Автор Тема: Cold Steel Voyager XL Clip Point BD1  (Прочетена 15490 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен andrei84

• Прохождащ
  • **
  • Публикации: 147
  • Reputation Power: 3
  • andrei84 няма влияние.
  • диагностициран
Cold Steel Voyager XL Clip Point BD1
« Отговор #75 -: 09 Юни, 2018, 23:54:19 »
Така е, разбира се, два пъти по-голям едва ли, но в полеви условия е ясно, че няма да е малък... Аз мислех, че за полеви условия става въпрос, изпуснал съм това за конусното точило ама аз и без това не ги употребявам... ударих едно много хубаво на ДМТ обаче все намалям ъгъла и просто съм престанал да го използвам...
такива точила, обли(конусни) има и в ,,Кауфланд", а в ,,Лидл" по рядко. За полево заточване, набързо да върнеш най грубо до работно ниво заточката стават. С такова точилце, на едни скали заточих един изтъпен дайверски нож на ,,Есклапез", така че да реже нормално. Не бръсне, но реже.
Тия точила ,,Powerfix", за по 5 лева стават за раницата, като си на лов, в гората на излет или просто, за да си имаш в колата.
За грубо заточване(възстановяване) на серетация също стават. Така си поддържам изключително нефелната ,,Вефф" серетация на CRKt M21-14 SFG и на CRKT M16-14SFG.
Разбира се, с подобно точило, не бих заточвал CS Voyager XL tanto rawles или ,,Раджа"-та(още си ги пазя), но за зор заман, за полеви условия, за най-грубо заточване работят.

Активен Мечков

• Херцог
  • Старо куче
  • Потребителско име: мечков
  • Публикации: 1337
  • Reputation Power: 74
  • Мечков има силна воля.Мечков има силна воля.Мечков има силна воля.Мечков има силна воля.Мечков има силна воля.Мечков има силна воля.Мечков има силна воля.
  • Не можеш да имаш всички ножове,но трябва да опиташ
« Отговор #76 -: 10 Юни, 2018, 09:23:01 »
За вефф или хубаво или нищо  :love: :D

Неактивен andrei84

• Прохождащ
  • **
  • Публикации: 147
  • Reputation Power: 3
  • andrei84 няма влияние.
  • диагностициран
« Отговор #77 -: 10 Юни, 2018, 17:59:33 »
За вефф или хубаво или нищо  :love: :D

Верно е! Много лоша серетация и лошо изпълнена. Уврежда се от рязане на мокет. С какъв акъл от ,,Колумбия ривър са я въвели" не знам.
Впрочем, серетациите на ,,Вояджър"-ите как се износват? Нямам още опит и не тормозя моя ,,Вояджър", затова питам.
Гледам, че за разлика от мен, Вие сгъваемите ножове  на ,,Колд стийл" не ги щадите.

Намерете ни във фейсбук ArmsBG OlightBG Batteryservice