Автор Тема: Батерии  (Прочетена 88190 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен incubus

• Анти-Спам Защита
  • Дарител
  • Старо куче
  • *
  • Публикации: 560
  • Reputation Power: 332
  • incubus работи за форума.incubus работи за форума.incubus работи за форума.
  • освидетелстван
    • Experience Talk
  • Скайп: gpetrov_fos
Батерии
« Отговор #50 -: 21 Септември, 2012, 16:59:20 »
Това с Беър и батерията съм го гледал, ама защо съм останал с впечатление, че проби с ножа корпуса в средата и се получи химическа реакция. Поне аз не видях да укъсява клемите. Поне така ми се видя ::)

Нищо ново в отношенията между форумите ! Пичовете са си пичове във всеки форум,говн**вците също.

Баце

• Гост
Батерии
« Отговор #51 -: 21 Септември, 2012, 17:10:30 »
Жорката, мерси. Сега и ако преведеш какво каза, цена няма да имаш :nabira:

Неактивен incubus

• Анти-Спам Защита
  • Дарител
  • Старо куче
  • *
  • Публикации: 560
  • Reputation Power: 332
  • incubus работи за форума.incubus работи за форума.incubus работи за форума.
  • освидетелстван
    • Experience Talk
  • Скайп: gpetrov_fos
Батерии
« Отговор #52 -: 21 Септември, 2012, 17:32:02 »
"Повечето хора загубени в гората нямат лукса на това да имат магнезиева запалка (Файър стийл  ;) ).
Повечето хора носят телефон, ключове и портфейл. Телефонът дори и да е счупен или наводнен все пак е достатъчен за да запалите огън. Ако работи го запазете в случай че стигнете до обхват. Вземате ножа и отваряте терминала. Това трябва да се използва само като последно средство. Когато допрете ножа до двата терминала правите искри и топлина. Когато срежа корпуса на батерията ще изложа лития на кислорода и това ще ни даде искра, топлина и кислород. Така ще се запали огън...." Общо взето за това става дума.
Сега като се замисля това е и причината литиевите батерии да са опасни. Ако не са добре запечатани се вижда какво става от клипчето... Представяте ли си да ви се случи докато фенера ви е джоба?
Нищо ново в отношенията между форумите ! Пичовете са си пичове във всеки форум,говн**вците също.

Неактивен bully

• просто човек
  • Общо събрание
  • Старо куче
  • *
  • Публикации: 1199
  • Reputation Power: 3116
  • bully внушава благоговение!bully внушава благоговение!bully внушава благоговение!bully внушава благоговение!bully внушава благоговение!bully внушава благоговение!bully внушава благоговение!bully внушава благоговение!bully внушава благоговение!bully внушава благоговение!bully внушава благоговение!bully внушава благоговение!
  • диагностициран
Батерии
« Отговор #53 -: 27 Септември, 2012, 06:52:28 »
Да попитам по знаещите по въпроса за презареждането на батерията на моя Led Lenser P5R Фенерът е много хубав и свети за размерите си повече от добре , но това със зареждането на батерията е доста чудене, кога да се прави и няма ли да се прецака ако ми скимне по всяко време да я зареждам ? ::) Работи с 1x AA Li-on 3,7V  според сайта , а на кутията  данните са малко по конкретни 1x ICR 14 500 Lithium Ion, 2,6Wh, , макар че на батерията пише 700 Mah . 7 часа работа на най ниския режим с едно зареждане и освен че може да се зарежда до 1000 цикъла, нищо друго за препоръчителния режим на зареждане не се споменава в сайта им  освен предупредителния надпис на батерията да не се излага на огън и да не се придизвика късо съединение  /short CIRCUIT /  ::)
« Последна редакция: 27 Септември, 2012, 07:24:34 от bully »
Доброто без меч в ръката служи на злото.
Този, който правилно посочва  моите грешки е мой учител. Този, който правилно оценява моите  постъпки е мой  приятел. Този, който ме  ласкае е  мой враг. /Сун Цзъ/

Активен Djack

• Тесен специалист
  • Член на сдружението
  • Старо куче
  • *
  • Публикации: 1181
  • Reputation Power: 2760
  • Djack внушава благоговение!Djack внушава благоговение!Djack внушава благоговение!Djack внушава благоговение!Djack внушава благоговение!Djack внушава благоговение!Djack внушава благоговение!Djack внушава благоговение!Djack внушава благоговение!Djack внушава благоговение!Djack внушава благоговение!Djack внушава благоговение!
  • диагностициран
  • Скайп: dimodimov1083
Батерии
« Отговор #54 -: 27 Септември, 2012, 07:13:59 »
ако е литиево-йонна не е задължително пълното изтощаване
мемори ефекта е проблем на алкалните акумулаторни батерии(никел-кадмиеви,никел-металхидридни)
литиево-йонните и литево-полимерните може да си ги зареждаш когато ти скимне
;)

Неактивен bully

• просто човек
  • Общо събрание
  • Старо куче
  • *
  • Публикации: 1199
  • Reputation Power: 3116
  • bully внушава благоговение!bully внушава благоговение!bully внушава благоговение!bully внушава благоговение!bully внушава благоговение!bully внушава благоговение!bully внушава благоговение!bully внушава благоговение!bully внушава благоговение!bully внушава благоговение!bully внушава благоговение!bully внушава благоговение!
  • диагностициран
Батерии
« Отговор #55 -: 27 Септември, 2012, 07:26:22 »
Ако правилно съм разбрал това важи, но само ако батерията е защитена или греша ?  ;) Та надявам се, че оригиналната на Led Lenser e такава.
« Последна редакция: 27 Септември, 2012, 07:29:50 от bully »
Доброто без меч в ръката служи на злото.
Този, който правилно посочва  моите грешки е мой учител. Този, който правилно оценява моите  постъпки е мой  приятел. Този, който ме  ласкае е  мой враг. /Сун Цзъ/

Неактивен МИНЧО

• Напреднал
  • Публикации: 383
  • Reputation Power: 499
  • МИНЧО някой ден ще бъде някой...МИНЧО някой ден ще бъде някой...МИНЧО някой ден ще бъде някой...МИНЧО някой ден ще бъде някой...
  • диагностициран
Батерии
« Отговор #56 -: 27 Септември, 2012, 08:05:02 »
Зареждай смело и не я мисли. Все едно си зареждаш Ге Се Ме-то.
Радостта от ниската цена трае много по-кратко, от разочарованието от ниското качество!

Неактивен kiak

• E79 Кръстосвач
  • Напреднал
  • Публикации: 127
  • Reputation Power: 1002
  • kiak има аура около него.kiak има аура около него.kiak има аура около него.kiak има аура около него.kiak има аура около него.kiak има аура около него.kiak има аура около него.kiak има аура около него.kiak има аура около него.kiak има аура около него.
  • диагностициран
    • My blog
Батерии
« Отговор #57 -: 27 Септември, 2012, 12:43:44 »
Днес ми пристигнаха две батеии и зарядно от Китай.
Батериите са Trustfire, по спецификация 2400 mAh и се водят защитени.
Зарядното е елементарно, но мисля, че двата канала зареждат отделно. Може и да бъркам.
Батериите показват 3,7 волта, а на зарядното замерих 4,2 (толкова и го дават).

Въпреки репутацията на китайските батерии предполагам, че тези ще ми вършат работа на първо време. Въпреки защитата ще имам едно на ум при зареждане и ползване - поне първите един два пъти ще ги проверявам до каква степен са заредени/разредени.

Планирал съм да купя по-добро зарядно и комплект Sanyo Eneloop АА, но това ще стане на по-късен етап.

Неактивен Диди

• Редовен
  • Потребителско име: Didi
  • Публикации: 10
  • Reputation Power: 13
  • Диди няма влияние.
  • диагностициран
Батерии
« Отговор #58 -: 27 Септември, 2012, 16:28:49 »
Искам да питам.
В документацията на фениксите(не всички модели) пише, че е препоръчително да се ползват с Ni-MH батерии. Тези батерии са акумулаторни. Означава ли, че може да се ползват и литиево-йонни, и ако да, кой е по-добрият вариант?

Неактивен kiak

• E79 Кръстосвач
  • Напреднал
  • Публикации: 127
  • Reputation Power: 1002
  • kiak има аура около него.kiak има аура около него.kiak има аура около него.kiak има аура около него.kiak има аура около него.kiak има аура около него.kiak има аура около него.kiak има аура около него.kiak има аура около него.kiak има аура около него.
  • диагностициран
    • My blog
Батерии
« Отговор #59 -: 27 Септември, 2012, 20:34:24 »
Литиево-йонни могат да се ползват, само ако са указани! Спецификата идва от различното напрежение на различните типове батерии и дали управляващия контролер може да работи с по-високо такова. Общия принцип е, че ако не е указано не бива да се ползват. Някои хора рискуват и някои фенери светят с литиево-йонни батерии, но риска си остава за сметка на собственика.

Неактивен Диди

• Редовен
  • Диди няма влияние.
  • диагностициран
Батерии
« Отговор #60 -: 27 Септември, 2012, 22:35:17 »
От това следва, че трябва да се използват само батерии, които са препоръчани...но...ако литиево-йонните, които бих искала да сложа, са с еднакво напрежение с препоръчаните никелметал хидридни, не би трябвало да има проблем, правилно ли съм разбрала?

Неактивен МИНЧО

• Напреднал
  • Публикации: 383
  • Reputation Power: 499
  • МИНЧО някой ден ще бъде някой...МИНЧО някой ден ще бъде някой...МИНЧО някой ден ще бъде някой...МИНЧО някой ден ще бъде някой...
  • диагностициран
Батерии
« Отговор #61 -: 28 Септември, 2012, 08:52:11 »
Моят отговор е да.
Проблема е, че литиево-йонните, не мажеш да ги зареждаш на обикновените зарядни за никел-мангал-хидридни батерии.
Радостта от ниската цена трае много по-кратко, от разочарованието от ниското качество!

Неактивен Диди

• Редовен
  • Диди няма влияние.
  • диагностициран
Батерии
« Отговор #62 -: 28 Септември, 2012, 10:24:41 »
Ясно, разбрах, благодаря!

Неактивен joy_boy

• Член на сдружението
  • Общо събрание
  • Старо куче
  • *
  • Публикации: 801
  • Reputation Power: 5256
  • joy_boy внушава благоговение!joy_boy внушава благоговение!joy_boy внушава благоговение!joy_boy внушава благоговение!joy_boy внушава благоговение!joy_boy внушава благоговение!joy_boy внушава благоговение!joy_boy внушава благоговение!joy_boy внушава благоговение!joy_boy внушава благоговение!joy_boy внушава благоговение!joy_boy внушава благоговение!
  • диагностициран
Батерии
« Отговор #63 -: 28 Септември, 2012, 19:10:29 »
Ясно, разбрах, благодаря!
И аз съм на мнението на Минчо - ако напрежението е еднакво - ползвай си ги. От другата страна е важно какво зарядно ползваш и да става за определения тип батерии.
Самураят без меч е като самурая с меч, само че няма меч.

Неактивен Humanoid

• Напреднал
  • Публикации: 362
  • Reputation Power: 0
  • Humanoid покрил се в гората.
    • www.hadjiyvanov.com
Батерии
« Отговор #64 -: 30 Септември, 2012, 00:42:06 »
Минчо пак пусна майтап, ама никой не го забеляза ;)

"никел-мангал-хидридни"

Неактивен riboulovec

• Младо куче
  • Старо куче
  • Публикации: 1584
  • Reputation Power: 750
  • riboulovec има силна воля.riboulovec има силна воля.riboulovec има силна воля.riboulovec има силна воля.riboulovec има силна воля.riboulovec има силна воля.riboulovec има силна воля.
Батерии
« Отговор #65 -: 30 Септември, 2012, 01:26:37 »
Видяхме ние :),само се чудя по стария модел батерии ли освирква Минчо, или нещо друго ::).Напрежението е ясно че трябва да отговаря.Надявам се да си каже ;D,той ги разбира тия неща май ;).
Копирано от Бринел:— При теб конкуренцията беше жестока — отвърна Ричър. — Докато десет години по-късно бяха останали само разни лекета.

Неактивен OLIGHT

• Член на сдружението
  • Старо куче
  • *
  • Публикации: 1590
  • Reputation Power: 16127
  • OLIGHT внушава благоговение!OLIGHT внушава благоговение!OLIGHT внушава благоговение!OLIGHT внушава благоговение!OLIGHT внушава благоговение!OLIGHT внушава благоговение!OLIGHT внушава благоговение!OLIGHT внушава благоговение!OLIGHT внушава благоговение!OLIGHT внушава благоговение!OLIGHT внушава благоговение!OLIGHT внушава благоговение!
  • диагностициран
    • OLIGHT BULGARIA
Батерии
« Отговор #66 -: 18 Октомври, 2012, 14:11:38 »
Днес ми пристигнаха две батеии и зарядно от Китай.
Батериите са Trustfire, по спецификация 2400 mAh и се водят защитени.

Такива съм ползвал доста, че и съм поръчвал на приятели. Защитениса и защитата работи наистина. Разбира се пристигали са и дефектни бройки(100% неработещи).
Според мен това са най-добрите батерии от евтините.

Разбира се, марковите на AW, Cytac, Wego са доста по добри и сигурни. Аз на практика отдавна избягвам батерии тип "...Fire". Дори китайците им викат ментета. Литиевите и литиево йонните батерии са опасни, особено незащитените.
Имах и неприятна случка с едни евтини литиеви батерии цр123 http://olightbg.blogspot.com/2011/07/blog-post.html

Неактивен Humanoid

• Напреднал
    • www.hadjiyvanov.com
Батерии
« Отговор #67 -: 18 Октомври, 2012, 17:28:12 »
Уау!  :yikes:

И аз имам един комплект тръстфайър, поръчах си ги точно от дийлекстрийм, барабар със зарядното. Зареждал съм ги повече от няколко десетки пъти, стоят ми от 3 години в чекмедженцето на джиБа и зиме, и лете, и нямам грижи ;)
Сигурно някое китайче е кихнало и тЕ ти резултата ;)

Хубав блог имате, м/у другото!
Ще сложиш ли линк и към нашия форум?  *palec*

Неактивен OLIGHT

• Член на сдружението
  • Старо куче
  • *
  • Публикации: 1590
  • Reputation Power: 16127
  • OLIGHT внушава благоговение!OLIGHT внушава благоговение!OLIGHT внушава благоговение!OLIGHT внушава благоговение!OLIGHT внушава благоговение!OLIGHT внушава благоговение!OLIGHT внушава благоговение!OLIGHT внушава благоговение!OLIGHT внушава благоговение!OLIGHT внушава благоговение!OLIGHT внушава благоговение!OLIGHT внушава благоговение!
  • диагностициран
    • OLIGHT BULGARIA
Батерии
« Отговор #68 -: 18 Октомври, 2012, 18:51:27 »

Хубав блог имате, м/у другото!
Ще сложиш ли линк и към нашия форум?  *palec*

Речено - сторено  :nabira:

http://olightbg.blogspot.com/p/blog-page_12.html

brinel

• Гост
Батерии
« Отговор #69 -: 18 Октомври, 2012, 18:53:30 »
имам една китайска литиево-йонна батерия дойде комплект със зарядно и радиостанция към нея
като се скапе ще я разглобя и ще разбера защитена ли е и кой е производителя на елемента
засега се държи добре

Неактивен Humanoid

• Напреднал
    • www.hadjiyvanov.com
Батерии
« Отговор #70 -: 18 Октомври, 2012, 18:54:38 »

Неактивен N__N__R

• Старо куче
  • Публикации: 405
  • Reputation Power: 1523
  • N__N__R внушава благоговение!N__N__R внушава благоговение!N__N__R внушава благоговение!N__N__R внушава благоговение!N__N__R внушава благоговение!N__N__R внушава благоговение!N__N__R внушава благоговение!N__N__R внушава благоговение!N__N__R внушава благоговение!N__N__R внушава благоговение!N__N__R внушава благоговение!N__N__R внушава благоговение!
  • диагностициран
Батерии
« Отговор #71 -: 21 Октомври, 2012, 15:57:55 »
Абе, може ли да ме осветлите по един въпрос.... лесно ли можеш да си намериш батеии от типа CR123(A)
у нас или не? Понеже мисля да си взема някакво фенерче, което използва такава батерия, но ако ще трябва всеки пък да си поръчвам онлайн, май няма да го бъде. Под "лесно" разбирам ... да ги има в по-нормални магазини, не някакви специализирани... примерно, гледам, че има много батерии в Кауфланд, Глобул, Техномаркет/комерс. Не съм се заглеждала специално обаче. И ако знаете, какви са им цевите на бройка? Онлайн са по около 5лв. май

Неактивен Cobra3

• ценител
  • Редовен
  • Публикации: 177
  • Reputation Power: 46
  • Cobra3 няма влияние.
  • диагностициран
Батерии
« Отговор #72 -: 21 Октомври, 2012, 16:15:38 »
Има ги навсякъде, просто търсиш батерии за фотоапарат, а в Пикадили има CR123 Varta за 4 лв.
По-добре да запалиш свещ, отколкото да проклинаш тъмнината.

Неактивен N__N__R

• Старо куче
  • Публикации: 405
  • Reputation Power: 1523
  • N__N__R внушава благоговение!N__N__R внушава благоговение!N__N__R внушава благоговение!N__N__R внушава благоговение!N__N__R внушава благоговение!N__N__R внушава благоговение!N__N__R внушава благоговение!N__N__R внушава благоговение!N__N__R внушава благоговение!N__N__R внушава благоговение!N__N__R внушава благоговение!N__N__R внушава благоговение!
  • диагностициран
Батерии
« Отговор #73 -: 21 Октомври, 2012, 16:27:20 »
Ах, супер, мерси  *palec*

Неактивен Kalmar

• Член на сдружението
  • Старо куче
  • *
  • Публикации: 989
  • Reputation Power: 1171
  • Kalmar води добър живот!Kalmar води добър живот!Kalmar води добър живот!Kalmar води добър живот!Kalmar води добър живот!Kalmar води добър живот!Kalmar води добър живот!Kalmar води добър живот!Kalmar води добър живот!Kalmar води добър живот!Kalmar води добър живот!
  • Дърт на орел!
Батерии
« Отговор #74 -: 25 Октомври, 2012, 15:14:09 »
Новите батерии на Nitecore:

Сматам да ги пробвам.
"Счастье для всех, даром, и пусть никто не уйдет обиженным!"

Намерете ни във фейсбук ArmsBG OlightBG Batteryservice