Автор Тема: Cold Steel Voyager XL Clip Point BD1  (Прочетена 18017 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен andrei84

• Прохождащ
  • **
  • Публикации: 240
  • Reputation Power: 51
  • andrei84 няма влияние.
  • диагностициран
Cold Steel Voyager XL Clip Point BD1
« Отговор #75 -: 09 Юни, 2018, 23:54:19 »
Така е, разбира се, два пъти по-голям едва ли, но в полеви условия е ясно, че няма да е малък... Аз мислех, че за полеви условия става въпрос, изпуснал съм това за конусното точило ама аз и без това не ги употребявам... ударих едно много хубаво на ДМТ обаче все намалям ъгъла и просто съм престанал да го използвам...
такива точила, обли(конусни) има и в ,,Кауфланд", а в ,,Лидл" по рядко. За полево заточване, набързо да върнеш най грубо до работно ниво заточката стават. С такова точилце, на едни скали заточих един изтъпен дайверски нож на ,,Есклапез", така че да реже нормално. Не бръсне, но реже.
Тия точила ,,Powerfix", за по 5 лева стават за раницата, като си на лов, в гората на излет или просто, за да си имаш в колата.
За грубо заточване(възстановяване) на серетация също стават. Така си поддържам изключително нефелната ,,Вефф" серетация на CRKt M21-14 SFG и на CRKT M16-14SFG.
Разбира се, с подобно точило, не бих заточвал CS Voyager XL tanto rawles или ,,Раджа"-та(още си ги пазя), но за зор заман, за полеви условия, за най-грубо заточване работят.

Неактивен Мечков

• Херцог
  • Дарител
  • Старо куче
  • *
  • Потребителско име: мечков
  • Публикации: 1422
  • Reputation Power: 11579
  • Мечков внушава благоговение!Мечков внушава благоговение!Мечков внушава благоговение!Мечков внушава благоговение!Мечков внушава благоговение!Мечков внушава благоговение!Мечков внушава благоговение!Мечков внушава благоговение!Мечков внушава благоговение!Мечков внушава благоговение!Мечков внушава благоговение!Мечков внушава благоговение!
  • Не можеш да имаш всички ножове,но трябва да опиташ
« Отговор #76 -: 10 Юни, 2018, 09:23:01 »
За вефф или хубаво или нищо  :love: :D

Неактивен andrei84

• Прохождащ
  • **
  • andrei84 няма влияние.
  • диагностициран
« Отговор #77 -: 10 Юни, 2018, 17:59:33 »
За вефф или хубаво или нищо  :love: :D

Верно е! Много лоша серетация и лошо изпълнена. Уврежда се от рязане на мокет. С какъв акъл от ,,Колумбия ривър са я въвели" не знам.
Впрочем, серетациите на ,,Вояджър"-ите как се износват? Нямам още опит и не тормозя моя ,,Вояджър", затова питам.
Гледам, че за разлика от мен, Вие сгъваемите ножове  на ,,Колд стийл" не ги щадите.

Неактивен Stugutka

• Новобранец
  • *
  • Публикации: 14
  • Reputation Power: 12
  • Stugutka няма влияние.
  • диагностициран
« Отговор #78 -: 24 Юни, 2018, 15:17:07 »
Здравей те колеги днес забелязах че наименованието по острието е започнало да изчезва! Това само при мен ли е или и при вас се получава?
На удара с удар учи се да отврънеш. По-яка от стомана ръката ти да бъде. В своя меч врагът ти надежда да загуби!

Неактивен Божо

• Дарител
  • Общо събрание
  • Старо куче
  • *
  • Публикации: 2171
  • Reputation Power: 7325
  • Божо внушава благоговение!Божо внушава благоговение!Божо внушава благоговение!Божо внушава благоговение!Божо внушава благоговение!Божо внушава благоговение!Божо внушава благоговение!Божо внушава благоговение!Божо внушава благоговение!Божо внушава благоговение!Божо внушава благоговение!Божо внушава благоговение!
  • диагностициран
« Отговор #79 -: 24 Юни, 2018, 15:22:35 »
На моите не беше гравиран надписа, няма повод за притеснение  :nabira:
На Куду и Еланд със спирт ги махаха  :D
Изкуственият интелект не може да се мери с естествената глупост.

Неактивен Stugutka

• Новобранец
  • *
  • Stugutka няма влияние.
  • диагностициран
« Отговор #80 -: 24 Юни, 2018, 15:41:49 »
Хах, леко се притесних викам вярно направен в Тайван ама чак пък толкова :D
На удара с удар учи се да отврънеш. По-яка от стомана ръката ти да бъде. В своя меч врагът ти надежда да загуби!

Неактивен Stugutka

• Новобранец
  • *
  • Stugutka няма влияние.
  • диагностициран
« Отговор #81 -: 29 Юли, 2018, 00:22:21 »
От няколко дена гледам в алито клониги на който почти не се различават,руснаците доста ревюта качват на тези така наречени ''дубликати'' и много сериозно се замислям дали да не си поръчам един вакеро!Питането ми е ако някой има клониг какви са му впечатленията???
Ако вече има подобна тема нека бъда извинен!

Неактивен Мечков

• Херцог
  • Дарител
  • Старо куче
  • *
  • Потребителско име: мечков
  • Публикации: 1422
  • Reputation Power: 11579
  • Мечков внушава благоговение!Мечков внушава благоговение!Мечков внушава благоговение!Мечков внушава благоговение!Мечков внушава благоговение!Мечков внушава благоговение!Мечков внушава благоговение!Мечков внушава благоговение!Мечков внушава благоговение!Мечков внушава благоговение!Мечков внушава благоговение!Мечков внушава благоговение!
  • Не можеш да имаш всички ножове,но трябва да опиташ
« Отговор #82 -: 29 Юли, 2018, 09:52:19 »
Според мен си струва  *palec*
https://bladeforum.bg/index.php/topic,3964.0.html

Неактивен andrei84

• Прохождащ
  • **
  • andrei84 няма влияние.
  • диагностициран
« Отговор #83 -: 30 Юли, 2018, 04:10:42 »
От няколко дена гледам в алито клониги на който почти не се различават,руснаците доста ревюта качват на тези така наречени ''дубликати'' и много сериозно се замислям дали да не си поръчам един вакеро!Питането ми е ако някой има клониг какви са му впечатленията???
Ако вече има подобна тема нека бъда извинен!
От видеоматериалите за клонингите (ментета) на фолдърите на Колд Стийл, които има в Интернет, стгам до извод, че не са удачна покупка. По-конкретно, при сериозно натоварване на реплики на сгъваеми ножове на Колд стийл, три-ад локът не издържа, острието се освобождава. Това при нож, с габаритите и острието на ,,Вояджър" XL може да причини много неприятно порязване, а при нож, като ,,Раджа", дори отрязване на някоя фаланга.
Лично аз, китайско копие на нож на Колд Стийл, не бих купил. Цените на масовите утилитарни модели на сгъваеми ножове Колд Стийл, са напълно приемливи.
Не си струва да се рискува с китайска реплика(лично мнение).

Неактивен zzfz

• Дарител
  • Старо куче
  • *
  • Публикации: 428
  • Reputation Power: 4004
  • zzfz внушава благоговение!zzfz внушава благоговение!zzfz внушава благоговение!zzfz внушава благоговение!zzfz внушава благоговение!zzfz внушава благоговение!zzfz внушава благоговение!zzfz внушава благоговение!zzfz внушава благоговение!zzfz внушава благоговение!zzfz внушава благоговение!zzfz внушава благоговение!
  • диагностициран
« Отговор #84 -: 30 Юли, 2018, 19:53:47 »
Имал/имам няколко оригинала и няколко копия на Студените.
За мен ментето си е достатъчно добре направено спрямо цената си.
А специално Раджа-менте съм тормозил доста и се държи супер.
По принцип при ментетата има малка вероятност да не уцелиш хубава бройка/но наистина малка.
Така че давай смело.

Намерете ни във фейсбук ArmsBG OlightBG Batteryservice