Автор Тема: Нови технически предложения  (Прочетена 4290 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен peachlover

• Старо куче
  • Публикации: 514
  • Reputation Power: 21
  • peachlover някой го чете.peachlover някой го чете.
  • диагностициран
Нови технически предложения
« -: 07 Януари, 2016, 10:10:31 »
Здравейте колеги,

Обръщам се (за момента) главно към ръководството на форума.

От известно време ми се въртят едни микро услуги като добавка към форума, които не би трябвало да затормозят хостина а може да съберат нови членове и да ни изведат едни гърди напред пред останалите ножарски форуми.

От вчера взех да разучавам възможностите за интеграция и се оказва, че това е напълно нормално и лесно и хората от Simple Machines са го предвидили. Например с един елементарен require на SSI.php можем да си осигурим сесийност и да свържем всяка такава уеб апликация с форума. От друга страна всички такива микро сайтчета могат да споделят базата на форума или да използват отделна ако това се счете за необходимо а и ако хостинга ни го позволява.

За момента имам 2 идей които съм склонен да споделя с екипа, като едната спокойно може да се приеме за тестова такава а другата може да се превърне в доста сериозен проект та до степен на отделяне.

Моля, ако има интерес към такова по-техническо развитие някой от ръководството да се свърже с мен за да обясня какво ми се върти в главата, а до тогава ще се напъна да спретна един Proof of Concept за да визуализирам нещата.

Неактивен zlatolin

• Един от вас, но нищо повече от вас.
  • Общо събрание
  • Старо куче
  • *
  • Публикации: 465
  • Reputation Power: 19
  • zlatolin няма влияние.
  • диагностициран
« Отговор #1 -: 07 Януари, 2016, 10:23:14 »
Баси, какъв динозавър съм, нищо не вденах от думите на колегата ...
А колко му е дълго острието, от каква стомана ?
"Злой чечен ползет на берег, точит свой кинжал ... "

Активен Marcinkov

• Старо куче
  • Публикации: 3080
  • Reputation Power: 127
  • Marcinkov внушава благоговение!Marcinkov внушава благоговение!Marcinkov внушава благоговение!Marcinkov внушава благоговение!Marcinkov внушава благоговение!Marcinkov внушава благоговение!Marcinkov внушава благоговение!Marcinkov внушава благоговение!Marcinkov внушава благоговение!Marcinkov внушава благоговение!Marcinkov внушава благоговение!Marcinkov внушава благоговение!
« Отговор #2 -: 07 Януари, 2016, 10:25:20 »
То над деветдесет процента от нас не са вдянали. Но пък не пречи да цъкам с език и да викам - ебаси.

Неактивен peachlover

• Старо куче
  • диагностициран
« Отговор #3 -: 07 Януари, 2016, 10:35:55 »
Така, давам елементарен пример който всъщност е и първата ми идея.

Голяма част от нас са чести посетители на темата за EDC. Това е чудесно и плана ми не е да заменя тази тема и досегашния начин на оповестяване кой какво си е закачил по него а да направя едно допълнение. Тоест освен да напишете в онази тема, да имате възможност да отворите страница (пак част от форума) в която да изберете нож, фенер и т.н които носите днес и да кликнете "това е моето EDC днес". Наглед нищо... обаче ако това нещо започне да се използва по-масово, ще може лесно да провери Ванката, какво носи zlatolin днес. Пък на края на месеца можем да излъчим EDC нож номер едно. Същото за годината. Има и една скрита полза.. аз имам 710 от M390 от първите за които се твърди, че е мек. Планирам да си купя и от D2 и понеже нямам никакво намерение да напъна 10 метра въже за да разбера по-мек ли е или не този от М390 смятам да си записвам колко дни нося единия и кога минавам на другия. Като ударим чертата ще се окаже, че единия е не достатъчно остър (строго субективно разбира се) че да спра да го нося и кога другия става такъв.

Та както е казано: "You can't manage what you can't measure". Аз бих се радвал на инструмент който ми дава възможност да си водя дневник какво нося и колко го ползвам. Пък ми е интересно и вие какво носите. И понеже не се изиксва допълнителен логин и вероятно регистрирането на дневното edc ще отнема под 5 секунди, може и да стане.

Неактивен peachlover

• Старо куче
  • диагностициран
« Отговор #4 -: 09 Януари, 2016, 16:31:53 »
Няма ли интерес?

Неактивен joy_boy

• Общо събрание
  • Старо куче
  • *
  • Публикации: 739
  • Reputation Power: 25
  • joy_boy някой го чете.joy_boy някой го чете.
  • диагностициран
« Отговор #5 -: 09 Януари, 2016, 19:05:05 »
по скоро не звучи ясно  ^-^
Самураят без меч е като самурая с меч, само че няма меч.

Неактивен peachlover

• Старо куче
  • диагностициран
« Отговор #6 -: 09 Януари, 2016, 20:06:22 »
Ок! Ще направя едно демо през следващата седмица

Неактивен Добри

• Старо куче
  • Публикации: 657
  • Reputation Power: 15
  • Добри няма влияние.
  • често подпийнал
« Отговор #7 -: 11 Януари, 2016, 15:29:47 »
Аз бих предложил така и така ще се ръчка да се направи сайта по риспонсив или съвместим с мобилни устройства. В момента като влезнеш едни надписи се виждат прекрасно, други трябва да зуумваш и то става една каша. Друга идея която имам е IRC или вграден чат. Ако е IRC може да се метне линка в хедъра на всички форуми и един вид да се обединим така. Разбира се стига собствениците на форумите да са съгласни.

Неактивен joy_boy

• Общо събрание
  • Старо куче
  • *
  • Публикации: 739
  • Reputation Power: 25
  • joy_boy някой го чете.joy_boy някой го чете.
  • диагностициран
« Отговор #8 -: 11 Януари, 2016, 19:07:59 »
Аз бих предложил така и така ще се ръчка да се направи сайта по риспонсив или съвместим с мобилни устройства. В момента като влезнеш едни надписи се виждат прекрасно, други трябва да зуумваш и то става една каша. Друга идея която имам е IRC или вграден чат. Ако е IRC може да се метне линка в хедъра на всички форуми и един вид да се обединим така. Разбира се стига собствениците на форумите да са съгласни.
Добри, малко е офтопик, ама има една програма tapatalk пробвай форума през нея когато си на телфона :)
Самураят без меч е като самурая с меч, само че няма меч.

Неактивен peachlover

• Старо куче
  • диагностициран
« Отговор #9 -: 11 Януари, 2016, 23:00:50 »
Аз форума главно с тапаталк го гледам и като му свикнеш е пушка

Неактивен StillOpossum

• Баш майсторите
  • Старо куче
  • *
  • Публикации: 461
  • Reputation Power: 13
  • StillOpossum няма влияние.
    • Ситалк - исторически реконструкции
  • Скайп: StillOpossum
« Отговор #10 -: 12 Януари, 2016, 12:37:31 »
Различните надписи са от браузъра, фаърфокса правеше такива номера.

Неактивен StillOpossum

• Баш майсторите
  • Старо куче
  • *
« Отговор #11 -: 03 Април, 2016, 13:22:34 »
Форума вече е с леко преработена тема за улеснение на мобилните потребители, засега не е „напълно риспозив“ но ще улесни четящите го през мобилни браузери до излизането на следващата версия на софтуера - SMF 2.1.
Отваряте по едно око за нередности по форума, включително и от компютър ако го четете.

Активен Marcinkov

• Старо куче
  • Marcinkov внушава благоговение!Marcinkov внушава благоговение!Marcinkov внушава благоговение!Marcinkov внушава благоговение!Marcinkov внушава благоговение!Marcinkov внушава благоговение!Marcinkov внушава благоговение!Marcinkov внушава благоговение!Marcinkov внушава благоговение!Marcinkov внушава благоговение!Marcinkov внушава благоговение!Marcinkov внушава благоговение!
« Отговор #12 -: 03 Април, 2016, 14:56:33 »
Много зле изглежда, стария изглед си беше перфе

Активен koceto

• Старо куче
  • Публикации: 1495
  • Reputation Power: 91
  • koceto има голям потенциал!koceto има голям потенциал!koceto има голям потенциал!koceto има голям потенциал!koceto има голям потенциал!koceto има голям потенциал!koceto има голям потенциал!koceto има голям потенциал!koceto има голям потенциал!
  • Bench,ZT,Swam Rat,Spyd,Esee,Sog,CS,Manly,Lion stel
« Отговор #13 -: 03 Април, 2016, 15:00:45 »
И според мен преди беше доста по добре!
Не намирам ЛС.

Неактивен StillOpossum

• Баш майсторите
  • Старо куче
  • *
« Отговор #14 -: 03 Април, 2016, 15:15:21 »
Ще се потества още известно време и ако са повече минусите ще върна стария вариант само с десктоп версията.

Неактивен StillOpossum

• Баш майсторите
  • Старо куче
  • *
« Отговор #15 -: 03 Април, 2016, 15:38:10 »
Последна промяна :) е, че няма промяна - върнах старото положение, твърде много проблеми изкочиха, включително неработещи части от форума.

Активен Marcinkov

• Старо куче
« Отговор #16 -: 03 Април, 2016, 16:00:33 »
Щерьо, железен си приятелю. Така си е най-арно.

Неактивен Stutzi

• РОНИН без меч.
  • Старо куче
  • Публикации: 522
  • Reputation Power: 73
  • Stutzi има силна воля.Stutzi има силна воля.Stutzi има силна воля.Stutzi има силна воля.Stutzi има силна воля.Stutzi има силна воля.Stutzi има силна воля.
  • диагностициран
« Отговор #17 -: 03 Април, 2016, 16:19:42 »
Да,стария изглед си е най добре.

Активен тинко

• Старо куче
  • Публикации: 763
  • Reputation Power: 20
  • тинко някой го чете.тинко някой го чете.
  • диагностициран
    • tinkoknives
« Отговор #18 -: 28 Ноември, 2016, 22:49:22 »
Последна промяна :) е, че няма промяна - върнах старото положение, твърде много проблеми изкочиха, включително неработещи части от форума.

Евалла на такива дето осъзнават, че трябва да се върнеш стъпка назад. /Нищо не вдевам от тематиката ама по принцип/.

Намерете ни във фейсбук ArmsBG OlightBG Batteryservice