • gogotattoo няма влияние.
  • диагностициран
Manly - за марката
« Отговор #727 -: 13 Юни, 2018, 13:51:58 »
А ние които немаме фейсбук ... :yahoo:
Primum vivere, deinde philosophari.

www.gogotattoo.net

Неактивен Добри

• Старо куче
  • Публикации: 871
  • Reputation Power: 19
  • Добри няма влияние.
  • често подпийнал
Manly - за марката
« Отговор #728 -: 13 Юни, 2018, 14:07:56 »
Аз съм доста разочарован от качествения контрол. Изварих ножа, снимах, и прибрах обратно.  :-[

Много ми хареса модела, но това не е транспортна повереда, или такава която е трудно забележима. За пръв път ми се случва да имам каквито и да е проблеми с продукт на фирмата, имам два други техни ножа и съм доста доволен.

ПП: Режещия ръб ми се струва една идея по тънко сведен от този на Патриот, което за мен е плюс. Нямам търпение да го изтествам. *нинджа*

Неактивен bully

• просто човек
  • Старо куче
  • Публикации: 1172
  • Reputation Power: 30
  • bully работи за форума.bully работи за форума.bully работи за форума.
  • диагностициран
Manly - за марката
« Отговор #729 -: 13 Юни, 2018, 14:25:15 »
А защо смяташ, че това е пропуск на ОТК-то, а не е от триенето на канията по острието например ?  ::)
Доброто без меч в ръката служи на злото.
Този, който правилно посочва  моите грешки е мой учител. Този, който правилно оценява моите  постъпки е мой  приятел. Този, който ме  ласкае е  мой враг. /Сун Цзъ/

Неактивен Добри

• Старо куче
  • Добри няма влияние.
  • често подпийнал
Manly - за марката
« Отговор #730 -: 13 Юни, 2018, 14:37:23 »
Огледах Другар-ите на колеги постнали в тази и други теми, само моя е така ожулен. Ножът е ваден веднъж от канията, едва ли такива деруги биха се постигнали с едното вадене? И на мен това ми беше първото преположение, но едва ли. Имаше една или две незначителни драскотини които вероятно са от канията, но това изглежда по скоро от заточването. Дори да е от канията, това се води нов нож, ами след 100-тина вадения на какво ще прилича?

Неактивен bully

• просто човек
  • Старо куче
  • диагностициран
Manly - за марката
« Отговор #731 -: 13 Юни, 2018, 14:40:45 »
Може и така да е, по снимка единствено ми е трудно да преценя, но  въпреки това си остава неоспорим факта,  че не съм виждал кайдексова кания на фабричен или поръчков  нож, който по-рано или по-късно да не почне да оставя следи по острието ;) На моите собствени ножове също.
Този, който правилно посочва  моите грешки е мой учител. Този, който правилно оценява моите  постъпки е мой  приятел. Този, който ме  ласкае е  мой враг. /Сун Цзъ/

Неактивен ViktorKitov

• Старо куче
  • Публикации: 245
  • Reputation Power: 41
  • ViktorKitov някой ден ще бъде някой...ViktorKitov някой ден ще бъде някой...ViktorKitov някой ден ще бъде някой...ViktorKitov някой ден ще бъде някой...
  • диагностициран
Manly - за марката
« Отговор #732 -: 13 Юни, 2018, 14:58:24 »
Моят също се драска, но доста по-малко. Така си дойде фабрично.
« Последна редакция: 13 Юни, 2018, 15:11:14 от ViktorKitov »

Активен ovit

• Баш майсторите
  • Старо куче
  • *
  • Публикации: 162
  • Reputation Power: 15
  • ovit няма влияние.
  • диагностициран
  • Скайп: ovitoo
Manly - за марката
« Отговор #733 -: 13 Юни, 2018, 14:59:44 »

Аз съм доста разочарован от качествения контрол. Изварих ножа, снимах, и прибрах обратно.  :-[

Добри, честно да си кажа изобщо не разбрах защо си го изварил, бре?  :yikes::nabira:
Днес хората знаят цената на всичко, но не и стойността на каквото и да било."
       Оскар Уайлд.

Неактивен Добри

• Старо куче
  • Добри няма влияние.
  • често подпийнал
Manly - за марката
« Отговор #734 -: 13 Юни, 2018, 15:05:46 »
То като метлата, трябва да си  :ras:  :D

Активен universum

• Старо куче
  • Публикации: 388
  • Reputation Power: 13
  • universum няма влияние.
  • диагностициран
Manly - за марката
« Отговор #735 -: 13 Юни, 2018, 15:48:31 »
Иска си изваряване.

Активен Combo

• Шорпек
  • Старо куче
  • Публикации: 386
  • Reputation Power: 12
  • Combo няма влияние.
  • диагностициран
Manly - за марката
« Отговор #736 -: 13 Юни, 2018, 17:52:32 »
Кайдексовите кании и  гумените дръжки ги НЕНАВИЖДАМ. Днес ми пристигна един нож с такава кания. Както го извадих от канията и от двете страни по една черта. Хем изрично му бях казал на поляка, ножа да е без Кания. Обаждам му се днес да му се карам, а той ми разправя че са ми подарък. Та подаръкът ми надраска ножчето..
Най тъмно е под лампата

Неактивен zlatolin

• Един от вас, но нищо повече от вас.
  • Общо събрание
  • Старо куче
  • *
  • Публикации: 587
  • Reputation Power: 22
  • zlatolin някой го чете.zlatolin някой го чете.
  • диагностициран
Manly - за марката
« Отговор #737 -: 13 Юни, 2018, 18:20:58 »
Убеден съм, че ако е пропуск от страна на Менли, бихте могли да намерите решение на проблема  :nabira:
"Злой чечен ползет на берег, точит свой кинжал ... "

Неактивен Гарван

• Винкелолюбец
  • Старо куче
  • Публикации: 249
  • Гарван няма влияние.
  • диагностициран
Manly - за марката
« Отговор #738 -: 13 Юни, 2018, 19:43:03 »
Не вярвам на очите си  :chukane: как хора с толкова опит може да говорят такива неща. Аз съм имал няколко ножа с кайдексова кания, и сега имам два, досега не съм виждал надрано по стоманата от кайдекс, само на ЗТ 0100 покритието по ръбовете малко се износва, но с тънките покрития е така, не са здрави. Това значи ли, че тия с кожените кании ножа се самозаточва, все едно го минаваш на строп  :D :D
there comes a time in our life, when its time to make a knafe

Активен Косача

• Общо събрание
  • Старо куче
  • *
  • Публикации: 1083
  • Reputation Power: 26
  • Косача някой го чете.Косача някой го чете.
  • диагностициран
    • Zenker
Manly - за марката
« Отговор #739 -: 13 Юни, 2018, 19:50:08 »
как хора с толкова опит може да говорят такива неща
  Факт е,че кайдексовите кании понякога оставят следи върху острието.Това е голям проблем,когато ножът е купен с намерението да не се използва пълноценно .
 Когато ножът работи непрекъснато по предназначението си,това няма как да не се отрази на външния му вид.Кайдексовата кания има многобройни предимства при интензивно ползване на ножа.Така че при купуване на ножа съобразявайте за какво се взима-фетиш,колекция,работа,инвестиция и т.н.
Veritas odium parit.

Активен nikolai

• Старо куче
  • Потребителско име: nikolai1205bb
  • Публикации: 396
  • Reputation Power: 59
  • nikolai на прага да бъде приет.nikolai на прага да бъде приет.nikolai на прага да бъде приет.nikolai на прага да бъде приет.nikolai на прага да бъде приет.
  • диагностициран
Manly - за марката
« Отговор #740 -: 13 Юни, 2018, 19:52:34 »
При кайдексовите кании надирането се дължи на твърди частици, които се намират в тях. Пясък, а може и някакъв друг абразивен прах, какъвто задължително има в работните помещения. Самата пластмаса е много мека и не би следвало да е в състояние да надере ножа. Желателно е да почистите добре каниите преди ползването им.
„Всеки човек, подобно на луната има своя неосветена страна, която не показва на никого.“

Активен Косача

• Общо събрание
  • Старо куче
  • *
  • Публикации: 1083
  • Reputation Power: 26
  • Косача някой го чете.Косача някой го чете.
  • диагностициран
    • Zenker
Manly - за марката
« Отговор #741 -: 13 Юни, 2018, 20:02:56 »
Самата пластмаса е много мека и не би следвало да е в състояние да надере ножа.
Съдържа карбидни частици,те правят драскотините.
Освен това мек материал може да остави следи върху твърд-с молив пишеш върху стъкло,без да драскаш стъклото.
Veritas odium parit.

Активен nikolai

• Старо куче
  • nikolai на прага да бъде приет.nikolai на прага да бъде приет.nikolai на прага да бъде приет.nikolai на прага да бъде приет.nikolai на прага да бъде приет.
  • диагностициран
Manly - за марката
« Отговор #742 -: 13 Юни, 2018, 20:12:55 »
Следи може да остави, но надиранията могат да се получат само от по-твърд материал. А кайдекса е пластмаса, която е лесна за обработка именно поради пластичността /т.е. мекотата и гъвкавостта си/, поради което не е в състояние да надере, т.е. да направи драскотина, а не да отложи част от субстанцията си върху стомана с твърдост ок. 60 по Рокуел.   
„Всеки човек, подобно на луната има своя неосветена страна, която не показва на никого.“

Неактивен Гарван

• Винкелолюбец
  • Старо куче
  • Гарван няма влияние.
  • диагностициран
Manly - за марката
« Отговор #743 -: 13 Юни, 2018, 20:14:17 »
При кайдексовите кании надирането се дължи на твърди частици, които се намират в тях. Пясък, а може и някакъв друг абразивен прах, какъвто задължително има в работните помещения. Самата пластмаса е много мека и не би следвало да е в състояние да надере ножа. Желателно е да почистите добре каниите преди ползването им.

"твърди частици, които се намират в тях"  еее това съм го чувал и друг път ама не мисля че материала на канията е от значение в случая. Ако има пясък в кожена кания резултата ще е същия, защо само в кайдекса да попадат твърдите частици  :)  Не знам на Добри ножа от какво е надран, но със сигурност не е от канията

Неактивен Добри

• Старо куче
  • Добри няма влияние.
  • често подпийнал
Manly - за марката
« Отговор #744 -: 13 Юни, 2018, 20:19:25 »
След няма и 24 часа проблемът беше отстранен, не беше канията проблемът. Няма да изпадам в детайли, само ще кажа че съм изключително изненадан от страхотното отношение и бърза реакция от страна на Менли, и определено ще се заприходят и бъдещи модели. Да са живи и здрави.

Активен nikolai

• Старо куче
  • диагностициран
Manly - за марката
« Отговор #745 -: 13 Юни, 2018, 20:19:59 »
Кайдексовите кании захващат ножа далече по-плътно от кожените, поради което триенето при вадене и прибиране е по-голямо. Освен това пластмасата е по-лепкава, наелектрезира се и от там по-лесно задържа прах.А и не забравяйте, че за да се оформи се нагрява, при което е по-лесно да се залепи вътре накоя и друга абразивна прашинка. А на Добри деругата едва ли е от канията.

ПП. Междувременно Добри е посочил, че конкретното надиране не е от канията.
« Последна редакция: 13 Юни, 2018, 20:23:10 от nikolai »

Активен Combo

• Шорпек
  • Старо куче
  • Публикации: 386
  • Combo няма влияние.
  • диагностициран
Manly - за марката
« Отговор #746 -: 13 Юни, 2018, 20:31:59 »
Аз моят ще го донеса утре на срещата.. Както взех пратката от пощата, в колата извадих ножовете да ги видя. Още докато вадех първият усетих стърженето.. И кожените кании си имат кусури.. На голяма част от каниите, тази страна на кожата която е отвътре не е обработена и при всяко вадене, острието е покрито с  власинки, все едно го вадиш от торба с трици. С времето се разшлякват, ако дълго време стои празна се свива... Ама тия неща само дразнят а не драскат.  Пластмасовите кании на TRC,  на един американски нож, на един нож на гоготато и канията на големият трапер на Сашко, не са ми давали ядове та ги ползвам, но и тях ще ги сменя.. На всичките  други пластмасата  я метам още щом получа ножа.. 
Първо: Аз искам всичко да ми е точно и да работи както трябва. Аз може да си унищожа ножа, но ако канията го драска значи нещо не работи както трябва. Имам над 50 фикса, не защото съм колекционер, а защото търся това което ще ми задоволи капризите. Ама все намирам нещо дето ме дразни.. Все по-често си мисля, че трябва  да разпродам по-голямата част. да си купя каквото има от TRC и да се кротвам, иначе 100 ще ги направя и пак ще съм кисел.
Второ: За мен пластмасовите  неща са ерзац.. Така както са ерзац пластмасовата каишка за часовник, пластмасовият портфейл и якето от изкуствена кожа..
Трето: Това че си бухам ножът, не означава че не се  кефя на визията му и не ме интересува как изглежда. А лопатестите кайдексови кании не изглеждат добре... и тракат.  Друго си е един хубав нож с една барната както трябва кожа. Класика 
Най тъмно е под лампата

Неактивен bully

• просто човек
  • Старо куче
  • диагностициран
Manly - за марката
« Отговор #747 -: 13 Юни, 2018, 20:39:24 »
А на някой направи ли му впечатление, че ножът е без покритие, а по горе се превеждат аргументи  за ножове с покритие ? Еми много ясно, че върху острие с покритие почти няма да въздействие. Какво учудващо има, че чак и голяма полемика за нещо дето е общоизвестно за всеки с реален опит по-голям или по-малък.

Неактивен Гарван

• Винкелолюбец
  • Старо куче
  • Гарван няма влияние.
  • диагностициран
Manly - за марката
« Отговор #748 -: 13 Юни, 2018, 21:54:39 »
Комбо, аз и тракащи кании съм нямал, а Були се прави че не ме разбира..  Ако ще водим спорове за изкуствени и естествени материали, направете нова тема, макар че не виждам смисъл. За мен са и по-здрави, и по-практични, и по-красиви. Всеки с вкуса си...

:nabira: :nabira:

Неактивен bully

• просто човек
  • Старо куче
  • диагностициран
Manly - за марката
« Отговор #749 -: 14 Юни, 2018, 07:11:56 »
........................... само на ЗТ 0100 покритието по ръбовете малко се износва, но с тънките покрития е така, не са здрави................................
Дали аз се правя, че не те разбирам или ти си го написал сам в прав текст ? ;) Но както и да е, ти си нямал такива, ние сме имали.  ;)

Намерете ни във фейсбук ArmsBG OlightBG Batteryservice