Автор Тема: Предложение за нов модератор (пробен период)  (Прочетена 6612 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен bully

• просто човек
  • Старо куче
  • Публикации: 1025
  • Reputation Power: 23
  • bully някой го чете.bully някой го чете.
  • диагностициран
Предложение за нов модератор (пробен период)
« Отговор #25 -: 07 Януари, 2016, 11:42:13 »
Това е наистина разумно предложение върху което заслужава да се помисили сериозно, само че се опасявам че отново ще даде храна на тези потребители, които е сега ни обвиняват в "братство", " наши и ваши", без да отчитат реално че  във всеки един форум едни наистина дават повече и съответно имат по голям принос, а други основно потребяват и критикуват когато нещо не им изнася ;)  Което не трябва да ни спира да си реализираме разумните планове, които наистина са в полза на мнозинството и развитието, а не вегетирането на форума ИМХО. ;)
Доброто без меч в ръката служи на злото.
Този, който правилно посочва  моите грешки е мой учител. Този, който правилно оценява моите  постъпки е мой  приятел. Този, който ме  ласкае е  мой враг. /Сун Цзъ/

Неактивен GeorgiNN

• Горски
  • Старо куче
  • *
  • Потребителско име: georginn
  • Публикации: 820
  • Reputation Power: 55
  • GeorgiNN на прага да бъде приет.GeorgiNN на прага да бъде приет.GeorgiNN на прага да бъде приет.GeorgiNN на прага да бъде приет.GeorgiNN на прага да бъде приет.
  • диагностициран
  • Скайп: georgi_naydenov_net
« Отговор #26 -: 07 Януари, 2016, 13:38:45 »
Подкрепям с две ръце мнението на адаша. Това го мислех и аз, но не посмях да пиша, тъй като не съм наясно възможна ли е реализацията му.  *palec*
Винаги ще има хора който ще влагат време и ресурс за форума, и такива който без да са си мръднали пръста ще искат да са наравно с тях. Това няма как да стане всички го знаем.  :nabira:

Неактивен gogotattoo

• Общо събрание
  • Напреднал
  • *
  • Публикации: 960
  • Reputation Power: 3
  • gogotattoo няма влияние.
  • диагностициран
« Отговор #27 -: 07 Януари, 2016, 14:02:33 »
Не виждам никаква драма многопишещите да позват повече права при писане; тъй и тъй тия дето пишат малко и малко поправят - Венсеромос :)
Primum vivere, deinde philosophari.

www.gogotattoo.net

Неактивен Djack

• Тесен специалист
  • Старо куче
  • Публикации: 943
  • Reputation Power: 58
  • Djack на прага да бъде приет.Djack на прага да бъде приет.Djack на прага да бъде приет.Djack на прага да бъде приет.Djack на прага да бъде приет.
  • диагностициран
  • Скайп: dimodimov1083
« Отговор #28 -: 07 Януари, 2016, 14:15:01 »
Аз пък изобщо не намирам нужда от едно такова допитване! Има си Управителен Съвет, може да се чуете или да си драснете по едно ЛС и да решите, дали имаме нужда от нов модератор! Много демокрация, не е демокрация! Говоря по принцип, не за конкретния колега!
 Може би е добре, да се обособят няколко раздела само с ревюта и уроци, в които ограничението на редакцията по време да го няма, за да могат да се допълват мненията, но за безразборно редактиране на постове съм твърдо против! Някой го каза и по-горе: "Казана дума, хвърлен камък!"
Поздрави на всички!

Неактивен StillOpossum

• Баш майсторите
  • Старо куче
  • *
  • Публикации: 475
  • Reputation Power: 13
  • StillOpossum няма влияние.
    • Ситалк - исторически реконструкции
  • Скайп: StillOpossum
« Отговор #29 -: 07 Януари, 2016, 14:53:39 »
Не виждам никаква драма многопишещите да позват повече права при писане; тъй и тъй тия дето пишат малко и малко поправят - Венсеромос :)
Драма има, това ограничение беше добавено точно за да ограничи многопишещите, а не за да предотврати измами и подобни работи  ;).

Неактивен bully

• просто човек
  • Старо куче
  • диагностициран
« Отговор #30 -: 07 Януари, 2016, 16:13:18 »
И по точно да се уйдиса на желанието на няколко човека, което както се оказа има недотам добре предвидени последици  ;)
Този, който правилно посочва  моите грешки е мой учител. Този, който правилно оценява моите  постъпки е мой  приятел. Този, който ме  ласкае е  мой враг. /Сун Цзъ/

Неактивен ovit

• Баш майсторите
  • Старо куче
  • *
  • Публикации: 141
  • ovit няма влияние.
  • диагностициран
  • Скайп: ovitoo
« Отговор #31 -: 07 Януари, 2016, 16:54:49 »
А нещо да кажеш за собствените си променени постове по онова време в което се променяха правилата. O:-)
Днес хората знаят цената на всичко, но не и стойността на каквото и да било."
       Оскар Уайлд.

Неактивен bully

• просто човек
  • Старо куче
  • диагностициран
« Отговор #32 -: 07 Януари, 2016, 16:57:24 »
А ти нещо да кажеш за правило 2.4. "Мненията на форума могат да бъдат редактирани от авторите им чрез бутон „Промени“. което май все още съществува,а и тогава съществуваше ? ;)

Активен МИНЧО

• Напреднал
  • Публикации: 343
  • Reputation Power: 16
  • МИНЧО няма влияние.
  • диагностициран
« Отговор #33 -: 07 Януари, 2016, 17:16:19 »
Аз не виждам драма в предложението. Колегата не го познавам, за това не мога да си кажа личните впечатления, но мога да кажа как се процедира в други форуми.
Има си двама основни модератори, които имат достъп до всички теми. За някои под форуми\група теми\ са включени допълнителни модератори, които имат принос в тях. За други отделни теми с развитие, на пусналия темата мже да му се даде възможност за модериране на същата.
На другите места работи, не виждам причина да не се пробва и тук.
Радостта от ниската цена трае много по-кратко, от разочарованието от ниското качество!

Неактивен Force

• Управителен съвет
  • Старо куче
  • *
  • Публикации: 642
  • Reputation Power: 99
  • Force има голям потенциал!Force има голям потенциал!Force има голям потенциал!Force има голям потенциал!Force има голям потенциал!Force има голям потенциал!Force има голям потенциал!Force има голям потенциал!Force има голям потенциал!
  • диагностициран
« Отговор #34 -: 07 Януари, 2016, 17:23:56 »
Драма има, това ограничение беше добавено точно за да ограничи многопишещите, а не за да предотврати измами и подобни работи  ;).

Ограничението не беше сложено заради много пишещите.
Във почти всички форуми има ограничение за редактиране на стари постове.

Активен МИНЧО

• Напреднал
  • Публикации: 343
  • Reputation Power: 16
  • МИНЧО няма влияние.
  • диагностициран
« Отговор #35 -: 07 Януари, 2016, 17:31:52 »
Ограничението, като такова не е лошо, поради простата причина, че на някой му дойде цикъла, обиди се на целия форум и айдеее изстрие всички свои стари мнения. А те може да са доста ценни за форума.
Радостта от ниската цена трае много по-кратко, от разочарованието от ниското качество!

Неактивен Force

• Управителен съвет
  • Старо куче
  • *
  • Публикации: 642
  • Reputation Power: 99
  • Force има голям потенциал!Force има голям потенциал!Force има голям потенциал!Force има голям потенциал!Force има голям потенциал!Force има голям потенциал!Force има голям потенциал!Force има голям потенциал!Force има голям потенциал!
  • диагностициран
« Отговор #36 -: 07 Януари, 2016, 17:34:40 »
Ограничението, като такова не е лошо, поради простата причина, че на някой му дойде цикъла, обиди се на целия форум и айдеее изстрие всички свои стари мнения. А те може да са доста ценни за форума.
Това вече сме го играли няколко пъти. :D

Неактивен ovit

• Баш майсторите
  • Старо куче
  • *
  • Публикации: 141
  • ovit няма влияние.
  • диагностициран
  • Скайп: ovitoo
« Отговор #37 -: 07 Януари, 2016, 18:08:27 »
Колеги имам правописна грешка в заглавието и моля някой добронамерен модератор да я поправи!

P.S.
Всеки си пати от главата или главите (както дойде) в това число и аз!Поздрави на  Krasias за това ,че ми отвори очите защото съм виновен, просто пробен се пише с н а не с м. :nabira:
Днес хората знаят цената на всичко, но не и стойността на каквото и да било."
       Оскар Уайлд.

Неактивен joy_boy

• Общо събрание
  • Старо куче
  • *
  • Публикации: 749
  • Reputation Power: 25
  • joy_boy някой го чете.joy_boy някой го чете.
  • диагностициран
« Отговор #38 -: 07 Януари, 2016, 20:08:35 »
верно - чисто административно не може ли да се създаде група/клас с правата на обикновен потребител + редакция на собствени мнения? и колегите които се прецени, че имат нужда, да се добавят там, за постоянно или за определено време?
Самураят без меч е като самурая с меч, само че няма меч.

Активен koceto

• Старо куче
  • Публикации: 1543
  • Reputation Power: 115
  • koceto води добър живот!koceto води добър живот!koceto води добър живот!koceto води добър живот!koceto води добър живот!koceto води добър живот!koceto води добър живот!koceto води добър живот!koceto води добър живот!koceto води добър живот!koceto води добър живот!
  • Bench,ZT,Swam Rat,Spyd,Esee,Sog,CS,Manly,Lion stel
« Отговор #39 -: 07 Януари, 2016, 20:50:25 »
Ако мога да изкажа моята гледна точка по въпроса,според мен да се даде право на колегата да редактира мненията си докато завърши уроците които ще бъдат от голяма полза за форума,спор няма,много е похвално това което прави и това че е решил да отдели толкова лично време в полза на форума,по въпроса за модератор,според мен ако му се даде това право утре някой друг ще сметне че трябва и той да е модератор и ще станат едни разправии,които са напълно излишни,нищо лично към колегата говоря за в бъдеще( искам да бъда правилно разбран,знам че колегата не държи да е модератор а просто да напише уроците).По въпроса за даването на привилегия на определен кръг от хора да могат да променят постове,по какъв критерии ще бъдат определени,пак ще има сърдити и ще почнат скандали,или трябва да е за всички или са никой.Просто ще се избегнат излишни скандалиа!
Иначе и за мен е много по удобно да може да си редактираш постове за ревю или др.Но така е решено така е.

пп.Ако мнението ми не е от значение да се трие!
« Последна редакция: 07 Януари, 2016, 21:05:35 от koceto »

Неактивен Косача

• Общо събрание
  • Старо куче
  • *
  • Публикации: 977
  • Reputation Power: 24
  • Косача някой го чете.Косача някой го чете.
  • диагностициран
    • Zenker
« Отговор #40 -: 09 Януари, 2016, 04:29:19 »
По темата - действително не съм приритал да ставам модератор. Това, което ми е нужно, е единствено да мога да редактирам старите си постове.
Колега,интересно ми е да чета темите ти.Още от времето,когато пропътува разстоянието от Варна до София само за да си купиш Лео Дамаста от ВИП-а и Полиса от МСА Арми.Надявам се и занапред да обменяме опит и мисли за ножовете..Ти си полезен за форума и без да си модератор,а така или иначе никога не си се погаждал особено с модераторите.
Veritas odium parit.

Намерете ни във фейсбук ArmsBG OlightBG Batteryservice