Автор Тема: Японски камък за точене Кинг 6000  (Прочетена 1582 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен rusen plovdiv

• Прохождащ
  • **
  • Публикации: 54
  • Reputation Power: 2
  • rusen plovdiv няма влияние.
  • диагностициран
  • Скайп: брат Русен
 Исках да направя едно ревю на този камък , докато е още при мен и не са ми избледнели впечатленията .
Става въпрос за модела на фирмата Кинг S-3 6000 грит . Продава се във 2 варианта със и без пластмасова , противоплъзгаща поставка .
Камъкът се продава и като самостоятелен и като комбинация 1000 - 6000 грит със наименованието бяла мечка - Ice Bear .

https://www.google.bg/search?q=%D0%9Aing+S-3+6000&newwindow=1&safe=off&client=firefox-a&hs=4Qy&rls=org.mozilla:bg:official&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ei=fQJnVZLqGYHvsAH4poCABg&ved=0CAgQ_AUoAg&biw=1280&bih=854

камъкът е разработен и направен от Кинг за заточване на кухненски ножове , като се цели добър Касуми финиш , тоест матов финиш , открояващ слоевете при дамасков и ламинатни ножове .
Камъкът е изработен по някаква керамична технология и  е със съдържание на частици от натурални заточващи японски камъни .
Не се накисва , сипва се вода от горе и се заточва директно , тоест е от вида Splash and go .
среден по твърдост камък , след няколко движения започва да отделя лека кашица , която бързо потъмнява от отнетия метал . Ако се продължава със енергични движения , се образува съответно повече каша и камъка буквално почернява .
Дава много добра острота и работи бързо , на по ниска твърдост стомани , на по висока не съм го пробвал .
доста подобен е на Макита 1200 като поведение , но явно всички камъни на Кинг са подобни .
Поставката на която е сложен е доста добра и камъка е вграден във нея . въпреки гумените крачета , ми направи впечатление , че се приплъзва леко , ако отдолу е директно върху твърда повърхност .
Общите впечатления са за един доста еднороден и приятен камък , бърз и финн . Доста силен фиидбак има , тоест има доста съпротивление по повърхноста по време на точене . Доста бързо заличава тотално следи от 1000 грит , като оставя матов / касуми / финиш . За цената си е невероятен , повечето японци боготворят камъните на Кинг и специално при точенето на готварски ножове .
При заточване на бръсначи обаче , е труден камък . Бърз , но трябва да се внимава да не направиш по силово движение , тоест да не натиснеш леко острието във камъка , понеже е бърз и по мек камък и унищожава създаденият микро ръб , без да усетиш .
В превод при точене на бръсначи е труден за ползване , ако се цели по висока острота и искаш да финишираш на 10000 грит след него  .
поради тая причина , аз не останах особено очарован от този камък , понеже е доста труден за използване при бръсначите .
Явно си е камък разработен за ножове .
Доста добър камък , като за кухненските си ножове останах очарован от следната прогресия - 400 грит / Райдер / - 1000 грит Суехиро и накрая 20 движения на 6000 грит / Кинг С3 / .
Доста лесен и приятен е при ножове от типа на Ганзо и други със ниска твърдост , ножа оставя следи като молив по камъка .
Усещането при точене е доста меко , но плътно тоест си има добро съпротивление .
Много лесен и приятен камък за използване , като след като се вдигне суспензия в началото , по повърхноста със натиск , се точи почти без никакъв натиск .Тоест в началото ако се натиска и се отдели каша , след , като си хванеш ъгъла се работи почти без натиск , кашицата е силно абразивна и отнема много бързо .
Надявам се ,че съм успял да дам някакви основни впечатления , за този камък .
« Последна редакция: 28 Май, 2015, 15:31:10 от rusen plovdiv, Причина: поправки »

Неактивен Огостенец

• Новобранец
  • *
  • Публикации: 11
  • Reputation Power: 1
  • Огостенец няма влияние.
  • диагностициран
Японски камък за точене Кинг 6000
« Отговор #1 -: 05 Юли, 2017, 21:28:10 »
Аз го имам и е супер.Любимият ми камък от всичките.Не ме притеснява да го държа накиснат с дни.#6000 работи най -добре с Нагура за същия грит и прави огледало дори от ZDP 189, S30V ,M4 ,Elmax....Дадох 30$ ,ще си взема и втори от Американския Амазон.Много пълно ревю си направил.

Намерете ни във фейсбук ArmsBG OlightBG Batteryservice