Автор Тема: Помогнете ми да си избера мултитул  (Прочетена 17559 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен dellman

• "Пустиняк от секаде"
  • Дарител
  • Старо куче
  • *
  • Публикации: 357
  • Reputation Power: 16967
  • dellman внушава благоговение!dellman внушава благоговение!dellman внушава благоговение!dellman внушава благоговение!dellman внушава благоговение!dellman внушава благоговение!dellman внушава благоговение!dellman внушава благоговение!dellman внушава благоговение!dellman внушава благоговение!dellman внушава благоговение!dellman внушава благоговение!
  • диагностициран
Помогнете ми да си избера мултитул
« Отговор #25 -: 04 Февруари, 2016, 10:06:38 »
Какви са проблемите с отверките, които си наблюдавал, за какво става на въпрос ???
Ако цената също е основен фактор и ледерманските тулове, както и тези на SOG ти идват в повече като цена може да погледнеш и туловете на Гербер както е споменал Мечков, те също не са никак лоши, а и са по-евтини като цена. Аз все още си нямам техен тул(21 ледермана и 1 СОГ  :chukane:), но съм си играл с няколко техни модела и не са за пренебрегване. Ето едно видео на техен тул, който ми харесва много.

Неактивен Косача

• Член на сдружението
  • Общо събрание
  • Старо куче
  • *
  • Публикации: 1131
  • Reputation Power: 3002
  • Косача внушава благоговение!Косача внушава благоговение!Косача внушава благоговение!Косача внушава благоговение!Косача внушава благоговение!Косача внушава благоговение!Косача внушава благоговение!Косача внушава благоговение!Косача внушава благоговение!Косача внушава благоговение!Косача внушава благоговение!Косача внушава благоговение!
  • диагностициран
« Отговор #26 -: 04 Февруари, 2016, 10:46:54 »
На Марчинков СОГ-а е много готин, направо залепнах, като го видях! Разгледай него!
А къде може да се види това чудо на техниката  :) ?
Paradise is where I am.

Активен Божо

• Дарител
  • Общо събрание
  • Старо куче
  • *
  • Публикации: 2171
  • Reputation Power: 7325
  • Божо внушава благоговение!Божо внушава благоговение!Божо внушава благоговение!Божо внушава благоговение!Божо внушава благоговение!Божо внушава благоговение!Божо внушава благоговение!Божо внушава благоговение!Божо внушава благоговение!Божо внушава благоговение!Божо внушава благоговение!Божо внушава благоговение!
  • диагностициран
« Отговор #27 -: 04 Февруари, 2016, 10:53:37 »
Герберският като дизайн ми харесва най-много, но не ми допада липсата на трион.

Като цена - до 180-200 лв съм склонен да дам, искам да си взема един тул, дето да ми върши работа оптимално. Да не става като ножовете - за различните задачи различно острие  :D

Примерно от Ледърмените забелязах следното - туловете с шило нямат ножица и обратното (поне тези, които аз гледах).
Изключение прави Сърдж, който има и двете, но при него пилата и трионът са в един инструмент (което може да се разглежда и като предимство).
Изкуственият интелект не може да се мери с естествената глупост.

Неактивен dellman

• "Пустиняк от секаде"
  • Дарител
  • Старо куче
  • *
  • dellman внушава благоговение!dellman внушава благоговение!dellman внушава благоговение!dellman внушава благоговение!dellman внушава благоговение!dellman внушава благоговение!dellman внушава благоговение!dellman внушава благоговение!dellman внушава благоговение!dellman внушава благоговение!dellman внушава благоговение!dellman внушава благоговение!
  • диагностициран
« Отговор #28 -: 04 Февруари, 2016, 11:11:02 »
Ами както обикновено и сам си стигнал до извода, че идеален мултитул няма, както и нож така и фенер, но да речем че има модели, които покриват повечето изисквания на потребителите. Щом е важно наличието на трион и герберския дизайн ти допада, ще си позволя да направя още някое предложение. Според твоите изисквания и след като не е проблем да носиш по-тежък тул в чантата си се очертават няколко варианта за избор:
1. Leatherman Surge - новия вариант със сменяемите резци от 154СМ
2. SOG PowerLock - в случая варианта с ножичка, а не с V-cutter
3. Gerber Flik - страхотен тул в категорията на Surge, на мен ми допда много. Ето едно видео и за него -

P.S: Пропуснах още един гербер
4. Gerber Diesel
« Последна редакция: 04 Февруари, 2016, 11:22:41 от dellman, Причина: Допълнение »

Неактивен StillOpossum

• Баш майсторите
  • Старо куче
  • *
  • Публикации: 516
  • Reputation Power: 142
  • StillOpossum няма влияние.
    • Ситалк - исторически реконструкции
  • Скайп: StillOpossum
« Отговор #29 -: 04 Февруари, 2016, 11:19:35 »
Божо единствения начин да имаш всичко е да си моднеш мултитула и да си наредиш инструменти по твой вкус, което е свързано с малко повече разходи и дебнене на нещо за донор.
Отварянето на вътрешните инструменти все си е зор, не съм забелязал някаква зависимост при ледерман и викторинокс, ако има разлики е по-скоро до бройка и засъхнала смазка, смазването обикновено помага. На всички гербери които съм виждал МР600/МР400 инструментите се отварят много лесно, на СОГ не си спомням само как излизаха.

Активен Божо

• Дарител
  • Общо събрание
  • Старо куче
  • *
  • Божо внушава благоговение!Божо внушава благоговение!Божо внушава благоговение!Божо внушава благоговение!Божо внушава благоговение!Божо внушава благоговение!Божо внушава благоговение!Божо внушава благоговение!Божо внушава благоговение!Божо внушава благоговение!Божо внушава благоговение!Божо внушава благоговение!
  • диагностициран
« Отговор #30 -: 04 Февруари, 2016, 11:39:58 »
dellman - тоя нещо не го хареса, казва, че заради конструкцията, клещите заемат много място и другите инструменти са много малки в резултат на това.

Щерьо, един къстъм тул наистина ще е яка работа, ама както и да го гледа човек са нужни поне 2 инструмента  *palec*

Неактивен dellman

• "Пустиняк от секаде"
  • Дарител
  • Старо куче
  • *
  • диагностициран
« Отговор #31 -: 04 Февруари, 2016, 11:48:54 »
dellman - тоя нещо не го хареса, казва, че заради конструкцията, клещите заемат много място и другите инструменти са много малки в резултат на това.
.............................................................

При тая кострукция на клещите на Гербер инструментите няма как да са много големи, а и неговите сравнения не са много коректни въпреки че сравнява тулове от една категория, но с различен коструктивен дизайн. Ледерман си имат модел с такава кнострукция - Leatherman OHT и при него инструментита са по-малки в сравнение със ST300 и другите, ама то на кой ли тул сравнен с него не са му по-малки инструментите. Важното е, че вече имаш няколко варианта за обмисляне, като по-евтиното решение, на което може да обърнеш влияние е Gerber Flik  :nabira:

Неактивен OLIGHT

• Член на сдружението
  • Старо куче
  • *
  • Публикации: 1591
  • Reputation Power: 16128
  • OLIGHT внушава благоговение!OLIGHT внушава благоговение!OLIGHT внушава благоговение!OLIGHT внушава благоговение!OLIGHT внушава благоговение!OLIGHT внушава благоговение!OLIGHT внушава благоговение!OLIGHT внушава благоговение!OLIGHT внушава благоговение!OLIGHT внушава благоговение!OLIGHT внушава благоговение!OLIGHT внушава благоговение!
  • диагностициран
    • OLIGHT BULGARIA
« Отговор #32 -: 04 Февруари, 2016, 11:50:49 »
Понеже спомена, че ти трябва шило и ножица - то Викторинокса ги има и двете. Доста олизан инструмент (Спирита) с премислени инструменти и сравнително компактен размер. Моят има съвсем лек луфт в клещите (при ледерманите ми такъв липсва на 100%).
В една друга тема пък ще трябва да похваля гаранционната политика на ледерман (смениха ми безплатно счупен по моя вина инструмент, въпреки че исках да си го платя).
Истината е някъде по средата.

Активен GeorgiNN

• Член на сдружението
  • Горски
  • Старо куче
  • *
  • Потребителско име: georginn
  • Публикации: 842
  • Reputation Power: 3744
  • GeorgiNN внушава благоговение!GeorgiNN внушава благоговение!GeorgiNN внушава благоговение!GeorgiNN внушава благоговение!GeorgiNN внушава благоговение!GeorgiNN внушава благоговение!GeorgiNN внушава благоговение!GeorgiNN внушава благоговение!GeorgiNN внушава благоговение!GeorgiNN внушава благоговение!GeorgiNN внушава благоговение!GeorgiNN внушава благоговение!
  • диагностициран
  • Скайп: georgi_naydenov_net
« Отговор #33 -: 04 Февруари, 2016, 12:30:35 »
За месеца от който имам мултитул. Три са нещата който ползвам най-често, клещите, битовете и шилото. Така, че Божо мисли кво ще ти трябва или кое ще ползваш най-често и от там се насочвай към тул. Каквото и да вземеш на големите марки, няма да сбъркаш.  :nabira:

Неактивен Djack

• Тесен специалист
  • Член на сдружението
  • Старо куче
  • *
  • Публикации: 1183
  • Reputation Power: 2760
  • Djack внушава благоговение!Djack внушава благоговение!Djack внушава благоговение!Djack внушава благоговение!Djack внушава благоговение!Djack внушава благоговение!Djack внушава благоговение!Djack внушава благоговение!Djack внушава благоговение!Djack внушава благоговение!Djack внушава благоговение!Djack внушава благоговение!
  • диагностициран
  • Скайп: dimodimov1083
« Отговор #34 -: 04 Февруари, 2016, 13:43:16 »
А къде може да се види това чудо на техниката  :) ?

http://bladeforum.bg/index.php/topic,119.4425.html  *palec*

Неактивен zzfz

• Дарител
  • Старо куче
  • *
  • Публикации: 428
  • Reputation Power: 4004
  • zzfz внушава благоговение!zzfz внушава благоговение!zzfz внушава благоговение!zzfz внушава благоговение!zzfz внушава благоговение!zzfz внушава благоговение!zzfz внушава благоговение!zzfz внушава благоговение!zzfz внушава благоговение!zzfz внушава благоговение!zzfz внушава благоговение!zzfz внушава благоговение!
  • диагностициран
« Отговор #35 -: 04 Февруари, 2016, 13:58:57 »
Герберският като дизайн ми харесва най-много, но не ми допада липсата на трион.

Като цена - до 180-200 лв съм склонен да дам, искам да си взема един тул, дето да ми върши работа оптимално. Да не става като ножовете - за различните задачи различно острие  :D

Примерно от Ледърмените забелязах следното - туловете с шило нямат ножица и обратното (поне тези, които аз гледах).
Изключение прави Сърдж, който има и двете, но при него пилата и трионът са в един инструмент (което може да се разглежда и като предимство).
ето гербер с трион
http://www.gerber-tools.com/Gerber-Multi-Plier-600-det.htm

Активен Божо

• Дарител
  • Общо събрание
  • Старо куче
  • *
  • диагностициран
« Отговор #36 -: 04 Февруари, 2016, 14:07:42 »
Тоя е готин ! Тоя израстък на клещите не ограничава ли функционалността им ?
Има и шило за пластични експлозиви  *нинджа*

Неактивен vergilski

• boss banenin
  • Общо събрание
  • Старо куче
  • *
  • Публикации: 294
  • Reputation Power: 1852
  • vergilski внушава благоговение!vergilski внушава благоговение!vergilski внушава благоговение!vergilski внушава благоговение!vergilski внушава благоговение!vergilski внушава благоговение!vergilski внушава благоговение!vergilski внушава благоговение!vergilski внушава благоговение!vergilski внушава благоговение!vergilski внушава благоговение!vergilski внушава благоговение!
« Отговор #37 -: 04 Февруари, 2016, 14:10:35 »
Много актуална тема.
И аз се оглеждам за туулче в момента и всичко коментирано е от голяма полза.
От опита ми с Уейв не мисля, че по-бюджетните туулчета ще вършат по-лоша работа и повече от 100 лв. не са оправдани за подобен тип инструмент ИМХО

Неактивен Djack

• Тесен специалист
  • Член на сдружението
  • Старо куче
  • *
  • Публикации: 1183
  • Reputation Power: 2760
  • Djack внушава благоговение!Djack внушава благоговение!Djack внушава благоговение!Djack внушава благоговение!Djack внушава благоговение!Djack внушава благоговение!Djack внушава благоговение!Djack внушава благоговение!Djack внушава благоговение!Djack внушава благоговение!Djack внушава благоговение!Djack внушава благоговение!
  • диагностициран
  • Скайп: dimodimov1083
« Отговор #38 -: 04 Февруари, 2016, 15:23:03 »
Абе, не знам, аз минах през няколко модела от евтините и си мисля, че ако ще се ползва редовно не си заслужава компромиса! Или се прискрипвам, или са кашкавал и им се усукват отвертките или заключването им е недъгаво и изтърва! Ако пък е за колата - задължително комплект от клещи, нож и отвертка с битове! Никакви комбинирани инструменти не могат да ги заменят!

Неактивен vergilski

• boss banenin
  • Общо събрание
  • Старо куче
  • *
  • Публикации: 294
  • Reputation Power: 1852
  • vergilski внушава благоговение!vergilski внушава благоговение!vergilski внушава благоговение!vergilski внушава благоговение!vergilski внушава благоговение!vergilski внушава благоговение!vergilski внушава благоговение!vergilski внушава благоговение!vergilski внушава благоговение!vergilski внушава благоговение!vergilski внушава благоговение!vergilski внушава благоговение!
« Отговор #39 -: 04 Февруари, 2016, 15:44:56 »
Аз визирам модели като Уингман, Сайдкик и др. подобни, които според мен няма да свършат по-лоша работа от Чарджа или Уейв.
Ако ще се ползват клещите и пила/трион, отвертка от зор заман съществена разлика не виждам  8)

Неактивен dellman

• "Пустиняк от секаде"
  • Дарител
  • Старо куче
  • *
  • диагностициран
« Отговор #40 -: 04 Февруари, 2016, 16:18:01 »
Аз визирам модели като Уингман, Сайдкик и др. подобни, които според мен няма да свършат по-лоша работа от Чарджа или Уейв.
Ако ще се ползват клещите и пила/трион, отвертка от зор заман съществена разлика не виждам  8)

Според мен в ниския ценови клас по-добре някой Гербер от посочените от колкото нисък клас Ледерман. Иначе хубав тул за цената си е Leatherman Rebar като по-евтин вариант на коментираните от марката.

Неактивен scorceni

• Прост боксьор
  • Дарител
  • Старо куче
  • *
  • Публикации: 136
  • Reputation Power: 1719
  • scorceni внушава благоговение!scorceni внушава благоговение!scorceni внушава благоговение!scorceni внушава благоговение!scorceni внушава благоговение!scorceni внушава благоговение!scorceni внушава благоговение!scorceni внушава благоговение!scorceni внушава благоговение!scorceni внушава благоговение!scorceni внушава благоговение!scorceni внушава благоговение!
« Отговор #41 -: 04 Февруари, 2016, 20:20:12 »
Ами за съжаление аз не съм много доволен от Ледърманите си и сигурно затова съм мааааалко против да се дават толкова пари.Уточнявам ,че ги ползвам много спорадично...първо имах XE6 ,много му се радвах -малък удобен,красив.Триончето му изглеждаше много халтаво-като малко по -дебела ламаринка но не беше болка за умирачка докато един ден ми потрябваха клещите.Наложи се да изкривя едно малко-средно катинарче и въпреки че не съм напъвал наистина силно клещите почнаха силно да се разминават и това направо ми уби удоволствието.После си взех Супертул-красив е заразата,лъскавичък,инструментите се вадят много мазно ,хубави клещи докато...един ден ми потрябва голямата отверка просто да завия един болт не клеясъл ,държащ две пластмаси и изумлението ми беше страхотно когато отверката се поизкриви...Изобщо,ама изобщо нямаше силно напъване.После дойде Сърдж-а(тъп и упорит съм ;D)Абсолютно внушаващ доверие инструмент.За него се ядосах ,че малката отверка се е счупила без изобщо да я ползвам -нямам обяснение как е станало и другото че ми стои само в колата за зор -заман а вече е пораждясъл.Може аз да съм карък но просто съм разочарован  :DНадявам се да бъда разбран правилно,не че не са добри инструменти когато нямаш нищо подръка просто смятам че реалната стойнист би трябвало да е около 120-140 максимум за Сърджа и около 50-60 за Супертул-а
Добре тренираните рефлекси са по-бързи от късмета

Жоро

• Гост
« Отговор #42 -: 04 Февруари, 2016, 21:40:00 »
Ами за съжаление аз не съм много доволен от Ледърманите си и сигурно затова съм мааааалко против да се дават толкова пари.Уточнявам ,че ги ползвам много спорадично...първо имах XE6 ,много му се радвах -малък удобен,красив.Триончето му изглеждаше много халтаво-като малко по -дебела ламаринка но не беше болка за умирачка докато един ден ми потрябваха клещите.Наложи се да изкривя едно малко-средно катинарче и въпреки че не съм напъвал наистина силно клещите почнаха силно да се разминават и това направо ми уби удоволствието.После си взех Супертул-красив е заразата,лъскавичък,инструментите се вадят много мазно ,хубави клещи докато...един ден ми потрябва голямата отверка просто да завия един болт не клеясъл ,държащ две пластмаси и изумлението ми беше страхотно когато отверката се поизкриви...Изобщо,ама изобщо нямаше силно напъване.После дойде Сърдж-а(тъп и упорит съм ;D)Абсолютно внушаващ доверие инструмент.За него се ядосах ,че малката отверка се е счупила без изобщо да я ползвам -нямам обяснение как е станало и другото че ми стои само в колата за зор -заман а вече е пораждясъл.Може аз да съм карък но просто съм разочарован  :DНадявам се да бъда разбран правилно,не че не са добри инструменти когато нямаш нищо подръка просто смятам че реалната стойнист би трябвало да е около 120-140 максимум за Сърджа и около 50-60 за Супертул-а
Аз пък много се радвам когато се казват и недостатъците на даден нож - инструмент *palec* всички тук наливаме доста пари в неща които мислим че са най- качествените  ;) но не винаги споделяме кусурите им  :chukane: а това е много важно  *palec*  Благодаря на Scorceni :nabira:

Неактивен nokian

• Gadgetman
  • Напреднал
  • Публикации: 319
  • Reputation Power: 97
  • nokian няма влияние.
« Отговор #43 -: 04 Февруари, 2016, 22:15:42 »

Ще съм благодарен ако споделиш още отзиви за Хе6.
 :nabira:

Активен johnyB

• Дарител
  • Старо куче
  • *
  • Публикации: 65
  • Reputation Power: 24872
  • johnyB внушава благоговение!johnyB внушава благоговение!johnyB внушава благоговение!johnyB внушава благоговение!johnyB внушава благоговение!johnyB внушава благоговение!johnyB внушава благоговение!johnyB внушава благоговение!johnyB внушава благоговение!johnyB внушава благоговение!johnyB внушава благоговение!johnyB внушава благоговение!
  • диагностициран
« Отговор #44 -: 04 Февруари, 2016, 22:59:37 »
Здравейте пичове,да кажа няколко думи и аз.
Божо,по принцип мултитуловете са резервен вариант.Използвам ги само при липса на съответния инструмент.Когато избирах тул,след дълго ровене и четене се спрях на Сърдж и Чардж.Сърджа има приставка за инструменти и шило,които липсват при Чарджа,който пък има острие с кука и държач за малкия бит-съответно липсващи при Сърджа.Теглото им е Чардж 230 гр. , Сърдж 335гр.Смятах да го нося с мен (на колан или в джоб).Тъй като шилото и приставката на Сърджа не бяха от значение за мен- избрах Чардж.Та накрая скочих на Чардж ТТИ.
Прекрасен инструмент,с много удобни дръжки-радвах му се цял месец.След една година носене се оказа че съм го ползвал 6-7 пъти ,най- вече отверките.Затова сега стои у дома.
Та най-важното при избора е за какво смяташ да го ползваш и с какво натоварване ,за да не останеш разочарован.
Поздрави.

Неактивен scorceni

• Прост боксьор
  • Дарител
  • Старо куче
  • *
  • Публикации: 136
  • Reputation Power: 1719
  • scorceni внушава благоговение!scorceni внушава благоговение!scorceni внушава благоговение!scorceni внушава благоговение!scorceni внушава благоговение!scorceni внушава благоговение!scorceni внушава благоговение!scorceni внушава благоговение!scorceni внушава благоговение!scorceni внушава благоговение!scorceni внушава благоговение!scorceni внушава благоговение!
« Отговор #45 -: 04 Февруари, 2016, 23:04:30 »
Благодаря за мненията момчета :nabira:Надявам се Божо да не се сърди ,че му цапам темата... XE6 го взех защото беше с най -много инструменти.Много ми харесваше,носил съм го в джоба си и не се усеща.Много са ползвателни отверките особено Филипс-а и също серетираното острие.За триончето споделих мнение,тирбушона може да се използва като Викториноския -допълнителнителната пластина която е направена уж да помога за ваденето на тапата се криви,тънка е и ме беше страх да несчупи гърлото на бутилката.Ножицата е супер,диамантената пила също(особено за маникюра :green:).Нормалното стрие реже но изглежда супер крехко.И последно имаше някаква лека недомислица за съжаление обаче не си спомням много добре-дали беше като е толкова тънък триона се кривеше и се опитваше да влезе в съседния слот,дали отварачката беше имаше нещо такова което е дребничко но трябва да се внимава защото и то дразни.Сетих се и още нещо...когато вдигаш отверките ,едната беше много остра и ако не внимаваш много болезнено се впива в палеца
« Последна редакция: 04 Февруари, 2016, 23:21:15 от scorceni »
Добре тренираните рефлекси са по-бързи от късмета

Неактивен StillOpossum

• Баш майсторите
  • Старо куче
  • *
  • Публикации: 516
  • Reputation Power: 142
  • StillOpossum няма влияние.
    • Ситалк - исторически реконструкции
  • Скайп: StillOpossum
« Отговор #46 -: 05 Февруари, 2016, 00:09:25 »
При някой ледермани особено по-дребните модели трябва да внимаваш как затваряш клещите, ако не затвориш първо челюстите и после раменете има шанс някоя от челюстите да заседне в дръжката притисната от другите инструменти, всъщност ледерман имат най-кофтито затваряне на клещи спрямо другите марки. Резачките дъвчат многожилен кабел (мрежов например) и т.н.

П.п. Ей много ги оплюхме :D, споменах ли и, че ръждястват...
« Последна редакция: 05 Февруари, 2016, 00:12:43 от StillOpossum »

Неактивен nokian

• Gadgetman
  • Напреднал
  • Публикации: 319
  • Reputation Power: 97
  • nokian няма влияние.
« Отговор #47 -: 05 Февруари, 2016, 09:49:46 »
Благодаря.  *palec*

Неактивен servantesss

• Шеф на водопад
  • Дарител
  • Старо куче
  • *
  • Публикации: 435
  • Reputation Power: 1606
  • servantesss внушава благоговение!servantesss внушава благоговение!servantesss внушава благоговение!servantesss внушава благоговение!servantesss внушава благоговение!servantesss внушава благоговение!servantesss внушава благоговение!servantesss внушава благоговение!servantesss внушава благоговение!servantesss внушава благоговение!servantesss внушава благоговение!servantesss внушава благоговение!
  • диагностициран
« Отговор #48 -: 05 Февруари, 2016, 10:36:24 »
Ама недейте така - специално за Божо, отпреди малко в офиса клипче за това, колко лесно се оперира с ледерман дори само с една ръка - с другата държа телефона. Не съм вадил всички инструменти и за инфо на Божо съм с дълбоко изрязани нокти - никакъв проблем да си извадиш, който и да е от инструментите. А това, че с клещите можеш да се прискрипеш - е аз дето са ми заврени ръцете отзад, ги отворих и затворих с една ръка - с две не знам, какво трябва да стане за да успееш. Нямах многожилен кабел за демонстрация, но моя поне си го реже без проблем, като забелязах, че реже по-добре когато го прерязваш бавно - ако стиснеш рязко, може да остане някое жилце непрерязано, но само за демонстрацията имах едно тънко кабелче - ми отчетливо си го цъка. Най-големия плюс е куката на серетираното острие - няам нищо друго толкова удобно нещо за махане на свински опашки от тасовете! Ей на:
Не спори с ГЛУПАК! Ще те свали на нивото си и ще те бие с ОПИТ.

Неактивен OLIGHT

• Член на сдружението
  • Старо куче
  • *
  • Публикации: 1591
  • Reputation Power: 16128
  • OLIGHT внушава благоговение!OLIGHT внушава благоговение!OLIGHT внушава благоговение!OLIGHT внушава благоговение!OLIGHT внушава благоговение!OLIGHT внушава благоговение!OLIGHT внушава благоговение!OLIGHT внушава благоговение!OLIGHT внушава благоговение!OLIGHT внушава благоговение!OLIGHT внушава благоговение!OLIGHT внушава благоговение!
  • диагностициран
    • OLIGHT BULGARIA
« Отговор #49 -: 05 Февруари, 2016, 10:37:15 »
Като преки впечатления от Ледерман Skeletool - преди години го разнасях с удължителя и тулсета. Бачках по едни принтери и той ми заместваше цяла чанта отвертки и инчови шестограми. Освен "леки" задачи се е налагало и яко и несвойствено за размерите му напиняне, за което нито е удобен, нито е предназначен. Така се е случвало, че не съм имал друго под ръка или пък в един случай, нормалните клещи не влизаха в определен отвор, докато тънките на скелетула успяха да свършат работа. Въпреки някой откровени издевателства до момента няма никакъв проблем с тула или пък луфт в клещите.

Намерете ни във фейсбук ArmsBG OlightBG Batteryservice