Автор Тема: Арбалети  (Прочетена 91107 пъти)

0 Потребители и 3 Гости преглежда(т) тази тема.

Неактивен grisha

• Дарител
  • Старо куче
  • *
  • Публикации: 1521
Арбалети
« -: 16 Август, 2012, 14:52:40 »
На сериозна дистанция стреля арбалета ,а силата им е без коментар!

« Последна редакция: 16 Август, 2012, 14:57:00 от grisha »

Неактивен StillOpossum

• Баш майсторите
  • Старо куче
  • *
  • Публикации: 581
    • Ситалк - исторически реконструкции
Re: Арбалети
« Отговор #1 -: 16 Август, 2012, 15:27:26 »
Един въпрос - за какво са му макари на арбалета?

Неактивен grisha

• Дарител
  • Старо куче
  • *
« Отговор #2 -: 16 Август, 2012, 15:41:58 »

И аз не съм толкова запознат, но предполага че е за по лесно опъване на тетивата, и по голяма скорост на стрелата.

Неактивен Сивия

• Редовен
  • Публикации: 110
  • диагностициран
« Отговор #3 -: 17 Август, 2012, 14:19:27 »
Макарите са му за същото, за което са на компаунд-лъковете.

Освен това, моят арбалет, например, се опъва със сила 150 паунда (68.5 килограма )и, ако не беше т.нар. let-off, нямаше да мога да дръпна кордата до спусъка.
  :)

Аз, обаче, съм на мнение, че въпреки цялата му мощ и скорост, кеф-факторът на арбалета е по-малък от този на един лък.

Баце

• Гост
« Отговор #4 -: 17 Август, 2012, 14:27:03 »
Егати засуканите машинарии са тези арбалети. Не ме кефят обаче хич. Виж лъковете са друга бира. Между другото, на клипа с чичко паричко, дет омаха слона, видя ли простия рейнджър с каква сериозна карабина беше, че онова зъбатото ако тръгне на горе и я няма, голям бой ще да ги е_е. :D

Неактивен grisha

• Дарител
  • Старо куче
  • *
« Отговор #5 -: 17 Август, 2012, 16:36:10 »
Баце, напълно съм съгласен с теб  :D :D :D

Божо

• Гост
« Отговор #6 -: 17 Август, 2012, 17:16:37 »
Голям мъж е тоя дето застреля слона,че и от разстояние и в гръб.Що пък не му излезна лице в лице като иска адреналин.

Неактивен grisha

• Дарител
  • Старо куче
  • *
« Отговор #7 -: 17 Август, 2012, 20:16:09 »
Голям мъж е тоя дето застреля слона,че и от разстояние и в гръб.Що пък не му излезна лице в лице като иска адреналин.

Щото няма толкова големи памперси :D :D :D

Баце

• Гост
« Отговор #8 -: 17 Август, 2012, 20:39:47 »
Гледам оспамили сте темата та да се включа и аз. Очи в очи с представител на голямата петорка от Африка, да излезнеш с арбалет не е адреналин а самоубийство. За това начинание се иска сериозен калибър, здрави нерви и още по - здрави гащи :D

Неактивен GEORGI PL

• Редовен
  • Публикации: 119
  • диагностициран
« Отговор #9 -: 17 Август, 2012, 22:26:28 »
 :D :D Така си е, искат се здрави гащи. Иначе при лов с стреломети в Африка примерно, по закон си длъжен да имаш орторизирано , въоръжено с огнестрелно оръжие лице до себе си. За белите поне де. ;D
Насила можеш да вземеш, насила не можеш да дадеш.

Неактивен riboulovec

• Младо куче
  • Старо куче
  • Публикации: 1586
« Отговор #10 -: 18 Август, 2012, 00:50:58 »
Това с арбалета и слончето беше впечатляващо,обаче Баце е прав.И с най сериозната пушка се искат големи топки да застанеш лице в лице със слон,африкански бивол,носорог и т. н.Че това като тръгне...А тоя го улучи на единственото възможно място,зад лявата плешка в сърцето,иначе може да го стреля до утре със стрели/ако го чака слона де/,и пак животното имаше време да се обърне и да го смачка ,а не да бяга.Жал ми стана за слончето,трябваше да стреля по див дъртак,тогава и оня с пушката не съм сигурен дали щеше да оцелее,ама те си ги преценяват тия работи..... ;) :nabira:
Копирано от Бринел:— При теб конкуренцията беше жестока — отвърна Ричър. — Докато десет години по-късно бяха останали само разни лекета.

Жоро

• Гост
« Отговор #11 -: 18 Август, 2012, 01:07:36 »
изключително гнусно нещо е убийството на слон  :noo: гледал съм как го правят и трябва да ви кажа че тези ловци на трофеи ще се насерът в гащите от СТРАХ докато стрелят 3-4 пъти във животното :mad: ама нали трябва да се похвалят пред приятелите кво геройство са направили :karane:

Неактивен Сивия

• Редовен
  • диагностициран
« Отговор #12 -: 18 Август, 2012, 01:38:12 »
Да, налага се да се присъединя - убийството на слон, независимо с какво, почти винаги е разсипия.

Нали чухте - слонът, който беше застрелян беше на около 40 години - значи 40 години си живял необезпокояван и накрая някакъв комплексар го застреля за простотията. Гледал съм го и преди това тоя клип и мнението ми пак беше същото.

Едно е да убиеш при самозащита, за да се нахраниш, или дори защото животното ти прави нещо беля... съвсем друго, за да можеш да кажеш в кръчмата "а пък аз, веднъж, застрелях слон с арбалет"...

А че може да се застреля слон с арбалет - то е ясно - в повечето случаи, при стрелба с компаунд-лък, стрелата минава през животното и излиза от другата страна.

Дори стрела с каменен връх изстреляна от дървен лък пробива сърна, та какво остава за съвременни стрелометни машини и върхове, с които може да се обръсне човек.

Неактивен riboulovec

• Младо куче
  • Старо куче
« Отговор #13 -: 18 Август, 2012, 02:03:38 »
Все пак там може слоновете да са като сърните у нас.Определят бройка и разрешителни и всичко е законно.Освен това и кои екземпляри да се отстрелят/недоразвити,болнави,недъгави и т. н.,на каквото ми прилича цялата работа/,въпреки всичко си е гадно, когато го правиш за удоволствие,съгласен съм.А стрелата и да мине през него,мислиш ли че ще го спре?
Копирано от Бринел:— При теб конкуренцията беше жестока — отвърна Ричър. — Докато десет години по-късно бяха останали само разни лекета.

Неактивен heykel_nikolov

• www.heykelbg.com
  • Старо куче
  • Публикации: 1289
  • диагностициран
    • www.heykelbg.com
« Отговор #14 -: 18 Август, 2012, 12:36:44 »
То и на Земята хората станахме много и що не вземат определна бройка и нас да обстрелят и да ни изчистят от лицето и!Може вместо да ни стрелят да ни пуснат на лъвове,леопарди и тигри и да се случи това с няс,както се случва с животните убити ей така за едното его на някой мизерен поплювко с арбалет.....Като е толкова еркек да му изкочи с токати срещу животното да го видя тогава..... :chukane: :chukane:

Неактивен joy_boy

• Член на сдружението
  • Общо събрание
  • Старо куче
  • *
  • Публикации: 829
  • диагностициран
« Отговор #15 -: 18 Август, 2012, 13:30:16 »
тая тема отива яко на офтопик, ама те модераторите ще я вкарат в релси :)
инак вярно, че и ние по земята сме бая народ, ама нема нужда да ни определя някой квота за отстрел, сами си се грижим..
но да се върнем на темата с арбалетите :) - аз лично не съм стрелял с друг освен с ония малките от панаирите едно време - пластмасов, с ластичка от тез широките, дето мята лепкащи (с вакумчета) стрелички. голям фън беше на времето.. стрелба с нормален арбалет би ми била интересна, но стрелбата с лък доста повече (за съжаление имам не повече от 10тина пуснати стрели по стрелбищата по морето..).
за ползването при лов какво да кажа - всеки намира тръпка в определено нещо. аз лично не съм ловец така че няма да зачеквам в таз насока.
между другото - на времето като бачках на златните в нашите магазини имаше и разни ножове, шурикени, боксове и прочие, та в единия имаше и арбалет. беше няколко стотака, стреляха чат пат по кашони с него, така и така не се продаде май. но това което ми направи впечатление тогава, беше че може да стреля и със съчми. помня чупеше бирена бутилка на прилично разстояние (ако я уцелиш)..
Самураят без меч е като самурая с меч, само че няма меч.

Неактивен Сивия

• Редовен
  • диагностициран
« Отговор #16 -: 19 Август, 2012, 00:55:35 »
Това, дето стреля със сачми се казва балестер - доколкото анам, едно време с мраморни топчета са пробивали рицарска броня.

Цитат
Като е толкова еркек да му изкочи с токати срещу животното да го видя тогава..... 

Без да пунтирам колегата, такива доводи винаги са ми били смешни. То е все едно да кажем "крокодилът като е толкова мъжкар, що напада от засада, а не гони антилопите през полето" или "паякът ако е ербап, щеше да лови мухите във въздуха". Всяко живо същество си е намерило нишата и е специализирано за нея. Ние не сме нито най-бързите, нито най-големите, нито с най-острите зъби и нокти. Една дива котка е по-добре въоръжена от гол човек, едно 30-килограмово шимпанзе е по-силно от 100-килограмов човек.

Ние сме най-умните. Там, където не ни достигат собствените сили, създаваме приспособления, които да ни помогнат. И няма животно, което да е по-бързо или по-силно от оръжията, които сме създали. Затова и сме господарите на Земята. Затова почти всички диви животни, които познават човека, бягат от него.

Аз лично не смятам да се оправдавам, че използвам уреди, или оръжия, където е необходимо; както не смятам да се оправдавам, че не мога да летя като птица.

И всякакви глупости от рода на "що не излезеш на лъва с голи ръце" са точно това - глупости.

Ние хората сме в правото си да използваме всичко, което сме създали. А как и за какво го ползваме, вече е друга тема.

Неактивен riboulovec

• Младо куче
  • Старо куче
« Отговор #17 -: 19 Август, 2012, 01:35:21 »
Една дива котка е по-добре въоръжена от гол човек, едно 30-килограмово шимпанзе е по-силно от 100-килограмов човек.
Цитат на колегата Сивия,абсолютно съм съгласен.Не го цитирах буквално че спамът стана доста,ама може пък и да е полезен. ::) :nabira:

Неактивен heykel_nikolov

• www.heykelbg.com
  • Старо куче
  • Публикации: 1289
  • диагностициран
    • www.heykelbg.com
« Отговор #18 -: 19 Август, 2012, 13:53:52 »
Точно думите на колегата ми напомнят за едно клипче в нета за една хайка на леопард от няколко ловци в Африка!Спомням си как единия от ловците рева,като писклива жена,когато го докопа леопарда и само за някакив си 7-8 секунди докато другия от ловците го гръмне му направи толкова поражения с ноктите си по тялото че ония точи сополи до края на клипа! Всеки да си прави изводите сам за себе си,а и всеки разбира нещата по-различен начин и ги гледа от различен ъгъл!  ;)
P-S:Иначе много ми хареса как пискаше онзи голям мъж,като обладана жена! :green: :green:

Неактивен Kukriblade

• Старо куче
  • Потребителско име: kukriblade
  • Публикации: 3256
  • Горянин
« Отговор #19 -: 23 Август, 2012, 14:53:28 »
Ето нещо от мен,което се надявам да поведе темата в правилната посока
Дистанция 30 метра-мерени с рулетка
« Последна редакция: 23 Август, 2012, 15:54:30 от kukriblade »
Винаги има ,поне един луд,който се мисли за Наполеон!!!
...сини лумени... :)
http://www.youtube.com/user/triger78?feature=mhee

Неактивен k_a_n_a_r_a

• Редовен
  • Публикации: 41
  • диагностициран
« Отговор #20 -: 23 Август, 2012, 15:26:33 »
Браво колега добра стрелба и добро видео ревю на модела.Аз притежавам подобен модел но в камуфлажна разцветка и мога да кажа с ръка на сърцето, че съм адски доволен от него...Скоро ще снимам и клипче за да върви темата в правилна насока...
Деня наближава ...

Неактивен Kukriblade

• Старо куче
  • Горянин
« Отговор #21 -: 23 Август, 2012, 15:48:28 »
Да си призная,не вярвах ,че е толкова добро тайванчето ;)

Ще е интересно да видим и твоят стреломет,дано и други колеги се присъединят

Неактивен grisha

• Дарител
  • Старо куче
  • *
« Отговор #22 -: 23 Август, 2012, 16:24:12 »
И аз ще се присъединя но октомври месец :)

Неактивен GEORGI PL

• Редовен
  • Публикации: 119
  • диагностициран
« Отговор #23 -: 23 Август, 2012, 16:25:24 »
Интересно решение за колчан, браво. Ни разбрах дистанцията каква е? Кажи и за мишената, ти ли я изработи. Имах подобен арбалет, MK-150A3TC , така и не си допаднахме, по отива към пушка, отколкото към лък. Ни рак, ни щука. По отношение арбалета, единствения смисъл от полиспастите е, че дава плавен начален ход на стрелата, съответно по добра точност. Агресивни камове за скорост на арбалет аз не съм виждал. За зареждането при по мощните машини си има системи. И в тоя ред на мисли, агресивния кам дава рязък начален тлаласък, съответно скорост. Другия вариант е по тежки рамене, и при лъка, зорно опъване. При арбалета решението е системите за зареждане.
Насила можеш да вземеш, насила не можеш да дадеш.

Неактивен Kukriblade

• Старо куче
  • Горянин
« Отговор #24 -: 23 Август, 2012, 16:30:56 »
Дописах дистанцията,мислех че съм я казал
Камовете не са само за облекчаване на зареждането ;)
Виж страйкъра на боутех или скорпид.Има доста агресия в техните ;D
иначе" системите" за зареждане са доста.от просто въже(което е най-доброто според мен) до сгъстен въздух :yikes:
ЗАБРАВИХ-мишената също си я правих-"сандвич" от листи картон от кашони и стари парцали(ама баячката)пристегнати със сезал и едно одяло отгоре за разкош :D
« Последна редакция: 23 Август, 2012, 16:35:09 от kukriblade »

ArmsBG OlightBG Batteryservice