Автор Тема: Новости из ножо-свят (ножове и всичко свързано с тях)  (Прочетена 378995 пъти)

0 Потребители и 3 Гости преглежда(т) тази тема.

Неактивен nikolai

• Дарител
  • Старо куче
  • *
  • Потребителско име: nikolai1205bb
  • Публикации: 729
  • диагностициран
Hitachi super blue е и супер ръждаема, поради което е хубаво, че е ламинат, ама все пак едно на ум, защото РР си е открит. Имам нож от подобен ламинат- ka-bar bk11.Вече не се произвежда. Засега нямам проблеми с ръждата, но го подсушавам щателно след употреба. Цената не я коментирам, на Спайдерко популярните модели са горе- долу в този ценови клас.
„Стоманата разсича плътта; стоманата разсича костите; стоманата не разсича стомана." Миямото Мусаши

Неактивен Combo

• Шорпек
  • Член на сдружението
  • Старо куче
  • *
  • Публикации: 556
  • диагностициран
Май-пазарната логика е единствената тук. Преди доста години един познат беше много нещастен, зашото любимата му марка беше Порше а любимият тип кола "Джип", а такова животно по онова време още немаше. После беше много хепи защото се появи Кайен и веднага си купи... После беше разочарован защото Кайена не бил ни Порше Ни Джип.
Тук явно разчитат на феновете на Спайдерко да си купят кухненски нож, а феновете на Мъри да си купят нещо на Спайдерко...
  Обърнете внимание обаче на формулировката в инстаграм: "Murray Carter Signature Series of culinary knives"  става въпрос за серия с подписа на Мъри. По принцип кухненската серия на Спайдерко се прави от Масахиро  в Секи от стомана MBS26, която е бюджетен варинт на VG10 и е близка до 19С27. Ако верно е ламинат с ядро Hitachi super blue и 410 steel и дръжките са от естествени материали а не от пласатмаси, цената ще е по-скоро около 300$  за 210-240 мм Шевски. Просто много маймуни са се накачили на този клон.. Един произвежда, друг подписва, трети продава на четвърти, от когото всъщност ние  купуваме
Най тъмно е под лампата

Активен kaziklu

• Дарител
  • Напреднал
  • *
  • Публикации: 407
  • диагностициран
Може и да греша, но материалът на дръжката не ми прилича на естествена дървесина.

Неактивен gogotattoo

• Член на сдружението
  • Общо събрание
  • Старо куче
  • *
  • Публикации: 1190
  • диагностициран
От ФБ :)

Primum vivere, deinde philosophari.

www.gogotattoo.net

Активен ganzo_fan

• Старо куче
  • Публикации: 786
  • диагностициран
Кухненските и макетните попадат ли под този удар?
— При теб конкуренцията беше жестока — отвърна Ричър. — Докато десет години по-късно бяха останали само разни лекета.

Неактивен dtz

• Член на сдружението
  • Старо куче
  • *
  • Публикации: 1209
    • ОБК
  • Скайп: obr-kamchia
А не ве.... те са най-чести оръжия.

Добре че брекзитират...

Активен angel

• Старо куче
  • Публикации: 448
  • диагностициран
И при нас зачестиха новините за разни криминални случаи с използван нож. Дано някой да не реши да затяга положението, че ще стане крива работа, а ефект никакъв.

Неактивен Kalmar

• Член на сдружението
  • Старо куче
  • *
  • Публикации: 1022
  • Дърт на орел!
Както сме си говорили и друг път - налагането ма забрани или ограничения не постига нищо освен да засили безпомощността на обикновения гражданин, който си плаща данъците и спазва законите.
Престъпника забрани не го спират.
"Счастье для всех, даром, и пусть никто не уйдет обиженным!"

Неактивен nikolai

• Дарител
  • Старо куче
  • *
  • Потребителско име: nikolai1205bb
  • Публикации: 729
  • диагностициран
Проблемът е, че нашите "законотворци" първо действат, а после разсъждават. Със забраната за носене на нож ще се съобразят дисциплинираните граждани, а престъпниците, решили да извършат престъпление забраната няма да ги спре. Да не говорим, че ножът не е единственото подръчно средство, което може да се ползва за нападение. Точно в Лондон наскоро джихадисти извършиха нападение с чукове. Варианти, които няма как да бъдат забранени бол. Ако някой е злонамерен, то и паве ще му свърши работа. Да не говорим, че няма как да се забрани ползването на ножове в домакинството. Всъщност по- голямата част от убийствата се извършват именно с кухненски, а не с някакви тактически ножове. Дано нашите политици не тръгнат по пътя на Великобритания, защото дори по време на османското робство българите са имали право да носят нож...
« Последна редакция: 14 Март, 2019, 20:55:47 от nikolai »
„Стоманата разсича плътта; стоманата разсича костите; стоманата не разсича стомана." Миямото Мусаши

Неактивен Marcinkov

• Дарител
  • Старо куче
  • *
  • Публикации: 3575
Както сме си говорили и друг път - налагането ма забрани или ограничения не постига нищо освен да засили безпомощността на обикновения гражданин, който си плаща данъците и спазва законите.
Престъпника забрани не го спират.
То това е целта реално!

Активен kaziklu

• Дарител
  • Напреднал
  • *
  • Публикации: 407
  • диагностициран
Мен гадостите на т.нар. законотворци не ме изненадват, в крайна сметка те са сложени там от господарите за да ни стрижат, доят и като му дойде времето и да ни заколят. Истински лошото е, че все повече, направо лавинообразно, се увеличават зомбираните джендъри, като въпросния скот ман.  :headbang:

Активен universum

• Дарител
  • Старо куче
  • *
  • Публикации: 575
  • диагностициран

Не знам дали е нов модел. Хареса ми. Мислено е.

Активен universum

• Дарител
  • Старо куче
  • *
  • диагностициран

Един модел, подходящ за другаря Мечков.

Неактивен Кирилов13

• Дарител
  • Старо куче
  • *
  • Потребителско име: kirilov13
  • Публикации: 870
  • диагностициран
Другаря Мечков вече е на скандинавски ножета. O:-)

Неактивен koceto

• Дарител
  • Старо куче
  • *
  • Публикации: 1943
Другаря Мечков вече е на скандинавски ножета. O:-)

Абе не е така само 1, 2  има, а от ония не се броят  ;D

Активен universum

• Дарител
  • Старо куче
  • *
  • диагностициран
То серетирани танто финки няма... Ама като сте рекли.
« Последна редакция: 15 Март, 2019, 20:23:03 от universum »

Неактивен Добри

• Старо куче
  • Публикации: 1019
  • често подпийнал
Тия ще вземат пак да почнат читави ножки да правят.

Активен universum

• Дарител
  • Старо куче
  • *
  • диагностициран
А не ве. Малко ме учудва, защо на добре проектирани и изпълнени ножки, очевидно удобни и работни турят стомана 5cr15 за острие.

Много ми хареса Gerber Air Ranger-а. От там почвам да търся тоз тип сгъвайки - Хърси дизайн.

Неактивен Добри

• Старо куче
  • често подпийнал
Мен Pocket Square много ми хареса. Стоманата не е много важна за ЕДЦ, стига да не е кашкавал...

Активен universum

• Дарител
  • Старо куче
  • *
  • диагностициран
Двете ми едц-та са 12С27 и ми допада стоманата като за мен.

Другото едц - 8cr14. По-добре се държи - по-резливо, повече държи. Но не много повече.

Третото - форумния Пийк. Като 8cr14 е долу горе, само дето по-неудобно се отваря, понеже двуръкия.

Сега да не кажете, че нищо не ми разбира главата. От четирите едцта Tekut Zero май е най-употребвван. :)

Щото е лек.

Активен Косача

• Член на сдружението
  • Общо събрание
  • Старо куче
  • *
  • Публикации: 1209
  • диагностициран
Малко ме учудва, защо на добре проектирани и изпълнени ножки, очевидно удобни и работни турят стомана 5cr15 за острие
Всички слагат това или аналозите му на евтините чекии.СОГ,Бък,Кершо,слабичкия джентълмен от КС,Ка-Бар и той я ползва напоследък.На всички тези фирми бюджетните линии са добре измислени и удобни.Явно тази стомана се е доказала като оптимална за масовите продукции.
Paradise is where I am.

Неактивен Гарван

• Винкелолюбец
  • Старо куче
  • Публикации: 316
  • диагностициран
Третото - форумния Пийк. Като 8cr14 е долу горе, само дето по-неудобно се отваря, понеже двуръкия.

Казваш, че с90в държи колкото 8cr14? Друг каза, че се държало по-зле от 1.2379  :chukane: :chukane: Нещо не е наред тука
there comes a time in our life, when its time to make a knafe

Активен ganzo_fan

• Старо куче
  • Публикации: 786
  • диагностициран
яко се наврях 2 купих
— При теб конкуренцията беше жестока — отвърна Ричър. — Докато десет години по-късно бяха останали само разни лекета.

Неактивен Добри

• Старо куче
  • често подпийнал
За форумната ендура или хуу или нищо!  :green:

Активен universum

• Дарител
  • Старо куче
  • *
  • диагностициран
Еее де. Приказваме си тука. Мен форумния много рядко се случва да не ми е в джоба. Но нали ножоман - с повече ножки се движа. Тия с осемсантиметровите остриета повече ги ползвам за разни дребни работи. Леки, маневрени.

Форумният много ми харесва как се точи. Бързо и с отличен резултат.

ArmsBG OlightBG Batteryservice