Автор Тема: Челник - Petzl e+LITE  (Прочетена 2370 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен Humanoid

• Напреднал
  • Публикации: 362
    • www.hadjiyvanov.com
Челник - Petzl e+LITE
« -: 26 Август, 2012, 16:45:19 »
Едно бързо ревю на челника Petzl e+LITE

Според производителя е утра-компактен челник за извънредни нужди.

ТТ Данни:
  • С 3 бели и 1 червен светодиода
  • Режими на работа, при сложен на главата челник (защото има опция да се носи и на китката), по часовниковата стрелка: слаба постоянна бяла светлина (до 70 часа), силна постоянна бяла светлина (до 55 часа), мигаща бяла светлина (до 75 часа), мигаща червена светлина (до 30 часа), слаба постоянна червена светлина (до 30 часа)
  • Тежест - 27 грама (при дължина под 5 см.)
  • Захранване - 2 литиеви батерии CR 2032, което прави възможно съхраняването с тях до 10 години
  • Максимална светлинна мощност - 26 лумена (с тях хвърля до 29 метра)
  • Максимална дистанция, от която може да бъдете забелязани при мигаща светлина: бяло - 2100 м., червено - 300 м.
  • Време в този режим - до 30 часа.
  • Работна температура от -30 °C до +60 °C
  • Водоустойчивост - IP 67, т.е. при дълбочина -1 м. до 30 минути

Опаковката на целия челник с кутийката ми хареса много поради икономичността си - малко хартия и малко мека пластмаса, колкото да се вижда какво има вътре. Щадящо. Снимка няма, изхвърлих опаковката отдавна.
Произведено в Малайзия:

Кутийката е пипната като дизайн добре, според мен:

Възможност за закачане, но трябва или да сте с по-тънък колан, или да е закачено за ремък на раница или нещо подобно:

Малко "спешни" указания:

До любимото ми в последно време ЕДЦ, Buck 301 - Stockman (в светлото бъдеще и той ще има ревю, понеже заслужава :))

Ограничителя за ластика за слагане на главата е едновременно щипка и свирка, която като надух в стая 25 кв.м. ме оглуши за около минута ;)

И ако не знаете как да изсвирите SOS на морзовата азбука, има инструкция на самата свирка:

Обемът на кутийката е сметнат прекалено точно и прибирането обратно отнема минимум 10-ина секунди, но все пак компромисът е добър, според мен.

Досега имам само добри впечатления от него, с изключение на обратното прибиране в кутийката. Друг съвсем лек недостатък, според мен, е усукването на черната гума, която служи за затваряне на кутийката. Забелязва се горе на снимката с човечетата, точно до надписа "SOS". Може би с течение на времето ще даде дефект. Като писах скоро, използвах челника в продължение на около 3 часа една вечер в градината, наложи се да градинарствам посред нощ. Слагаш го на главата и забравяш за него. Много е добре, че изключването става и в двете посоки. Веднъж сложен на главата, може да се върти и насочва светлината в четирите посоки - нагоре, надолу, наляво, надясно.

В заключение - челник, който за мен намира място в евентуална раница за спешни случаи. Петдесетина грама - челника + кутийката + да кажем комплект резервни батерии, не биха заели място и усетили като част от общата крайна тежест.

Неактивен Maverick

• Горски
  • Напреднал
  • *
  • Публикации: 443
  • диагностициран
    • СИЛЕН
Челник - Petzl e+LITE
« Отговор #1 -: 26 Август, 2012, 23:11:19 »
Страхотно ревю!  :yahoo:

И бъка заслужава много!
Особено и с добрите ти фото умения става прекрасно.
www.silenbg.com - Моят блог за тренировки, хранене, здравословен начин на живот : )
http://bgjoker.blogspot.com/ - Блогът ми за жокери!
https://www.facebook.com/kinesiotaping - Фейсбук страницата ми за кинезиотейпинг

Неактивен Stutzi

• РОНИН.
  • Дарител
  • Старо куче
  • *
  • Публикации: 599
  • диагностициран
Челник - Petzl e+LITE
« Отговор #2 -: 06 Август, 2013, 15:47:24 »
Ревюто е супер.този "мъник" би бил много полезен в палатка също.Ножът е интересен,би било добре да се направи ревю и на него.

Неактивен Stutzi

• РОНИН.
  • Дарител
  • Старо куче
  • *
  • диагностициран
Челник - Petzl e+LITE
« Отговор #3 -: 07 Август, 2013, 15:33:46 »
Цената на този челник на българският пазар е според мен много висока.(около 60 лева).

Неактивен Humanoid

• Напреднал
  • Публикации: 362
    • www.hadjiyvanov.com
Челник - Petzl e+LITE
« Отговор #4 -: 16 Август, 2013, 17:12:35 »
Цената на този челник на българският пазар е според мен много висока.(около 60 лева).

Аз го купих за 45 лева. Все още мисля, че това беше добра покупка. ;)

Неактивен Stutzi

• РОНИН.
  • Дарител
  • Старо куче
  • *
  • диагностициран
Челник - Petzl e+LITE
« Отговор #5 -: 16 Август, 2013, 17:35:59 »
Да за 45 лева е супер.

Неактивен GMT

• Новобранец
  • *
  • Публикации: 2
  • диагностициран
Челник - Petzl e+LITE
« Отговор #6 -: 16 Септември, 2013, 18:27:32 »
И аз се сдобих с почти същия (за 45 пари), но е някакъв  още по-олекотен вариант (27 гр).
Няма кутия и лента за глава, но пак става за челник.

ArmsBG OlightBG Batteryservice