Автор Тема: Батерии  (Прочетена 72072 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен andrei84

• Прохождащ
  • **
  • Публикации: 115
  • Reputation Power: 3
  • andrei84 няма влияние.
  • диагностициран
Батерии
« Отговор #825 -: 29 Декември, 2017, 01:03:52 »
Тая джаджа, която ще се продава в Лидл другата събота, хич не ми се вярва, че може да стартира автомобилен двигател, подавайки 200 А ток на умрял акумулатор:

НЕ, НЕ И НЕ! нЕ СИ Я КУПУВАЙТЕ! Направих тая грешка да купя тази супер боклучава пауърбанка/мини стартова батерия, при това 2 /ДВА/ броя за две коли малолитражки.. :noo: :whip: >:(..При условие, че съм ги дозареждал профилактично, както е указано в спецификацията на батериите и ...стадоха багажа...Ще им ги връщам на ЛИДЛ.  АЗ моиет ги купих на 21.01.2017г. и като се сетя що зар беше, докато открия ЛИДЛ, където да ги продават, та чак яд ме хвана...
Пълен ташак! Дадох200/ДВЕСТА/ лева и дано ми върнат парите безпроблемно! Абсолютен боклук са! Дано не се е минал някой да си ги купи, както аз направих преди близо една година.

Неактивен Кубинеца

• Напреднал
  • Публикации: 44
  • Reputation Power: 4
  • Кубинеца няма влияние.
  • диагностициран
Батерии
« Отговор #826 -: 29 Декември, 2017, 09:02:37 »
  АЗ моиет ги купих на 21.01.2017г.

Ако наистина тогава си ги купил едва ли ще ти върнат парите. Според мен гаранционно по-скоро ще ти ги заменят с нови. По - добре ги върни, когато нямат налични борийки.

Неактивен andrei84

• Прохождащ
  • **
  • Публикации: 115
  • Reputation Power: 3
  • andrei84 няма влияние.
  • диагностициран
Батерии
« Отговор #827 -: 03 Януари, 2018, 03:17:34 »
Ако наистина тогава си ги купил едва ли ще ти върнат парите. Според мен гаранционно по-скоро ще ти ги заменят с нови. По - добре ги върни, когато нямат налични борийки.

Евалла на ЛИДЛ Българя! Стриктно спазиха клаузата за гаранция на закупените от тях изделия и ми възстановиха 199.98 лева!
Поздравления!
Услвието е, касов бон за закупен продукт/продукти и изделията, които се връщат да са напълно комплектни....
Никакви проблеми не ми направиха...

Неактивен Глокая куздра

• Новобранец
  • *
  • Публикации: 32
  • Reputation Power: 2
  • Глокая куздра няма влияние.
  • диагностициран
Батерии
« Отговор #828 -: 03 Януари, 2018, 05:12:10 »
Нещо интересно - радиоактивни батерии :)
(Щракни за да видиш изображението.)
Поясниение - радиационния фон за София е в границите 0,13-0,15 микроСиверта/час. Клетките отдават около 0,55-0,60 микроСиверта/час - около 4 пъти по-висок фон.
Брррр! Не зная какъв е уредът на снимката и с каква прецизност мери. Моят дозиметър е сертифициран за използване в армията и службите за гражданска защита и освен интензитета на облъчването показва процентната грешка, която следва да се прибави или извади, за да се получат минималната и максимална реална стойност. Примерно в момента у нас е 0.11 µSv/h ±20%, т.е. между 0.088 и 0.132 µSv/h. Но ако приемем, че тези батерии излъчват действително 0.59 µSv/h, това е сериозно! За сравнение - през '86-та служех в армията, след аварията в Чернобил правехме ежедневни измервания на радиационния фон в София и не си спомням да съм виждал стойност над 0.5 µSv/h. Вярно е, че тогава опасността идваше не толкова от фоновото облъчване, колкото от поглъщане на частици с α-активни радионуклеотиди, но все пак...

Или, ако човек носи в себе си или държи близо до тялото си денонощно устройство с такива батерии, получава сумарно годишно облъчване от 24*365*0.59 µSv/h = 5.168 mSv. Според европейските норми допустимото годишно облъчване за граждански лица е 3 mSv, от които 2 mSv от фонова радиация и 1 mSv от медицински процедури. Една рентгенова снимка на бял дроб облъчва с 0.08 mSv. Което значи, че носейки такива батерии денонощно близо до себе си, човек годишно получава допълнително облъчване, еквивалентно на 40-50 рентгенови снимки. Не е чак смъртоносно, но чувствително увеличава вероятността от онкологични заболявания.
Глокая куздра штеко будланула бокра и кудрячит бокрёнка.

Неактивен Zagy

• нафтения
  • Старо куче
  • Публикации: 692
  • Reputation Power: 15
  • Zagy няма влияние.
  • диагностициран
Батерии
« Отговор #829 -: 04 Януари, 2018, 02:45:51 »
Не е от най-прецизните, но съм го сравнявал с купешки такива и с калибрирани източници на йонизиращо лъчение (примерно волфрамов електрод с 2% ториев оксид) и показанията са сравними с тези на марков уред.

За останалото си прав *palec*
Si non confectus, non reficiat.

Неактивен casual

• Напреднал
  • Публикации: 5
  • Reputation Power: 1
  • casual няма влияние.
  • диагностициран
Батерии
« Отговор #830 -: 21 Януари, 2018, 16:53:06 »
Привет,
Скоро си взех ето този дивайс - https://gps6.bg/1473-garmin-gpsmap-64s.htm?gclid=EAIaIQobChMIu463vabp2AIVHtwZCh1xawvhEAAYASAAEgK_hvD_BwE Може ли някой да ми препоръча NiMH батерии със зарядно ? Досега не съм ползвал акумулаторни батерии и зарядни и не съм изобщо наясно какво е добро и какво не, така че всеки съвет ще е добре дошъл.

Неактивен Stutzi

• РОНИН без меч.
  • Старо куче
  • Публикации: 545
  • Reputation Power: 159
  • Stutzi внушава благоговение!Stutzi внушава благоговение!Stutzi внушава благоговение!Stutzi внушава благоговение!Stutzi внушава благоговение!Stutzi внушава благоговение!Stutzi внушава благоговение!Stutzi внушава благоговение!Stutzi внушава благоговение!Stutzi внушава благоговение!Stutzi внушава благоговение!Stutzi внушава благоговение!
  • диагностициран
Батерии
« Отговор #831 -: 21 Януари, 2018, 17:22:25 »
Батериите е добре да са "Енелуп","Енелуп ПРО" или "Фуджицу".Тоест те са по една и съща технология,запазват нивото на заряда до 80% за една година.Съответно 2000/2500 Mah.Зарядното може да бъде комбинирано,NiMh и Li-ion или само за NiMh батерии.

Неактивен batveso55

• Старо куче
  • Публикации: 1146
  • Reputation Power: 32
  • batveso55 работи за форума.batveso55 работи за форума.batveso55 работи за форума.
  • диагностициран
Батерии
« Отговор #832 -: 22 Януари, 2018, 07:49:10 »
POWEREX не стават ли? Навремето Imedion-а беше конкурент на енелупките.

Неактивен batveso55

• Старо куче
  • Публикации: 1146
  • Reputation Power: 32
  • batveso55 работи за форума.batveso55 работи за форума.batveso55 работи за форума.
  • диагностициран
Батерии
« Отговор #833 -: 22 Януари, 2018, 17:15:43 »
Колега casual, ето една струва ми се изгодна оферта в Метро от 25.01-4 бр. енелупки 1900mAh плюс зарядно за 30лв.

Неактивен Stutzi

• РОНИН без меч.
  • Старо куче
  • Публикации: 545
  • Reputation Power: 159
  • Stutzi внушава благоговение!Stutzi внушава благоговение!Stutzi внушава благоговение!Stutzi внушава благоговение!Stutzi внушава благоговение!Stutzi внушава благоговение!Stutzi внушава благоговение!Stutzi внушава благоговение!Stutzi внушава благоговение!Stutzi внушава благоговение!Stutzi внушава благоговение!Stutzi внушава благоговение!
  • диагностициран
Батерии
« Отговор #834 -: 22 Януари, 2018, 17:20:41 »
Това е доста изгодна оферта,ако е нужно само NiMh зарядно.Иначе само батериите са по скъпи.

Активен Мечков

• Херцог
  • Старо куче
  • Потребителско име: мечков
  • Публикации: 1217
  • Reputation Power: 69
  • Мечков е изгряваща звезда!Мечков е изгряваща звезда!Мечков е изгряваща звезда!Мечков е изгряваща звезда!Мечков е изгряваща звезда!Мечков е изгряваща звезда!
  • Не можеш да имаш всички ножове,но трябва да опиташ
Батерии
« Отговор #835 -: 02 Февруари, 2018, 10:25:36 »
Пичове,отворих днес п30 ката да видя батерията как е,и ми направи впечатление,че плюсът е изместен малко и отзад като да е наклепана с нещо което не може да се изтърка знам че е суха клетка и няма как да потече,но е странно иначе си държи заряд,не се само разрежда,зарежда си....знам ли да не прееба нещо фенера а то

Неактивен Marcinkov

• Старо куче
  • Публикации: 3307
  • Reputation Power: 497
  • Marcinkov внушава благоговение!Marcinkov внушава благоговение!Marcinkov внушава благоговение!Marcinkov внушава благоговение!Marcinkov внушава благоговение!Marcinkov внушава благоговение!Marcinkov внушава благоговение!Marcinkov внушава благоговение!Marcinkov внушава благоговение!Marcinkov внушава благоговение!Marcinkov внушава благоговение!Marcinkov внушава благоговение!
Батерии
« Отговор #836 -: 02 Февруари, 2018, 10:52:09 »
Плюса не е проблем и на мен ми се е случвало, най-вече е заради натегнатото зарядно.

Активен Мечков

• Херцог
  • Старо куче
  • Мечков е изгряваща звезда!Мечков е изгряваща звезда!Мечков е изгряваща звезда!Мечков е изгряваща звезда!Мечков е изгряваща звезда!Мечков е изгряваща звезда!
Батерии
« Отговор #837 -: 02 Февруари, 2018, 11:36:41 »
Наклепаното може и да е от найткора грес с която клепа о пръстените и резбите,просто фенера не съм го отварял от 3-4 месеца и сигурно е спекла

Неактивен tbk515

• VVN
  • Редовен
  • Публикации: 17
  • Reputation Power: 1
  • tbk515 няма влияние.
  • Съмнителен
Батерии
« Отговор #838 -: 02 Февруари, 2018, 17:49:42 »
@Мечков, ако полюса във фенера е от мед или от производните му, то е ясна причината. Медта в контакт с друг различен метал, боядисва. Почти същото ми се случваше с батериите, когато ползвах механика за ел. цигара. Относно плюса на батерията - ако не е фабрично така, вземи я преоблицовай и виж дали не се е разпоил бутончето й. Ако изпадне при ремонта, според мен е за бракуване, не бих рискувал да я ползвам.
 :nabira:
Място за Вашата реклама!

Активен Мечков

• Херцог
  • Старо куче
Батерии
« Отговор #839 -: 04 Февруари, 2018, 15:40:45 »
Два дена светя като гламав с фенерчето, нищо и няма  ^-^

Неактивен Zagy

• нафтения
  • Старо куче
  • Zagy няма влияние.
  • диагностициран
Батерии
« Отговор #840 -: 12 Февруари, 2018, 15:41:46 »
Пресни-пресни:

Китайски защитени батерии с клетка NCR18650B 3400mAh - двете са 6,80 долара.

Според тестовете в нета тези батерии дават между 2900 и 3300mAh - предполагам са клетки, които не са минали ОТК на Панасоник и китайците ги ребрандират и ги продават, вместо да ги скрапват. Ще ги видим... :)

Неактивен Zagy

• нафтения
  • Старо куче
  • Zagy няма влияние.
  • диагностициран
Батерии
« Отговор #841 -: 16 Февруари, 2018, 12:00:01 »
Ъпдейтче - след 3 пълни цикъла двете батерии дават по около 2800mAh всяка. Като за чисто нова защитена батерия за под 5лв бройката си е екстра. Поръчах си още 3 броя.

Неактивен dtz

• 鸡肉和米饭-3.50列弗
  • Старо куче
  • Публикации: 960
  • Reputation Power: 112
  • dtz води добър живот!dtz води добър живот!dtz води добър живот!dtz води добър живот!dtz води добър живот!dtz води добър живот!dtz води добър живот!dtz води добър живот!dtz води добър живот!dtz води добър живот!dtz води добър живот!
    • ОБК
  • Скайп: obr-kamchia
Батерии
« Отговор #842 -: 16 Февруари, 2018, 16:13:51 »
Ти не беше ли почнал един Power wall или подобно. Какво стана?

Активен rrashkov

• Напреднал
  • Публикации: 12
  • Reputation Power: 5
  • rrashkov няма влияние.
  • диагностициран
Батерии
« Отговор #843 -: 16 Февруари, 2018, 16:50:16 »
Ъпдейтче - след 3 пълни цикъла двете батерии дават по около 2800mAh всяка. Като за чисто нова защитена батерия за под 5лв бройката си е екстра. Поръчах си още 3 броя.

Привет колега, откъде ги пазариш тези?

Неактивен vergilski

• boss banenin
  • Общо събрание
  • Старо куче
  • *
  • Публикации: 280
  • Reputation Power: 104
  • vergilski има аура около него.vergilski има аура около него.vergilski има аура около него.vergilski има аура около него.vergilski има аура около него.vergilski има аура около него.vergilski има аура около него.vergilski има аура около него.vergilski има аура около него.vergilski има аура около него.
Батерии
« Отговор #844 -: 16 Февруари, 2018, 18:14:36 »
Първо зареждане на батериите за MT07S - по препоръка и благодарение на Яската.Дойдоха за една седмица от  Холандия.
Допълнително разкостих един пауърбанк и от него извадих синята 18650. Не знам в какво състояние е, но дава ток засега.

« Последна редакция: 16 Февруари, 2018, 18:18:21 от vergilski »

Неактивен riboulovec

• Младо куче
  • Старо куче
  • Публикации: 1573
  • Reputation Power: 74
  • riboulovec има силна воля.riboulovec има силна воля.riboulovec има силна воля.riboulovec има силна воля.riboulovec има силна воля.riboulovec има силна воля.riboulovec има силна воля.
Батерии
« Отговор #845 -: 17 Февруари, 2018, 00:51:57 »
Приличат ми на LG HG2,но с  button top.Не ми се рови сега,защита имат ли?Nkon?
С всяка жена можеш да се разбираш отлично,стига да не я обичаш.Марк Твен

Неактивен vergilski

• boss banenin
  • Общо събрание
  • Старо куче
  • *
  • Публикации: 280
  • Reputation Power: 104
  • vergilski има аура около него.vergilski има аура около него.vergilski има аура около него.vergilski има аура около него.vergilski има аура около него.vergilski има аура около него.vergilski има аура около него.vergilski има аура около него.vergilski има аура около него.vergilski има аура около него.
Батерии
« Отговор #846 -: 17 Февруари, 2018, 01:55:22 »
Точно така - LG INR18650-HG2 3000mAh - 20A button top от Nkon
Без защита са  *palec*

Неактивен Zagy

• нафтения
  • Старо куче
  • Zagy няма влияние.
  • диагностициран
Батерии
« Отговор #847 -: 17 Февруари, 2018, 08:44:11 »
Ти не беше ли почнал един Power wall или подобно. Какво стана?
Готов е - сега събирам парите за соларните панели. Като се позатопли времето ще ги купя и ще сглобя и ще пусна всичко.

Привет колега, откъде ги пазариш тези?
От Алиекспрес.

Намерете ни във фейсбук ArmsBG OlightBG Batteryservice