Автор Тема: Батерии  (Прочетена 98978 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен Kalmar

• Член на сдружението
  • Старо куче
  • *
  • Публикации: 1020
  • Reputation Power: 8605
  • Kalmar внушава благоговение!Kalmar внушава благоговение!Kalmar внушава благоговение!Kalmar внушава благоговение!Kalmar внушава благоговение!Kalmar внушава благоговение!Kalmar внушава благоговение!Kalmar внушава благоговение!Kalmar внушава благоговение!Kalmar внушава благоговение!Kalmar внушава благоговение!Kalmar внушава благоговение!
  • Дърт на орел!
Батерии
« Отговор #850 -: 08 Март, 2018, 12:44:18 »
Нещо от Феникс, което ми направи впечатление:

(Щракни за да видиш изображението.)

Някой пробвал ли ги е? Ли-йон AA батерия на 1,5 V.  :)

Щом са на Феникс би трябвао да са читави. Но не съм ги тествал.
"Счастье для всех, даром, и пусть никто не уйдет обиженным!"

Неактивен Божо

• Дарител
  • Общо събрание
  • Старо куче
  • *
  • Публикации: 2216
  • Reputation Power: 21441
  • Божо внушава благоговение!Божо внушава благоговение!Божо внушава благоговение!Божо внушава благоговение!Божо внушава благоговение!Божо внушава благоговение!Божо внушава благоговение!Божо внушава благоговение!Божо внушава благоговение!Божо внушава благоговение!Божо внушава благоговение!Божо внушава благоговение!
  • диагностициран
Батерии
« Отговор #851 -: 08 Март, 2018, 18:13:03 »
Каква е идеята на тая батерия?
Нормална 14500 е 3.7 V, а Енелуп (макар на 1.2 V) са по 1900/2200 мА.

Тази за мен никъде не се класира.
Изкуственият интелект не може да се мери с естествената глупост.

Активен ganzo_fan

• Старо куче
  • Публикации: 743
  • Reputation Power: 0
  • ganzo_fan изглежда не е желан тук.ganzo_fan изглежда не е желан тук.ganzo_fan изглежда не е желан тук.ganzo_fan изглежда не е желан тук.ganzo_fan изглежда не е желан тук.ganzo_fan изглежда не е желан тук.ganzo_fan изглежда не е желан тук.ganzo_fan изглежда не е желан тук.ganzo_fan изглежда не е желан тук.ganzo_fan изглежда не е желан тук.ganzo_fan изглежда не е желан тук.ganzo_fan изглежда не е желан тук.
  • диагностициран
Батерии
« Отговор #852 -: 08 Март, 2018, 18:21:40 »
Може би за обратна съвместимост със стари дивайси,които не носят на големи толеранси по захранването
— При теб конкуренцията беше жестока — отвърна Ричър. — Докато десет години по-късно бяха останали само разни лекета.

Неактивен Божо

• Дарител
  • Общо събрание
  • Старо куче
  • *
  • Божо внушава благоговение!Божо внушава благоговение!Божо внушава благоговение!Божо внушава благоговение!Божо внушава благоговение!Божо внушава благоговение!Божо внушава благоговение!Божо внушава благоговение!Божо внушава благоговение!Божо внушава благоговение!Божо внушава благоговение!Божо внушава благоговение!
  • диагностициран
Батерии
« Отговор #853 -: 08 Март, 2018, 19:28:43 »
Или ако зарядното не зарежда Ni-Mh  :D

Активен aeon

• Старо куче
  • Публикации: 93
  • Reputation Power: 602
  • aeon е изгряваща звезда!aeon е изгряваща звезда!aeon е изгряваща звезда!aeon е изгряваща звезда!aeon е изгряваща звезда!aeon е изгряваща звезда!
Батерии
« Отговор #854 -: 08 Март, 2018, 21:19:16 »
Цитат
Каква е идеята на тая батерия?

На първо място, няма нужда от отделно зарядно. Всяка външна батерия ще я зареди, или зарядното на телефона, или самия телефон. Мисля, че Олайт имаха фенер с батерия на същия принцип и твърдяха че фенера, с който се доставя, е презареждаем. По тази логика всяко устройство, в което я пъхнеш, ще стане "презареждаемо".  ;D
Интересно ми е и как изглежда кривата на разряд при такава батерия.
Ако бях "ултралайт" турист, сигурно щях веднага да и скоча, ама не съм - затова просто любопитствам и влача Енелупи в резерв.
« Последна редакция: 08 Март, 2018, 21:23:05 от aeon »

Неактивен Djack

• Тесен специалист
  • Член на сдружението
  • Старо куче
  • *
  • Публикации: 1268
  • Reputation Power: 21755
  • Djack внушава благоговение!Djack внушава благоговение!Djack внушава благоговение!Djack внушава благоговение!Djack внушава благоговение!Djack внушава благоговение!Djack внушава благоговение!Djack внушава благоговение!Djack внушава благоговение!Djack внушава благоговение!Djack внушава благоговение!Djack внушава благоговение!
  • диагностициран
  • Скайп: dimodimov1083
Батерии
« Отговор #855 -: 08 Март, 2018, 21:31:35 »
Някой обърнал ли е внимание, новия Лидълски винтоверт с каква батерия е и за колко време ще се зарежда? Кондензаторен тип, зарежда се за 60 сек.!

Неактивен johnyB

• Дарител
  • Старо куче
  • *
  • Публикации: 68
  • Reputation Power: 83977
  • johnyB внушава благоговение!johnyB внушава благоговение!johnyB внушава благоговение!johnyB внушава благоговение!johnyB внушава благоговение!johnyB внушава благоговение!johnyB внушава благоговение!johnyB внушава благоговение!johnyB внушава благоговение!johnyB внушава благоговение!johnyB внушава благоговение!johnyB внушава благоговение!
  • диагностициран
Батерии
« Отговор #856 -: 09 Март, 2018, 20:41:13 »
Здравей  aeon.
Ето ти разрядни графики от  tashenlampen.de. Отваря се през гугъл.

http://www.taschenlampen-forum.de/threads/fenix-arb-l14-1600u.56080/

Тази батерия ,както каза Бринел(ganzo fan), по форумите я коментираха,че е създадена за по-старите версии на HP и HL сериите на Fenix,които работят с волтаж  1.2 до 1.5v.
Колкото до ултралайт туризма, 18650 е най-доброто,защото капацитета който предлага ,за обема и теглото си е над всички останали формати,с изключение на  новия тип  20700.
Поздрави.

Активен aeon

• Старо куче
  • aeon е изгряваща звезда!aeon е изгряваща звезда!aeon е изгряваща звезда!aeon е изгряваща звезда!aeon е изгряваща звезда!aeon е изгряваща звезда!
Батерии
« Отговор #857 -: 10 Март, 2018, 17:57:56 »
Благодаря за линка. От графиките и обясненията излиза, че при повече от 1,6А се включва защитата на батерията. Това май изключва максималните режими на фенерите ми.   :blink:
От друга страна батерията се представя много добре в работния си диапазон сравнена с Енелупите.

За 18650 и туризма е и така, и не съвсем. Батерията наистина дава повече, но трябва да влезе във фенер, който също тежи повече. В планината само с един фенер и една батерия също не върви. За мен, при преходи, които не предполагат повече от 2-3 нощи далеч от цивилизация, няма нужда от големия запас на 18650 - там по-малките батерии имат своето приложение.  :nabira:
« Последна редакция: 10 Март, 2018, 18:02:13 от aeon »

Неактивен riboulovec

• Младо куче
  • Старо куче
  • Публикации: 1584
  • riboulovec изглежда не е желан тук.riboulovec изглежда не е желан тук.riboulovec изглежда не е желан тук.riboulovec изглежда не е желан тук.riboulovec изглежда не е желан тук.riboulovec изглежда не е желан тук.riboulovec изглежда не е желан тук.riboulovec изглежда не е желан тук.riboulovec изглежда не е желан тук.riboulovec изглежда не е желан тук.riboulovec изглежда не е желан тук.riboulovec изглежда не е желан тук.
Батерии
« Отговор #858 -: 11 Март, 2018, 01:08:15 »
Би ли споделил, с кой фенер и с каква друга по лека от 18650 батерия, ползваш повече от 1,6А?
Всичко друго би било за сметка на капацитета.Освен литий,за сметка на цената.
Поне така си мисля. ::)
Копирано от Бринел:— При теб конкуренцията беше жестока — отвърна Ричър. — Докато десет години по-късно бяха останали само разни лекета.

Активен aeon

• Старо куче
Батерии
« Отговор #859 -: 11 Март, 2018, 02:47:44 »
Съгласен съм, за ползване - не ги ползвам, но ги има в Olight S15 Baton и Zebralight H53Fc. И в двата фенера максималния режим трябва да точи повече от 2А, след като изяждат 2500mAh от 1х NiMh за под час.
Олайта не го ползвам изобщо на макс с една NiMh батерия, защото с тази химия не виждам голяма разлика спрямо по-ниския режим. С 14500 или два Енелупа е друг филм, но там амперите са по-ниски.
Зебрата съм я взел със замъглено предно стъкло, преди всичко за челник. Там практически няма голяма разлика в осветената дистанция между най-силния режим и следващите в редичката. За в гората съм я настроил на по-нисък режим за по-дълга работа.

Активен ganzo_fan

• Старо куче
  • ganzo_fan изглежда не е желан тук.ganzo_fan изглежда не е желан тук.ganzo_fan изглежда не е желан тук.ganzo_fan изглежда не е желан тук.ganzo_fan изглежда не е желан тук.ganzo_fan изглежда не е желан тук.ganzo_fan изглежда не е желан тук.ganzo_fan изглежда не е желан тук.ganzo_fan изглежда не е желан тук.ganzo_fan изглежда не е желан тук.ganzo_fan изглежда не е желан тук.ganzo_fan изглежда не е желан тук.
  • диагностициран
Батерии
« Отговор #860 -: 24 Март, 2018, 14:15:21 »
Някой има ли 18650 с изпъкнал плюс,без защитна платка?Интересува ме колко е дълга цялата батерия?
— При теб конкуренцията беше жестока — отвърна Ричър. — Докато десет години по-късно бяха останали само разни лекета.

Неактивен johnyB

• Дарител
  • Старо куче
  • *
  • Публикации: 68
  • Reputation Power: 83977
  • johnyB внушава благоговение!johnyB внушава благоговение!johnyB внушава благоговение!johnyB внушава благоговение!johnyB внушава благоговение!johnyB внушава благоговение!johnyB внушава благоговение!johnyB внушава благоговение!johnyB внушава благоговение!johnyB внушава благоговение!johnyB внушава благоговение!johnyB внушава благоговение!
  • диагностициран
Батерии
« Отговор #861 -: 24 Март, 2018, 16:13:05 »
Здарвей,Бринеле.
Преди година бях мерил един Ефест(бутон топ,без защита)-по спомен 67мм.Изпъкналият плюс е 1-1.5 мм.Сега мерих Keeppower без защита,но флаттоп-показа 66мм.Ето сайт с батерии,с тт данни,разгледай незащитените.

https://www.batteryjunction.com/18650.html#/?Section=18650&search_return=all

Отваря се през гугъл.
Поздрави.

SunnyDJ

• Гост
Батерии
« Отговор #862 -: 09 Май, 2018, 17:27:16 »
Някой има ли 18650 с изпъкнал минус?

Неактивен dannie78

• Напреднал
  • Публикации: 98
  • Reputation Power: 47
  • dannie78 няма влияние.
  • диагностициран
Батерии
« Отговор #863 -: 09 Май, 2018, 21:16:12 »

С едно магнитче и става така

SunnyDJ

• Гост
Батерии
« Отговор #864 -: 10 Май, 2018, 00:46:45 »

Да и аз се сетих затова, но най-вероятно има някаква електроника в батерията и ме е страх да не прецакам батерията или фенера

Неактивен N__N__R

• Старо куче
  • Публикации: 405
  • Reputation Power: 1523
  • N__N__R внушава благоговение!N__N__R внушава благоговение!N__N__R внушава благоговение!N__N__R внушава благоговение!N__N__R внушава благоговение!N__N__R внушава благоговение!N__N__R внушава благоговение!N__N__R внушава благоговение!N__N__R внушава благоговение!N__N__R внушава благоговение!N__N__R внушава благоговение!N__N__R внушава благоговение!
  • диагностициран
Батерии
« Отговор #865 -: 26 Май, 2018, 21:50:14 »
От 2008 използвам презареждаеми Енелууп и днес за първи път видях една да е протекла (купувана много по-късно, не от 2008)  :yikes:
Добре, че си я нося просто като резервна, а не е била във фенерче  :???

Неактивен angel

• Старо куче
  • Публикации: 441
  • Reputation Power: 92
  • angel няма влияние.
  • диагностициран
Батерии
« Отговор #866 -: 28 Май, 2018, 18:05:10 »
Ако е изпускана на земята, може и това да е причината. Нормално е-търкалят се и падат.

Неактивен Me4ka

• Дарител
  • Напреднал
  • *
  • Публикации: 549
  • Reputation Power: 601
  • Me4ka е изгряваща звезда!Me4ka е изгряваща звезда!Me4ka е изгряваща звезда!Me4ka е изгряваща звезда!Me4ka е изгряваща звезда!Me4ka е изгряваща звезда!
  • ursus cosmatos
Батерии
« Отговор #867 -: 13 Август, 2018, 17:09:29 »
Samsung SDI ICR18650-26H, 2600mAh 18650 Li-Ion акумулаторна батерия за 8,40лв добра цена ли е според вас ?

Неактивен dellman

• "Пустиняк от секаде"
  • Дарител
  • Старо куче
  • *
  • Публикации: 376
  • Reputation Power: 51793
  • dellman внушава благоговение!dellman внушава благоговение!dellman внушава благоговение!dellman внушава благоговение!dellman внушава благоговение!dellman внушава благоговение!dellman внушава благоговение!dellman внушава благоговение!dellman внушава благоговение!dellman внушава благоговение!dellman внушава благоговение!dellman внушава благоговение!
  • диагностициран
Батерии
« Отговор #868 -: 13 Август, 2018, 18:23:02 »
Samsung SDI ICR18650-26H, 2600mAh 18650 Li-Ion акумулаторна батерия за 8,40лв добра цена ли е според вас ?
Този модел на Самсунг е добра батерия по принцип(за ICR клетка), но за цената нищо не мога да кажа. Предполагам, ще се ползва в някое устрийство, което не иска високотокова батерия ? В Батерисървис имат добри предложения за 18650 батерии, пък и форумна отстъпка също дават. Прегледай им сайта и може да си харесаш нещо друго.

Активен ganzo_fan

• Старо куче
  • диагностициран
Батерии
« Отговор #869 -: 13 Август, 2018, 18:34:08 »
Този самсунг е добър,но аз препоръчвам зелено ЛГ 3500 мАч.Ако трябва високотокова кафяво ЛГ 3000 мАч.При излишни средства СОНИ ЖТЦ6 или ЖТЦ5.

Неактивен Me4ka

• Дарител
  • Напреднал
  • *
  • Публикации: 549
  • Reputation Power: 601
  • Me4ka е изгряваща звезда!Me4ka е изгряваща звезда!Me4ka е изгряваща звезда!Me4ka е изгряваща звезда!Me4ka е изгряваща звезда!Me4ka е изгряваща звезда!
  • ursus cosmatos
Батерии
« Отговор #870 -: 13 Август, 2018, 19:21:13 »
Да дам набързо едно обяснение:
знам за батерисървиса, лично съм се възползвал от техните отстъпки.

Просто видях промоционална цена на тази батерия в емаг,
но тъй като не разбирам от батерии /признавам си/,
затова не искам да я пускам в темата за "Добри оферти".
И тъй като имам един тестови С8, който го ползвам само за кеф,
търся и някакви по-евтини и неспецифични решения за подходящи батерии.

Поздрави,

Активен ganzo_fan

• Старо куче
  • диагностициран
Батерии
« Отговор #871 -: 13 Август, 2018, 19:54:52 »
за Ц8 са идеални.Моя Ц8 и 2 такива батерии подарих на баща ми със зарядно ум10 и е щастлив като мида.само цветът им не одобри!все още ли са розови?

Неактивен Божо

• Дарител
  • Общо събрание
  • Старо куче
  • *
  • диагностициран
Батерии
« Отговор #872 -: 13 Август, 2018, 20:49:31 »
2600 мАч не са много като капацитет, но цената компенсира, вземи си 3 - една във фенера и две резерва, в кутия  *palec*

Неактивен Zagy

• нафтения
  • Старо куче
  • Публикации: 754
  • Reputation Power: 8789
  • Zagy внушава благоговение!Zagy внушава благоговение!Zagy внушава благоговение!Zagy внушава благоговение!Zagy внушава благоговение!Zagy внушава благоговение!Zagy внушава благоговение!Zagy внушава благоговение!Zagy внушава благоговение!Zagy внушава благоговение!Zagy внушава благоговение!Zagy внушава благоговение!
  • диагностициран
Батерии
« Отговор #873 -: 13 Август, 2018, 21:23:39 »
За парите си батерията е хубава - няма да сбъркаш  :nabira:
Si non confectus, non reficiat.

Неактивен G2233

• Новобранец
  • *
  • Публикации: 1
  • Reputation Power: 9
  • G2233 няма влияние.
  • диагностициран
Батерии
« Отговор #874 -: 28 Август, 2018, 13:00:55 »
Здравейте. Имам една неработеща пауър банка. Извадих и батериите(оранжевите) може ли някой да ми каже каква марка са? Вече ми стана ясно с лотокалата успях да налея 2000мА.
Другото ми питане е как да разбера годината на производсво на панасоника (синята)?

Sent from my GT-I9305 using Tapatalk

Намерете ни във фейсбук ArmsBG OlightBG Batteryservice