Автор Тема: Какво използвате най-често в кухнята?  (Прочетена 27570 пъти)

0 Потребители и 2 Гости преглежда(т) тази тема.

Неактивен Me4ka

• Дарител
  • Старо куче
  • *
  • Публикации: 628
  • ursus cosmatos
Какво използвате най-често в кухнята?
« Отговор #100 -: 03 Юни, 2019, 14:07:50 »
 :yahoo: Точно така, тук сме само маняциии !!!  :yahoo:

Неактивен МИНЧО

• Старо куче
  • Публикации: 438
  • диагностициран
« Отговор #101 -: 03 Юни, 2019, 15:18:20 »

За домашна кухна може би единствения вариант е да сте маняк на тема ножове и да искате да имате някакъв готин нож, който след като използвате да се прибира на сигурно.

Поздрави.
Само да видя някой от семейството да реже върху чиния или направо върху плота, дупе да му е яко. Разгонвам му фамилията.
Та аз съм маняк в кухнята, относно ножовете!!!!!
Радостта от ниската цена трае много по-кратко, от разочарованието от ниското качество!

Неактивен ViktorKitov

• Дарител
  • Старо куче
  • *
  • Публикации: 430
  • диагностициран
« Отговор #102 -: 03 Юни, 2019, 15:33:57 »
Аз пък смятам, че добрите отношения са по-важни от затъпените ножове :D
« Последна редакция: 03 Юни, 2019, 15:38:53 от ViktorKitov »

Неактивен nikolai

• Дарител
  • Старо куче
  • *
  • Потребителско име: nikolai1205bb
  • Публикации: 789
  • диагностициран
« Отговор #103 -: 03 Юни, 2019, 16:23:03 »
Това което съм написал важи и за Домашната кухня. Евтиния нож отваря много по-добре бурканите, не реже толкова и жена ви или майка ви не си реже пръстите и не ви реве на главата. Когато неизбежно срещне някоя чиния вместо дъска за рязане или върха му редовно удря някоя плочка на земята няма да ви се реве.
Скъп хубав нож може да си вземете ако сте в професионална кухня, знаете как да го използвате и знаете как да го точите или поне го давате за заточване на някой, който разбира.
За домашна кухна може би единствения вариант е да сте маняк на тема ножове и да искате да имате някакъв готин нож, който след като използвате да се прибира на сигурно.

Поздрави.
На този етап от ножоманското си развитие съм напълно съгласен с колегата. Кухненските ножове ги ползват най- вече жената и чат- пат синът и щерката, а те не са запалени по ножовете като мен, респективно не се стремят да пазят. Отношението им е съвсем потребителско /напълно разбираемо/, поради което не съм склонен да купувам скъпи кухненски ножове /не, че не ме изкушават/, но не взимам и от най- евтините. Малко по- горе съм публикувал снимка с основните, които ползваме, всичките са на Викторинокс. /Има още 2-3, но се ползват по- рядко и не заслужават внимание/. Това елиминира част от възможните домашни конфликти, дава ми възможност често да се упражнявам в заточването и да експериментирам, пък макар и на непретенциозни стомани, от които са направени кухненските ножове, а домашните не ми ползват ножовете от колекцията за несвойствени дейности. Не е проблем да си изпробвам другите ножове в кухнята, но това се случва когато и както аз преценя и дори да прецакам нещо, няма на кого да се сърдя.
„Стоманата разсича плътта; стоманата разсича костите; стоманата не разсича стомана." Миямото Мусаши

Неактивен universum

• Дарител
  • Старо куче
  • *
  • Публикации: 646
  • диагностициран
« Отговор #104 -: 03 Юни, 2019, 17:11:33 »
Жена ми има ножарска култура покрай мене. Не реже върху друго, освен дъска.

Такива работи като рязане от ръка на лук и други - твърдо не.

Виж майка ми и сестра ми, живеят в друго домакинство и там такива навици няма създадени.

Неактивен Combo

• Шорпек
  • Член на сдружението
  • Старо куче
  • *
  • Публикации: 596
  • диагностициран
« Отговор #105 -: 03 Юни, 2019, 18:00:12 »
Аз пък обяснявам спокойно, ако чуят чуят. Но ако правят нещо не както трябва си трая.. По добре   човек да съсипе нож, отколкото аз човек
Най тъмно е под лампата

Неактивен Djack

• Тесен специалист
  • Член на сдружението
  • Старо куче
  • *
  • Публикации: 1365
  • диагностициран
  • Скайп: dimodimov1083
« Отговор #106 -: 03 Юни, 2019, 18:05:05 »
Аз пък обяснявам спокойно, ако чуят чуят. Но ако правят нещо не както трябва си трая.. По добре   човек да съсипе нож, отколкото аз човек
Чак толкова лесно не се съсипва човек, а жена пък още по-трудно! Айде холам (както казват холандците)  ;) :D :nabira:

Неактивен universum

• Дарител
  • Старо куче
  • *
  • Публикации: 646
  • диагностициран
« Отговор #107 -: 03 Юни, 2019, 19:46:18 »
На роднини и приятели, които цял живот са рязали по един начин, съм казал, че се реже на дъска и дотам.

По нататък не ги занимавам, като се затъпят ги заточвам без да хъркам, без да мъркам.

Като не се задълбочавам много на върха на ножа, защото знам, че много бързо ще стане пак какъвто е бил.

С това рязане на баница в тавата. Заточвам останалата част, да бръсне, предупреждавам, че са остри и толкоз.

Неактивен Georgiihr

• Редовен
  • Публикации: 25
  • диагностициран
« Отговор #108 -: 03 Юни, 2019, 19:53:28 »
Аз пък имам МОИ ножове и общи такива. Мойто не се пипа под никакъв предлог.

Неактивен the_shooter

• Дарител
  • Прохождащ
  • *
  • Публикации: 23
  • диагностициран
« Отговор #109 -: 11 Юни, 2019, 10:24:39 »
И при мен е така  :D :D

Мойте ножове и останалите...

Неактивен nikodraiv

• Новобранец
  • *
  • Публикации: 29
  • диагностициран
« Отговор #110 -: 11 Юни, 2019, 14:09:33 »
И при мен е така.
Мойте са недосегаеми за общо ползване в прекия и буквален смисъл,макар че ми хвърлят завистливи погледи когато ги ползвам,но доверието се постига мноооого трудно(ако въобще се постигне).
Общите ги подържам редовно и си калявам нервите с щетите нанесени върху тях.

Неактивен МИНЧО

• Старо куче
  • Публикации: 438
  • диагностициран
« Отговор #111 -: 12 Юни, 2019, 09:40:44 »
Така е-"Доверие всекиму, вяра никому"!
Радостта от ниската цена трае много по-кратко, от разочарованието от ниското качество!

ArmsBG OlightBG Batteryservice