Автор Тема: Новости из ножо-свят (ножове и всичко свързано с тях)  (Прочетена 315229 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен universum

• Дарител
  • Старо куче
  • *
  • Публикации: 426
  • Reputation Power: 146
  • universum няма влияние.
  • диагностициран
Малко встрани от темата, ама твърдостта по Янка по-често я срещам в lbf. Колко паунда са необходими за натиск върху топче с диаметър 11.28 мм, за да влезе до половината в тестваната дървесина.

Тия Нютони са ми мъгла нещо.

Джилязното дърво е 4 390 lbf твърдост, на второ място след Quebracho с 4 570 lbf.

Неактивен Kalmar

• Член на сдружението
  • Старо куче
  • *
  • Публикации: 958
  • Reputation Power: 1165
  • Kalmar води добър живот!Kalmar води добър живот!Kalmar води добър живот!Kalmar води добър живот!Kalmar води добър живот!Kalmar води добър живот!Kalmar води добър живот!Kalmar води добър живот!Kalmar води добър живот!Kalmar води добър живот!Kalmar води добър живот!
  • Дърт на орел!
То е същото но конвертирано в Нютони.

1. Quebracho (Schinopsis spp.)  20,340 N / 4,570 lbf
2. Lignum Vitae (Guaiacum officinale) 19,510 N / 4,390 lbf
3. Gidgee (Acacia cambagei) 18,990 N /4,270 lbf
4. Snakewood (Brosimum guianensis) 16,900 N / 3,800 lbf
5. Verawood (Bulnesia arborea) 16,520 N / 3,710 lbf
6. Camelthorn (Vachellia erioloba) 16,370 N / 3,680 lbf
7. African Blackwood (Dalbergia melanoxylon) 16,320 N / 3,670 lbf
8. Black Ironwood (Krugiodendron ferreum) 16,280 N / 3,660 lbf
9. Katalox / Wamara (Swartzia spp.) 16,260 N / 3,655 lbf
10. Cebil (Anadenanthera colubrina) 16,150 N / 3,630 lbf
"Счастье для всех, даром, и пусть никто не уйдет обиженным!"

Неактивен nacmopa

• Предозиран
  • Дарител
  • Старо куче
  • *
  • Публикации: 129
  • Reputation Power: 708
  • nacmopa има силна воля.nacmopa има силна воля.nacmopa има силна воля.nacmopa има силна воля.nacmopa има силна воля.nacmopa има силна воля.nacmopa има силна воля.
  • Стоманено-мозъчно разстройство

Япончето ме учуди, особено когато оформи рр и после заточи залепените слоеве карбонови нишки на диамантени плочки и после на водни камъни.  :) Не предполагах, че са подходящи за работа с такъв вид неметал.
Желязо в кръвта и кръв по желязото

Неактивен Kalmar

• Член на сдружението
  • Старо куче
  • *
  • Kalmar води добър живот!Kalmar води добър живот!Kalmar води добър живот!Kalmar води добър живот!Kalmar води добър живот!Kalmar води добър живот!Kalmar води добър живот!Kalmar води добър живот!Kalmar води добър живот!Kalmar води добър живот!Kalmar води добър живот!
  • Дърт на орел!
Ами те са си абразив. А въглеродните нишки са твърд материал...

Неактивен Косача

• Общо събрание
  • Старо куче
  • *
  • Публикации: 1105
  • Reputation Power: 1010
  • Косача има аура около него.Косача има аура около него.Косача има аура около него.Косача има аура около него.Косача има аура около него.Косача има аура около него.Косача има аура около него.Косача има аура около него.Косача има аура около него.Косача има аура около него.
  • диагностициран
    • Zenker
 Страхотен! Това е ножът,който искам да имам! 5 цола острие,5 мм дебела АТS 34!
https://www.linder.de/en/artikel/Knives_Made_In_Solingen/Hunting_Knives/102613/Linder_ATS34_Super_Edge_5_Bushcraft

Veritas odium parit.

Неактивен Kukriblade

• Старо куче
  • Потребителско име: kukriblade
  • Публикации: 2819
  • Reputation Power: 3899
  • Kukriblade внушава благоговение!Kukriblade внушава благоговение!Kukriblade внушава благоговение!Kukriblade внушава благоговение!Kukriblade внушава благоговение!Kukriblade внушава благоговение!Kukriblade внушава благоговение!Kukriblade внушава благоговение!Kukriblade внушава благоговение!Kukriblade внушава благоговение!Kukriblade внушава благоговение!Kukriblade внушава благоговение!
  • Горянин
Двама сме.
Ще се взима.
Много гадни кании...
« Последна редакция: 27 Юни, 2018, 23:00:18 от Kukriblade »
Винаги има ,поне един луд,който се мисли за Наполеон!!!
...сини лумени... :)
http://www.youtube.com/user/triger78?feature=mhee

Неактивен Grizzly

• Любознателен тип
  • Член на сдружението
  • Напреднал
  • *
  • Публикации: 373
  • Reputation Power: 796
  • Grizzly има силна воля.Grizzly има силна воля.Grizzly има силна воля.Grizzly има силна воля.Grizzly има силна воля.Grizzly има силна воля.Grizzly има силна воля.
  • диагностициран
Вече сме трима - и аз го искам!

Sent from my iPhone using Tapatalk
Най-доброто предстои!

Неактивен Kukriblade

• Старо куче
  • Kukriblade внушава благоговение!Kukriblade внушава благоговение!Kukriblade внушава благоговение!Kukriblade внушава благоговение!Kukriblade внушава благоговение!Kukriblade внушава благоговение!Kukriblade внушава благоговение!Kukriblade внушава благоговение!Kukriblade внушава благоговение!Kukriblade внушава благоговение!Kukriblade внушава благоговение!Kukriblade внушава благоговение!
  • Горянин
4 -ма сме най-малко.
Знам един пич,дето му липсва 3 -ката :)

Неактивен Punky

• Общо събрание
  • Старо куче
  • *
  • Публикации: 1888
  • Reputation Power: 402
  • Punky някой ден ще бъде някой...Punky някой ден ще бъде някой...Punky някой ден ще бъде някой...Punky някой ден ще бъде някой...
  • HardCore For Life
    • "kristo-2"
Баси и грозния нож !!! Има сума ти китайски Линдери, дето са бая по - визуално-приятни от тоя грозник !!!

п.п. За по - красиви и качествени, да не говорим !!! Българска фирма, направи поръчков нож, по - красив и по - качествен от тоя, а ценово, сигурен съм, бая по - поносим !!!

Неактивен ViktorKitov

• Старо куче
  • Публикации: 285
  • Reputation Power: 421
  • ViktorKitov някой ден ще бъде някой...ViktorKitov някой ден ще бъде някой...ViktorKitov някой ден ще бъде някой...ViktorKitov някой ден ще бъде някой...
  • диагностициран
Чак толкова :D Бих казал, че е семпъл дизайн, което въобще не е лошо.

Пък и канията изглежда доста барната.

Неактивен grisha

• Старо куче
  • Публикации: 1514
  • Reputation Power: 338
  • grisha работи за форума.grisha работи за форума.grisha работи за форума.
За super edge серията само ще кажа, че за мен това са ножовете с най удобни дръжки,иначе от към визия и мен не ме грабват :nabira:

Неактивен nacmopa

• Предозиран
  • Дарител
  • Старо куче
  • *
  • nacmopa има силна воля.nacmopa има силна воля.nacmopa има силна воля.nacmopa има силна воля.nacmopa има силна воля.nacmopa има силна воля.nacmopa има силна воля.
5-цата и на мен ми допада. С гаранция ще се скътам с такъв. 1-ца и 3-ка не съм си вземал, защото за моите разбирания и потребности са с къси остриета. За сметка на това 2-ката я имам от доста време. През зимния сезон ми е основен касапски нож  *нинджа* Доста прасета и телета са му минали през рр.  :D
Дръжката е много удобна. Стоманата е качествено обработена. Лесно се заточва. Държи приличен ряз. Не се бори да гони визията и силиконовите тунинги на мис плеймейд вселена, но за сметка на това доволно качествено си служи по предназначението.  :D

Неактивен Kukriblade

• Старо куче
  • Горянин
СЕ 3 и СЕ 5 са по 13 см острие,СЕ 2 е 11.

Неактивен nacmopa

• Предозиран
  • Дарител
  • Старо куче
  • *
СЕ 3 и СЕ 5 са по 13 см острие,СЕ 2 е 11.

Уместна забележка. 1-цата и онова странно рибарско нещо 4-ката са с късите 9 см остриета.  :)  :nabira:

Неактивен Punky

• Общо събрание
  • Старо куче
  • *
  • Punky някой ден ще бъде някой...Punky някой ден ще бъде някой...Punky някой ден ще бъде някой...Punky някой ден ще бъде някой...
  • HardCore For Life
    • "kristo-2"
За super edge серията само ще кажа, че за мен това са ножовете с най удобни дръжки,иначе от към визия и мен не ме грабват :nabira:

За удобство и представяне, не мога да коментирам, не съм пробвал. Чисто визуално обаче 1-цата и 3-ката  са приемливи за окото !!!

Уместна забележка. 1-цата и онова странно рибарско нещо 4-ката са с късите 9 см остриета.  :)  :nabira:

Т'ва пък 4ката, колко е грознооооо .................... мале,мале !!!

Неактивен Божо

• Дарител
  • Общо събрание
  • Старо куче
  • *
  • Публикации: 2128
  • Reputation Power: 2064
  • Божо внушава благоговение!Божо внушава благоговение!Божо внушава благоговение!Божо внушава благоговение!Божо внушава благоговение!Божо внушава благоговение!Божо внушава благоговение!Божо внушава благоговение!Божо внушава благоговение!Божо внушава благоговение!Божо внушава благоговение!Божо внушава благоговение!
  • диагностициран

Според Гугъл това е тангът - с тази опашка и 60+ твърдост да няма изненади  :D
Изкуственият интелект не може да се мери с естествената глупост.

Неактивен Косача

• Общо събрание
  • Старо куче
  • *
  • Косача има аура около него.Косача има аура около него.Косача има аура около него.Косача има аура около него.Косача има аура около него.Косача има аура около него.Косача има аура около него.Косача има аура около него.Косача има аура около него.Косача има аура около него.
  • диагностициран
    • Zenker
Според мен няма да има.Закалката им е доказана,а и 5 мм е предостатъчно.
 Понеже си буден младеж,ще ти разкрия една тайна  :) :
   Двата R-а на танга се разминават леко по дължината на острието,защото това добавя значителна здравина на тази част.Получава се стъпаловидно намаляване на ширината между острието и опашката .
Veritas odium parit.

Неактивен Kalmar

• Член на сдружението
  • Старо куче
  • *
  • Дърт на орел!
Е, ако Божо го буа никакви радиуси няма да са му в помощ...  :D Впрочем и на мен "танга" ми се вижда леко "по-елегантен" от нужното, но това в практиката ще стане ясно.

Неактивен Косача

• Общо събрание
  • Старо куче
  • *
  • диагностициран
    • Zenker
Veritas odium parit.

Неактивен Punky

• Общо събрание
  • Старо куче
  • *
  • HardCore For Life
    • "kristo-2"
Няма да е скос на 0 !?!

Неактивен nikolai

• Дарител
  • Старо куче
  • *
  • Потребителско име: nikolai1205bb
  • Публикации: 510
  • Reputation Power: 2692
  • nikolai внушава благоговение!nikolai внушава благоговение!nikolai внушава благоговение!nikolai внушава благоговение!nikolai внушава благоговение!nikolai внушава благоговение!nikolai внушава благоговение!nikolai внушава благоговение!nikolai внушава благоговение!nikolai внушава благоговение!nikolai внушава благоговение!nikolai внушава благоговение!
  • диагностициран
На мен ми изглежда, че е без вторичен скос, ама може и да е зрителна измама...
« Последна редакция: 25 Юли, 2018, 02:10:51 от nikolai »
„Всеки човек, подобно на луната има своя неосветена страна, която не показва на никого.“

Неактивен gogotattoo

• Член на сдружението
  • Горски
  • Старо куче
  • *
  • Публикации: 1098
  • Reputation Power: 1112
  • gogotattoo води добър живот!gogotattoo води добър живот!gogotattoo води добър живот!gogotattoo води добър живот!gogotattoo води добър живот!gogotattoo води добър живот!gogotattoo води добър живот!gogotattoo води добър живот!gogotattoo води добър живот!gogotattoo води добър живот!gogotattoo води добър живот!
  • диагностициран
Според мене Дядо Коледа отваря пакетите с тоа "нож" ..., ама Мечков може да има друго мнение ...

Primum vivere, deinde philosophari.

www.gogotattoo.net

Активен Мечков

• Херцог
  • Дарител
  • Старо куче
  • *
  • Потребителско име: мечков
  • Публикации: 1366
  • Reputation Power: 2328
  • Мечков внушава благоговение!Мечков внушава благоговение!Мечков внушава благоговение!Мечков внушава благоговение!Мечков внушава благоговение!Мечков внушава благоговение!Мечков внушава благоговение!Мечков внушава благоговение!Мечков внушава благоговение!Мечков внушава благоговение!Мечков внушава благоговение!Мечков внушава благоговение!
  • Не можеш да имаш всички ножове,но трябва да опиташ
Каква перверзия,какъв содом и Гомор  :no:
Гого да не ги правиш специално за мен тези ...деликатеси и на следващата ни среща да ме даруваш богато ?
Никога не съм виждал такива ножове,а не е като да се не ровя  :D

Неактивен gogotattoo

• Член на сдружението
  • Горски
  • Старо куче
  • *
  • gogotattoo води добър живот!gogotattoo води добър живот!gogotattoo води добър живот!gogotattoo води добър живот!gogotattoo води добър живот!gogotattoo води добър живот!gogotattoo води добър живот!gogotattoo води добър живот!gogotattoo води добър живот!gogotattoo води добър живот!gogotattoo води добър живот!
  • диагностициран
Ми нали темата е "Новости из ножо-свят " , и такива говна, които ми се явяват във ФБ ги популяризирам, заааащото - и грозните "ножове" са мярка за сравняване .....  :nabira:

www.gogotattoo.net

Неактивен gogotattoo

• Член на сдружението
  • Горски
  • Старо куче
  • *
  • диагностициран
Хи

www.gogotattoo.net

Намерете ни във фейсбук ArmsBG OlightBG Batteryservice