Автор Тема: Батерии  (Прочетена 111487 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен bully

• просто човек
  • Общо събрание
  • Старо куче
  • *
  • Публикации: 1254
  • диагностициран
Батерии
« Отговор #25 -: 19 Септември, 2012, 20:16:34 »
Жоре, може би не си обърнал внимание по горе, но проблемът е че имам фенер Inova XO  който работи с две 123-ки/ и Fenix E15 с една /,   но на 3V, а имам и китайски дзвер от Минчо с акумулаторна 18650, но на 3.7V.Сега пробвах да ги разменя без да завъртам капачката за да не го повредя, но се оказа, че 18650 като дължина е точно колкото двете 123-ки, но е с по голям диаметър от тях и не влиза в бурканЯ :D И слава богу , че иначе като нищо щях да се изкуша да видя дали ще светне, да завъртя капачката и да му духна под опашката на американското светило  :D
« Последна редакция: 19 Септември, 2012, 20:24:39 от bully »
Доброто без меч в ръката служи на злото.
Този, който правилно посочва  моите грешки е мой учител. Този, който правилно оценява моите  постъпки е мой  приятел. Този, който ме  ласкае е  мой враг. /Сун Цзъ/

Неактивен nameless_one

• Старо куче
  • Публикации: 182
  • диагностициран
Батерии
« Отговор #26 -: 19 Септември, 2012, 20:27:51 »
То различните марки може да имат отклонения от указаните размери. Тогава минаваш на 123-ки, погледни в информацията за фенера дали може да работи с RCR (презареждаеми), или е само за CR

Неактивен bully

• просто човек
  • Общо събрание
  • Старо куче
  • *
  • диагностициран
Батерии
« Отговор #27 -: 19 Септември, 2012, 20:47:28 »
Понеже почти изтощих на 100%  на китаеца с презареждаемата 18650, 3.7 V  Li Ion и това ще и е първото зареждане на практика трябва изцяло да се изтощи преди да я мушна на зарядното или може сега още докато мъждука едвам ? ::) Извинявам се за тъпия въпрос, но имама спомени, че сме говорили по въпроса с някой който ме съветваше, че трябва да се изтощи напълно, та се чудя ? :???
« Последна редакция: 19 Септември, 2012, 20:52:10 от bully »
Този, който правилно посочва  моите грешки е мой учител. Този, който правилно оценява моите  постъпки е мой  приятел. Този, който ме  ласкае е  мой враг. /Сун Цзъ/

Неактивен incubus

• Анти-Спам Защита
  • Дарител
  • Старо куче
  • *
  • Публикации: 575
  • освидетелстван
    • Experience Talk
  • Скайп: gpetrov_fos
Батерии
« Отговор #28 -: 19 Септември, 2012, 20:52:08 »
Понеже почти изтощих на 100%  на китаеца с презареждаемата 18650, 3.7 V и Li Ion това ще и е първото зареждане на практика трябва изцяло да се изтощи преди да я мушна на зарядното или може сега още докато мъждука едвам ? ::) Идзвинявам се за тъпия въпрос, но имама спомени, че сме говорили по въпроса с някой който ме съветваше, че трябва да се изтощи напълно, та се чудя ? :???
И аз така знам. Щом батерията е презареждаема - изхабяваш до край и тогава зареждаш. Иначе май им се презакваха батериите доста по-бързо от обичайното.
Нищо ново в отношенията между форумите ! Пичовете са си пичове във всеки форум,говн**вците също.

brinel

• Гост
Батерии
« Отговор #29 -: 19 Септември, 2012, 20:56:47 »
ако е литиево-йонна не е задължително пълното изтощаване
мемори ефекта е проблем на алкалните акумулаторни батерии(никел-кадмиеви,никел-металхидридни)
литиево-йонните и литево-полимерните може да си ги зареждаш когато ти скимне

Неактивен incubus

• Анти-Спам Защита
  • Дарител
  • Старо куче
  • *
  • Публикации: 575
  • освидетелстван
    • Experience Talk
  • Скайп: gpetrov_fos
Батерии
« Отговор #30 -: 19 Септември, 2012, 20:58:42 »
ако е литиево-йонна не е задължително пълното изтощаване
мемори ефекта е проблем на алкалните акумулаторни батерии(никел-кадмиеви,никел-металхидридни)
литиево-йонните и литево-полимерните може да си ги зареждаш когато ти скимне

Не го знаех. Много полезно. Благодаря Стефко. Имаш бира като се видим живот и здраве.
Нищо ново в отношенията между форумите ! Пичовете са си пичове във всеки форум,говн**вците също.

brinel

• Гост
Батерии
« Отговор #31 -: 19 Септември, 2012, 21:04:32 »
мерси!може ли да е загорка?скоро видях акумулатори 1,5 волта в конрад размер АА но бяха бая скъпи а зарядното още по

Неактивен bully

• просто човек
  • Общо събрание
  • Старо куче
  • *
  • диагностициран
Батерии
« Отговор #32 -: 19 Септември, 2012, 21:05:05 »
И аз благодаря Бринеле, сега ще го ръгна в контакта :D

brinel

• Гост
Батерии
« Отговор #33 -: 19 Септември, 2012, 21:41:54 »
моля!ползвайте си ги със здраве но да знаете че циклите заряд разряд са около 500 при най добрите образци

Неактивен Maverick

• Горски
  • Напреднал
  • *
  • Публикации: 445
  • диагностициран
    • СИЛЕН
Батерии
« Отговор #34 -: 19 Септември, 2012, 22:37:10 »
 И аз трябва да си купувам 123-ки.
Ама не искам да рискувам с презареждаеми, че нали
са 3.7 волта...пък фенерчето ми го дават само с 3 :)
www.silenbg.com - Моят блог за тренировки, хранене, здравословен начин на живот : )
http://bgjoker.blogspot.com/ - Блогът ми за жокери!
https://www.facebook.com/kinesiotaping - Фейсбук страницата ми за кинезиотейпинг

Неактивен StillOpossum

• Баш майсторите
  • Старо куче
  • *
  • Публикации: 572
    • Ситалк - исторически реконструкции
Батерии
« Отговор #35 -: 19 Септември, 2012, 23:57:27 »
Имайте предвид, че ако не са „protected“ Li-ion батерии, т.е. нямат защита от разряд и презареждане, се повреждат необратимо ако напрежението им падне под минимума (2,7V обикновено).

Неактивен bully

• просто човек
  • Общо събрание
  • Старо куче
  • *
  • диагностициран
Батерии
« Отговор #36 -: 20 Септември, 2012, 07:00:55 »
И аз трябва да си купувам 123-ки.
Ама не искам да рискувам с презареждаеми, че нали
са 3.7 волта...пък фенерчето ми го дават само с 3 :)
Ясене, има и 3 V презареждаеми http://batteryshop.bg/product_info.php?products_id=2428, но дали са стока за разлика от зарядното на Sysmax не мога да кажа.

Щерьо, как да разбера  дали е „protected“ батерия, като нищо освен 18650, Li Ion, 3.7V, 3000 Mah не пише на нея ? ::) А и фенера е куче марка със старите Cree LED, китайски но свети много читаво  и до момента работи напълно безпроблемно без да съм го мокрил и изпускал или подлагал на други екстремни изпитания. Батерията на този фенер и да я скапа, не е фатално, но все пака не ми се ще да разсипвам какъвто и да било уред, пък бил той и евтин.Формата и вида му е същия, само надписа на фенера и батерията са различни.

Батерията се зареди, това и беше първо презареждане и свети доста добре сега, както и в началото. Ако съм я прецакал остава надеждата, че такива батерии  с почти същите параметри и дължина и диаметър на тялото все пак се продават и у нас доколкото ми е известно : http://www.bateriabg.com/index.php?option=com_content&view=article&id=54&Itemid=64    http://www.tpetrov.com/search.php?prod=%D0%90%D0%BA%D1%83%D0%BC%D1%83%D0%BB%D0%B0%D1%82%D0%BE%D1%80%D0%BD%D0%B0+%D0%B1%D0%B0%D1%82%D0%B5%D1%80%D0%B8%D1%8F+3%2C7V+18650+CH  ::)
« Последна редакция: 20 Септември, 2012, 11:37:47 от bully »

Неактивен StillOpossum

• Баш майсторите
  • Старо куче
  • *
Батерии
« Отговор #37 -: 20 Септември, 2012, 13:28:03 »
Щерьо, как да разбера  дали е „protected“ батерия, като нищо освен 18650, Li Ion, 3.7V, 3000 Mah не пише на нея ? ::)
Като спре да работи  :D, освен по надписа друг начин не ми е известно, сигурно може и като се разглоби да се разбере.

Неактивен МИНЧО

• Старо куче
  • Публикации: 441
  • диагностициран
Батерии
« Отговор #38 -: 20 Септември, 2012, 14:49:25 »
Ясене, има и 3 V презареждаеми http://batteryshop.bg/product_info.php?products_id=2428, но дали са стока за разлика от зарядното на Sysmax не мога да кажа.

Щерьо, как да разбера  дали е „protected“ батерия, като нищо освен 18650, Li Ion, 3.7V, 3000 Mah не пише на нея ? ::) А и фенера е куче марка със старите Cree LED, китайски но свети много читаво  и до момента работи напълно безпроблемно без да съм го мокрил и изпускал или подлагал на други екстремни изпитания. Батерията на този фенер и да я скапа, не е фатално, но все пака не ми се ще да разсипвам какъвто и да било уред, пък бил той и евтин.Формата и вида му е същия, само надписа на фенера и батерията са различни.
(Щракни за да видиш изображението.)
Батерията се зареди, това и беше първо презареждане и свети доста добре сега, както и в началото. Ако съм я прецакал остава надеждата, че такива батерии  с почти същите параметри и дължина и диаметър на тялото все пак се продават и у нас доколкото ми е известно : http://www.bateriabg.com/index.php?option=com_content&view=article&id=54&Itemid=64    http://www.tpetrov.com/search.php?prod=%D0%90%D0%BA%D1%83%D0%BC%D1%83%D0%BB%D0%B0%D1%82%D0%BE%D1%80%D0%BD%D0%B0+%D0%B1%D0%B0%D1%82%D0%B5%D1%80%D0%B8%D1%8F+3%2C7V+18650+CH  ::)
Аз ги взимам за 6лв.
Радостта от ниската цена трае много по-кратко, от разочарованието от ниското качество!

Неактивен bully

• просто човек
  • Общо събрание
  • Старо куче
  • *
  • диагностициран
Батерии
« Отговор #39 -: 21 Септември, 2012, 06:58:32 »
Позовлявам си да кача извадки от разменената  на ЛС информация от колегата  raphaello за батериите, щото мисля, че ще е полезна не само на мен, но и на останалите ;)
Мнението му по отношение на китайските

"Тази батерия, за която питаш по всяка вероятност (мое мнение) е незащитена, но винаги можеш да се обадиш на магазина и да попиташ. Съветвам те (съвсем приятелски) да стоиш далече от тези боклуци. Литиево-йонните батерии са изключително опасни, особено когато на тях не пише нищо (тоест нямаш никаква информация относно произхода им и кой ги сглобява ... то дори не пише дали са защитени, пък какво да говорим за другото). Другите марки, които аз бих избягвал (дори и да струват по 2-3 долара в dealextream ... а те обикновено точно затова се котират така добре на нашия пазар) са Trusfire, Ultrifite и т.н. - некачествени и най-вече НЕПОСТОЯННИ.
Чел съм толкова страшни случаи на гръмнали фенери, от използването на подобни батерии, че не ми се разказва ...   
Съветвам те да се обадиш на този, от който си купил фенера и батерията и да разбереш дали тя е защитена или не ! " Край на цитата.

Това, което на мен лично ми беше особенно полезно като информация и то навреме най вече, за което му благодаря на колегата *palec* ;D

"Направо по същество - не те съветвам да използваш RCR123 нито с Fenix-а нито с INOVA-та , защото нито една от тези фирми НЕ препоръчва използването им. Още повече - не само не го препоръчват, но и претърсих под дърво и камък какъв е разрешения волтаж за тези 2 модела и не открих никаква информация (нито в техните сайтове нито по форумите), така че по-добре не ги пробвай за да не стане БУМ 
От разговорите по назад в темата ми направи впечатление, че всички пропускате една много важна информация (извинявам се ако греша) - разликата между RCR123 и CR123 - тя не е само във волтажа (респективно 3.7 и 3.0V), а в това, че 2-та вида са с различна химия. RCR123 са литиево-йонни батерии (презареждаеми) , докато CR123 са литиеви батерии (непрезареждаеми !)

Накратко - фенерите, които фирмите препоръчват да се използват с CR123 трябва да се използват САМО с тях, освен разбира се ако самата фирма не пише изрично на страницата на продукта, че той е съвместим с RCR123 (в някои случаи компаниите просто показват разрешения волтаж на работа и по това можеш да разбереш дали можеш да използваш литиево-йонни батерии). "

П.С. Инкубусе, имам да те черпя като се видим  *palec*
« Последна редакция: 21 Септември, 2012, 07:05:16 от bully »

Неактивен joy_boy

• Член на сдружението
  • Общо събрание
  • Старо куче
  • *
  • Публикации: 829
  • диагностициран
Батерии
« Отговор #40 -: 21 Септември, 2012, 07:50:38 »
аз самия за себе си стигнах до извода, че предпочитам да ползвам литиеви не презареждаеми батерии. както в PMR радиотата, така и с фенер/челник. /междо другото вече пробвах тез карфурските ААА белите и цял работен ден ме изкараха в радиотата - правехме и тествахме лан мрежа и бърборехме постоянно а не са мръднали.. при цена 1.15 за 4 бр/. просто моят начин на ползване е такъв - не ползвам фенера всяка вечер, та да зареждам всеки ден. ползвам го от вр на вр. също и челника. предпочитам като ще ходя някъде и ще ми трябват, да си взема комплект хубави непрезареждаеми батерии и да съм спокоен :)
Самураят без меч е като самурая с меч, само че няма меч.

Баце

• Гост
Батерии
« Отговор #41 -: 21 Септември, 2012, 09:20:48 »
Аз съм на същия принцип като Дидо. Да попитам за една марка, която освен фенери, произвежда и батерии - Nex Torch - NT123A  3V. Тези батерии ги взимам от ВИПа и до сега не съм имал проблем, но както казах, аз ползвам фенер рядко, особено Стримлайта, който се захранва с такива.  На батерията пише - Lithium battery with ptc. Дословно. Та ако някой е ползвал и има някакви отзиви, ще ми е интересно да сподели.

Неактивен StillOpossum

• Баш майсторите
  • Старо куче
  • *
Батерии
« Отговор #42 -: 21 Септември, 2012, 15:19:56 »
При литиевите и производните им винаги има риск от самозапалване, независимо дали са маркови или не, така че имайте едно на ум когато носите по себе си такъв фенер.

Неактивен МИНЧО

• Старо куче
  • диагностициран
Батерии
« Отговор #43 -: 21 Септември, 2012, 15:24:03 »
За литиевите, за пръв път чувам да са опасни. Виж, за литиево-йонните е ясно. Добре, че сподели.
Радостта от ниската цена трае много по-кратко, от разочарованието от ниското качество!

highlander

• Гост
Батерии
« Отговор #44 -: 21 Септември, 2012, 15:29:34 »
Накрая съвсем се обърках. Нали литиеви йонните са в телефоните, кои са опасни, защо и при какви условия. ;)

Неактивен МИНЧО

• Старо куче
  • диагностициран
Батерии
« Отговор #45 -: 21 Септември, 2012, 15:47:20 »
При презареждане и оставяне без надзор. Сиреч при използване на зарядни, които не са за тази цел.

highlander

• Гост
Батерии
« Отговор #46 -: 21 Септември, 2012, 15:49:26 »
Значи, ако зарядното е за тези батерий не би трябвало да има проблем, така ли да се разбира?
И само за зарядни батерий ли става въпрос в този случай?

Неактивен StillOpossum

• Баш майсторите
  • Старо куче
  • *
Батерии
« Отговор #47 -: 21 Септември, 2012, 16:01:54 »
Ако всичко е наред не би трябвало да има проблеми, ако не е наред - в интернет клипчета колкото искаш на самозапалили се фенери, лаптопи, телефони и т.н. Дори Беър Грилс показваше как се пали огън с батерия от телефон като я укъсиш.
Уж имат защита против късо съединение, клапи в случай на прегряване и какво ли не...

Баце

• Гост
Батерии
« Отговор #48 -: 21 Септември, 2012, 16:46:42 »
Това с Беър и батерията съм го гледал, ама защо съм останал с впечатление, че проби с ножа корпуса в средата и се получи химическа реакция. Поне аз не видях да укъсява клемите. Поне така ми се видя ::)

Неактивен StillOpossum

• Баш майсторите
  • Старо куче
  • *
Батерии
« Отговор #49 -: 21 Септември, 2012, 16:56:40 »
Може и така да е било не си спомням точно.

ArmsBG OlightBG Batteryservice