Автор Тема: Новости из ножо-свят (ножове и всичко свързано с тях)  (Прочетена 330317 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен Combo

• Шорпек
  • Член на сдружението
  • Старо куче
  • *
  • Публикации: 467
  • Reputation Power: 0
  • Combo изглежда не е желан тук.
  • диагностициран
Новости из ножо-свят (ножове и всичко свързано с тях)
« Отговор #2750 -: 08 Октомври, 2018, 18:48:14 »
Кога ще е наличен, че нещо... май ще потъна пак в дълбокото.
Нямам идея... Платих го веднага щом го пуснаха на приордер.. Обикновенно в такива случаи пращат мейли. До днешна дата нищо не съм получавал от сайта
Най тъмно е под лампата

Активен Grizzly

• Любознателен тип
  • Член на сдружението
  • Напреднал
  • *
  • Публикации: 386
  • Reputation Power: 798
  • Grizzly има силна воля.Grizzly има силна воля.Grizzly има силна воля.Grizzly има силна воля.Grizzly има силна воля.Grizzly има силна воля.Grizzly има силна воля.
  • диагностициран
« Отговор #2751 -: 08 Октомври, 2018, 19:02:04 »
Баш аксис лок е. А това че не се произвежда от Бенч, а Хоуг е само предимство. Каквото съм държал като нож на тази фирма е било изпипано до съвършенство.

Аксис е да. В описанието под линка сега прочетох г-н Ритер да обяснява как патента на аксиса е изтекал 2016 година, така че сега даже го подобряват в този нож на Хоуг с по-яка пружина.

Sent from my iPhone using Tapatalk
Най-доброто предстои!

Неактивен Marcinkov

• Дарител
  • Старо куче
  • *
  • Публикации: 3472
  • Reputation Power: 36544
  • Marcinkov внушава благоговение!Marcinkov внушава благоговение!Marcinkov внушава благоговение!Marcinkov внушава благоговение!Marcinkov внушава благоговение!Marcinkov внушава благоговение!Marcinkov внушава благоговение!Marcinkov внушава благоговение!Marcinkov внушава благоговение!Marcinkov внушава благоговение!Marcinkov внушава благоговение!Marcinkov внушава благоговение!
« Отговор #2752 -: 08 Октомври, 2018, 19:35:20 »
Аксис е да. В описанието под линка сега прочетох г-н Ритер да обяснява как патента на аксиса е изтекал 2016 година, така че сега даже го подобряват в този нож на Хоуг с по-яка пружина.

Това е супер, така вече придобива една доста прилична стойност(ценова) и качество. *palec*

Неактивен Косача

• Член на сдружението
  • Общо събрание
  • Старо куче
  • *
  • Публикации: 1131
  • Reputation Power: 3002
  • Косача внушава благоговение!Косача внушава благоговение!Косача внушава благоговение!Косача внушава благоговение!Косача внушава благоговение!Косача внушава благоговение!Косача внушава благоговение!Косача внушава благоговение!Косача внушава благоговение!Косача внушава благоговение!Косача внушава благоговение!Косача внушава благоговение!
  • диагностициран
« Отговор #2753 -: 08 Октомври, 2018, 21:16:22 »
  Дано не го развалят само от много престараване.Не знам омега пружините да са били някога проблем на Грипа.Екземпляри с по някой дефект -да,но те са нищо,на фона на огромното количество ножове.

Paradise is where I am.

Неактивен Mamas

• It`s Not Just A Knife...It`s a BENCHMADE
  • Дарител
  • Старо куче
  • *
  • Потребителско име: Exodus
  • Публикации: 869
  • Reputation Power: 3602
  • Mamas внушава благоговение!Mamas внушава благоговение!Mamas внушава благоговение!Mamas внушава благоговение!Mamas внушава благоговение!Mamas внушава благоговение!Mamas внушава благоговение!Mamas внушава благоговение!Mamas внушава благоговение!Mamas внушава благоговение!Mamas внушава благоговение!Mamas внушава благоговение!
  • диагностициран
  • Скайп: veselradulski
« Отговор #2754 -: 08 Октомври, 2018, 21:35:58 »
Почвам да кътам парички.
И БЕЗ НАС ЩЕ СЪМНЕ...
 Една от най-отвратителните привички на дребните души е, че подозират своите низости и у другите.

Неактивен evgo

• Дарител
  • Старо куче
  • *
  • Публикации: 383
  • Reputation Power: 4202
  • evgo внушава благоговение!evgo внушава благоговение!evgo внушава благоговение!evgo внушава благоговение!evgo внушава благоговение!evgo внушава благоговение!evgo внушава благоговение!evgo внушава благоговение!evgo внушава благоговение!evgo внушава благоговение!evgo внушава благоговение!evgo внушава благоговение!
« Отговор #2755 -: 09 Октомври, 2018, 06:13:39 »
Времето ще покаже, но за мен това си е грип отвсякъде, козметично шармандисан. Пружината на аксиса при Бенча е идеална и доказана във времето. Мирише на малко на пиар тактика.
Единствено ТО на острието ми е интересна. Ще чакам сравнителни тестове, а такива ще има.

Неактивен Kalmar

• Член на сдружението
  • Старо куче
  • *
  • Публикации: 989
  • Reputation Power: 1171
  • Kalmar води добър живот!Kalmar води добър живот!Kalmar води добър живот!Kalmar води добър живот!Kalmar води добър живот!Kalmar води добър живот!Kalmar води добър живот!Kalmar води добър живот!Kalmar води добър живот!Kalmar води добър живот!Kalmar води добър живот!
  • Дърт на орел!
« Отговор #2756 -: 11 Октомври, 2018, 16:46:57 »
Не е ПР, а просто бизнес. ;)
Щом Бенч не искат да му го произвеждат, по една или друга причина (по-вероятно слаби продажби в последните 1-2 години), човека си е намерил друг производител.
Сега, поради тази причина, и продажбите ще се вдигнат, а ако ТО е по-адекватно от на Бенч, още по-добре.
А с изтичането на патента Бенч само ще издухат супата, сега много други ще се възползват.
При всички положения много от доволните притежатели на РК-1, като мен, ще искат и от новия. Човешкото око насита няма...  :D
"Счастье для всех, даром, и пусть никто не уйдет обиженным!"

Неактивен dtz

• Член на сдружението
  • Старо куче
  • *
  • Публикации: 1073
  • Reputation Power: 4104
  • dtz внушава благоговение!dtz внушава благоговение!dtz внушава благоговение!dtz внушава благоговение!dtz внушава благоговение!dtz внушава благоговение!dtz внушава благоговение!dtz внушава благоговение!dtz внушава благоговение!dtz внушава благоговение!dtz внушава благоговение!dtz внушава благоговение!
    • ОБК
  • Скайп: obr-kamchia
« Отговор #2757 -: 11 Октомври, 2018, 17:13:44 »
Много ми харесва пустият му Ритер,
Дано го пуснат скоро свободно, че приордерите не са за мен
Някой би ли показал успешни/качествени модели на сегашния му производител, моля, от които е останал доволен?

Активен Grizzly

• Любознателен тип
  • Член на сдружението
  • Напреднал
  • *
  • Grizzly има силна воля.Grizzly има силна воля.Grizzly има силна воля.Grizzly има силна воля.Grizzly има силна воля.Grizzly има силна воля.Grizzly има силна воля.
  • диагностициран
« Отговор #2758 -: 11 Октомври, 2018, 17:36:26 »
Много ми харесва пустият му Ритер,
Дано го пуснат скоро свободно, че приордерите не са за мен
Някой би ли показал успешни/качествени модели на сегашния му производител, моля, от които е останал доволен?

Добри, аз имах преди време модела EX-01. Не успях да намеря външна забележка в този нож. Като къстам беше пипнат...
Само времето ще покаже, но мисля, че комбинацията Ритер-Хоуг ще даде отлични резултати.

Най-доброто предстои!

Неактивен barba

• Старо куче
  • Публикации: 252
  • Reputation Power: 1101
  • barba води добър живот!barba води добър живот!barba води добър живот!barba води добър живот!barba води добър живот!barba води добър живот!barba води добър живот!barba води добър живот!barba води добър живот!barba води добър живот!barba води добър живот!
  • диагностициран
« Отговор #2759 -: 11 Октомври, 2018, 22:08:49 »

Бива си го! Предполагам, ще е по-пипнат от бенч варианта. Хоуг започнаха ли производство и на HK модели?

Имат!!! https://www.hogueinc.com/knives/hk сега ги окрих!
...Иисус идва, прави се на зает...

Неактивен Marcinkov

• Дарител
  • Старо куче
  • *
  • Публикации: 3472
  • Reputation Power: 36544
  • Marcinkov внушава благоговение!Marcinkov внушава благоговение!Marcinkov внушава благоговение!Marcinkov внушава благоговение!Marcinkov внушава благоговение!Marcinkov внушава благоговение!Marcinkov внушава благоговение!Marcinkov внушава благоговение!Marcinkov внушава благоговение!Marcinkov внушава благоговение!Marcinkov внушава благоговение!Marcinkov внушава благоговение!
« Отговор #2760 -: 11 Октомври, 2018, 22:16:50 »
Определено ще е по-пипнат и като гледам няма да има агресивния стоунуош. Единствено ме съмнява че техния Аксис ще е по-отзивчив и удобен от този на Бенч. Имал съм страшно много Гънзовци и нито на един Аксиса не беше на нивото на Бенчовците. Пружината е по-натегната, пиновете на Аксиса са доста по-кофти и натъртващи пръстите.

Неактивен barba

• Старо куче
  • Публикации: 252
  • Reputation Power: 1101
  • barba води добър живот!barba води добър живот!barba води добър живот!barba води добър живот!barba води добър живот!barba води добър живот!barba води добър живот!barba води добър живот!barba води добър живот!barba води добър живот!barba води добър живот!
  • диагностициран
« Отговор #2761 -: 11 Октомври, 2018, 22:24:02 »
И тези изглеждат леко ръбести, относно аксиса, надявам се Combo да сподели впечатления.
...Иисус идва, прави се на зает...

Неактивен Добри

• Старо куче
  • Публикации: 946
  • Reputation Power: 211
  • Добри някой го чете.Добри някой го чете.
  • често подпийнал
« Отговор #2762 -: 11 Октомври, 2018, 22:28:06 »
И аз чакам, има потенциал да ми стане фаворит. Макар че все още имам предпочитание към остриета с дупка, пред такива с пин.

Неактивен dtz

• Член на сдружението
  • Старо куче
  • *
  • Публикации: 1073
  • Reputation Power: 4104
  • dtz внушава благоговение!dtz внушава благоговение!dtz внушава благоговение!dtz внушава благоговение!dtz внушава благоговение!dtz внушава благоговение!dtz внушава благоговение!dtz внушава благоговение!dtz внушава благоговение!dtz внушава благоговение!dtz внушава благоговение!dtz внушава благоговение!
    • ОБК
  • Скайп: obr-kamchia
« Отговор #2763 -: 11 Октомври, 2018, 22:29:39 »
Адаш и аз така,
Само дупка го дели от абсолютно съвършенство в моите очи!

Неактивен Punky

• Общо събрание
  • Старо куче
  • *
  • Публикации: 1915
  • Reputation Power: 408
  • Punky някой ден ще бъде някой...Punky някой ден ще бъде някой...Punky някой ден ще бъде някой...Punky някой ден ще бъде някой...
  • HardCore For Life
    • "kristo-2"
« Отговор #2764 -: 11 Октомври, 2018, 22:36:12 »
Аз малко в страни от темата ..... когато изтича един патент, фирмата не може ли да го ре-патентова/обнови или нещо такова, или изтече ли ....... край ?!?

Неактивен Добри

• Старо куче
  • често подпийнал
« Отговор #2765 -: 11 Октомври, 2018, 22:39:10 »
Нямам идея, но изтичането на патента на Cherry върху техните МХ суичове е една от главните причини механичните клавиатури да се завърнат на пазара толкова рязно последните няколко години. Така че може и да е за добро!

Неактивен Combo

• Шорпек
  • Член на сдружението
  • Старо куче
  • *
  • Публикации: 467
  • Reputation Power: 0
  • Combo изглежда не е желан тук.
  • диагностициран
« Отговор #2766 -: 11 Октомври, 2018, 22:40:44 »
емам идея кога ще пуснат ножа, но при мен ще дойде юни 2019. Веднага щом ми го донесат, ще го въведа в ножарското общество
Най тъмно е под лампата

Неактивен nikolai

• Дарител
  • Старо куче
  • *
  • Потребителско име: nikolai1205bb
  • Публикации: 586
  • Reputation Power: 3192
  • nikolai внушава благоговение!nikolai внушава благоговение!nikolai внушава благоговение!nikolai внушава благоговение!nikolai внушава благоговение!nikolai внушава благоговение!nikolai внушава благоговение!nikolai внушава благоговение!nikolai внушава благоговение!nikolai внушава благоговение!nikolai внушава благоговение!nikolai внушава благоговение!
  • диагностициран
« Отговор #2767 -: 11 Октомври, 2018, 22:47:12 »
Аз малко в страни от темата ..... когато изтича един патент, фирмата не може ли да го ре-патентова/обнови или нещо такова, или изтече ли ....... край ?!?
По нашето законодателство срокът на действие на патента е двадесет години от датата на подаване на заявката и не може да бъде удължаван. Не знам как е в САЩ. По принцип в Европа би трябвало да е като при нас.
„Всеки човек, подобно на луната има своя неосветена страна, която не показва на никого.“

Неактивен Гл К

• Новобранец
  • *
  • Публикации: 11
  • Reputation Power: 11
  • Гл К няма влияние.
  • диагностициран
« Отговор #2768 -: 11 Октомври, 2018, 22:54:51 »
Аз само едно не разбирам. Гледам на снимките, че свободното място за клипс от лявата страна е с три дупки. Гледам и снимката на дясната страна с клипса и се чудя - как, аджеба, се завинтва третият винт?!?

Неактивен Добри

• Старо куче
  • често подпийнал
« Отговор #2769 -: 11 Октомври, 2018, 23:12:28 »
Няма трети винт. Има 3 дупки за тези които си купуват къстъм клипсове. И Гриптилианите с Г10 дръжки са така, клипсовете са с 2 но са съвместими и със стандартните клипсове.

Активен Grizzly

• Любознателен тип
  • Член на сдружението
  • Напреднал
  • *
  • диагностициран
« Отговор #2770 -: 11 Октомври, 2018, 23:28:31 »
емам идея кога ще пуснат ножа, но при мен ще дойде юни 2019. Веднага щом ми го донесат, ще го въведа в ножарското общество

Записвам си на 1 юли, да пиша в темата за софийските срещи. ;)

Sent from my iPad using Tapatalk
Най-доброто предстои!

Активен Grizzly

• Любознателен тип
  • Член на сдружението
  • Напреднал
  • *
  • диагностициран
« Отговор #2771 -: 11 Октомври, 2018, 23:31:35 »
(Щракни за да видиш изображението.)(Щракни за да видиш изображението.)
Бива си го! Предполагам, ще е по-пипнат от бенч варианта. Хоуг започнаха ли производство и на HK модели?

Имат!!! https://www.hogueinc.com/knives/hk сега ги окрих!

Мале, мале колко добре изглежда...Излезе ли този на пазара си продавам бенчовския Дъг...

Sent from my iPad using Tapatalk
Най-доброто предстои!

Неактивен Kalmar

• Член на сдружението
  • Старо куче
  • *
  • Публикации: 989
  • Reputation Power: 1171
  • Kalmar води добър живот!Kalmar води добър живот!Kalmar води добър живот!Kalmar води добър живот!Kalmar води добър живот!Kalmar води добър живот!Kalmar води добър живот!Kalmar води добър живот!Kalmar води добър живот!Kalmar води добър живот!Kalmar води добър живот!
  • Дърт на орел!
« Отговор #2772 -: 13 Октомври, 2018, 22:55:03 »
Нищо не продавам! Ама и този няма да подмина! ;)
"Счастье для всех, даром, и пусть никто не уйдет обиженным!"

Неактивен morfinist

• социопат
  • Напреднал
  • Потребителско име: Morfin
  • Публикации: 42
  • Reputation Power: 26
  • morfinist няма влияние.
  • интоксикиран
« Отговор #2773 -: 17 Октомври, 2018, 00:18:23 »
 Я, Гризли ти твоя ЕХ кога го продаде бре? Аз ако бях разбрал, щях да го взема (нали твоя не беше с алуминиеви чирени, че аз харесвам модела с другите). Или си го бартеросал, не е бил в продажба?

Активен Grizzly

• Любознателен тип
  • Член на сдружението
  • Напреднал
  • *
  • диагностициран
« Отговор #2774 -: 17 Октомври, 2018, 11:59:39 »
Я, Гризли ти твоя ЕХ кога го продаде бре? Аз ако бях разбрал, щях да го взема (нали твоя не беше с алуминиеви чирени, че аз харесвам модела с другите). Или си го бартеросал, не е бил в продажба?

Преди време го продадох на колега от форума. Не беше с алуминиеви, а с Г-10-та. Много удобен и здрав нож, добре сведен за рязане на хранителни продукти.

Най-доброто предстои!

Намерете ни във фейсбук ArmsBG OlightBG Batteryservice