Автор Тема: Предложение за нов модератор (пробен период)  (Прочетена 6624 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Активен ovit

• Баш майсторите
  • Старо куче
  • *
  • Публикации: 141
  • Reputation Power: 13
  • ovit няма влияние.
  • диагностициран
  • Скайп: ovitoo
Колеги предлагам за нов модератор - upotrebitel!

Аргументите ми за това са:
1.Декларирано доброволно желание за модериране.
2.Поддържането и развитието на тема, която е интересна и полезна за форума.
3.При положение ,че повече от колегите се заинтересуват от въпросната програма бихме могли да се опитаме да създадем следващият форумен нож.
4.Не на последно място колегата ще бъде на  пробен период, който трябва да се определи и посочи.

Моля за Вашето становище!

С Уважение:
Иво Тодоров - ovit
Днес хората знаят цената на всичко, но не и стойността на каквото и да било."
       Оскар Уайлд.

Неактивен Mamas

• It`s Not Just A Knife...It`s a BENCHMADE
  • Старо куче
  • Потребителско име: Exodus
  • Публикации: 791
  • Reputation Power: 107
  • Mamas има аура около него.Mamas има аура около него.Mamas има аура около него.Mamas има аура около него.Mamas има аура около него.Mamas има аура около него.Mamas има аура около него.Mamas има аура около него.Mamas има аура около него.Mamas има аура около него.
  • диагностициран
  • Скайп: veselradulski
Предложение за нов модератор (пробен период)
« Отговор #1 -: 06 Януари, 2016, 09:22:36 »
Най-напред- за много години, приятелю! Длъжник съм ти....
Сега по темата, ако позволите мнението на абсолютен лаик относно поддръжката на форум като този!
От много време следя с интерес участието на въпросния колега във форума и мога отговорно да заявя, че няма нито един празен пост, нито едно изказване "на вятъра" и  с две думи- точен и ерудиран мъж! Напълно подкрепям идеята на ovit, темата, която е започнал upotrebitel за мен е трудна, но нещо в мен казва, че ще излезе, дай Боже, изцяло наш, форумен нож! Как е, а!? Самата идея за масивен, със солидно заключване фолдър, ме кара да гласувам с няколко ръце за това!
Благодаря!
И БЕЗ НАС ЩЕ СЪМНЕ...
 Една от най-отвратителните привички на дребните души е, че подозират своите низости и у другите.

Неактивен servantesss

• Шеф на водопад
  • Старо куче
  • Публикации: 418
  • Reputation Power: 54
  • servantesss на прага да бъде приет.servantesss на прага да бъде приет.servantesss на прага да бъде приет.servantesss на прага да бъде приет.servantesss на прага да бъде приет.
  • диагностициран
« Отговор #2 -: 06 Януари, 2016, 09:58:51 »
Една анкета не е лоша идея Овите - друже  :nabira:
Не спори с ГЛУПАК! Ще те свали на нивото си и ще те бие с ОПИТ.

Неактивен Марко

• Редовен
  • Публикации: 82
  • Reputation Power: 3
  • Марко няма влияние.
  • диагностициран
« Отговор #3 -: 06 Януари, 2016, 10:05:04 »
+1   *palec*
Уходим по одному. Если что - мы геологи.

Активен ovit

• Баш майсторите
  • Старо куче
  • *
  • ovit няма влияние.
  • диагностициран
« Отговор #4 -: 06 Януари, 2016, 10:07:47 »
Анкетата е най лесната част,но първо трябва да се чуят аргументи "за" и "против", а иначе  :nabira: друже!
       Оскар Уайлд.

Неактивен incubus

• Анти-Спам Защита
  • Старо куче
  • Публикации: 550
  • Reputation Power: 32
  • incubus работи за форума.incubus работи за форума.incubus работи за форума.
  • освидетелстван
    • Experience Talk
  • Скайп: gpetrov_fos
« Отговор #5 -: 06 Януари, 2016, 10:53:17 »
Познавам колегата Употребител. Повечето от Варненската група също.
Точен е и няма грешка.
Предлагам да му се даде шанс.
Нищо ново в отношенията между форумите ! Пичовете са си пичове във всеки форум,говн**вците също.

Неактивен riboulovec

• Младо куче
  • Общо събрание
  • Старо куче
  • *
  • Публикации: 1572
  • Reputation Power: 74
  • riboulovec има силна воля.riboulovec има силна воля.riboulovec има силна воля.riboulovec има силна воля.riboulovec има силна воля.riboulovec има силна воля.riboulovec има силна воля.
« Отговор #6 -: 06 Януари, 2016, 11:41:38 »
И аз съм с много добри впечатления от колегата,чисто виртуално все пак.Но се доверявам на усета си и на Жоро/Инкубус/.За!
С всяка жена можеш да се разбираш отлично,стига да не я обичаш.Марк Твен

Неактивен grisha

• Старо куче
  • Публикации: 1495
  • Reputation Power: 33
  • grisha работи за форума.grisha работи за форума.grisha работи за форума.
« Отговор #7 -: 06 Януари, 2016, 12:37:25 »
Аз също подкрепям :nabira:

Неактивен Zagy

• нафтения
  • Старо куче
  • Публикации: 676
  • Reputation Power: 14
  • Zagy няма влияние.
  • диагностициран
« Отговор #8 -: 06 Януари, 2016, 13:11:58 »
Моите впечатления също са чисто виртуални, но смятам, че колегата напълно заслужава *palec*
Si non confectus, non reficiat.

Неактивен Ivolution79

• Напреднал
  • Публикации: 16
  • Reputation Power: 1
  • Ivolution79 няма влияние.
  • диагностициран
« Отговор #9 -: 06 Януари, 2016, 13:56:04 »
И аз подкрепям!

Активен KirilPetkov

• Старо куче
  • Потребителско име: kirilpetkov
  • Публикации: 1292
  • Reputation Power: 46
  • KirilPetkov някой ден ще бъде някой...KirilPetkov някой ден ще бъде някой...KirilPetkov някой ден ще бъде някой...KirilPetkov някой ден ще бъде някой...
  • диагностициран
« Отговор #10 -: 06 Януари, 2016, 14:26:45 »
Аз съм за  :)
Пропусната тренировка не се наваксва,тя се губи.

Неактивен Мечков

• Херцог
  • Старо куче
  • Потребителско име: мечков
  • Публикации: 1114
  • Reputation Power: 37
  • Мечков работи за форума.Мечков работи за форума.Мечков работи за форума.
  • Не можеш да имаш всички ножове,но трябва да опиташ
« Отговор #11 -: 06 Януари, 2016, 16:12:38 »
Колегата наистина има познания в доста области. Не се познаваме лично,но ми е симпатичен някакси. Подкрепям  :nabira:
Идеята за уникален, къстам форумен нож също ми харесва.

Неактивен iivetza

• Шопски катил
  • Общо събрание
  • Старо куче
  • *
  • Публикации: 1051
  • Reputation Power: 51
  • iivetza на прага да бъде приет.iivetza на прага да бъде приет.iivetza на прага да бъде приет.iivetza на прага да бъде приет.iivetza на прага да бъде приет.
  • диагностициран
« Отговор #12 -: 06 Януари, 2016, 18:21:40 »
Аз подкрепям начинанието на колегата,но не подкрепям начина по който трябва да продължи!Не че имам против да е модератор,просто не смятам че това е нормалният начин да се случи това!На всички предполагам е ясно,че основният мотив на колегата,да предяви модераторски претенции е за да си върши лесно това което е захванал,а не да се въплъти на 100 % в ролята на модератор!Той всъщност човека сам си го каза,макар и индиректно,че едва ли ще е много деен като модератор!Освен това съм на мнение,че на този етап форума няма нужда от повече модератори!Имам опасения,че подобен прецедент може да повлече още подобни случки в бъдеще,което със сигурност няма да е добре за форума.Утре може да се появи човек,който има проблеми с качването на снимки примерно,и той да иска да е модератор за по лесно ;D!Надявам се да съм разбран правилно,и ако може да се намери по разумен начин да се улесни работата на колегата,и на другите които биха се захванали с подобни дейности,да не се окаже в даден момент,че имаме повече модератори от колкото членове ;D

Неактивен petarco

• Старо куче
  • Публикации: 18
  • Reputation Power: 1
  • petarco няма влияние.
  • диагностициран
« Отговор #13 -: 06 Януари, 2016, 19:45:27 »
Подкрепям мнението на Иво!
Не съм съгласен!

Неактивен Marcinkov

• Старо куче
  • Публикации: 3213
  • Reputation Power: 197
  • Marcinkov внушава благоговение!Marcinkov внушава благоговение!Marcinkov внушава благоговение!Marcinkov внушава благоговение!Marcinkov внушава благоговение!Marcinkov внушава благоговение!Marcinkov внушава благоговение!Marcinkov внушава благоговение!Marcinkov внушава благоговение!Marcinkov внушава благоговение!Marcinkov внушава благоговение!Marcinkov внушава благоговение!
« Отговор #14 -: 06 Януари, 2016, 19:54:04 »
Колегата е един от най-интелигентните и начетени хора в нашия форум. Смятам че той е изключително свободен дух, на който няма да пасне модераторската "длъжност". Ако му се дадат права за времето в което ще публикува темата си ще е най-добре. Никой няма да изгуби от това, такива теми са привилегия за малко форуми от този тип, същото важи и за колегата като човек. Такива луди глави като него си е цяла привилегия да бъдат сред нас.

Активен ovit

• Баш майсторите
  • Старо куче
  • *
  • ovit няма влияние.
  • диагностициран
« Отговор #15 -: 06 Януари, 2016, 20:06:28 »
Подкрепям мнението на Иво!
Не съм съгласен!

Може ли да научим защо? Това за качването на картинки го знаем,но за програмата едва ли.

Оскар Уайлд.

Неактивен ivo_iz

• ножоман
  • Старо куче
  • Публикации: 211
  • Reputation Power: 12
  • ivo_iz няма влияние.
  • диагностициран
« Отговор #16 -: 06 Януари, 2016, 20:11:00 »
А Аз да попитам колко модератора са?Просто информативно.

Неактивен Божо

• Гнявинатор
  • Общо събрание
  • Старо куче
  • *
  • Публикации: 1735
  • Reputation Power: 45
  • Божо някой ден ще бъде някой...Божо някой ден ще бъде някой...Божо някой ден ще бъде някой...Божо някой ден ще бъде някой...
  • диагностициран
« Отговор #17 -: 07 Януари, 2016, 01:29:56 »
Аз съм ЗА.

Първо - колегата винаги дава интересна и точна информация.
Второ - има голямото желание да ни покаже как се работи с доста сложен софтуер, на който са му оставяли сложна програма, с която сам да се оправя, знае колко усилия коства за да почнеш да я чаткаш.
Трето - тези уроци наистина отнемат много време да се формулират и напишат, който е правил подобно нещо (аз съм правил за няколко различни програми и знам отлично как става) ще оцени колко усилия е положил колегата за да предаде знанията си в готов и лесен за възприемане вид (с негови думи, скрийншотове и т.н.).

Смятам, че трудът му е за възхищение, аз лично никога не бих се наел за без пари да правя такива уроци (то и за пари пак си е ташак), така че наистина не разбирам защо някой би бил против - знанието е сила, в днешно време никой не ти го дава ей така... Адмирации, upotrebitel, аз ти гласувам доверие.

Отделно това с невъзможността за редактиране за мен лично е пълна глупост, който иска да се засяга... Прекалено сериозно ми изглежда, още повече при положение, че новите теми като цяло са кът, такива рестрикции за мен са контрапродуктивни. Да живее Революцията, свободата на словото и редакцията на постове  :D :D :D

ЕДИТ : Ще използвам 40 минутния си прозорец, за да вкарам няколко виртуални бири и едно куфеещо човече  :nabira: :nabira: :punk:  :nabira: :nabira: , защото ми е кеф  :D
Изкуственият интелект не може да се мери с естествената глупост.

upotrebitel

• Гост
« Отговор #18 -: 07 Януари, 2016, 08:54:00 »
Благодаря за оценката, колеги :) Сега вече съвсем ще си навиря и без това не малкия нос :green:

По темата - действително не съм приритал да ставам модератор. Това, което ми е нужно, е единствено да мога да редактирам старите си постове. В създалата се ситуация виждам два варианта. Единият - да бъда избран за модератор в пробен период, докато завърша написването на уроците. А след това правата ми да бъдат отнети, защото не се справям с длъжността си. От което ни най-малко няма да се обидя ;)

От друга страна - ако задълженията ми включват триене на спам и преместване на дискусии, които са се отклонили от предмета на обсъждане в нови теми - може пък и да се справя. Ако ми се стори, че някой нарушава добрия тон, мога да го помоля на ЛС да редактира мнението си. Това, което нямам намерение да правя, е да цензурирам ненормативна лексика, расизъм, сексизъм, хомофобия и прочие евр(ог)ейски дивотии. Особено в раздела с вицове. Ако става въпрос за "негро, което наебало педал", няма да го променя на "афро-американец, който извършил коитус с представител на ЛГБТ общността" :) Както и нямам намерение да трия мненията на колеги. Против принципите ми е. Въпреки че, като се замисля, моите принципи са доста разтегливо понятие... Например по принцип за мен жената на приятел не е жена! Освен ако е хубава и дащна - тогава той не е приятел! :D

Вторият вариант е да се направи една анкета с гласуване дали да бъде премахната забраната за редактиране на стари постове. И ако по-голяма част от нас са за премахването и, то "глас народен - глас божи"... :) По този начин би било избегнато създаването на прецедент някой сам да си иска модераторски права, от който се опасяват с право iivetza и petarco. Мисля, че да се забраняват по презумпция обичайни действия с мотив, че са потенциално опасни е като да се забрани свободното носене на ножове от гражданите, защото евентуално някой някога може да извърши престъпление с нож.

Неактивен peachlover

• Старо куче
  • Публикации: 536
  • Reputation Power: 30
  • peachlover работи за форума.peachlover работи за форума.peachlover работи за форума.
  • диагностициран
« Отговор #19 -: 07 Януари, 2016, 09:53:07 »
Аз не мисля, че трябва да се премахва ограничението за редакция. Ще стане "ама аз това не съм го казал", "колегата лъже" и други такива. Например архивирането на стари покупко-продажби отпада изцяло, а то е добър справочник за цените и за коректността на колегите които продават или купуват.

От друга страна не мисля, че е редно да се дават модераторски права за да се заобиколи тази лимитация. Нищо против колегата upotrebitel и ако темата беше "Имаме нужда от нов модератор" вероятно щях да го подкрепя. Просто, мисля че има техническо решение което ще даде възможност и вълка да е сит и агнето цяло.

Неактивен servantesss

• Шеф на водопад
  • Старо куче
  • Публикации: 418
  • Reputation Power: 54
  • servantesss на прага да бъде приет.servantesss на прага да бъде приет.servantesss на прага да бъде приет.servantesss на прага да бъде приет.servantesss на прага да бъде приет.
  • диагностициран
« Отговор #20 -: 07 Януари, 2016, 10:15:00 »
Много се бъркат понятията според мен. Модератор е едно а творец на тема е съвсем друго. Това е горе долу, като някой да прави обществена площадка със свои средства, но циганите вечер да му крадат материалите и като се обърне към полицията с молба за съдействие, те да му кажат - ми освен да те направим временно полицай - така хем ще си полицайстваш, хем ще си правиш площадката.... пък той да каже, да ама аз няма да бъда полицай, като останалите ами само ще си пазя площадката.... Не е прекрасен пример ама...
Иначе Употребителя мен ме кефи като личност и съм ЗА намирането на решение за проблема му. Темата му е хубава, човек може да научи нещо, пък ако помогне и за хобито, било със създаване на бъдещ проект или пък чисто на някой майстор, дето иска да напредне технологично, няма нищо по естествено от това да се поощри.  :nabira:

П.П. Приликата с полицаите е случайна и не е насочена към модераторите, просто е случайно хрумнало ми сравнение  :karane:
Не спори с ГЛУПАК! Ще те свали на нивото си и ще те бие с ОПИТ.

Неактивен bully

• просто човек
  • Старо куче
  • Публикации: 1026
  • Reputation Power: 23
  • bully някой го чете.bully някой го чете.
  • диагностициран
« Отговор #21 -: 07 Януари, 2016, 10:58:49 »
Почти напълно съм съгласен с последните два поста и напълно съм съгласен със съображенията изложени в поста на Ивеца.  Не биват да се бъркат понятията и функциите на модератор с желанието да се реализира идеята за нож от съвременна високотехнологична стомана, което напълно подкрепям. Защото иначе малко ми наподобява макиавелисткия принцип "Целта оправдава средствата" ;)
« Последна редакция: 07 Януари, 2016, 11:05:02 от bully »
Доброто без меч в ръката служи на злото.
Този, който правилно посочва  моите грешки е мой учител. Този, който правилно оценява моите  постъпки е мой  приятел. Този, който ме  ласкае е  мой враг. /Сун Цзъ/

Неактивен Божо

• Гнявинатор
  • Общо събрание
  • Старо куче
  • *
  • Публикации: 1735
  • Reputation Power: 45
  • Божо някой ден ще бъде някой...Божо някой ден ще бъде някой...Божо някой ден ще бъде някой...Божо някой ден ще бъде някой...
  • диагностициран
« Отговор #22 -: 07 Януари, 2016, 11:02:51 »
Аз не мисля, че трябва да се премахва ограничението за редакция. Ще стане "ама аз това не съм го казал", "колегата лъже" и други такива. Например архивирането на стари покупко-продажби отпада изцяло, а то е добър справочник за цените и за коректността на колегите които продават или купуват.

Не е ли по-добре да има възможност за редакция във всички раздели, освен в Купува-Продава ? Там наистина е по-важно да няма измами, за там подкрепям да няма редактиране  :nabira:
Изкуственият интелект не може да се мери с естествената глупост.

Неактивен peachlover

• Старо куче
  • Публикации: 536
  • Reputation Power: 30
  • peachlover работи за форума.peachlover работи за форума.peachlover работи за форума.
  • диагностициран
« Отговор #23 -: 07 Януари, 2016, 11:05:30 »
В майсторския раздел също е важно. Не беше отдавна когато се разискваха твърдости и стана скандал.

Неактивен incubus

• Анти-Спам Защита
  • Старо куче
  • Публикации: 550
  • Reputation Power: 32
  • incubus работи за форума.incubus работи за форума.incubus работи за форума.
  • освидетелстван
    • Experience Talk
  • Скайп: gpetrov_fos
« Отговор #24 -: 07 Януари, 2016, 11:27:53 »
Може би админа може да направи отделен клас за потребители, които допринасят за форума?
Било то, пусане на ревюта, споделяне на ноу-хау и писане на всякакви ръководства. Просто да е човек, който има малко повече свобода за редакция.
Ако за останалите е 40 минути, за такива хора да е например 3 дни времето за редакция.
Виждал съм го по други чуждестранни форуми - ранк Contributor/Helper и прочие.
Един вид, човек, който се е отличил със знания, споделяне и си е заслужил някакви минимално по-големи свободи.
Пример - в андроидския, бушкрафтърския и съпорт форума на Дел има такива позиции и обикновено това са хора, които могат да пускат линкове и да редактират мнения без да са модератори. Останалите потребители не могат, докато не се докажат и те като такива.
Титла - Редактор :P

P.S - Предполагам, това може да бъде обвързано с брой харесвания или даване на + (положителна) карма на постовете. (Сърчицето под името на потребителя до поста)
Това ще мотивира и хората да дават оценки за полезните постове.
Нищо ново в отношенията между форумите ! Пичовете са си пичове във всеки форум,говн**вците също.

Намерете ни във фейсбук ArmsBG OlightBG Batteryservice