Автор Тема: TRC, всичко за марката!  (Прочетена 43194 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен grisha

• Дарител
  • Старо куче
  • *
  • Публикации: 1520
TRC, всичко за марката!
« -: 05 Май, 2015, 17:31:48 »
Здравейте, колеги!
Днес ще направя едно кратко представяне на един нож, с непозната и нова за мен марка- TRC K-1 творение на латвиеца Andrius Tricius.

Данни на ножа :

дебелина на острието 4.8 мм
 обща дължина 23.5 см
 дължина на острието 11.5 см
 стомана - ELMAX 59-60 HRC криогеннo закалена
 тегло - 200 гр.

Острие : fulflat със stonlouf финиш .

Дръжка :доста дебела и солидна G-10. Изключително удобна и добре ляга в ръката, доближава се до серията на LInder Super edge.

Кания : аз лично за първи път виждам толкова добре изработена кайдексова кания.Ножът влиза със страхотен звук на заключване.Ремъкът също е много солиден и здрав.СТРАХОТНА КАНИЯ!

В заключение ще кажа, че това е един работен,удобен и не на последно място резлив нож.Той ще е един много добър спътник в гората.Ако трябва да съм честен, ако трябва да прекарам 2 или 3 дни в гората,бих избрал именно този нож - заради ергономията,цветът на дръжката и стоманата.
По натам ,като натрупам още впечатления от ножа, ще допълвам ревюто със снимки и коментари.

Ето едно доста подробно ревю на ножа http://hardcorecampingtools.blogspot.de/2014/08/trc-knives-k1-click-image-to-see-full.html

« Последна редакция: 05 Май, 2015, 17:40:50 от grisha »

Неактивен KirilPetkov

• Старо куче
  • Потребителско име: kirilpetkov
  • Публикации: 1467
  • диагностициран
TRC, всичко за марката!
« Отговор #1 -: 05 Май, 2015, 17:35:39 »
Честито Гриша  :nabira: . Много ми допадна ножката  ;)
Пропусната тренировка не се наваксва,тя се губи.

koceto

• Гост
TRC, всичко за марката!
« Отговор #2 -: 05 Май, 2015, 17:48:10 »
Гриша честито,много качествен нож,формата и размерите ми са идеала за нож  *palec*

Неактивен OLIGHT

• Член на сдружението
  • Старо куче
  • *
  • Публикации: 1822
  • диагностициран
    • OLIGHT BULGARIA
TRC, всичко за марката!
« Отговор #3 -: 05 Май, 2015, 17:53:50 »
Супер пипнат е!

Неактивен ellecktro

• Старо куче
  • Публикации: 389
  • диагностициран
TRC, всичко за марката!
« Отговор #4 -: 05 Май, 2015, 18:01:24 »
 Първо искам да честитя за чудесния нож! Искам да кажа нещо ,като предварително се извинявам ако се сметне за спам в темата на колегата. Ако той го сметне за такъв ще изтрия коментара!
  Преди известно време и аз го загледах този нож!Нещо в него ме грабна особено след като прочетох това ревю http://www.edgeobserver.com/trc-knives-k1/  Според мен това е едва ли не идеалния "аутдоркъмпигсървайвъл" нож. Чудих се дали да го поръчам, но реших че вместо брандов искам да ми го изработи български майстор, като не съм се водил от това че ще ми излезе по-евтино, просто ми се искаше освен характеристиките ,които притежава ножа да бъде "уникален", т.е. само аз да имам такъв. Освен някои визуални разлики ,стоманата също ще бъде различна - RWL-34. Не искам да споменавам името на майстора защото нямам неговото разрешение, само мога да кажа ,че е един от най-добрите и съм сигурен ,че ще се справи блестящо! Ножа е на финалната права и мисля, че съвсем скоро ще бъде при мен. Ако майстора няма нищо против ще го представя в този форум и дори може някога да се срещнем с колегата grisha за да направим сравнителен тест.
 Отново поздравления за придобивката!

Не деля ножовете нито на усташки, нито на четнически, нито на сръбски, хърватски или мюсюлмански. Всички те, синко мой, опираха във вратовете ни.А на гърлото не се вижда нито кръст, нито полумесец, нито кокарда, нито буквата „U", нито петолъчка. Всички вратове са еднакви и всички ги боли еднакво....

Неактивен grisha

• Дарител
  • Старо куче
  • *
TRC, всичко за марката!
« Отговор #5 -: 05 Май, 2015, 18:23:10 »
Благодаря ви колеги :nabira:

ellecktro,никога не бих имал нищо против да споделиш проекта си,ние имаме много добри майстори,които съм сигурен че ще ти направя същият,та и даже по хубав нож от този  :nabira:

Неактивен Punky

• Общо събрание
  • Старо куче
  • *
  • Публикации: 1988
  • HardCore For Life
    • "kristo-2"
TRC, всичко за марката!
« Отговор #6 -: 05 Май, 2015, 22:26:51 »
Вече споделих, че харесвам ножа в друга тема, но нека и тук !!! Ножа е супер !!! Всичките му ножове са готини. Качеството е на най - високо ниво и са се доказали вече пред хАмериканските бушкрафтЕри и сървайвали. То и няма как иначе да е,  щото тия ножове попадат в графа къстъм. Не съм много сигурен, но мисля, че единствено от тази стомана правят ножове, а освен, че е екстра стоманата, производителя и е хванал цаката и предлага остриета с превъзходни качества. Не са мои лични наблюдения, но на доста други ползватели !!!
След време ще имаме инфо от първа ръка, като Гриша успее да го изтества как си му е реда  :nabira:.
« Последна редакция: 05 Май, 2015, 22:45:04 от Punky »

Баце

• Гост
TRC, всичко за марката!
« Отговор #7 -: 05 Май, 2015, 22:39:50 »
Много хубав нож *palec* Старата тръпка ме хваща само като го гледам на картинка, хем е с оранж дръжка, а това не е добре :-[
Честит пореден супер готин нож Гриша :nabira:

Неактивен riboulovec

• Младо куче
  • Старо куче
  • Публикации: 1586
TRC, всичко за марката!
« Отговор #8 -: 05 Май, 2015, 23:04:10 »
И на мен много ми харесва,лошо..... :D Честито Гриша. *palec*
Копирано от Бринел:— При теб конкуренцията беше жестока — отвърна Ричър. — Докато десет години по-късно бяха останали само разни лекета.

Неактивен GIBI

• Старо куче
  • Потребителско име: Гиби
  • Публикации: 367
TRC, всичко за марката!
« Отговор #9 -: 05 Май, 2015, 23:57:28 »
Честито,Гриша!Със здраве да го ползваш и дълго време да ти служи.   ;)

Неактивен barba

• Старо куче
  • Публикации: 253
  • диагностициран
TRC, всичко за марката!
« Отговор #10 -: 06 Май, 2015, 00:02:25 »
Честито, попадението е в шестицата!  :punk:
...Иисус идва, прави се на зает...

Неактивен grisha

• Дарител
  • Старо куче
  • *
TRC, всичко за марката!
« Отговор #11 -: 06 Май, 2015, 07:52:53 »
Още един пат ви благодаря пичове :nabira:
Любак , правят ножове и от RWL-34 ,но точно този модел е само от ELMAX :nabira:
« Последна редакция: 06 Май, 2015, 14:50:17 от grisha »

Неактивен GeorgiNN

• Член на сдружението
  • Горски
  • Старо куче
  • *
  • Потребителско име: georginn
  • Публикации: 870
  • диагностициран
  • Скайп: georgi_naydenov_net
TRC, всичко за марката!
« Отговор #12 -: 06 Май, 2015, 12:18:22 »
Честито Гриша, а има ли инструмент в комплекта за сваляне на чирените?  :nabira:

Неактивен Zagy

• нафтения
  • Старо куче
  • Публикации: 758
  • диагностициран
TRC, всичко за марката!
« Отговор #13 -: 06 Май, 2015, 13:09:44 »
Страхотен нож - с кеф да го ползваш :punk:
Si non confectus, non reficiat.

Неактивен grisha

• Дарител
  • Старо куче
  • *
TRC, всичко за марката!
« Отговор #14 -: 06 Май, 2015, 14:51:53 »
Благодаря ви :nabira:
Жорка,към ножът няма ключ  ;)                                                                                                   

Неактивен Force

• Член на сдружението
  • Управителен съвет
  • Старо куче
  • *
  • Публикации: 784
  • диагностициран
TRC, всичко за марката!
« Отговор #15 -: 06 Май, 2015, 15:46:47 »
Честито ножче, много ми харесва. :nabira:

Неактивен grisha

• Дарител
  • Старо куче
  • *
TRC, всичко за марката!
« Отговор #16 -: 06 Май, 2015, 19:36:53 »
Благодаря ти :nabira:

victork

• Гост
TRC, всичко за марката!
« Отговор #17 -: 07 Май, 2015, 09:43:02 »
Първо поздравления!
Страхотен нож наистина. И малко офтопик по темата от мен. Бях загледал модела им TR12-S, предлагаха го в arms-bg.com. Това, което ми направи впечатление на сайта им е... Че за всеки модел с кайдекс има в описанието следното:
Kydex sheath (leaves the minor scratches on the blade)

Стори ми се странно и си направих труда да изровя тези майстори във Фейсбук. Успях да поговоря накратко с един от тях и ми бе казано, че всяка една кайдексова кания задължително драска острието. Това малко ме учуди, тъй като съм имал подобен проблем с нож от наш Майстор. Проблемът разбира се бе отстранен. И всъщност няма начин една пластмаса да драска стомана, която е закалена на 58 - 60 единици. Всъщност начина да драска острието е... Първо да е много плътна канията. И второ... Вероятно да останат абразиви вътре от заглаждането на самия ръб на канията. Имам доста кайдексови кании, дело на наши Майстори. И нито една не драска острието.

Та в общи линии може да ви се стори странно, но това ме спря от покупка. Да, знам че ножа е инструмент основно. И при употреба е възможно пак да се появят драскотини. Но не бих искал нож за 400 лева, за който ми казва самия производител, че канията ще го драска.

Извинявам се на колегата @grisha за офтопика.
:nabira:

Неактивен GeorgiNN

• Член на сдружението
  • Горски
  • Старо куче
  • *
  • Потребителско име: georginn
  • Публикации: 870
  • диагностициран
  • Скайп: georgi_naydenov_net
TRC, всичко за марката!
« Отговор #18 -: 07 Май, 2015, 09:59:36 »
Връзват си гащите според мен. Тъй като и пясък да влезе ако си по морето и той ще надраска ножа.  :nabira: Един вид да не поемат допълнителна отговорност за това.

Неактивен Kalmar

• Член на сдружението
  • Старо куче
  • *
  • Публикации: 1032
  • Дърт на орел!
TRC, всичко за марката!
« Отговор #19 -: 07 Май, 2015, 12:11:11 »
Честито, Гриша!
И аз го заглеждам този нож от известно време.
Мен надраскването хич не ме притеснява, ножа е за да се ползва, а не да седи на витрина (поне в повечето случаи).
"Счастье для всех, даром, и пусть никто не уйдет обиженным!"

Неактивен StillOpossum

• Баш майсторите
  • Старо куче
  • *
  • Публикации: 575
    • Ситалк - исторически реконструкции
TRC, всичко за марката!
« Отговор #20 -: 07 Май, 2015, 12:50:44 »
Кажи речи едно поне 80% от фабричните ножове с кайдексова кания са с надрано острие от тези които съм виждал.

Неактивен grisha

• Дарител
  • Старо куче
  • *
TRC, всичко за марката!
« Отговор #21 -: 07 Май, 2015, 16:21:05 »
След като прочетох поста на колегата victork,ми стана доста интересно и започнах веднага един бърз тест на канията. Над 100 пъти вкарвах и изкарвах ножа за да видя дали ще има драскотини,но и помен от драскотина няма. Не казвам, че колегата  лъже,но най вероятно този проблем е отстранен ::)

П.П.на ,моят сертификат и кания,няма такъв надпис че каният може да драска острието ::)
« Последна редакция: 07 Май, 2015, 16:27:42 от grisha »

victork

• Гост
TRC, всичко за марката!
« Отговор #22 -: 07 Май, 2015, 16:36:07 »
...
П.П.на ,моят сертификат и кания,няма такъв надпис че каният може да драска острието ::)
Радвам се че проблема го няма.
Не съм се изразил правилно може би. Не става въпрос за сертификат или надпис на самата кания. Въпросното изречение го има на сайта им. В описанието на всеки модел, който е с кайдекс кания.

Неактивен StillOpossum

• Баш майсторите
  • Старо куче
  • *
  • Публикации: 575
    • Ситалк - исторически реконструкции
TRC, всичко за марката!
« Отговор #23 -: 07 Май, 2015, 16:39:00 »
То не е точно драскане, ако е минато през каменна баня острието примерно, има участъци които стоят като полирано и подобни варианти... (говоря по-принцип за кайдексовите кании, някой да не си помисли, че е за този нож :)).

Неактивен grisha

• Дарител
  • Старо куче
  • *
TRC, всичко за марката!
« Отговор #24 -: 07 Май, 2015, 17:01:37 »
Радвам се че проблема го няма.
Не съм се изразил правилно може би. Не става въпрос за сертификат или надпис на самата кания. Въпросното изречение го има на сайта им. В описанието на всеки модел, който е с кайдекс кания.

Ти си се изразил правилно,но аз не съм прочел добре :chukane:

StillOpossum,имал съм доста ножове с барабосвани остриета,и знам как изглеждат като се надраскат,но на моят няма никакви такива признаци :nabira:

ArmsBG OlightBG Batteryservice