Автор Тема: Батерии  (Прочетена 78237 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен andrei84

• Прохождащ
  • **
  • Публикации: 137
  • Reputation Power: 3
  • andrei84 няма влияние.
  • диагностициран
Батерии
« Отговор #825 -: 29 Декември, 2017, 01:03:52 »
Тая джаджа, която ще се продава в Лидл другата събота, хич не ми се вярва, че може да стартира автомобилен двигател, подавайки 200 А ток на умрял акумулатор:

НЕ, НЕ И НЕ! нЕ СИ Я КУПУВАЙТЕ! Направих тая грешка да купя тази супер боклучава пауърбанка/мини стартова батерия, при това 2 /ДВА/ броя за две коли малолитражки.. :noo: :whip: >:(..При условие, че съм ги дозареждал профилактично, както е указано в спецификацията на батериите и ...стадоха багажа...Ще им ги връщам на ЛИДЛ.  АЗ моиет ги купих на 21.01.2017г. и като се сетя що зар беше, докато открия ЛИДЛ, където да ги продават, та чак яд ме хвана...
Пълен ташак! Дадох200/ДВЕСТА/ лева и дано ми върнат парите безпроблемно! Абсолютен боклук са! Дано не се е минал някой да си ги купи, както аз направих преди близо една година.

Активен Кубинеца

• Напреднал
  • Публикации: 46
  • Reputation Power: 4
  • Кубинеца няма влияние.
  • диагностициран
Батерии
« Отговор #826 -: 29 Декември, 2017, 09:02:37 »
  АЗ моиет ги купих на 21.01.2017г.

Ако наистина тогава си ги купил едва ли ще ти върнат парите. Според мен гаранционно по-скоро ще ти ги заменят с нови. По - добре ги върни, когато нямат налични борийки.

Неактивен andrei84

• Прохождащ
  • **
  • Публикации: 137
  • Reputation Power: 3
  • andrei84 няма влияние.
  • диагностициран
Батерии
« Отговор #827 -: 03 Януари, 2018, 03:17:34 »
Ако наистина тогава си ги купил едва ли ще ти върнат парите. Според мен гаранционно по-скоро ще ти ги заменят с нови. По - добре ги върни, когато нямат налични борийки.

Евалла на ЛИДЛ Българя! Стриктно спазиха клаузата за гаранция на закупените от тях изделия и ми възстановиха 199.98 лева!
Поздравления!
Услвието е, касов бон за закупен продукт/продукти и изделията, които се връщат да са напълно комплектни....
Никакви проблеми не ми направиха...

Неактивен Глокая куздра

• Новобранец
  • *
  • Публикации: 37
  • Reputation Power: 2
  • Глокая куздра няма влияние.
  • диагностициран
Батерии
« Отговор #828 -: 03 Януари, 2018, 05:12:10 »
Нещо интересно - радиоактивни батерии :)
(Щракни за да видиш изображението.)
Поясниение - радиационния фон за София е в границите 0,13-0,15 микроСиверта/час. Клетките отдават около 0,55-0,60 микроСиверта/час - около 4 пъти по-висок фон.
Брррр! Не зная какъв е уредът на снимката и с каква прецизност мери. Моят дозиметър е сертифициран за използване в армията и службите за гражданска защита и освен интензитета на облъчването показва процентната грешка, която следва да се прибави или извади, за да се получат минималната и максимална реална стойност. Примерно в момента у нас е 0.11 µSv/h ±20%, т.е. между 0.088 и 0.132 µSv/h. Но ако приемем, че тези батерии излъчват действително 0.59 µSv/h, това е сериозно! За сравнение - през '86-та служех в армията, след аварията в Чернобил правехме ежедневни измервания на радиационния фон в София и не си спомням да съм виждал стойност над 0.5 µSv/h. Вярно е, че тогава опасността идваше не толкова от фоновото облъчване, колкото от поглъщане на частици с α-активни радионуклеотиди, но все пак...

Или, ако човек носи в себе си или държи близо до тялото си денонощно устройство с такива батерии, получава сумарно годишно облъчване от 24*365*0.59 µSv/h = 5.168 mSv. Според европейските норми допустимото годишно облъчване за граждански лица е 3 mSv, от които 2 mSv от фонова радиация и 1 mSv от медицински процедури. Една рентгенова снимка на бял дроб облъчва с 0.08 mSv. Което значи, че носейки такива батерии денонощно близо до себе си, човек годишно получава допълнително облъчване, еквивалентно на 40-50 рентгенови снимки. Не е чак смъртоносно, но чувствително увеличава вероятността от онкологични заболявания.
Глокая куздра штеко будланула бокра и кудрячит бокрёнка.

Неактивен Zagy

• нафтения
  • Старо куче
  • Публикации: 712
  • Reputation Power: 57
  • Zagy на прага да бъде приет.Zagy на прага да бъде приет.Zagy на прага да бъде приет.Zagy на прага да бъде приет.Zagy на прага да бъде приет.
  • диагностициран
Батерии
« Отговор #829 -: 04 Януари, 2018, 02:45:51 »
Не е от най-прецизните, но съм го сравнявал с купешки такива и с калибрирани източници на йонизиращо лъчение (примерно волфрамов електрод с 2% ториев оксид) и показанията са сравними с тези на марков уред.

За останалото си прав *palec*
Si non confectus, non reficiat.

Неактивен casual

• Напреднал
  • Публикации: 5
  • Reputation Power: 1
  • casual няма влияние.
  • диагностициран
Батерии
« Отговор #830 -: 21 Януари, 2018, 16:53:06 »
Привет,
Скоро си взех ето този дивайс - https://gps6.bg/1473-garmin-gpsmap-64s.htm?gclid=EAIaIQobChMIu463vabp2AIVHtwZCh1xawvhEAAYASAAEgK_hvD_BwE Може ли някой да ми препоръча NiMH батерии със зарядно ? Досега не съм ползвал акумулаторни батерии и зарядни и не съм изобщо наясно какво е добро и какво не, така че всеки съвет ще е добре дошъл.

Неактивен Stutzi

• РОНИН без меч.
  • Старо куче
  • Публикации: 547
  • Reputation Power: 234
  • Stutzi внушава благоговение!Stutzi внушава благоговение!Stutzi внушава благоговение!Stutzi внушава благоговение!Stutzi внушава благоговение!Stutzi внушава благоговение!Stutzi внушава благоговение!Stutzi внушава благоговение!Stutzi внушава благоговение!Stutzi внушава благоговение!Stutzi внушава благоговение!Stutzi внушава благоговение!
  • диагностициран
Батерии
« Отговор #831 -: 21 Януари, 2018, 17:22:25 »
Батериите е добре да са "Енелуп","Енелуп ПРО" или "Фуджицу".Тоест те са по една и съща технология,запазват нивото на заряда до 80% за една година.Съответно 2000/2500 Mah.Зарядното може да бъде комбинирано,NiMh и Li-ion или само за NiMh батерии.

Неактивен batveso55

• Старо куче
  • Публикации: 1146
  • Reputation Power: 32
  • batveso55 работи за форума.batveso55 работи за форума.batveso55 работи за форума.
  • диагностициран
Батерии
« Отговор #832 -: 22 Януари, 2018, 07:49:10 »
POWEREX не стават ли? Навремето Imedion-а беше конкурент на енелупките.

Неактивен batveso55

• Старо куче
  • Публикации: 1146
  • Reputation Power: 32
  • batveso55 работи за форума.batveso55 работи за форума.batveso55 работи за форума.
  • диагностициран
Батерии
« Отговор #833 -: 22 Януари, 2018, 17:15:43 »
Колега casual, ето една струва ми се изгодна оферта в Метро от 25.01-4 бр. енелупки 1900mAh плюс зарядно за 30лв.

Неактивен Stutzi

• РОНИН без меч.
  • Старо куче
  • Публикации: 547
  • Reputation Power: 234
  • Stutzi внушава благоговение!Stutzi внушава благоговение!Stutzi внушава благоговение!Stutzi внушава благоговение!Stutzi внушава благоговение!Stutzi внушава благоговение!Stutzi внушава благоговение!Stutzi внушава благоговение!Stutzi внушава благоговение!Stutzi внушава благоговение!Stutzi внушава благоговение!Stutzi внушава благоговение!
  • диагностициран
Батерии
« Отговор #834 -: 22 Януари, 2018, 17:20:41 »
Това е доста изгодна оферта,ако е нужно само NiMh зарядно.Иначе само батериите са по скъпи.

Неактивен Мечков

• Херцог
  • Старо куче
  • Потребителско име: мечков
  • Публикации: 1321
  • Reputation Power: 73
  • Мечков има силна воля.Мечков има силна воля.Мечков има силна воля.Мечков има силна воля.Мечков има силна воля.Мечков има силна воля.Мечков има силна воля.
  • Не можеш да имаш всички ножове,но трябва да опиташ
Батерии
« Отговор #835 -: 02 Февруари, 2018, 10:25:36 »
Пичове,отворих днес п30 ката да видя батерията как е,и ми направи впечатление,че плюсът е изместен малко и отзад като да е наклепана с нещо което не може да се изтърка знам че е суха клетка и няма как да потече,но е странно иначе си държи заряд,не се само разрежда,зарежда си....знам ли да не прееба нещо фенера а то

Активен Marcinkov

• Старо куче
  • Публикации: 3343
  • Reputation Power: 789
  • Marcinkov внушава благоговение!Marcinkov внушава благоговение!Marcinkov внушава благоговение!Marcinkov внушава благоговение!Marcinkov внушава благоговение!Marcinkov внушава благоговение!Marcinkov внушава благоговение!Marcinkov внушава благоговение!Marcinkov внушава благоговение!Marcinkov внушава благоговение!Marcinkov внушава благоговение!Marcinkov внушава благоговение!
Батерии
« Отговор #836 -: 02 Февруари, 2018, 10:52:09 »
Плюса не е проблем и на мен ми се е случвало, най-вече е заради натегнатото зарядно.

Неактивен Мечков

• Херцог
  • Старо куче
  • Мечков има силна воля.Мечков има силна воля.Мечков има силна воля.Мечков има силна воля.Мечков има силна воля.Мечков има силна воля.Мечков има силна воля.
Батерии
« Отговор #837 -: 02 Февруари, 2018, 11:36:41 »
Наклепаното може и да е от найткора грес с която клепа о пръстените и резбите,просто фенера не съм го отварял от 3-4 месеца и сигурно е спекла

Неактивен tbk515

• VVN
  • Редовен
  • Публикации: 21
  • tbk515 няма влияние.
  • Съмнителен
Батерии
« Отговор #838 -: 02 Февруари, 2018, 17:49:42 »
@Мечков, ако полюса във фенера е от мед или от производните му, то е ясна причината. Медта в контакт с друг различен метал, боядисва. Почти същото ми се случваше с батериите, когато ползвах механика за ел. цигара. Относно плюса на батерията - ако не е фабрично така, вземи я преоблицовай и виж дали не се е разпоил бутончето й. Ако изпадне при ремонта, според мен е за бракуване, не бих рискувал да я ползвам.
 :nabira:
Място за Вашата реклама!

Неактивен Мечков

• Херцог
  • Старо куче
Батерии
« Отговор #839 -: 04 Февруари, 2018, 15:40:45 »
Два дена светя като гламав с фенерчето, нищо и няма  ^-^

Неактивен Zagy

• нафтения
  • Старо куче
  • Zagy на прага да бъде приет.Zagy на прага да бъде приет.Zagy на прага да бъде приет.Zagy на прага да бъде приет.Zagy на прага да бъде приет.
  • диагностициран
Батерии
« Отговор #840 -: 12 Февруари, 2018, 15:41:46 »
Пресни-пресни:

Китайски защитени батерии с клетка NCR18650B 3400mAh - двете са 6,80 долара.

Според тестовете в нета тези батерии дават между 2900 и 3300mAh - предполагам са клетки, които не са минали ОТК на Панасоник и китайците ги ребрандират и ги продават, вместо да ги скрапват. Ще ги видим... :)

Неактивен Zagy

• нафтения
  • Старо куче
  • диагностициран
Батерии
« Отговор #841 -: 16 Февруари, 2018, 12:00:01 »
Ъпдейтче - след 3 пълни цикъла двете батерии дават по около 2800mAh всяка. Като за чисто нова защитена батерия за под 5лв бройката си е екстра. Поръчах си още 3 броя.

Неактивен dtz

• Дърт на
  • Старо куче
  • Публикации: 1026
  • Reputation Power: 133
  • dtz внушава благоговение!dtz внушава благоговение!dtz внушава благоговение!dtz внушава благоговение!dtz внушава благоговение!dtz внушава благоговение!dtz внушава благоговение!dtz внушава благоговение!dtz внушава благоговение!dtz внушава благоговение!dtz внушава благоговение!dtz внушава благоговение!
    • ОБК
  • Скайп: obr-kamchia
Батерии
« Отговор #842 -: 16 Февруари, 2018, 16:13:51 »
Ти не беше ли почнал един Power wall или подобно. Какво стана?

Неактивен rrashkov

• Старо куче
  • Публикации: 27
  • Reputation Power: 6
  • rrashkov няма влияние.
  • диагностициран
Батерии
« Отговор #843 -: 16 Февруари, 2018, 16:50:16 »
Ъпдейтче - след 3 пълни цикъла двете батерии дават по около 2800mAh всяка. Като за чисто нова защитена батерия за под 5лв бройката си е екстра. Поръчах си още 3 броя.

Привет колега, откъде ги пазариш тези?

Активен vergilski

• boss banenin
  • Общо събрание
  • Старо куче
  • *
  • Публикации: 281
  • Reputation Power: 184
  • vergilski внушава благоговение!vergilski внушава благоговение!vergilski внушава благоговение!vergilski внушава благоговение!vergilski внушава благоговение!vergilski внушава благоговение!vergilski внушава благоговение!vergilski внушава благоговение!vergilski внушава благоговение!vergilski внушава благоговение!vergilski внушава благоговение!vergilski внушава благоговение!
Батерии
« Отговор #844 -: 16 Февруари, 2018, 18:14:36 »
Първо зареждане на батериите за MT07S - по препоръка и благодарение на Яската.Дойдоха за една седмица от  Холандия.
Допълнително разкостих един пауърбанк и от него извадих синята 18650. Не знам в какво състояние е, но дава ток засега.

« Последна редакция: 16 Февруари, 2018, 18:18:21 от vergilski »

Неактивен riboulovec

• Младо куче
  • Старо куче
  • Публикации: 1574
  • Reputation Power: 74
  • riboulovec има силна воля.riboulovec има силна воля.riboulovec има силна воля.riboulovec има силна воля.riboulovec има силна воля.riboulovec има силна воля.riboulovec има силна воля.
Батерии
« Отговор #845 -: 17 Февруари, 2018, 00:51:57 »
Приличат ми на LG HG2,но с  button top.Не ми се рови сега,защита имат ли?Nkon?
Копирано от Бринел:— При теб конкуренцията беше жестока — отвърна Ричър. — Докато десет години по-късно бяха останали само разни лекета.

Активен vergilski

• boss banenin
  • Общо събрание
  • Старо куче
  • *
  • Публикации: 281
  • Reputation Power: 184
  • vergilski внушава благоговение!vergilski внушава благоговение!vergilski внушава благоговение!vergilski внушава благоговение!vergilski внушава благоговение!vergilski внушава благоговение!vergilski внушава благоговение!vergilski внушава благоговение!vergilski внушава благоговение!vergilski внушава благоговение!vergilski внушава благоговение!vergilski внушава благоговение!
Батерии
« Отговор #846 -: 17 Февруари, 2018, 01:55:22 »
Точно така - LG INR18650-HG2 3000mAh - 20A button top от Nkon
Без защита са  *palec*

Неактивен Zagy

• нафтения
  • Старо куче
  • диагностициран
Батерии
« Отговор #847 -: 17 Февруари, 2018, 08:44:11 »
Ти не беше ли почнал един Power wall или подобно. Какво стана?
Готов е - сега събирам парите за соларните панели. Като се позатопли времето ще ги купя и ще сглобя и ще пусна всичко.

Привет колега, откъде ги пазариш тези?
От Алиекспрес.

Неактивен aeon

• Напреднал
  • Публикации: 85
  • Reputation Power: 5
  • aeon няма влияние.
Батерии
« Отговор #848 -: 07 Март, 2018, 10:47:32 »
Нещо от Феникс, което ми направи впечатление:

Някой пробвал ли ги е? Ли-йон AA батерия на 1,5 V.  :)

Неактивен gkolevbg

• Прохождащ
  • **
  • Публикации: 15
  • gkolevbg няма влияние.
  • диагностициран
Батерии
« Отговор #849 -: 07 Март, 2018, 13:15:06 »
Попаднах на тази оферта в amazon, до сега не съм ползвал rechargable li-ion батерий, смятате ли, че за тази цена е нещо ползваемо ?

https://www.amazon.co.uk/PPOWER-750mAh-Rechargeable-Li-ion-Battery/dp/B012IK8FRO/ref=sr_1_44?s=electronics-accessories&ie=UTF8&qid=1520416504&sr=1-44&keywords=batteries&refinements=p_n_feature_browse-bin%3A431550031%7C431549031%2Cp_72%3A419153031%2Cp_n_shipping_option-bin%3A2023186031#HLCXComparisonWidget_feature_div

Намерете ни във фейсбук ArmsBG OlightBG Batteryservice