Автор Тема: Cold Steel Ti-Lite 4' Zytel  (Прочетена 9887 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

koceto

• Гост
Cold Steel Ti-Lite 4' Zytel
« Отговор #50 -: 17 Октомври, 2018, 14:03:41 »
Облеклото си е фактор, но според мен времето за реакция и подготовката на даден човек са много по важни, защото като се покачи адреналина става едно потене на ръцете, скованост, тунелно зрение и тн.  Абе най добре никога да не се налага да се използва по предназначение, освен ако не зависи живота от това.

Неактивен andrei84

• Редовен
  • Публикации: 546
  • диагностициран
« Отговор #51 -: 17 Октомври, 2018, 18:25:35 »
Напълно споделям мнението че за да е функционално използването на ножа,един от важните фактори е облеклото с което си облечен.Друг момент по мои наблюдения е че в дадена ситуация винаги има няколко секунди прелюдия в които човек може да реагира/тук включвам и тактическото отстъпление преди да...Ако обаче бъдеш изненадан от някой дето си разбира от работата,нито уейв,нито светлинен меч дори може да ти спаси з@дника.Всичко зависи от МТП(манталитет,темперамент,подготовка)  :nabira:

Разбира се! Ако някой те нападне изненадващо с нож, шансовете ти са нищожни, да не кажа нулеви, дори обчнзи с ножа да не е много подготвен. Затова, като чуя и видя курс ,,Самоотбрана/защита срещу нож" и започвам снизходително подигравателно да гледам.

Неактивен andrei84

• Редовен
  • Публикации: 546
  • диагностициран
« Отговор #52 -: 17 Октомври, 2018, 18:29:31 »
Облеклото си е фактор, но според мен времето за реакция и подготовката на даден човек са много по важни, защото като се покачи адреналина става едно потене на ръцете, скованост, тунелно зрение и тн.  Абе най добре никога да не се налага да се използва по предназначение, освен ако не зависи живота от това.
Верно е! ,,Тай лайт" е много премислен нож обаче. Гледам снимки и видео с този модел и ви правя изводи. Неслучайно Линн Томпсън се е върнал и е използвал един доказан в миналото дизайн - стилет, при това сгъваем. Като гледам, в този форум, отзивите за ,,Ti lite" са доста положителни.

Неактивен Кирилов13

• Дарител
  • Старо куче
  • *
  • Потребителско име: kirilov13
  • Публикации: 944
  • диагностициран
« Отговор #53 -: 04 Юли, 2019, 18:37:56 »
Малко снимки на новата ми играчка и първи впечатления.
От много време все поглеждам модела с алуминиеви скали и стомана CTS XHP. Разума ми нашепваше, че такава стомана не е нужна за точно този вид нож, дори и преди време си бях взел варианта с аус 8 и скали от зител, но по-късно при една редукция на наличностите го продадох. Не ме кефеше тая пластмаса и туй то. Не ме кефеше и лъскавото острие и лъскавия клипс, правещ ножа видим от километър. Всичко това е избягнато в ъв варианта с алуминий. Острието е с приятен матово сив вид, скалите от алуминий са черни , обработени по електро не знам какъв си метод и клипса също е черен. Относно същия този клипс, същия е типично по Колд Стиилски отвратително стегнат о предполагам, че боята му бързо ще почне да се лющи, ама пълно щастие няма. А, и също, основните скосове към върха леко се разминават. Айде и малко снимки:

И тази последната снимка е специален поздрав за колегата Мечков. :nabira:

Неактивен Добри

• Старо куче
  • Публикации: 1121
  • често подпийнал
« Отговор #54 -: 04 Юли, 2019, 18:49:35 »

От много време все поглеждам модела с алуминиеви скали и стомана CTS XHP. Разума ми нашепваше, че такава стомана не е нужна за точно този вид нож, дори и преди време си бях взел варианта с аус 8 и скали от зител, но по-късно при една редукция на наличностите го продадох.

Честито!

Ами, разбира се че е нужна! Така ще можеш да бочкаш много повече варели без притеснения! Все си мисля, че и с доста ЕДЦ нужди би се справил този нож. Също ми се струва и че е една идея "по-пипнат" от този с АУС-8. 

Неактивен Кирилов13

• Дарител
  • Старо куче
  • *
  • диагностициран
« Отговор #55 -: 04 Юли, 2019, 20:26:17 »
Честито!

Ами, разбира се че е нужна! Така ще можеш да бочкаш много повече варели без притеснения! Все си мисля, че и с доста ЕДЦ нужди би се справил този нож. Също ми се струва и че е една идея "по-пипнат" от този с АУС-8.
Аз съм много жалостив човек, не мога да причиня толкова страдания на симпатичните варели. :D
Аз също съм на мнение, че този нож би се справил с повечето ежедневни задачки в града. Е, по-трудно от някой отявлен резач, но би се справил.
Съгласен съм, че е една идея (само една) по-пипнат от аус8 събрата. Остават, поне за мен, проблемите с агресивната насечка с остри дерящи ръбове на гардовете, агресивната насечка на пина за отваряне, която след десетина щтракания ти смъква кожата от палеца и както казах по-горе, леко разминаващите се скосове към върха. Разбира се, насечките няма да са проблем, ако ръката е с ръкавица.

Неактивен Косача

• Член на сдружението
  • Общо събрание
  • Старо куче
  • *
  • Публикации: 1241
  • диагностициран
« Отговор #56 -: 04 Юли, 2019, 21:33:16 »
 Дръжката пързаля ли се?
Paradise is where I am.

Неактивен Кирилов13

• Дарител
  • Старо куче
  • *
  • диагностициран
« Отговор #57 -: 04 Юли, 2019, 21:58:24 »
Е,да, но очаквах да е по-зле. Няма награпяване в истинския смисъл, но алуминия от повърхностната обработка стои матиран. Със суха ръка няма проблеми.

Rado_I

• Гост
« Отговор #58 -: 05 Юли, 2019, 23:12:19 »
Дръжката пързаля ли се?
Тази дръжка би трябвало да е най добрия избор.

Неактивен Кирилов13

• Дарител
  • Старо куче
  • *
  • диагностициран
« Отговор #59 -: 06 Юли, 2019, 13:53:40 »
Такааа, днес се видях с малко свободно време и реших да отсраня недостатъците (по мое мнение) на ножчето. Първо стегнатия клипс беше демонтиран, внимателно огънат и пак монтиран. Сега доста лесно се заклипся на джоба, без да има опастност от изпадане. Нужното огъване ми се получи от първия път, все пак това не е първи или втори клипс на Колд Стийл, който минава тази процедура.
После ножа беше разглобен. Ето вида му:

Проблема беше трудното преодоляване на първоначални момент, когато от затворено положение детента(съчмата) тябва да изскочи от леглото на острието. Това, с съчетание с агресивно насечения тумбстъд доведе до смъкване на кожата на палеца ми и невъзможност от 100% успешно разтваряне.
Та, съчмата беше съктарена наполовина, полирана, полирани линерите и донякъде острието, тефлоновите шайби стояха матови и също бяха полирани и последно тумбстъда беше позагладен леко. И сега отварянето на ножа е много по- лесничко.
И някои наблюдения - алуминиевите скали са плътни, а не както мислех като отливка черупка. Това дава по-голяма здравина, но и повишава теглото. Тефлоновите шайби не са бели на цвят, като при аус8 версията. Дори отначало ги помислих за метални или някаква керамика. Дали са по-добри или не, времето ще покаже. Контактната повърхност на острието с лока е анодизирана. Има засечки в единия линер не само за осевия винт, но и за всичките четити крепежни винта на дръжката.
В заключение оставам с убеждението, че това хулиганско ножче е предназначено за ползване с ръкавици, това оправдава агресивните насечки. Ама ние на село, използваме ръкавици само га заплождаме кравата. :D

Неактивен Добри

• Старо куче
  • често подпийнал
« Отговор #60 -: 07 Юли, 2019, 01:34:21 »
Малко разочароващо да е с тефлонови шайби, но заключването е впечатляващо. Както винаги, при Колд Стийл нЕма лабаво.

Неактивен Кирилов13

• Дарител
  • Старо куче
  • *
  • диагностициран
« Отговор #61 -: 07 Юли, 2019, 09:58:07 »
Не зная, аз с тефлонови шайби до сега не съм имал проблеми.
Преди време ми беше попаднал за профилактика и заточване култовия Хатамото СанМай, произведен в Япония. При толкова титан и ламинат по него, и той беше с тефлонови шайби.

Колкото до заключването, ето снимки на стария ми с аус8 и зител:

и новия:

На пръв поглед лока захапва на 90%, но тука с острието контактува не само вертикалната повърхнина на лока, а цялата Г-образна пластина. Голяма площ на контакта, съчетано с оребряването на лока, поне теоретично го правят много здрав.

Rado_I

• Гост
« Отговор #62 -: 07 Юли, 2019, 11:39:28 »
Малко разочароващо да е с тефлонови шайби, но заключването е впечатляващо. Както винаги, при Колд Стийл нЕма лабаво.
Ако го няправят с лагери ще е песен.

Неактивен Кирилов13

• Дарител
  • Старо куче
  • *
  • диагностициран
« Отговор #63 -: 07 Юли, 2019, 14:05:13 »
Не съм превърженик на лагерите. За нож, който се носи постоянно, само шайби. Лагерите искат много грижи, почистване и смазване, което е свързано с разглобяване на ножа. А едно нещо, колкото повече го разглобяваш и сглобяваш, има вероятност да даде фира.

Неактивен traktorist

• Редовен
  • Публикации: 58
  • диагностициран
« Отговор #64 -: 07 Юли, 2019, 14:10:11 »
Имам Т-лайт 4 от около две години.Моят нож е от AUS-8 с пластмасови чирени.Постоянно го нося като съм из града.Един от най-ползваните и любими ножове ми е.Ползвам го за почти всичко, беля домати и маслини, чистя чесън и други подобни.Вярно от начало отварянето е зор, но бързо се свиква.

Неактивен Кирилов13

• Дарител
  • Старо куче
  • *
  • диагностициран
« Отговор #65 -: 07 Юли, 2019, 14:10:38 »
Едно клипче, на което се вижда как се отваря ножа след описаната по-горе намеса и сравнение с Фантони ХБ01, най мазно отварящия ми се нож. Преди намесата един от три опита беше успешен.

Rado_I

• Гост
« Отговор #66 -: 07 Юли, 2019, 14:37:47 »
Като се има в предвид основното предназначение на ножа, бързото и сигурнo отваряне особено под стрес е много важно. Имах шестицата но я разкарах точно заради това.
Не може да се сравнява с флипера на Лузона и този на  CRKT M21 14sfg.

Неактивен nikolai

• Дарител
  • Старо куче
  • *
  • Потребителско име: nikolai1205bb
  • Публикации: 852
  • диагностициран
« Отговор #67 -: 07 Юли, 2019, 16:32:53 »
Едно клипче, на което се вижда как се отваря ножа след описаната по-горе намеса и сравнение с Фантони ХБ01, най мазно отварящия ми се нож. Преди намесата един от три опита беше успешен.

Доработката ти се е получила супер. Имам Fantoni HB 1 и знам с каква лекота се отваря. Преди години обмислях закупуване на Ti- Lite. Даже по- големия размер, ама може и ЕГН- то да си казва думата, но напоследък свързвам ножовете си преди всичко с нарязване на мезета, а не с проникване в нечие междуребрие, а Fantoni- то става и за двете работи, та... Но ножът е харизматичен и пак ме накара да се замисля... Въпреки,че съм решил да се противопоставям на тези си пориви и да наблегна на ползването на това, което вече имам. :)
« Последна редакция: 07 Юли, 2019, 16:37:32 от nikolai »
„Стоманата разсича плътта; стоманата разсича костите; стоманата не разсича стомана." Миямото Мусаши

Неактивен Кирилов13

• Дарител
  • Старо куче
  • *
  • диагностициран
« Отговор #68 -: 07 Юли, 2019, 16:44:31 »
Големия 6” само за играчка, за носене 4”.
Аз също свързвам ножовете най-вече с рязане на мезета, Рамбовщината не ми е присъща, ама знае ли човек, да има.

Неактивен nikolai

• Дарител
  • Старо куче
  • *
  • Потребителско име: nikolai1205bb
  • Публикации: 852
  • диагностициран
« Отговор #69 -: 07 Юли, 2019, 16:59:17 »
Не ме разбирай погрешно. Ножовете са си и оръжие, та няма нищо лошо в това да се закупуват такива с тактичека насоченост, а и все още ме изкушават някои модели, вкл. и Ti- Lite, но човек не може да има всичко, а и аз посъбрах доста нещица, та си търся извинения да не купувам нови работи, а и утре, живот и здраве, ще се похваля с една нова придобивка, дето за доста време ще ми пресече /финансово/ поривите за нови ножове, но пък ще ми отвори апетит за други режещи инстументи, като брадви, триони и др. подобни. :)
„Стоманата разсича плътта; стоманата разсича костите; стоманата не разсича стомана." Миямото Мусаши

Неактивен Кирилов13

• Дарител
  • Старо куче
  • *
  • диагностициран
« Отговор #70 -: 07 Юли, 2019, 17:28:50 »
Няколко снимки на любимия ми пън. ;D

Неактивен Добри

• Старо куче
  • често подпийнал
« Отговор #71 -: 07 Юли, 2019, 18:24:30 »
Аз си мислих че се отвяря като фронт флипер.

ЕДИТ: И аз не съм привърженик на лагерите, стават за играчка, но нямат място при сериозен нож. За това и не мога да приема новите ЗТ-та сериозно, с малко изключение (тия на емерсън са със шайби).
« Последна редакция: 07 Юли, 2019, 18:44:22 от Добри »

Неактивен POCEH KOCEB

• наблюдател
  • Дарител
  • Старо куче
  • *
  • Публикации: 1257
« Отговор #72 -: 07 Юли, 2019, 19:11:23 »
Тоя ноь се уейвва идеално, за мене това му е достойнството, заедно с гардовете. Аз също не съм луд по лагерите,
за мене нож с острие дето се метляви м-у двете точки на заключване не едобре направен нож.
Μολων λαβε !

Неактивен Кирилов13

• Дарител
  • Старо куче
  • *
  • диагностициран
« Отговор #73 -: 07 Юли, 2019, 22:04:09 »
Да, ножа чудесно уейва. Е, малко е противопоказно за ръба на джоба, ама на кой му пука.

Неактивен Кирилов13

• Дарител
  • Старо куче
  • *
  • диагностициран
« Отговор #74 -: 11 Септември, 2019, 22:16:11 »

ArmsBG OlightBG Batteryservice