Автор Тема: Батерии  (Прочетена 88191 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен Kalmar

• Член на сдружението
  • Старо куче
  • *
  • Публикации: 989
  • Reputation Power: 1171
  • Kalmar води добър живот!Kalmar води добър живот!Kalmar води добър живот!Kalmar води добър живот!Kalmar води добър живот!Kalmar води добър живот!Kalmar води добър живот!Kalmar води добър живот!Kalmar води добър живот!Kalmar води добър живот!Kalmar води добър живот!
  • Дърт на орел!
Батерии
« Отговор #850 -: 08 Март, 2018, 12:44:18 »
Нещо от Феникс, което ми направи впечатление:

(Щракни за да видиш изображението.)

Някой пробвал ли ги е? Ли-йон AA батерия на 1,5 V.  :)

Щом са на Феникс би трябвао да са читави. Но не съм ги тествал.
"Счастье для всех, даром, и пусть никто не уйдет обиженным!"

Неактивен Божо

• Дарител
  • Общо събрание
  • Старо куче
  • *
  • Публикации: 2169
  • Reputation Power: 7325
  • Божо внушава благоговение!Божо внушава благоговение!Божо внушава благоговение!Божо внушава благоговение!Божо внушава благоговение!Божо внушава благоговение!Божо внушава благоговение!Божо внушава благоговение!Божо внушава благоговение!Божо внушава благоговение!Божо внушава благоговение!Божо внушава благоговение!
  • диагностициран
Батерии
« Отговор #851 -: 08 Март, 2018, 18:13:03 »
Каква е идеята на тая батерия?
Нормална 14500 е 3.7 V, а Енелуп (макар на 1.2 V) са по 1900/2200 мА.

Тази за мен никъде не се класира.
Изкуственият интелект не може да се мери с естествената глупост.

Неактивен ganzo_fan

• Старо куче
  • Публикации: 662
  • Reputation Power: 1226
  • ganzo_fan внушава благоговение!ganzo_fan внушава благоговение!ganzo_fan внушава благоговение!ganzo_fan внушава благоговение!ganzo_fan внушава благоговение!ganzo_fan внушава благоговение!ganzo_fan внушава благоговение!ganzo_fan внушава благоговение!ganzo_fan внушава благоговение!ganzo_fan внушава благоговение!ganzo_fan внушава благоговение!ganzo_fan внушава благоговение!
  • диагностициран
Батерии
« Отговор #852 -: 08 Март, 2018, 18:21:40 »
Може би за обратна съвместимост със стари дивайси,които не носят на големи толеранси по захранването
— При теб конкуренцията беше жестока — отвърна Ричър. — Докато десет години по-късно бяха останали само разни лекета.

Неактивен Божо

• Дарител
  • Общо събрание
  • Старо куче
  • *
  • Божо внушава благоговение!Божо внушава благоговение!Божо внушава благоговение!Божо внушава благоговение!Божо внушава благоговение!Божо внушава благоговение!Божо внушава благоговение!Божо внушава благоговение!Божо внушава благоговение!Божо внушава благоговение!Божо внушава благоговение!Божо внушава благоговение!
  • диагностициран
Батерии
« Отговор #853 -: 08 Март, 2018, 19:28:43 »
Или ако зарядното не зарежда Ni-Mh  :D

Неактивен aeon

• Напреднал
  • Публикации: 90
  • Reputation Power: 601
  • aeon е изгряваща звезда!aeon е изгряваща звезда!aeon е изгряваща звезда!aeon е изгряваща звезда!aeon е изгряваща звезда!aeon е изгряваща звезда!
Батерии
« Отговор #854 -: 08 Март, 2018, 21:19:16 »
Цитат
Каква е идеята на тая батерия?

На първо място, няма нужда от отделно зарядно. Всяка външна батерия ще я зареди, или зарядното на телефона, или самия телефон. Мисля, че Олайт имаха фенер с батерия на същия принцип и твърдяха че фенера, с който се доставя, е презареждаем. По тази логика всяко устройство, в което я пъхнеш, ще стане "презареждаемо".  ;D
Интересно ми е и как изглежда кривата на разряд при такава батерия.
Ако бях "ултралайт" турист, сигурно щях веднага да и скоча, ама не съм - затова просто любопитствам и влача Енелупи в резерв.
« Последна редакция: 08 Март, 2018, 21:23:05 от aeon »

Активен Djack

• Тесен специалист
  • Член на сдружението
  • Старо куче
  • *
  • Публикации: 1181
  • Reputation Power: 2760
  • Djack внушава благоговение!Djack внушава благоговение!Djack внушава благоговение!Djack внушава благоговение!Djack внушава благоговение!Djack внушава благоговение!Djack внушава благоговение!Djack внушава благоговение!Djack внушава благоговение!Djack внушава благоговение!Djack внушава благоговение!Djack внушава благоговение!
  • диагностициран
  • Скайп: dimodimov1083
Батерии
« Отговор #855 -: 08 Март, 2018, 21:31:35 »
Някой обърнал ли е внимание, новия Лидълски винтоверт с каква батерия е и за колко време ще се зарежда? Кондензаторен тип, зарежда се за 60 сек.!

Неактивен johnyB

• Дарител
  • Старо куче
  • *
  • Публикации: 61
  • Reputation Power: 24872
  • johnyB внушава благоговение!johnyB внушава благоговение!johnyB внушава благоговение!johnyB внушава благоговение!johnyB внушава благоговение!johnyB внушава благоговение!johnyB внушава благоговение!johnyB внушава благоговение!johnyB внушава благоговение!johnyB внушава благоговение!johnyB внушава благоговение!johnyB внушава благоговение!
  • диагностициран
Батерии
« Отговор #856 -: 09 Март, 2018, 20:41:13 »
Здравей  aeon.
Ето ти разрядни графики от  tashenlampen.de. Отваря се през гугъл.

http://www.taschenlampen-forum.de/threads/fenix-arb-l14-1600u.56080/

Тази батерия ,както каза Бринел(ganzo fan), по форумите я коментираха,че е създадена за по-старите версии на HP и HL сериите на Fenix,които работят с волтаж  1.2 до 1.5v.
Колкото до ултралайт туризма, 18650 е най-доброто,защото капацитета който предлага ,за обема и теглото си е над всички останали формати,с изключение на  новия тип  20700.
Поздрави.

Неактивен aeon

• Напреднал
  • aeon е изгряваща звезда!aeon е изгряваща звезда!aeon е изгряваща звезда!aeon е изгряваща звезда!aeon е изгряваща звезда!aeon е изгряваща звезда!
Батерии
« Отговор #857 -: 10 Март, 2018, 17:57:56 »
Благодаря за линка. От графиките и обясненията излиза, че при повече от 1,6А се включва защитата на батерията. Това май изключва максималните режими на фенерите ми.   :blink:
От друга страна батерията се представя много добре в работния си диапазон сравнена с Енелупите.

За 18650 и туризма е и така, и не съвсем. Батерията наистина дава повече, но трябва да влезе във фенер, който също тежи повече. В планината само с един фенер и една батерия също не върви. За мен, при преходи, които не предполагат повече от 2-3 нощи далеч от цивилизация, няма нужда от големия запас на 18650 - там по-малките батерии имат своето приложение.  :nabira:
« Последна редакция: 10 Март, 2018, 18:02:13 от aeon »

Неактивен riboulovec

• Младо куче
  • Старо куче
  • Публикации: 1584
  • Reputation Power: 750
  • riboulovec има силна воля.riboulovec има силна воля.riboulovec има силна воля.riboulovec има силна воля.riboulovec има силна воля.riboulovec има силна воля.riboulovec има силна воля.
Батерии
« Отговор #858 -: 11 Март, 2018, 01:08:15 »
Би ли споделил, с кой фенер и с каква друга по лека от 18650 батерия, ползваш повече от 1,6А?
Всичко друго би било за сметка на капацитета.Освен литий,за сметка на цената.
Поне така си мисля. ::)
Копирано от Бринел:— При теб конкуренцията беше жестока — отвърна Ричър. — Докато десет години по-късно бяха останали само разни лекета.

Неактивен aeon

• Напреднал
Батерии
« Отговор #859 -: 11 Март, 2018, 02:47:44 »
Съгласен съм, за ползване - не ги ползвам, но ги има в Olight S15 Baton и Zebralight H53Fc. И в двата фенера максималния режим трябва да точи повече от 2А, след като изяждат 2500mAh от 1х NiMh за под час.
Олайта не го ползвам изобщо на макс с една NiMh батерия, защото с тази химия не виждам голяма разлика спрямо по-ниския режим. С 14500 или два Енелупа е друг филм, но там амперите са по-ниски.
Зебрата съм я взел със замъглено предно стъкло, преди всичко за челник. Там практически няма голяма разлика в осветената дистанция между най-силния режим и следващите в редичката. За в гората съм я настроил на по-нисък режим за по-дълга работа.

Неактивен ganzo_fan

• Старо куче
  • ganzo_fan внушава благоговение!ganzo_fan внушава благоговение!ganzo_fan внушава благоговение!ganzo_fan внушава благоговение!ganzo_fan внушава благоговение!ganzo_fan внушава благоговение!ganzo_fan внушава благоговение!ganzo_fan внушава благоговение!ganzo_fan внушава благоговение!ganzo_fan внушава благоговение!ganzo_fan внушава благоговение!ganzo_fan внушава благоговение!
  • диагностициран
Батерии
« Отговор #860 -: 24 Март, 2018, 14:15:21 »
Някой има ли 18650 с изпъкнал плюс,без защитна платка?Интересува ме колко е дълга цялата батерия?
— При теб конкуренцията беше жестока — отвърна Ричър. — Докато десет години по-късно бяха останали само разни лекета.

Неактивен johnyB

• Дарител
  • Старо куче
  • *
  • Публикации: 61
  • Reputation Power: 24872
  • johnyB внушава благоговение!johnyB внушава благоговение!johnyB внушава благоговение!johnyB внушава благоговение!johnyB внушава благоговение!johnyB внушава благоговение!johnyB внушава благоговение!johnyB внушава благоговение!johnyB внушава благоговение!johnyB внушава благоговение!johnyB внушава благоговение!johnyB внушава благоговение!
  • диагностициран
Батерии
« Отговор #861 -: 24 Март, 2018, 16:13:05 »
Здарвей,Бринеле.
Преди година бях мерил един Ефест(бутон топ,без защита)-по спомен 67мм.Изпъкналият плюс е 1-1.5 мм.Сега мерих Keeppower без защита,но флаттоп-показа 66мм.Ето сайт с батерии,с тт данни,разгледай незащитените.

https://www.batteryjunction.com/18650.html#/?Section=18650&search_return=all

Отваря се през гугъл.
Поздрави.

SunnyDJ

• Гост
Батерии
« Отговор #862 -: 09 Май, 2018, 17:27:16 »
Някой има ли 18650 с изпъкнал минус?

Неактивен dannie78

• Напреднал
  • Публикации: 96
  • Reputation Power: 46
  • dannie78 няма влияние.
  • диагностициран
Батерии
« Отговор #863 -: 09 Май, 2018, 21:16:12 »

С едно магнитче и става така

SunnyDJ

• Гост
Батерии
« Отговор #864 -: 10 Май, 2018, 00:46:45 »

Да и аз се сетих затова, но най-вероятно има някаква електроника в батерията и ме е страх да не прецакам батерията или фенера

Неактивен N__N__R

• Старо куче
  • Публикации: 405
  • Reputation Power: 1523
  • N__N__R внушава благоговение!N__N__R внушава благоговение!N__N__R внушава благоговение!N__N__R внушава благоговение!N__N__R внушава благоговение!N__N__R внушава благоговение!N__N__R внушава благоговение!N__N__R внушава благоговение!N__N__R внушава благоговение!N__N__R внушава благоговение!N__N__R внушава благоговение!N__N__R внушава благоговение!
  • диагностициран
Батерии
« Отговор #865 -: 26 Май, 2018, 21:50:14 »
От 2008 използвам презареждаеми Енелууп и днес за първи път видях една да е протекла (купувана много по-късно, не от 2008)  :yikes:
Добре, че си я нося просто като резервна, а не е била във фенерче  :???

Неактивен angel

• Старо куче
  • Публикации: 427
  • Reputation Power: 88
  • angel няма влияние.
  • диагностициран
Батерии
« Отговор #866 -: 28 Май, 2018, 18:05:10 »
Ако е изпускана на земята, може и това да е причината. Нормално е-търкалят се и падат.

Неактивен Me4ka

• Дарител
  • Напреднал
  • *
  • Публикации: 463
  • Reputation Power: 1206
  • Me4ka внушава благоговение!Me4ka внушава благоговение!Me4ka внушава благоговение!Me4ka внушава благоговение!Me4ka внушава благоговение!Me4ka внушава благоговение!Me4ka внушава благоговение!Me4ka внушава благоговение!Me4ka внушава благоговение!Me4ka внушава благоговение!Me4ka внушава благоговение!Me4ka внушава благоговение!
  • ursus cosmatos
Батерии
« Отговор #867 -: 13 Август, 2018, 17:09:29 »
Samsung SDI ICR18650-26H, 2600mAh 18650 Li-Ion акумулаторна батерия за 8,40лв добра цена ли е според вас ?

Неактивен dellman

• "Пустиняк от секаде"
  • Дарител
  • Старо куче
  • *
  • Публикации: 357
  • Reputation Power: 16966
  • dellman внушава благоговение!dellman внушава благоговение!dellman внушава благоговение!dellman внушава благоговение!dellman внушава благоговение!dellman внушава благоговение!dellman внушава благоговение!dellman внушава благоговение!dellman внушава благоговение!dellman внушава благоговение!dellman внушава благоговение!dellman внушава благоговение!
  • диагностициран
Батерии
« Отговор #868 -: 13 Август, 2018, 18:23:02 »
Samsung SDI ICR18650-26H, 2600mAh 18650 Li-Ion акумулаторна батерия за 8,40лв добра цена ли е според вас ?
Този модел на Самсунг е добра батерия по принцип(за ICR клетка), но за цената нищо не мога да кажа. Предполагам, ще се ползва в някое устрийство, което не иска високотокова батерия ? В Батерисървис имат добри предложения за 18650 батерии, пък и форумна отстъпка също дават. Прегледай им сайта и може да си харесаш нещо друго.

Неактивен ganzo_fan

• Старо куче
  • диагностициран
Батерии
« Отговор #869 -: 13 Август, 2018, 18:34:08 »
Този самсунг е добър,но аз препоръчвам зелено ЛГ 3500 мАч.Ако трябва високотокова кафяво ЛГ 3000 мАч.При излишни средства СОНИ ЖТЦ6 или ЖТЦ5.

Неактивен Me4ka

• Дарител
  • Напреднал
  • *
  • Публикации: 463
  • Reputation Power: 1206
  • Me4ka внушава благоговение!Me4ka внушава благоговение!Me4ka внушава благоговение!Me4ka внушава благоговение!Me4ka внушава благоговение!Me4ka внушава благоговение!Me4ka внушава благоговение!Me4ka внушава благоговение!Me4ka внушава благоговение!Me4ka внушава благоговение!Me4ka внушава благоговение!Me4ka внушава благоговение!
  • ursus cosmatos
Батерии
« Отговор #870 -: 13 Август, 2018, 19:21:13 »
Да дам набързо едно обяснение:
знам за батерисървиса, лично съм се възползвал от техните отстъпки.

Просто видях промоционална цена на тази батерия в емаг,
но тъй като не разбирам от батерии /признавам си/,
затова не искам да я пускам в темата за "Добри оферти".
И тъй като имам един тестови С8, който го ползвам само за кеф,
търся и някакви по-евтини и неспецифични решения за подходящи батерии.

Поздрави,

Неактивен ganzo_fan

• Старо куче
  • диагностициран
Батерии
« Отговор #871 -: 13 Август, 2018, 19:54:52 »
за Ц8 са идеални.Моя Ц8 и 2 такива батерии подарих на баща ми със зарядно ум10 и е щастлив като мида.само цветът им не одобри!все още ли са розови?

Неактивен Божо

• Дарител
  • Общо събрание
  • Старо куче
  • *
  • диагностициран
Батерии
« Отговор #872 -: 13 Август, 2018, 20:49:31 »
2600 мАч не са много като капацитет, но цената компенсира, вземи си 3 - една във фенера и две резерва, в кутия  *palec*

Неактивен Zagy

• нафтения
  • Старо куче
  • Публикации: 751
  • Reputation Power: 584
  • Zagy на прага да бъде приет.Zagy на прага да бъде приет.Zagy на прага да бъде приет.Zagy на прага да бъде приет.Zagy на прага да бъде приет.
  • диагностициран
Батерии
« Отговор #873 -: 13 Август, 2018, 21:23:39 »
За парите си батерията е хубава - няма да сбъркаш  :nabira:
Si non confectus, non reficiat.

Неактивен G2233

• Новобранец
  • *
  • Публикации: 1
  • Reputation Power: 9
  • G2233 няма влияние.
  • диагностициран
Батерии
« Отговор #874 -: 28 Август, 2018, 13:00:55 »
Здравейте. Имам една неработеща пауър банка. Извадих и батериите(оранжевите) може ли някой да ми каже каква марка са? Вече ми стана ясно с лотокалата успях да налея 2000мА.
Другото ми питане е как да разбера годината на производсво на панасоника (синята)?

Sent from my GT-I9305 using Tapatalk

Намерете ни във фейсбук ArmsBG OlightBG Batteryservice