Автор Тема: Камъни и други заточващи за начинаещи.  (Прочетена 7333 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен Божката

• НЕ
  • Редовен
  • Публикации: 76
  • Reputation Power: 6
  • Божката няма влияние.
  • Искам всичкото желязо на света
Извинявам се, ако темата не си е на мястото ::)

Като човек който тепърва има желание да си заточва(поддържа) режещите красоти ;D и нямащ никаква идея с какво да го прави, моля за помощ O:-)
На срещата на Узана се пробвах с едно камъче на Ивеца и много ми хареса но, идея нямам какво беше и от къде да си закупя... Ивец помагай :nabira:
Дайте някакви съвети какво да си взема, като предпочитам да е нещо с по-малък грид в най добрия случай двустранно- средно/фино.
Следя обявите но никой не предлага :( все пак, ако някой има нещо, да казва :green:

Неактивен iivetza

• Шопски катил
  • Общо събрание
  • Старо куче
  • *
  • Публикации: 1042
  • Reputation Power: 50
  • iivetza на прага да бъде приет.iivetza на прага да бъде приет.iivetza на прага да бъде приет.iivetza на прага да бъде приет.iivetza на прага да бъде приет.
  • диагностициран
Камъни и други заточващи за начинаещи.
« Отговор #1 -: 26 Ноември, 2015, 21:49:20 »

Като човек който тепърва има желание да си заточва(поддържа) режещите красоти ;D и нямащ никаква идея с какво да го прави, моля за помощ O:-)
На срещата на Узана се пробвах с едно камъче на Ивеца и много ми хареса но, идея нямам какво беше и от къде да си закупя... Ивец помагай :nabira:
Дайте някакви съвети какво да си взема, като предпочитам да е нещо с по-малък грид в най добрия случай двустранно- средно/фино.
Следя обявите но никой не предлага :( все пак, ако някой има нещо, да казва :green:

Не се сещам с какво си пробвал,че бях донесъл всички налични камънаци ;D Кажи форма ,цвят ,размер белким се сетя!?

Неактивен KirilVM

• Редовен
  • Публикации: 175
  • Reputation Power: 4
  • KirilVM няма влияние.
  • диагностициран
« Отговор #2 -: 26 Ноември, 2015, 21:51:59 »
Ще ти дам няколко да си трошиш главата. Ама ми се обади в неделя да ме подсетиш.
Аз не съм мързелив, аз съм енергоспестяващ.

Неактивен Punky

• Общо събрание
  • Старо куче
  • *
  • Публикации: 1602
  • Reputation Power: 33
  • Punky работи за форума.Punky работи за форума.Punky работи за форума.
  • HardCore For Life
    • "kristo-2"
  • Скайп: Lubo767
« Отговор #3 -: 26 Ноември, 2015, 21:53:25 »
Иво, да не е било ДЦто ???

Неактивен iivetza

• Шопски катил
  • Общо събрание
  • Старо куче
  • *
  • iivetza на прага да бъде приет.iivetza на прага да бъде приет.iivetza на прага да бъде приет.iivetza на прага да бъде приет.iivetza на прага да бъде приет.
  • диагностициран
« Отговор #4 -: 26 Ноември, 2015, 21:54:57 »
Възможно е,ама беше голям калабалък и не знам кой какво е правил  ;D

Неактивен Божката

• НЕ
  • Редовен
  • Божката няма влияние.
« Отговор #5 -: 26 Ноември, 2015, 21:57:12 »
Иво! Беше някакво малко джобно но ми се губят много моменти(не от алкохол) заради притесненията с колата и не помня какво беше.

Кирчо, ще те сръчкам за неделната среща  :yes:

Неактивен iivetza

• Шопски катил
  • Общо събрание
  • Старо куче
  • *
  • диагностициран
« Отговор #6 -: 26 Ноември, 2015, 22:04:44 »
Сигурно е това:

То си е класика!

Неактивен Punky

• Общо събрание
  • Старо куче
  • *
  • Публикации: 1602
  • Punky работи за форума.Punky работи за форума.Punky работи за форума.
  • HardCore For Life
    • "kristo-2"
  • Скайп: Lubo767
« Отговор #7 -: 26 Ноември, 2015, 22:09:20 »

Ей това е най - доброто и за начинаещи и за напреднали. Двустранно е, джобен формат е и е много поносимо финансово !!!

Неактивен Добри

• Старо куче
  • Публикации: 657
  • Reputation Power: 15
  • Добри няма влияние.
  • често подпийнал
« Отговор #8 -: 26 Ноември, 2015, 22:59:36 »
Ей това е най - доброто и за начинаещи и за напреднали. Двустранно е, джобен формат е и е много поносимо финансово !!!

Имам го от 2 години всичките ми ножове точа на него ще и на приятели до сеган е ме е предало. За 34лв по добро не мисля че има.

Неактивен Божо

• Гнявинатор
  • Общо събрание
  • Старо куче
  • *
  • Публикации: 1645
  • Божо работи за форума.Божо работи за форума.Божо работи за форума.
  • диагностициран
« Отговор #9 -: 27 Ноември, 2015, 10:11:53 »
Добро е наистина, аз вече 6-7 години го ползвам и съм доволен. Не е като ДМТ-тата, ама за парите си е идеално ! Сега са пуснали и керамично само, пак двустранно - май ще си го взема, да го пробвам на карбонките  8)
Изкуственият интелект не може да се мери с естествената глупост.

Неактивен Божката

• НЕ
  • Редовен
  • Божката няма влияние.
« Отговор #10 -: 27 Ноември, 2015, 16:48:31 »
Ще си поръчам едно ДЦ4 да се занимавам и да се уча а и ще видя какво ще донесе Кирчо в неделя :chukane:
Сега са пуснали и керамично само, пак двустранно
Божо, дай един линк за БГ към това керамичното :) ако не е в разрез с правилата естествено :nabira:

Неактивен Божо

• Гнявинатор
  • Общо събрание
  • Старо куче
  • *
  • диагностициран

Неактивен Lyubo1

• Новобранец
  • *
  • Публикации: 5
  • Reputation Power: 1
  • Lyubo1 няма влияние.
  • диагностициран
« Отговор #12 -: 28 Ноември, 2015, 11:14:13 »
Здравейте ножомани.......

От години се заглеждам по всичко режещо и от скоро реших да си ....така да се каже - начеша крастата, нооо

Преди да си купя що годе прилични ножове, реших първо да се понауча да точа. За целта случайно ми попадна един Dronco 150/320 (който всъщност е почти еднакъв и от двете страни и само мога да гадая кой грид кой е) след това си взех едно малко сетче на Smith  с фиксиран камък и арканзаски джобен камък, мисля,че е грид 600 + водни шкурки 600 и 1200 и ....Gentleman start your engine !!!!

Взех и един Laguiole, който има фабрична заточка и незнам дали да го търна на дронкото или направо на малкото камъче от Smith-a.

Та, преди да взема да похабя някой хубав камък или нож, започнах да търкам разни тенекета из нас..........и тук идва проблема........Не ми се получава......или аз съм кьопам в ръчичките или тея тенекета плача за коша, но по вероятно е да е първото. Но както се казва упоритоста побеждава таланта.....гледам клипчета, чета, попивам и търкам, все някога ще ми се получи.

И все пак и нещо по темата......доста размишлявах, кой от двата камъка да ми е следващ -DC3 или DC4, ако може някой да ме светне кой за какво е......и дали въобще имам нужда от тях на този етап.

:punk: :chukane:

Неактивен Добри

• Старо куче
  • Добри няма влияние.
  • често подпийнал
« Отговор #13 -: 28 Ноември, 2015, 15:01:29 »
ДЦ3 и ДЦ4 са едно и също точило саме едното е 3" а другото 4" . ДЦ4 е по удачно тъй като е по голямо но за острие повече от 8-9см мисле че късее. Диамантената(златната) част е про груба а керамичната(сивата) е по финна (някъде към 800#). Ако не ти е толкова зор да точиш на ръка а искаш резултати купи си едно DMT The Aligner и не го мисли, даже мисля че StillOpossum или Colonelo продаваше такова на доста прилична цена. Иначе основната идея е да дъжиш ъгъла еднакъв и да търкаш леко.

Неактивен Lyubo1

• Новобранец
  • *
  • Lyubo1 няма влияние.
  • диагностициран
« Отговор #14 -: 28 Ноември, 2015, 15:28:36 »
Точно в това DMT се загледах........и май то ще тръгне към мен в понеделник. Някаква представа къде може да се намери в тези днешни черни петъци на далаверка....?

http://stayaliveshop.com/%D0%A2%D0%BE%D1%87%D0%B8%D0%BB%D0%BE-DMT-Aligner-Pro-Kit

това намерих като топ оферта....ако някой го е мернал на някоя промоция да пише.... *palec*

Неактивен Добри

• Старо куче
  • Добри няма влияние.
  • често подпийнал
« Отговор #15 -: 28 Ноември, 2015, 16:16:16 »
Колегата Colonelo продава версията без куфарчето за 105лв. Не виждам смисъл да се дават 40лв за куфарче при положение че този комплект надали ще напуска жилището.

Жоро

• Гост
« Отговор #16 -: 28 Ноември, 2015, 16:51:46 »
Колегата Colonelo продава версията без куфарчето за 105лв. Не виждам смисъл да се дават 40лв за куфарче при положение че този комплект надали ще напуска жилището.
На Колонело е без exta extra fine  *palec* :nabira:  с три плочки е  :nabira:

Неактивен GeorgiNN

• Горски
  • Старо куче
  • *
  • Потребителско име: georginn
  • Публикации: 818
  • Reputation Power: 45
  • GeorgiNN някой ден ще бъде някой...GeorgiNN някой ден ще бъде някой...GeorgiNN някой ден ще бъде някой...GeorgiNN някой ден ще бъде някой...
  • диагностициран
  • Скайп: georgi_naydenov_net
« Отговор #17 -: 28 Ноември, 2015, 19:43:52 »
На Колонело е без exta extra fine  *palec* :nabira:  с три плочки е  :nabira:

exta extra fine отива към полиране веднъж я пробвах като я купих, от тогава е в шкафа. Ножовете се точат до червената плоча с леки изключения от стоманата до зелената. Всичко по-фино е излишно.
 :nabira:

Активен Vall

• Свободен Човек
  • Старо куче
  • Потребителско име: Vall66
  • Публикации: 276
  • Reputation Power: 83
  • Vall има силата да се справи.Vall има силата да се справи.Vall има силата да се справи.Vall има силата да се справи.Vall има силата да се справи.Vall има силата да се справи.Vall има силата да се справи.Vall има силата да се справи.
« Отговор #18 -: 28 Ноември, 2015, 19:47:05 »
Абсолютно точно. По-финно, за полиране - строп с диамантена паста.  :nabira:
« Последна редакция: 28 Ноември, 2015, 19:57:11 от Vall66 »
Aut Caesar, aut nihil...

Неактивен Lyubo1

• Новобранец
  • *
  • Lyubo1 няма влияние.
  • диагностициран
« Отговор #19 -: 28 Ноември, 2015, 21:38:22 »
Има един Kit на DMT който е с 4 плочки - http://arms-bg.com/component/virtuemart/sistema-za-zatochvane-dmt-diafold-magna-guide-kit-with-ee-e-f-carms.html?Itemid=0

таман се бях засилил към него........ ::)

Неактивен GeorgiNN

• Горски
  • Старо куче
  • *
  • Потребителско име: georginn
  • Публикации: 818
  • Reputation Power: 45
  • GeorgiNN някой ден ще бъде някой...GeorgiNN някой ден ще бъде някой...GeorgiNN някой ден ще бъде някой...GeorgiNN някой ден ще бъде някой...
  • диагностициран
  • Скайп: georgi_naydenov_net
« Отговор #20 -: 28 Ноември, 2015, 21:54:28 »

По-добре е да се вземе комплект с три и допълнително да се купи черното и по желание сивото. Защото първо се препрофилира ножа и ако ги нямаш има да чегърташ, а те спестяват много време. Казвам го като, човек дето го има и ползва.  :nabira:

Неактивен Кирилов13

• Старо куче
  • Потребителско име: kirilov13
  • Публикации: 635
  • Reputation Power: 84
  • Кирилов13 има силата да се справи.Кирилов13 има силата да се справи.Кирилов13 има силата да се справи.Кирилов13 има силата да се справи.Кирилов13 има силата да се справи.Кирилов13 има силата да се справи.Кирилов13 има силата да се справи.Кирилов13 има силата да се справи.
  • диагностициран
« Отговор #21 -: 28 Ноември, 2015, 22:50:41 »
Аз имам системата от Колонело, закупих си Екстра екстра файн допълнително, но действително за препрофилиране смятам да взема и екстра корс, че наистина пада голямо търкане с корса само. Доволен съм от системата. *palec*

Неактивен KirilVM

• Редовен
  • Публикации: 175
  • Reputation Power: 4
  • KirilVM няма влияние.
  • диагностициран
« Отговор #22 -: 29 Ноември, 2015, 09:42:38 »
Имам Aligner Pro и преди време си взех и черната плочка. Износи се за нула време и вече изобщо не се занимавам да препрофилирам с нея. Просто правя грубия ръб на гриндера и оттам започвам със синята плочка и до зелената.
Аз не съм мързелив, аз съм енергоспестяващ.

Неактивен peachlover

• Старо куче
  • Публикации: 514
  • Reputation Power: 21
  • peachlover някой го чете.peachlover някой го чете.
  • диагностициран
« Отговор #23 -: 29 Ноември, 2015, 10:59:51 »
Като сме подхванали с лаишки въпроси.. да попитам и аз. С какво точим конвекс освен с шкурки и пад за мишка. И какви шкурки ползвате (какъв грид и марка)? Има ли шанс след такова заточване острието да е без надраскано?

Неактивен Божо

• Гнявинатор
  • Общо събрание
  • Старо куче
  • *
  • диагностициран
« Отговор #24 -: 29 Ноември, 2015, 11:56:03 »
Зависи колко е изтъпено. Ако е много зле работата - 400 - 600 - 800 - 1200 - 1500 - 2000 - аз така съм заточвал, драскотини няма, но финишът ще се промени. Нащърбено и подбито съм оправял с 240 - 320, след това минавам на по-фин грит. Може и с пасти различни -примерно тези на Барк Ривър - все едно правиш стропинг.

Намерете ни във фейсбук ArmsBG OlightBG Batteryservice