Автор Тема: Батерии  (Прочетена 108795 пъти)

vergilski и 3 Гости преглежда(т) тази тема.

Неактивен Звяра

• Редовен
  • Публикации: 153
  • диагностициран
Батерии
« -: 28 Август, 2012, 18:51:07 »
Честито, Звяр! Много добър избор за ежедневно фенерче. Особено ако ще го ползваш с Li-ion батерия.

Благодаря,
току що го получих и половин час си светих по мазето.  :yaaa: Бая светлина изкарва на максимален режим. Взех му някви обикновени батерии панасоник, понеже от фенери бъкел не разбирам. Ще се радвам ако ме светнете с какви е най-добре. Изрично държах да е с масови батерии и възможно най малкия размер защото не ми е за ЕДЦ, а за включване в комплект за оцеляване и се оказа перфектен за целта. Като окомплектовам комплекта на макс ще му спретнна едно представяне, щото ако пробвам да правя ревю на фенер ще падне голям смях, все едно да обяснявам как се кара космическа совалка.

+ 1 за коректността на колегата StillOpossum

Неактивен geraka

• Общо събрание
  • Напреднал
  • *
  • Публикации: 276
  • диагностициран
Батерии
« Отговор #1 -: 28 Август, 2012, 21:33:16 »

Лазаре, горе-долу на колко метра осветява?

Неактивен Звяра

• Редовен
  • Публикации: 153
  • диагностициран
Батерии
« Отговор #2 -: 28 Август, 2012, 21:56:25 »

Лазаре, горе-долу на колко метра осветява?

Ами оградата на двора ми е на 15 метра и осветява добре, прави ми впечатление доста широкото поле на осветяване. Ако имаше как тая всичката светлина да се фокусира вероятно щеше да свети доста по-далече. Само предполагам де  ::)

brinel

• Гост
Батерии
« Отговор #3 -: 28 Август, 2012, 22:08:02 »
panasonic oxyride
ако ти се занимава с акумулатори гледай да са литиево-йонни
никел-кадмиевите и никел-металхидридните са пълна набутка

Неактивен kiak

• E79 Кръстосвач
  • Напреднал
  • Публикации: 130
  • диагностициран
    • My blog
Батерии
« Отговор #4 -: 28 Август, 2012, 22:18:36 »
brinel, до някъде си прав за батериите, но според мен не съвсем. Ако ще се ползва, както каза Звяра, в комплект за оцеляване най-добре е да е с литиеви батерии. Ако ще е за всекидневна употреба - презареждаеми, но със забележката, че не всички фенери могат да работят с литиево-йонни батерии, заради завишеното им напрежение. В конкретния случай Трунайт-а ще работи без проблем, но има и такива, на които контролерите не са предвидени и могат да дадат фира. А и филма със защитени, незащитени батерии, следенето на заряд/разряд не е за всеки. Тогава едни Sanyo Eneloop също биха свършили не лоша работа. В момента ползвам за ежедневния си фенер 1400 mAh, стари Eneloop, които колега ги беше нарочил за изхвърляне. С една от тях спокойно покривам неколкодневните си нужди от допълнително осветление. Така че е трудно да се обобщи....

Наспамихме на колегата темата за продажба. Нека модовете ако сметнат за необходимо, да обособят нова тема и да почистят.

highlander

• Гост
Батерии
« Отговор #5 -: 28 Август, 2012, 22:21:10 »
Да бе, направете хората дето разбирате една хубава тема за различните батерий, в голяма помощ ще е и лично който я направи, при първа среща ще пие бира от мен. ;)

Неактивен Maverick

• Горски
  • Напреднал
  • *
  • Публикации: 443
  • диагностициран
    • СИЛЕН
Батерии
« Отговор #6 -: 28 Август, 2012, 22:57:11 »
Да бе, направете хората дето разбирате една хубава тема за различните батерий, в голяма помощ ще е и лично който я направи, при първа среща ще пие бира от мен. ;)

Искам сода михалково и късо кафе със сметана.  ;)

www.silenbg.com - Моят блог за тренировки, хранене, здравословен начин на живот : )
http://bgjoker.blogspot.com/ - Блогът ми за жокери!
https://www.facebook.com/kinesiotaping - Фейсбук страницата ми за кинезиотейпинг

Активен StillOpossum

• Баш майсторите
  • Старо куче
  • *
  • Публикации: 571
    • Ситалк - исторически реконструкции
Батерии
« Отговор #7 -: 29 Август, 2012, 01:40:16 »
За ААА батерии пробвайте брандираните на карфур или кауфланд, изглежда държат повече от разните маркови. Твърдо не препоръчвам максел, изкарват малко и протичат

Неактивен riboulovec

• Младо куче
  • Старо куче
  • Публикации: 1585
Батерии
« Отговор #8 -: 29 Август, 2012, 02:31:50 »
За ААА батерии пробвайте брандираните на карфур или кауфланд, изглежда държат повече от разните маркови. Твърдо не препоръчвам максел, изкарват малко и протичат

Да разбирам тия евтините по 12 алкални батерий за 4 лв.?За АА какво ще кажеш?Че и аз се чудя какви са тия цени.
Копирано от Бринел:— При теб конкуренцията беше жестока — отвърна Ричър. — Докато десет години по-късно бяха останали само разни лекета.

Неактивен riboulovec

• Младо куче
  • Старо куче
  • Публикации: 1585
Батерии
« Отговор #10 -: 30 Август, 2012, 02:23:01 »
Благодаря колега,супер полезно!!!!
Копирано от Бринел:— При теб конкуренцията беше жестока — отвърна Ричър. — Докато десет години по-късно бяха останали само разни лекета.

Неактивен kiak

• E79 Кръстосвач
  • Напреднал
  • диагностициран
    • My blog
Батерии
« Отговор #11 -: 30 Август, 2012, 07:58:31 »
Аз също изчетох темите. Пича, който е тествал батериите е положил много труд и хвърлил много средства. Резултатите озадачават обаче! Оказва се, че и тук, както в много други сфери си плащаме за името и марката...

Неактивен bully

• просто човек
  • Общо събрание
  • Старо куче
  • *
  • Публикации: 1251
  • диагностициран
Батерии
« Отговор #12 -: 06 Септември, 2012, 14:15:47 »
Оказва се, че аз без да искам /тъй като нищо не разбирам от слаботокови уреди, фенери , батерии и прочие / съм налучкал едни от батериите с най добро съотношение цена - качество, а именно лидълските Аеrocell, 8 батерии АА на цена от 3.50 кинта.   ;D :yahoo: Заредих с тях челника и на Рила през нощта го ползвах за около час и половина. Както и от тeзи ААА  с марката Ехcell, които купих от Пени -то, 4 батерии мисля че бяха около 2. 79 доколкото си спомням. Изключително полезна статия и особенно важна за обикновения потребител. Заслужени похвали за автора на статията и на Щерьо, че я е качил тука *palec*

П.С.  Ще съм много благодарен ако някой може да ми препоръча читави CR 123 батерийки и на нормална цена, тъй като в статията не видях нищо за този вид специално, а имам два фенера с такива ::)
« Последна редакция: 06 Септември, 2012, 19:28:52 от bully »
Доброто без меч в ръката служи на злото.
Този, който правилно посочва  моите грешки е мой учител. Този, който правилно оценява моите  постъпки е мой  приятел. Този, който ме  ласкае е  мой враг. /Сун Цзъ/

highlander

• Гост
Батерии
« Отговор #13 -: 06 Септември, 2012, 19:43:07 »
Абре пичове, а за енергайзера какво е мнението, аз имам в челника на 5 години са, ползвани са доста и още си светят без проблем? ;)

Неактивен VPT

• Напреднал
  • Публикации: 420
  • диагностициран
Батерии
« Отговор #14 -: 06 Септември, 2012, 23:17:06 »
Абре пичове, а за енергайзера какво е мнението, аз имам в челника на 5 години са, ползвани са доста и още си светят без проблем? ;)

Моето е дста позитивно ;) Едни от най-добрите батерии. Когато обаче говорим за акумулатори, марките са други ;)
Аз също имам фенер на 5 години с енергайзер и не е мръднал...Странно но е факт...

Неактивен kiak

• E79 Кръстосвач
  • Напреднал
  • диагностициран
    • My blog
Батерии
« Отговор #15 -: 06 Септември, 2012, 23:36:39 »
Литиевите батерии на Energizer са доста коментирани и популярни, и като цяло мнението за тях е много добро. Аз лично не съм ползвал, но възнамерявам да си взема Е91 т.е ААА батерия за малкото фенерче. Поне ще съм сигурен, че няма да се предаде дълго време и няма да направи мизерия и да ми съсипе фенерчето.

Неактивен joy_boy

• Член на сдружението
  • Общо събрание
  • Старо куче
  • *
  • Публикации: 825
  • диагностициран
Батерии
« Отговор #16 -: 07 Септември, 2012, 22:39:35 »
аз ентусиазиран от тая статия си купих от карфурските 3 пакета с по 4 ААА, не помня цената - нищожна беше, за PMR уокитокитата. за съжаление така и не ми се наложи да ги ползвам на разходката си между Върбица и Риш.. Но определено намирам статията /и лабораторните упражнения които въпросния колега провежда/ за много полезни. явно, че известния бранд и високата цена не винаги значат високо качество. кофти е само, че не се знае примерно карфур следващия път като решат да брандират техни си батерии, дали ще са от същото място и със същото качество. но пък цената е такава, че си заслужава човек да експериментира с един два комплекта преди да започне да разчита на тях :)
Самураят без меч е като самурая с меч, само че няма меч.

brinel

• Гост
Батерии
« Отговор #17 -: 08 Септември, 2012, 14:20:32 »
от евтините съм доволен от марката GP(gold peak group)
от скъпите съм най впечатлен от панасоник оксирайд
лошото е че са зле представени на нашия пазар никак не се намират в бургас а куриера ги оскъпява почти двойно
сони имат аналог на оксирайд но като го намерих в мрежата не го записах и край не мога да си го спомня

Неактивен bully

• просто човек
  • Общо събрание
  • Старо куче
  • *
  • диагностициран
Батерии
« Отговор #18 -: 19 Септември, 2012, 12:23:46 »
Днеска си купих 2 броя 123 литиеви на Energizer за не особенно хуманната цена от 7.60. за брой   >:(

На опаковката и на самите батерии пише, че са произведени в САЩ, а на бележката на български на вносителя, че са китайско производство.  :D Така и не можах да им разбера срока на годност понеже се продават в в блистер, но единствените цифри са 0111 А на едната и 1110 А на другата. :??? Оказа се, че в нашия тъп град от 3 проверени магазина само в един намерих и то само две марки Energizer и Panasonic, които бяха още по скъпи на всичкото отгоре, но не им запомних цената. Ще видя дали съм се набутал като ги метна в старата Inova XO. ::)

П.С. Някой има ли впечатления за наистина читави комплекти зарядни устройства и батерии CR123 и струва ли си наистина да се купува такова нещо ?Срещам разни из нета, но като нямам информация читави ли са се въздържам от покупка засега. И друго ми прави впечатление, че тези за еднократна употреба по данни на производителя са с номиналeн напацитет: 1500 -1600 mAh, а на акумулаторните батерии с електронно стабилизирано изходно напрежение на 3.0V  номинален капацитет 600 - 900mAh макс взависимост от модела. ::)  Няма ли голяма разлика и това има ли значение ?
http://batteryshop.bg/product_info.php?cPath=207_206&products_id=2367
http://batteryshop.bg/product_info.php?cPath=207_206&products_id=3589
« Последна редакция: 19 Септември, 2012, 15:27:09 от bully »
Този, който правилно посочва  моите грешки е мой учител. Този, който правилно оценява моите  постъпки е мой  приятел. Този, който ме  ласкае е  мой враг. /Сун Цзъ/

Активен StillOpossum

• Баш майсторите
  • Старо куче
  • *
  • Публикации: 571
    • Ситалк - исторически реконструкции
Батерии
« Отговор #19 -: 19 Септември, 2012, 18:54:49 »
Списък на различните размери батерии, ако се чудите кой на кое отговаря:

http://en.wikipedia.org/wiki/List_of_battery_sizes

Най-използваните във фенерите:

10440 - Еднакъв размер с ААА
14500 - Еднакъв размер с АА
15270 - Еднакъв размер с CR2
16340 - Еднакъв размер с CR123A

Тези с цифричките обикновено са Li-ion и работят на 3,7V което може да скъси живота на фенерчето ви до няколко секунди или да го превърне в джадайски меч. Първите две цифри са диаметъра на батерията, останалите 3 са височината в mm.
« Последна редакция: 19 Септември, 2012, 19:00:28 от StillOpossum »

Неактивен bully

• просто човек
  • Общо събрание
  • Старо куче
  • *
  • диагностициран
Батерии
« Отговор #20 -: 19 Септември, 2012, 19:24:10 »
Оказа се сериозен проблем намирането на акумулаторни CR123 батерии, но на 3 V, за да не рискувам да прецакам фенерите си. Зарядно читаво го измислихме със Щерьо http://www.feneri.net/-baterii-i-zarqdni-/30-sysmax-intellicharge-i4.html, но батериите с такова напрежение точно нанайси феродо :green:
« Последна редакция: 19 Септември, 2012, 19:43:17 от bully »

Неактивен incubus

• Анти-Спам Защита
  • Дарител
  • Старо куче
  • *
  • Публикации: 572
  • освидетелстван
    • Experience Talk
  • Скайп: gpetrov_fos
Батерии
« Отговор #21 -: 19 Септември, 2012, 19:27:33 »
Оказа се сериозен проблем намирането на акумулаторни CR123 батерии, но на 3 V, за да не рискувам да прецакам фенерите си. Зарядно го измислихме съ Щерьо http://www.feneri.net/-baterii-i-zarqdni-/30-sysmax-intellicharge-i4.html, но батериите с такова напрежение точно нанайси феродо :green:
Бате Мите, ако искаш да пиша на човека отговарящ за тоя сайт фенери.нет и да го питам ?
Мога направо да му дам форума да се регистрира.
Нищо ново в отношенията между форумите ! Пичовете са си пичове във всеки форум,говн**вците също.

Неактивен bully

• просто човек
  • Общо събрание
  • Старо куче
  • *
  • диагностициран
Батерии
« Отговор #22 -: 19 Септември, 2012, 19:29:04 »
Жоре,  той ако не ми изневерява паметта мисля, че е регистриран тука. Но може и да греша разбира се.  ::) Благодаря предварително за предложението. *palec*

П.С. Намерих някакви отделно да се продават   :yahoo: http://batteryshop.bg/product_info.php?products_id=2428, но стока ли са не знам ?
« Последна редакция: 19 Септември, 2012, 19:46:33 от bully »

Неактивен incubus

• Анти-Спам Защита
  • Дарител
  • Старо куче
  • *
  • Публикации: 572
  • освидетелстван
    • Experience Talk
  • Скайп: gpetrov_fos
Батерии
« Отговор #23 -: 19 Септември, 2012, 19:54:02 »
Писал съм му на типа с фенерите. Ще видим кога ще се появи на линия да отговори.
За двойния пост няма да се тровиш. За това има модератори :) да чистят :)
Нищо ново в отношенията между форумите ! Пичовете са си пичове във всеки форум,говн**вците също.

Неактивен nameless_one

• Старо куче
  • Публикации: 179
  • диагностициран
Батерии
« Отговор #24 -: 19 Септември, 2012, 20:01:50 »
 Мите, общо взето най ги хвалят батериите марка AW, чел съм добри отзиви за зарядните Intellicharge i4 v2, другите които ги хвалят са Pila, на първо четене гледам тука ги има в България - http://www.feneri.net/9--baterii-i-zarqdni- , може да погледнеш и от интернет на каква цена ще дойдат. Това което съм чел (за RCR123), а то не е много, че общо взето презареждаемите са около 500-550mAh реални, а незареждаемите около 1300-1500, зависи от марка и модел. Ако имаш фенер който може да работи с 2 CR(RCR)123 или една 18650, лично мое мнение е че е по добре ако го ползваш често да си бачкаш с 18650-тка а зимъска му слагаш 2xCR123 (не презареждаеми). За 18650 като най-добри ги дават AW и Redilast (еднакви акумулатори, различна електроника), зарядно PILA, 4Sevens и Intellicharge i4 v2 (втора версия).
  Аз съм със по-бюджетна версия: батерии - http://www.dealextreme.com/p/ultrafire-protected-18650-3-7v-3000mah-lithium-batteries-2-pack-21474?item=3 ; зарядно - http://www.dealextreme.com/p/ultrafire-3-6-3-7v-battery-charger-1251?item=1 и http://www.dealextreme.com/p/ultrafire-3-6-3-7v-battery-charger-1251?item=1 . Засега съм доволен и не съм имал проблеми, друг вариант е да се свържеш с колегата Olight, той какво ще предложи от фирмата Cytac.

ArmsBG OlightBG Batteryservice