Автор Тема: Помогнете ми да си избера мултитул  (Прочетена 16304 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен Kukriblade

• Старо куче
  • Потребителско име: kukriblade
  • Публикации: 2818
  • Reputation Power: 3205
  • Kukriblade внушава благоговение!Kukriblade внушава благоговение!Kukriblade внушава благоговение!Kukriblade внушава благоговение!Kukriblade внушава благоговение!Kukriblade внушава благоговение!Kukriblade внушава благоговение!Kukriblade внушава благоговение!Kukriblade внушава благоговение!Kukriblade внушава благоговение!Kukriblade внушава благоговение!Kukriblade внушава благоговение!
  • Горянин
Помогнете ми да си избера мултитул
« Отговор #125 -: 24 Юли, 2018, 18:31:00 »
Момчета,първо благодаря за отговорите,полезни са ми много.Делмане,академико  :nabira:
Така,значи искам тул за НЗ,който ще загробя по чантите някъде :) ЕДЦ си имам-уейва,според мен пък той е най-доброто едц от пълноразмерните тулове.
Но на въпроса,тъй като този(следващ) тул ще седи предимно и кротко ще чака да ми потрябва ми се ще да не е 200-300 кинта,а да е надежден евтин и удобен.Демек голям,но не скъп като спирита и чарджа да кажем.
Още веднъж благодарности за отговорите.
Ще помоля ако има още мнения за горните или други тулове ,от собственици.Айде и да не са гербер и сог,може и други марки.
И нещо много важно за мен-да са лесни за намиране също.
В бг знам че имаме ледермани.
Друго какво се намира тук?
 :nabira:
Винаги има ,поне един луд,който се мисли за Наполеон!!!
...сини лумени... :)
http://www.youtube.com/user/triger78?feature=mhee

Неактивен johnyB

• Дарител
  • Старо куче
  • *
  • Публикации: 54
  • Reputation Power: 5396
  • johnyB внушава благоговение!johnyB внушава благоговение!johnyB внушава благоговение!johnyB внушава благоговение!johnyB внушава благоговение!johnyB внушава благоговение!johnyB внушава благоговение!johnyB внушава благоговение!johnyB внушава благоговение!johnyB внушава благоговение!johnyB внушава благоговение!johnyB внушава благоговение!
  • диагностициран
« Отговор #126 -: 24 Юли, 2018, 19:44:27 »
Здравей Кукри.

За евтини и сравнително здрави тулове виж Ганзо серия 201 ,202.В Алиекспрес са по 20-22$ с безплатен шипинг.
За 44$.  има  ROXON S801 (държал съм го,изглежда добре направен)

https://www.aliexpress.com/item/ROXON-S801-Multi-Tools-and-Socket-Set-With-Plier-Scissors-Screwdriver-Fishing-Tool-Survival/32860962326.html

Поздрави.

Неактивен zzfz

• Дарител
  • Старо куче
  • *
  • Публикации: 405
  • Reputation Power: 1315
  • zzfz внушава благоговение!zzfz внушава благоговение!zzfz внушава благоговение!zzfz внушава благоговение!zzfz внушава благоговение!zzfz внушава благоговение!zzfz внушава благоговение!zzfz внушава благоговение!zzfz внушава благоговение!zzfz внушава благоговение!zzfz внушава благоговение!zzfz внушава благоговение!
  • диагностициран
« Отговор #127 -: 24 Юли, 2018, 20:52:17 »
Успях да счупя един летерман и един сог.
Въпреки че гербер ми е първия тул той още е на линия.
Въпреки че сега тормозя друг летерман твърдо съм за гербер.

Неактивен Kukriblade

• Старо куче
  • Kukriblade внушава благоговение!Kukriblade внушава благоговение!Kukriblade внушава благоговение!Kukriblade внушава благоговение!Kukriblade внушава благоговение!Kukriblade внушава благоговение!Kukriblade внушава благоговение!Kukriblade внушава благоговение!Kukriblade внушава благоговение!Kukriblade внушава благоговение!Kukriblade внушава благоговение!Kukriblade внушава благоговение!
  • Горянин
« Отговор #128 -: 24 Юли, 2018, 20:54:50 »
Това добре,но модела да споделиш,ако не е секретно  ;)

Неактивен StillOpossum

• Баш майсторите
  • Старо куче
  • *
  • Публикации: 510
  • Reputation Power: 141
  • StillOpossum няма влияние.
    • Ситалк - исторически реконструкции
  • Скайп: StillOpossum
« Отговор #129 -: 25 Юли, 2018, 11:30:43 »
MP-400 е по-малкия вариант на герберите, ако се търси нещо по-компактно. Тъповърхи клещи има само МР600 мисля, избрах него точно заради клещите, вършат ми много повече работа отколкото островърхите, всъщност не се сещам случай да са ми потрябвали островърхи но за обратното почти винаги когато ми е трябвал. Напъвал съм го доста яко особено с разни болтове, още  е жив. Моят е с несменяеми резци, минаха през няколко пирона без поражения, сменяемите карбидни резци ги водят крехки и чупливи, хората се оплакват.
Гербер и СОГ имат много богат избор на комбинации на инструменти на моделите им, а и се модифицират лесно ако няма твоята комбинация.
Клещите доста варират при различните модели и марки, добре е човек да си прави сметката по тях когато избира мултитул, защото се предполага да са от основните инструменти :).

Неактивен zzfz

• Дарител
  • Старо куче
  • *
  • Публикации: 405
  • Reputation Power: 1315
  • zzfz внушава благоговение!zzfz внушава благоговение!zzfz внушава благоговение!zzfz внушава благоговение!zzfz внушава благоговение!zzfz внушава благоговение!zzfz внушава благоговение!zzfz внушава благоговение!zzfz внушава благоговение!zzfz внушава благоговение!zzfz внушава благоговение!zzfz внушава благоговение!
  • диагностициран
« Отговор #130 -: 25 Юли, 2018, 17:31:25 »
Това добре,но модела да споделиш,ако не е секретно  ;)

Неактивен andrei84

• Прохождащ
  • **
  • Публикации: 165
  • Reputation Power: 40
  • andrei84 няма влияние.
  • диагностициран
« Отговор #131 -: 30 Юли, 2018, 20:54:33 »
С две ръце ти препотъчвам Leatherman Surge.
Това е Мултитул!

Неактивен Kukriblade

• Старо куче
  • Горянин
« Отговор #132 -: 30 Юли, 2018, 21:29:17 »
Ще го взема и него по натам със сигурност.
Просто сега търся тул с друг замисъл,обяснил съм назад.

Активен nikolai

• Дарител
  • Старо куче
  • *
  • Потребителско име: nikolai1205bb
  • Публикации: 505
  • Reputation Power: 2692
  • nikolai внушава благоговение!nikolai внушава благоговение!nikolai внушава благоговение!nikolai внушава благоговение!nikolai внушава благоговение!nikolai внушава благоговение!nikolai внушава благоговение!nikolai внушава благоговение!nikolai внушава благоговение!nikolai внушава благоговение!nikolai внушава благоговение!nikolai внушава благоговение!
  • диагностициран
« Отговор #133 -: 10 Август, 2018, 09:53:00 »
Ще го взема и него по натам със сигурност.
Просто сега търся тул с друг замисъл,обяснил съм назад.
Ако все още не си взел решение, виж това- http://www.knifeshop.bg/product/1451/multi-instrument-gerber-suspension.html
„Всеки човек, подобно на луната има своя неосветена страна, която не показва на никого.“

Активен dellman

• "Пустиняк от секаде"
  • Старо куче
  • Публикации: 336
  • Reputation Power: 4519
  • dellman внушава благоговение!dellman внушава благоговение!dellman внушава благоговение!dellman внушава благоговение!dellman внушава благоговение!dellman внушава благоговение!dellman внушава благоговение!dellman внушава благоговение!dellman внушава благоговение!dellman внушава благоговение!dellman внушава благоговение!dellman внушава благоговение!
  • диагностициран
« Отговор #134 -: 10 Август, 2018, 10:02:31 »
Ако все още не си взел решение, виж това- http://www.knifeshop.bg/product/1451/multi-instrument-gerber-suspension.html
Този модел е малък, пък колегата търси от големите тулове. Иначе цената е добра за в БГ, но въпросният Gerber Suspension има обновена версия - Gerber Suspension NXT и ако някой мисли да взима тоя модел, по-добре да вземе обновената версия.
Ето едно кратко клипче за новата версия:

Намерете ни във фейсбук ArmsBG OlightBG Batteryservice