Автор Тема: Заточване на бръснарски ножчета за еднократна употреба - реалност или измама?  (Прочетена 1323 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен AFA

• Напреднал
  • Публикации: 123
  • Reputation Power: 7
  • AFA няма влияние.
  • диагностициран
Здравейте,

нов съм във форума въпреки, че чета отдавна тук. Повода за темата е провокиран от тази тема: http://forum.napravisam.bg/forum/viewtopic.php?t=32095 и конкретния клип, в който някакъв американец обяснява, че изкарвал 22 месеца с едно ножче за еднократно ползване просто като го тръквал по кожата на ръката си 10 пъти. Само по себе си това си е стропинг, идеята до колкото разбрах е, че режещия ръб на ножчето се подвивал винаги навън и чрез стропинга се изправя. В Щатите дори продават специални "дивайси" за точене на ножчета еднодневки като този Razor Renew

,

което си е чист строп.

Та въпросът ми е към форумците с опит в заточването - според вас възможно ли е точенето на подобно ножче по този начин?

Аз правих опити и резултата не бе никак обнадеждаващ. Да, има известен ефект в продължение на 3-4 бръснения, но после се губи. Според мен за да има ефект от стропинга трябва да има възможност режещия ръб да се мине от двете страни подобно на машинките за заточване на ножчета от темата в този форум, а при този тип ножчета няма такава възможност.

Неактивен Марко

• Редовен
  • Публикации: 82
  • Reputation Power: 3
  • Марко няма влияние.
  • диагностициран
"Според мен за да има ефект от стропинга трябва да има възможност режещия ръб да се мине от двете страни подобно на машинките за заточване на ножчета" - напълно съгласен. И аз мисля така. Инак само обръщаш (временно) подбития/изхабен ръб в другата посока.
Уходим по одному. Если что - мы геологи.

Намерете ни във фейсбук ArmsBG OlightBG Batteryservice