Автор Тема: Въпрос за страничен луфт на Спайдерко Драгънфлай..  (Прочетена 1684 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен acido

• Новобранец
  • *
  • Публикации: 6
  • Reputation Power: 1
  • acido няма влияние.
  • диагностициран
Здравйте, имам едно ножче Спайдерко Драгънфлай с неръждаеми чирени и съответно с нитове.. Та появи се лек страничен луфт.., почти незабележим, но достатъчен за да дразни, при цялата перфектност на ножа..:) Може ли някой да ми каже, как да се отстрани подобен луфт и въобще възможно ли е..?

Активен Marcinkov

• Старо куче
  • Публикации: 3079
  • Reputation Power: 126
  • Marcinkov внушава благоговение!Marcinkov внушава благоговение!Marcinkov внушава благоговение!Marcinkov внушава благоговение!Marcinkov внушава благоговение!Marcinkov внушава благоговение!Marcinkov внушава благоговение!Marcinkov внушава благоговение!Marcinkov внушава благоговение!Marcinkov внушава благоговение!Marcinkov внушава благоговение!Marcinkov внушава благоговение!
Въпрос за страничен луфт на Спайдерко Драгънфлай..
« Отговор #1 -: 06 Септември, 2015, 18:30:59 »
Пробвай с леко натягане на осевия винт.

Неактивен GeorgiNN

• Горски
  • Старо куче
  • *
  • Потребителско име: georginn
  • Публикации: 818
  • Reputation Power: 42
  • GeorgiNN някой ден ще бъде някой...GeorgiNN някой ден ще бъде някой...GeorgiNN някой ден ще бъде някой...GeorgiNN някой ден ще бъде някой...
  • диагностициран
  • Скайп: georgi_naydenov_net
« Отговор #2 -: 06 Септември, 2015, 19:35:13 »
Бой с чук по нита. Няма друго решение то лекичко. Или може би със стягане на менгеме знам ли.  *palec*

Неактивен тинко

• Старо куче
  • Публикации: 762
  • Reputation Power: 20
  • тинко някой го чете.тинко някой го чете.
  • диагностициран
    • tinkoknives
« Отговор #3 -: 06 Септември, 2015, 22:33:20 »
Леки удари с чукче със заоблена глава ако е занитено. Дай и някоя снимка или линк на модела.
http://tinkoknives.com/ - за ножари

Неактивен dtz

• Старо куче
  • Публикации: 749
  • Reputation Power: 81
  • dtz има силата да се справи.dtz има силата да се справи.dtz има силата да се справи.dtz има силата да се справи.dtz има силата да се справи.dtz има силата да се справи.dtz има силата да се справи.dtz има силата да се справи.
    • ОБК
  • Скайп: obr-kamchia
« Отговор #4 -: 06 Септември, 2015, 23:06:45 »
Не се видят нитовете
https://www.spyderco.com/catalog/details.php?product=16
Може да е маалко по-интересно

Жоро

• Гост
« Отговор #5 -: 06 Септември, 2015, 23:47:50 »
Два дебели парцала  :) менгеме  *palec* и умерен натиск докато изчезне луфта  :nabira:

Неактивен acido

• Новобранец
  • *
  • acido няма влияние.
  • диагностициран
« Отговор #6 -: 06 Септември, 2015, 23:59:49 »
Това е модела дето dtz показва в линка.. Нита се вижда, ако се загледаш отблизо.. Доста добре е полирано, и все едно няма.., но има..:))  Ще пробвам както казвате.., с едно парцалче и полека с чука.. Или с менгемето..? Как според вас би било по добре..? Ако пък предобря с натягането или с чука, дали пък няма да почне да заяжда като се отваря и затваря..?

Неактивен acido

• Новобранец
  • *
  • acido няма влияние.
  • диагностициран
« Отговор #7 -: 07 Септември, 2015, 00:15:33 »
Ножката е на няма и два месеца и меко казано ме е яд и съм леко разочарован от факта с проклетия луфт. ПовоооАвввлллллл

Неактивен riboulovec

• Младо куче
  • Общо събрание
  • Старо куче
  • *
  • Публикации: 1572
  • Reputation Power: 74
  • riboulovec има силна воля.riboulovec има силна воля.riboulovec има силна воля.riboulovec има силна воля.riboulovec има силна воля.riboulovec има силна воля.riboulovec има силна воля.
« Отговор #8 -: 07 Септември, 2015, 00:29:58 »
Ползвай си го кеф,без да обръщаш внимание на луфта или не купувай нож с нит.При тях този проблем няма как да го избегнеш.
С всяка жена можеш да се разбираш отлично,стига да не я обичаш.Марк Твен

Неактивен acido

• Новобранец
  • *
  • acido няма влияние.
  • диагностициран
« Отговор #9 -: 07 Септември, 2015, 12:59:33 »
Наистина ми се ще да можех да не обръщам внимание на тия неща, но за жалост си падам малко Монк и всяка неизправност и несъвършенство ме изнервят. Whatever.., ще бия с чука, пък каквото стане.. Но вече ми намирисва на нов нож..:)

Неактивен Кирилов13

• Старо куче
  • Потребителско име: kirilov13
  • Публикации: 635
  • Reputation Power: 84
  • Кирилов13 има силата да се справи.Кирилов13 има силата да се справи.Кирилов13 има силата да се справи.Кирилов13 има силата да се справи.Кирилов13 има силата да се справи.Кирилов13 има силата да се справи.Кирилов13 има силата да се справи.Кирилов13 има силата да се справи.
  • диагностициран
« Отговор #10 -: 07 Септември, 2015, 18:08:44 »
Колега, щом си малко Монк, краиния резултат от боя с чука няма да ти хареса- луфта ще изчезне, а е възможно и да го затегнеш и непременно ще има следи и от чука по полираната повърхност въпреки парцала. Друг вариант е щом се вижда нита да го чукнеш само него с тънък пробой . Пак ще има следи, но само по нита. Разбира се, от другата страна на нита трябва да има метална подложка, че иначе като нищо като забуаш с чука, може да го избиеш. :yikes: Моят съвет е: щом луфта е много малък остави го така.
« Последна редакция: 07 Септември, 2015, 18:46:50 от kirilov13 »

Неактивен servantesss

• Шеф на водопад
  • Старо куче
  • Публикации: 411
  • Reputation Power: 54
  • servantesss на прага да бъде приет.servantesss на прага да бъде приет.servantesss на прага да бъде приет.servantesss на прага да бъде приет.servantesss на прага да бъде приет.
  • диагностициран
« Отговор #11 -: 07 Септември, 2015, 20:04:02 »
Колега и аз си имам Драгонфлай само че при моя острието не е перфектно центрирано. Не се дразня, колкото при друг нож, защото чирените са от отвратителното фрн и така или иначе, достойнствата му са само ниското тегло и здп189 стоманата, но при твоя нещата не стоят така , и дето ще му береш ядовете и ще му трепериш да не го окепазиш, по разумно е с продажбата му да финансираш следващия, който не се съмнявам, че ще е разглобяем.. :nabira:
Не спори с ГЛУПАК! Ще те свали на нивото си и ще те бие с ОПИТ.

Неактивен acido

• Новобранец
  • *
  • acido няма влияние.
  • диагностициран
« Отговор #12 -: 14 Септември, 2015, 23:58:43 »
Мерси момчета, оправи се с леки удари с чука през картонена подложка.. Сега е ок.., и следи няма..:)

Намерете ни във фейсбук ArmsBG OlightBG Batteryservice