Автор Тема: Cold Steel Ti-Lite 4' Zytel  (Прочетена 1368 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Активен Мечков

• Херцог
  • Старо куче
  • Потребителско име: мечков
  • Публикации: 992
  • Reputation Power: 31
  • Мечков работи за форума.Мечков работи за форума.Мечков работи за форума.
Cold Steel Ti-Lite 4' Zytel
« -: 02 Октомври, 2015, 17:21:13 »
Ще ви представя набързо този страхотен нож.

Малко суха теория :

Стомана: Japanese AUS 8A stainless

Дължина на острието: 102 мм.

Дебелина на острието: 3 мм.

Обща дължина: 222 мм.

Тегло: 99 гр.

И малко практика - ножът е един от малкото, на които не мога да му намеря кусур - просто е изпипан във всяко едно отношение. От доста време съм фен на този тип ножове и допреди да си намеря този фаворит ми беше един китаец ,който се оказа между другото бая як и за 8г. още се държи,само дето на осевият винт на два пъти му превъртам зъбите и от т8 стана т10 Ама,ако можеше да говори.......  :D
Ей ги двата:

Таа конкертно Колд стийлският е доста по удобен и лек,без всякакви луфтове ,както се предполага удобен както и да го хванеш

Стоманата е непретенциозна,лесно се точи,то на такъв нож какво и да точиш  :green:
Пинът за отваряне е скатан доста,но при леко побутване острието изхвърча.

Но лично на мен ми е най удобен методът за отваряне с показалецът,затова и изхвърлих пина на старият китаец ;)

Малко ми е ташкън да го обясня в снимки,но ще пробвам,па кой схванал - схванал :D

Внимателно,няма да повтарям - Ножът е хваща така и показалецът застава по този начин

Следва движение на показалецът,все едно ще изстреляте мухата от квавиатурата ,дето от половин час ви дразни  ;D

Показалецът минава отзад на ножа

Готово .

Иначе любим нам способ за носене е на чантата за кръст,като ходя на фитнес,забучен по този начин в най-задният джоб

Кто при вадене по този начин,се закача своеобразният уеив и се отваря в най- хубавият хват  ^-^

Ми това е ...излишно е да казвам,че с този профил влиза където и да го подадеш без зор  :green:

Неактивен Кирилов13

• Старо куче
  • Потребителско име: kirilov13
  • Публикации: 619
  • Reputation Power: 83
  • Кирилов13 има силата да се справи.Кирилов13 има силата да се справи.Кирилов13 има силата да се справи.Кирилов13 има силата да се справи.Кирилов13 има силата да се справи.Кирилов13 има силата да се справи.Кирилов13 има силата да се справи.Кирилов13 има силата да се справи.
  • диагностициран
« Отговор #1 -: 12 Август, 2017, 12:11:58 »
Малко снимки и първи впечатления от мен за ножчето.
Имам го от няколко дни и макар че не съм го ползвал по предназначението му :green:,  имам първоначални мнения за него.
Острието си е предназначено за промушващи удари, но ще се справи и с рязане, макар и не така добре,  като отявлените резачи. Заглеждах и варианта с алуминиева дръжка и стомана CTS-XHP, но реших,  че аус8 си е достатъчно добра за предназначението на ножа. Всичко друго би било излишно прахосване на средства.
Пък и недолюбвам метални дръжки.
Отварянето, както писа по-горе колегата Мечков става по няколко начина. Като уейв действа безотказно, но не е щадящо за джобовете. Въпреки това, аз бих избрал този начин,  ако трябва бързо да извадя и отворя ножа. Просто за част от секундата ножа е отворен в ръката ти. Другия начин е с пина за отваряне. Но целия пин, заедно с конуса към върха е с много остра и агресивна насечка. За ден ползване останах без кожа на палеца. Реших да загладя малко насечката и резултата е, че сега не дере, но и палеца се плъзга по върха на пина и не всякога разгръщането е успешно. Може и да пилна малко сферичката на лока, за по лесно преодоляване на първоначалния момент.
Начина който избрах за не екстремно отваряне е като флипер с леко тръскане на китката.
Действа безотказно.
Заключването е типично по колд стийлски твърдо и изискващо доста усилие да отключиш ножа. Но пък навява сигурност. Ножа няма никакви луфтове. Шайбите са от тефлон. Ако намеря подходящи по размер и дебелина бронзови, може и да ги сменя. Олекотяващите отвори по скалите са излишни, само събират мръсотии.
Айде и снимките:

И сравнен с един любимец:

Неактивен Me4ka

• Редовен
  • Публикации: 161
  • Reputation Power: 12
  • Me4ka няма влияние.
  • ursus cosmatos
« Отговор #2 -: 12 Август, 2017, 15:00:55 »
Страхотен е ножът !

Благодарности и на двамата за представянето му...

Неактивен Кирилов13

• Старо куче
  • Кирилов13 има силата да се справи.Кирилов13 има силата да се справи.Кирилов13 има силата да се справи.Кирилов13 има силата да се справи.Кирилов13 има силата да се справи.Кирилов13 има силата да се справи.Кирилов13 има силата да се справи.Кирилов13 има силата да се справи.
  • диагностициран
« Отговор #3 -: 12 Август, 2017, 15:19:21 »
О, заслугата е на Мечков.
В същност негова е до голяма степен вината, че взех ножчето.

Активен Мечков

• Херцог
  • Старо куче
« Отговор #4 -: 12 Август, 2017, 15:43:41 »
Ей,така като кажеш  :D Аз се заглеждам в по голямата версия  O:-)

Неактивен seiko

• Внимавай, като се бориш с враговете си, да не заприличаш на тях!
  • Общо събрание
  • Старо куче
  • *
  • Публикации: 663
  • Reputation Power: 41
  • seiko някой ден ще бъде някой...seiko някой ден ще бъде някой...seiko някой ден ще бъде някой...seiko някой ден ще бъде някой...
  • диагноза - жив селянин
« Отговор #5 -: 12 Август, 2017, 18:40:44 »
Ей, калпазаниии, ще ме вкарате и мен в грях!!! :D :nabira:

Трябва да го видя туй животно, аз. Не може то тъй. ;D

п.п. Откъде може да се набави на добра цена?
« Последна редакция: 12 Август, 2017, 18:48:30 от seiko »
Най-големият враг на знанието не е незнанието, а илюзията за знание.
                                                                                                       Стивън Хокинг

Неактивен Me4ka

• Редовен
  • Публикации: 161
  • Reputation Power: 12
  • Me4ka няма влияние.
  • ursus cosmatos
« Отговор #6 -: 12 Август, 2017, 18:43:23 »
За мен единственият недостатък - чисто естетически, е че клипсът го държи доста видимо извън джоба.

Активен Мечков

• Херцог
  • Старо куче
« Отговор #7 -: 12 Август, 2017, 18:51:06 »
П.П Ножът има бая копия ,та едно наум при покупка,дори 6" версия си има копие
Open my favorite app! Don’t wait to get more surprises:https://m.dhgate.com/product/newer-cold-steel-ti-lite-26sxp-aus-8-folding/381807298.html?invitorid=EjeEzue5

Неактивен seiko

• Общо събрание
  • Старо куче
  • *
  • seiko някой ден ще бъде някой...seiko някой ден ще бъде някой...seiko някой ден ще бъде някой...seiko някой ден ще бъде някой...
  • диагноза - жив селянин
« Отговор #8 -: 12 Август, 2017, 18:55:03 »
Е, как да се оварди човек от ментета? То, като ги гледаш на снимките по сайтовете, те все едни и същи да ги е... :headbang:
                                                                                                       Стивън Хокинг

Неактивен Harry

• Напреднал
  • Публикации: 43
  • Reputation Power: 3
  • Harry няма влияние.
  • диагностициран
« Отговор #9 -: 12 Август, 2017, 19:44:07 »
Точно едно китайско копие на 4 инчовата версия ме подхлъзна по клона на сгъвайките. Много приятно си се отваряше, но стоманата беше отврат. Иначе е лек и не се усеща в джоба.

Неактивен Кирилов13

• Старо куче
  • диагностициран
« Отговор #10 -: 12 Август, 2017, 19:46:10 »
За мен единственият недостатък - чисто естетически, е че клипсът го държи доста видимо извън джоба.
Но улеснява достъпа, което е най важното за този нож.
Бат Тони, на лични откъде го взех.
И една снимка с един ветеран, взет в началото на 90 те години на миналия век за крупната сума от 10 дойче марки.
Добри времена бяха, още нямаше китайски ментаци .Очукан, лепен, с счупен предпазител, но още работи перфектно.

Активен Мечков

• Херцог
  • Старо куче
« Отговор #11 -: 13 Август, 2017, 02:06:56 »
Е, как да се оварди човек от ментета? То, като ги гледаш на снимките по сайтовете, те все едни и същи да ги е... :headbang:
Много лесно ,казваш че искаш в еконта преглед и тест и си мъкнеш един торкс Т6 в джоба и докато го преглеждал отвиваш един болт от клипса,ако има син фиксатор- взимаш  ;D два пъти го правя този номер вече  :nabira:

Неактивен Добри

• Старо куче
  • Публикации: 609
  • Reputation Power: 14
  • Добри няма влияние.
  • често подпийнал
« Отговор #12 -: 13 Август, 2017, 03:40:35 »
Яко боцкало е това. Един от първите ножове на Cold Steel с които се срещнах на живо, впечатлението ми беше "Ето кой копират ония китайци по спирките!" Не си падам по тоя тип ножове но се кефя на изпълнението и респектът към стилето дизайна. Евала!  :ohhoho:

Неактивен Djack

• Тесен специалист
  • Старо куче
  • Публикации: 861
  • Reputation Power: 53
  • Djack на прага да бъде приет.Djack на прага да бъде приет.Djack на прага да бъде приет.Djack на прага да бъде приет.Djack на прага да бъде приет.
  • диагностициран
  • Скайп: dimodimov1083
« Отговор #13 -: 13 Август, 2017, 07:47:04 »
Много лесно ,казваш че искаш в еконта преглед и тест и си мъкнеш един торкс Т6 в джоба и докато го преглеждал отвиваш един болт от клипса,ако има син фиксатор- взимаш  ;D два пъти го правя този номер вече  :nabira:
Болта или ножа ?  ;) :nabira:

Неактивен seiko

• Общо събрание
  • Старо куче
  • *
  • диагноза - жив селянин
« Отговор #14 -: 13 Август, 2017, 08:56:29 »

Ааа, виж къде бил ключа от бараката! ;D
Благодаря, Яворе! Ще почерпя за жокера! :nabira:
                                                                                                       Стивън Хокинг

Неактивен Камен

• Новобранец
  • *
  • Публикации: 2
  • Reputation Power: 1
  • Камен няма влияние.
  • диагностициран
« Отговор #15 -: 13 Август, 2017, 09:00:46 »
Много от китайските ми ножове съм зглобил със син фиксатор.Така че не е гаранция.

Неактивен seiko

• Общо събрание
  • Старо куче
  • *
  • диагноза - жив селянин
« Отговор #16 -: 13 Август, 2017, 09:01:40 »
И една снимка с един ветеран, взет в началото на 90 те години на миналия век за крупната сума от 10 дойче марки.
Добри времена бяха, още нямаше китайски ментаци .Очукан, лепен, с счупен предпазител, но още работи перфектно.
(Щракни за да видиш изображението.)

Ааа, Краска и аз имах такъв, само че с червени чирени. Доста старичък беше верно и взе, че ми омръзна, та го подарих на приятел преди няколко години. Обаче се усеща празнотата и затова ще трябва да поправя грешката. ;D
                                                                                                       Стивън Хокинг

Активен Мечков

• Херцог
  • Старо куче
« Отговор #17 -: 13 Август, 2017, 09:08:53 »
Много от китайските ми ножове съм зглобил със син фиксатор.Така че не е гаранция.
Ама ти си го слагал нали?

Неактивен Камен

• Новобранец
  • *
  • Публикации: 2
  • Reputation Power: 1
  • Камен няма влияние.
  • диагностициран
« Отговор #18 -: 13 Август, 2017, 09:11:51 »
Да аз,купих фиксатора от авточасти.

Активен Мечков

• Херцог
  • Старо куче
« Отговор #19 -: 13 Август, 2017, 09:14:16 »
А, така, а китаеца не слага,друг е въпросът ако ти купуваш ментета и слагаш фиксатор за да минават за истински  :-\

Неактивен Кирилов13

• Старо куче
  • диагностициран
« Отговор #20 -: 13 Август, 2017, 09:21:49 »
Потвърждавам за синия фиксатор на болтчетата на клипса.
Но мисля, че е важно да го вземеш от сигурен източник.
Изгледах доста клипчета, ами има си разлики между репликите и оригинала -  пина за отваряне,  насечките и др. Хубаво е да имаш оригинал под ръка за сравнение.
« Последна редакция: 13 Август, 2017, 09:27:54 от Кирилов13 »

Неактивен Harry

• Напреднал
  • Публикации: 43
  • Reputation Power: 3
  • Harry няма влияние.
  • диагностициран
« Отговор #21 -: 13 Август, 2017, 13:08:12 »
Колеги, предполагам, че се шегувате. Как няма да разпознаете китайското копие от оригинала. В алито ментетата са по 9-10$ и какво качество очаквате за тази цена, като на оригинала ли?
Както казах, имах едно доста прилично като изпълнение менте, но сравнено с оригинала, разликата беше огромна.
Съмнявам се, че изобщо човек от форума може да се обърка и да купи копие на известен нож без да разбере.

Неактивен Кирилов13

• Старо куче
  • диагностициран
« Отговор #22 -: 13 Август, 2017, 14:00:37 »
Ами, евентуално, ако никога не си го виждал ножа на живо, а само на снимки, ако не си го прехвърлял в ръцете и щракал, едно добро копие може да заблуди човек. Затова казвам, че е важно да вземеш непознат за теб нож от сигурен източник.

Неактивен Божо

• Гнявинатор
  • Общо събрание
  • Старо куче
  • *
  • Публикации: 1636
  • Reputation Power: 33
  • Божо работи за форума.Божо работи за форума.Божо работи за форума.
  • диагностициран
« Отговор #23 -: 14 Август, 2017, 21:08:54 »
Това е зверско боцкало.
Линерът ми се стори най-стабилният, който ми е попадал. Много корав и готин нож, изчезва в джоба, а как се отваря с този уейв  :yikes:  *нинджа*
Изкуственият интелект не може да се мери с естествената глупост.

Неактивен Кирилов13

• Старо куче
  • диагностициран
« Отговор #24 -: 14 Август, 2017, 21:31:10 »
Действително линер лока е най коравия, които съм ползвал. Типично по Колд стийлски. Отварянето кефи и по трите начина, по които може да се отвори този нож - с уейва, с пина за отваряне и като флипер с допълнително тръскане на китката

Намерете ни във фейсбук ArmsBG OlightBG Batteryservice