Автор Тема: Ножове LYNX CLAW  (Прочетена 62603 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен Сашко

• Член на сдружението
  • Старо куче
  • *
  • Потребителско име: Punisher
  • Публикации: 272
  • диагностициран
Ножове LYNX CLAW
« Отговор #450 -: 26 Май, 2019, 20:08:42 »
Забравих! Ножът си няма собственик. Така че, ако някой има желание... *palec* :nabira:

Неактивен Сашко

• Член на сдружението
  • Старо куче
  • *
  • диагностициран
Ножове LYNX CLAW
« Отговор #451 -: 24 Юни, 2019, 17:01:45 »
Стомана-Elmax (3.7 мм)
Обща дължина-250 мм
Дължина на острие-120 мм
Дръжка от черно и червено G10 и карбонови тръбички
ТО-Тинко 60 HRC

Ножът е по поръчка и не е наличен за свободна продажба.

Неактивен Сашко

• Член на сдружението
  • Старо куче
  • *
  • диагностициран
Ножове LYNX CLAW
« Отговор #452 -: 29 Юни, 2019, 14:59:12 »
Снимката е на собственика на ножа. Качвам я, защото много ми хареса!

Да се ползва със здраве!  :nabira:

Неактивен smurten

• Член на сдружението
  • Старо куче
  • *
  • Публикации: 28
  • диагностициран
Ножове LYNX CLAW
« Отговор #453 -: 29 Юни, 2019, 15:18:41 »
Ножът е супер, а и вече е при мен. Благодаря на Александър за вниманието отделено ми още от поръчването, че до получаването на това бижу. Снимката е направена веднага след излизането от Еконт, и не е много ОК, така че скоро ще пратя друга, с нещо нарязано от него.
 пп. Благодаря и за подаръка (който си изпросих ), на пръв Поглед ми хареса много... :ohhoho:

Евтиното е гаранция за ниско качество, но скъпото не е гаранция за високо.

Неактивен Сашко

• Член на сдружението
  • Старо куче
  • *
  • диагностициран
Ножове LYNX CLAW
« Отговор #454 -: 29 Юни, 2019, 17:52:30 »
Аз ти благодаря, че ми оказа честта да ми се довериш! Ползвай го със здраве! Само тънки мезета да режеш с него!
Подаръчето е скромен жест  за добрината ти! Ти си знаеш!
Бъди жив и здрав!

Неактивен Сашко

• Член на сдружението
  • Старо куче
  • *
  • диагностициран
Ножове LYNX CLAW
« Отговор #455 -: 01 Юли, 2019, 22:55:22 »
Благодаря за хубавата снимка!  :nabira:

Неактивен murphy

• Член на сдружението
  • Старо куче
  • *
  • Публикации: 52
  • диагностициран
Ножове LYNX CLAW
« Отговор #456 -: 01 Юли, 2019, 23:26:06 »
Благодаря за хубавата снимка!  :nabira:
Няма защо.
С телефона не са кой знае колко качествени, но не нося апарат всеки път.
Ножа иначе си е с мен винаги, нищо че обикновено съм в резерват, където не го ползвам :)

Неактивен Сашко

• Член на сдружението
  • Старо куче
  • *
  • диагностициран
Ножове LYNX CLAW
« Отговор #457 -: 07 Юли, 2019, 21:02:36 »
                                                 Lynx Claw Small Trapper (Never Lost Edition)                               

Стомана-AEB-L (3.5 мм).
Обща дълвина-175 мм.
Дължина на острие-75 мм.
Дръжка от оранжево G10, пин и тръбичка от карбон.
Тегло на ножа-100 гр. Тегло с кания-125 гр.
Кания-болтарон.
ТО+крио-Тинко. 62 HRC.

Ножът не е наличен за свободна продажба.

Неактивен Сашко

• Член на сдружението
  • Старо куче
  • *
  • диагностициран
Ножове LYNX CLAW
« Отговор #458 -: 08 Юли, 2019, 20:31:03 »

Неактивен Франко

• Дарител
  • Напреднал
  • *
  • Публикации: 206
  • диагностициран
Ножове LYNX CLAW
« Отговор #459 -: 08 Юли, 2019, 21:06:06 »
Можеш да си направиш собствен календар  *palec*

Неактивен Сашко

• Член на сдружението
  • Старо куче
  • *
  • диагностициран
Ножове LYNX CLAW
« Отговор #460 -: 08 Юли, 2019, 22:52:32 »
Можеш да си направиш собствен календар  *palec*
Няма я вече тази форумна инициатива, иначе съм готов с почти всички месеци!  :punk:
 :nabira: :yahoo:

Неактивен Франко

• Дарител
  • Напреднал
  • *
  • Публикации: 206
  • диагностициран
Ножове LYNX CLAW
« Отговор #461 -: 10 Юли, 2019, 20:56:15 »
Е, то затуй ще е "собствен", а не "форумен" ;) :)

Неактивен Косьо

• Напреднал
  • Публикации: 7
  • диагностициран
Ножове LYNX CLAW
« Отговор #462 -: 11 Юли, 2019, 15:02:00 »
Дано не се приеме като спам,ама не мога да се сдържа-за календара идеята я адмирирам категорично,мисля,че ще е плодотворна и собствения календар ще се продава,аз лично твърдо ще поръчам,за по назад-логото е приемливо по мое виждане и добре го каза един колега,че на който не му се нрави,да си заяви какво да е в лична договорка.И докато сме по темата,може ли да поръчам един нож от Елмакс,че отдавна ми е мерак,може и да не е същия като снимания с черната дръжка,като общо виждане ми допада стила на изработка,само искам да е от тази фамозна стомана,че ми порасна на пъпа и дано ми се получи със заявката.

Неактивен Сашко

• Член на сдружението
  • Старо куче
  • *
  • диагностициран
Ножове LYNX CLAW
« Отговор #463 -: 11 Юли, 2019, 16:04:55 »
Дано не се приеме като спам,ама не мога да се сдържа-за календара идеята я адмирирам категорично,мисля,че ще е плодотворна и собствения календар ще се продава,аз лично твърдо ще поръчам,за по назад-логото е приемливо по мое виждане и добре го каза един колега,че на който не му се нрави,да си заяви какво да е в лична договорка.И докато сме по темата,може ли да поръчам един нож от Елмакс,че отдавна ми е мерак,може и да не е същия като снимания с черната дръжка,като общо виждане ми допада стила на изработка,само искам да е от тази фамозна стомана,че ми порасна на пъпа и дано ми се получи със заявката.
Колега, с радост бих поел ангажимента за нож от Елмакс. Нека се разберем на лични съобщения.
А за снимките..., за мен е повече от достатъчно, че мои фотоси са във форумния календар.
Виж, за догодина, може да пуснеме нещо лично за 2020. Ама нямам никакъв опит и контакти в сферата на рекламния бизнес. Ще трябва някой да удари едно рамо.  :punk:
« Последна редакция: 11 Юли, 2019, 16:30:48 от Сашко »

Неактивен nikolai

• Дарител
  • Старо куче
  • *
  • Потребителско име: nikolai1205bb
  • Публикации: 852
  • диагностициран
Ножове LYNX CLAW
« Отговор #464 -: 15 Юли, 2019, 10:01:46 »
Lynx Claw Small Trapper - Един Голям малък нож! *palec*
„Стоманата разсича плътта; стоманата разсича костите; стоманата не разсича стомана." Миямото Мусаши

Неактивен Сашко

• Член на сдружението
  • Старо куче
  • *
  • диагностициран
Ножове LYNX CLAW
« Отговор #465 -: 16 Юли, 2019, 08:38:16 »
Lynx Claw Small Trapper - Един Голям малък нож! *palec*
Я го гледай ти мъника, как е”захапал” дървото на последната снимка!  :punk: :nabira:
Радвам се, че си го вкарал в боя!  8) *нинджа*  Ножчето покрива голям брой задачи!
П.П. Сега очаквам да го видя “впит” в някоя луканка на масата в двора на къщата ти!  :nabira:

Неактивен nikolai

• Дарител
  • Старо куче
  • *
  • диагностициран
Ножове LYNX CLAW
« Отговор #466 -: 16 Юли, 2019, 12:03:04 »
Много ми допадна този нож и действително покрива голям диапазон от задачи. Страшно остър е, а и геометрията на клина си е като за резак. Нямаше никакви поражения по РР, а си подялках още дървенийки, но не съм снимал. Остротата не мръдна, няма проблясъци и т.н.т. За съжаление го изтървах на цимента от височина 1,20- 1,30 м.и се удари точно с върха и началото на коремчето. Направо ми спря сърцето!  :headbang: Много е гадно като си харесваш нещо и да го окепазиш още в началото на ползването му...Но за мое изумление, нямаше поражения. :punk: Имаше два- три незначителни проблясъка под връхчето, които изчезнаха след няколко минавания на рубинената керамика и ножът отново си е като нов. Мисля, че това е показателно за качеството на клина *palec*. Такъв тест не бих направил съзнателно, особено на нож, който харесвам, а този определено се превърна в един от любимците ми. Ще го видиш и на сухи мезета, непременно ще влезе в боя. Напоследък рядко купувам такива, защото жена ми се запали и си правим домашни, но като стане следващата "реколта", ще има и снимки. Отново благодаря за ножа, страшно ми допада! :nabira:
„Стоманата разсича плътта; стоманата разсича костите; стоманата не разсича стомана." Миямото Мусаши

Неактивен Marcinkov

• Дарител
  • Старо куче
  • *
  • Публикации: 3682
Ножове LYNX CLAW
« Отговор #467 -: 16 Юли, 2019, 12:37:24 »
Мистър Мърфи никогда не спи Ники!

Неактивен zlatolin

• Един от вас, но нищо повече от вас.
  • Общо събрание
  • Старо куче
  • *
  • Публикации: 666
  • диагностициран
Ножове LYNX CLAW
« Отговор #468 -: 17 Юли, 2019, 17:42:27 »
Поздрави, обожавам малки резливи ножки, този оранжевия много ме кефи  :nabira:
"Злой чечен ползет на берег, точит свой кинжал ... "

Неактивен nikolai

• Дарител
  • Старо куче
  • *
  • диагностициран
Ножове LYNX CLAW
« Отговор #469 -: 21 Юли, 2019, 21:35:46 »
 *palec*

Неактивен Сашко

• Член на сдружението
  • Старо куче
  • *
  • диагностициран
Ножове LYNX CLAW
« Отговор #470 -: 28 Юли, 2019, 16:15:02 »

Неактивен nikolai

• Дарител
  • Старо куче
  • *
  • диагностициран
Ножове LYNX CLAW
« Отговор #471 -: 05 Август, 2019, 16:35:04 »
Мисля, че е време да напиша какви са впечатленията ми от ползването на Lynx Claw Small Trapper. Няма да публикувам снимки, тъй като в предходните постове има достатъчно, посочени са и всички ТТ данни. Ползвам го активно около 3 седмици, през които преобладаващо бях на село и този нож беше неотлъчно с мен. Нямам изградени навици да нося нож на врата си, поради което монтирах клипс на канията и го нося отзад на кръста под ъгъл ок. 45 градуса. Ножът е с ниско тегло и компактен размер, поради което не се забелязва и направо не се усеща дотолкава, че понякога забравям, че съм го сложил. Не създава дискомфорт при сядане. Единствено пречи, когато легна по гръб и съм забравил да го сваля. Това е първият нож от стомана АЕВ-L, който притежавам. Намерих в интернет инфо за нея. Неръждъвейка, която не впечатлява нито с въглеродно съдържание, нито с химичен състав. Но явно след подходяща обработка (ТО+крио от Тинко), тази стомана разкрива качества като стомани от далеч по- висок ценови клас. Закалена е на 62 НРС. За времето на ползването съм заточвал ножчето само веднъж, тъй като го изпуснах (за което вече писах по-горе в темата) и се наложи да залича последствията от тази си немарливост. Заточи се отлично с рубинена керамика. После си експериментирах и с такава на Спайдерко, но РР стана по- малко агресивен и отново се върнах на рубина. Острието е тънко сведено и се заточи до бръснеща острота. По- удивителното за мен обаче е, че я запази досега, а за времето след заточването съм ползвал активно ножа за почти всичко- дялкане на дърво за разпалки, нарязване на салати и сухи мезета, рязане на лозови пръчки и саморасляци по двора и др. подобни. Все още не се нуждае от презаточване, а единствената разлика от началото на ползването му е появата на незначителни вертикални драскотини по острието, което си е нормално за "работен кон", а и рязах дървесни издънки, по които вероятно е имало песъчинки.Работата с този нож ми доставя удоволствие. По принцип не съм любител на къси остриета. По- скоро трябва да пиша, че не бях, защото първо Manly Wasp, а сега и този нож промениха това ми предубеждение. Въпреки компактния си размер ножът си е абсолютно функционален, а дръжката му е доста удобна (в сравнение с тази на ka-bar bk 11, който имам). За себе си открих и едно предимство на малките фиксове пред сгъвайките със сходен размер. Една от прасковите в двора ми узря и нарязах малко плодове за децата. Дадох си сметка, че този сочен плод щеше да ми създаде проблем с почистването на ножа, ако бях ползвал сгъвайка, тъй като сокът неминуемо щеше да попадне между подвижните части, а при това ножче няма никакъв проблем с почистването. Режещите му качества са впечатляващи, благодарение на това, че Сашко е оформил острие с чудесна за резак геометрия, която е сходна с тази на паяците, а очевидно и благодарение на обработката на стоманата, за което заслугата е на Тинко. Но най-много ме изненада колко дълго държи заточката при такава иначе непретенциозна стомана. За мен е абсолютно сравнима по този показател със S30V в изпълнение на Спайдерко. Вероято разлика може да се прояви при по-екстремни сравнителни тестове, но при чисто потребителско ползване като моето аз не намирам такава. Моите адмирации към Тинко и Сашко за майсторлъка! :nabira:
« Последна редакция: 05 Август, 2019, 16:41:54 от nikolai »

Неактивен Сашко

• Член на сдружението
  • Старо куче
  • *
  • диагностициран
Ножове LYNX CLAW
« Отговор #472 -: 08 Септември, 2019, 17:00:43 »
Стомана Elmax (3.78 мм).
Обща дължина-250 мм.
Дължина на острие-120 мм.
Дръжка от стабилизирана гнила черница и месингови пинове.
ТО-Тинко (60 HRC).

Неактивен Сашко

• Член на сдружението
  • Старо куче
  • *
  • диагностициран
Ножове LYNX CLAW
« Отговор #473 -: 09 Септември, 2019, 23:16:18 »
Забравих да кажа, че ножа не е наличен за свободна продажба. Правен е по поръчка и и съвсем скоро ще е при своя собственик.

Неактивен OLIGHT

• Член на сдружението
  • Старо куче
  • *
  • Публикации: 1831
  • диагностициран
    • OLIGHT BULGARIA
Ножове LYNX CLAW
« Отговор #474 -: 11 Септември, 2019, 17:54:30 »
Видях го на живо.
Страхотен е!

ArmsBG OlightBG Batteryservice