Автор Тема: Колеги, ползвайте " Кармата"  (Прочетена 6918 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен Maverick

• Горски
  • Напреднал
  • *
  • Публикации: 445
  • диагностициран
    • СИЛЕН
Колеги, ползвайте " Кармата"
« -: 05 Септември, 2012, 22:24:16 »
Апелирам към всички за 2 неща:

1. Ползвайте кармата. Става чрез сърчицето под аватара на всеки. Ако харесате пост, т.е. бил ви е полезен- дайте положителна оценка, в обратната ситуация- отрицателна. При натискане на сърчицето най-отгоре на прозореца ви излиза малко диалогово прозорче, в което глласувате. Има и поле за кратка аргументация. Не е задължително.

2. Помагайте на модераторите. Когато счетете, че даден пост  нарушава правилата - цъкнете "Информирай модератор". Работи добре системата, идват  ни известия на мейлите и който види пръв- отваря и решава казуса. Така всеки де факто и де юре участва в изграждането и поддържането на форума.

Благодаря предварително на всеки прочел това!
« Последна редакция: 05 Септември, 2012, 23:11:48 от Maverick »
www.silenbg.com - Моят блог за тренировки, хранене, здравословен начин на живот : )
http://bgjoker.blogspot.com/ - Блогът ми за жокери!
https://www.facebook.com/kinesiotaping - Фейсбук страницата ми за кинезиотейпинг

brinel

• Гост
« Отговор #1 -: 05 Септември, 2012, 22:38:37 »
докладвай ми е любима дума
преди 1989 беше много модерна

Неактивен iivetza

• Член на сдружението
  • Общо събрание
  • Старо куче
  • *
  • Публикации: 1129
  • Шопски катил
« Отговор #2 -: 05 Септември, 2012, 23:06:47 »
докладвай ми е любима дума
преди 1989 беше много модерна

Тази дума си е актуална с пълна сила и до днес ;)!Докладчици и доносници дал господ ;D

Неактивен Maverick

• Горски
  • Напреднал
  • *
  • диагностициран
    • СИЛЕН
« Отговор #3 -: 05 Септември, 2012, 23:11:32 »
За да бъда политически, идеологически и
фактически коректен, си редактирам поста.
Но със или без "докладване", "информиране" и
т.н., се вижда кой пише сериозно, кой спами и т.н.
А към спамърите няма да проявя никаква толерантност.
www.silenbg.com - Моят блог за тренировки, хранене, здравословен начин на живот : )
https://www.facebook.com/kinesiotaping - Фейсбук страницата ми за кинезиотейпинг

brinel

• Гост
« Отговор #4 -: 05 Септември, 2012, 23:19:27 »
консервите са гадост

Неактивен iivetza

• Член на сдружението
  • Общо събрание
  • Старо куче
  • *
  • Публикации: 1129
  • Шопски катил
« Отговор #5 -: 05 Септември, 2012, 23:21:54 »
Въпроса е принципен,не става дума конкретно за форума ;)!Аз лично,все още не съм ги ползвал тези функции,и не знам доколко ще има полза от тях!?Може би ще е полезно за мен,когато нещо не ме кефи,да алармирам модератор,за да не се налага да псувам в ефир ;D!Това с кармата е нещо абсолютно субективно,и не знам доколко ще е от значение каква ти е кармата??В смисъл,че ако трима те похвалят,а петима те напсуват,значи ти си лошият,което не винаги е правилно!

Неактивен riboulovec

• Младо куче
  • Старо куче
  • Публикации: 1586
« Отговор #6 -: 06 Септември, 2012, 00:42:19 »
Абсолютно съм съгласен с Ивеца,принципно за самата система става въпрос.Писал съм и в друг форум същото, с нулев ефект,но това е разбираемо.Трудно се променят правила след като минат години.За мен се дава възможност на даден съфорумец
/и групичка около него евентуално/да дискредитират когото искат,може и от глупост,безхаберие,неграмотност,комплекси или просто завист/то си съвкупност от всичко според мен/. Представяте ли си какво може да стане с вълна нови форумци?
Та,не знам,аз лично дадох + на СтилОпосум за информацията за батериите,ама май не съм успял,натиснах Add reputation ,но нямаше прозорче и не знам колко е имал.То па има ли значение в края на краищата? :)Щото може познати колеги да си набиват и плюсове денонощно. ;D Засега не, ама за във бъдеще?
Адаша е гениален както винаги :yahoo: :nabira:
Копирано от Бринел:— При теб конкуренцията беше жестока — отвърна Ричър. — Докато десет години по-късно бяха останали само разни лекета.

Неактивен Сивия

• Редовен
  • Публикации: 110
  • диагностициран
« Отговор #7 -: 06 Септември, 2012, 02:42:28 »
Абсолютно съм съгласен с Ивеца,принципно за самата система става въпрос.Писал съм и в друг форум същото, с нулев ефект,но това е разбираемо.Трудно се променят правила след като минат години.За мен се дава възможност на даден съфорумец
/и групичка около него евентуално/да дискредитират когото искат,може и от глупост,безхаберие,неграмотност,комплекси или просто завист/то си съвкупност от всичко според мен/. Представяте ли си какво може да стане с вълна нови форумци?
Та,не знам,аз лично дадох + на СтилОпосум за информацията за батериите,ама май не съм успял,натиснах Add reputation ,но нямаше прозорче и не знам колко е имал.То па има ли значение в края на краищата? :)Щото може познати колеги да си набиват и плюсове денонощно. ;D Засега не, ама за във бъдеще?
Адаша е гениален както винаги :yahoo: :nabira:
Аз едно не мога да разбера - след като системата позволява толкова злоупотреби, за какво й обръщате внимание? Някой щел да дискредитира някого си - ами мен, лично, въобще не ме интересува на колко души даден постинг им харесва, и на колко - не. Аз сам си съставям мнение, а не воден от стадото. Вие как сте?

Фейсбукския Like/Dislike стаден манталитет ми е безинтересен.

От друга страна, обаче, не ми и пречи, който го вълниуват такива неща, да си цъка плюсчета и минусчета.

brinel

• Гост
« Отговор #8 -: 06 Септември, 2012, 09:29:44 »
ама идеята е да се преборим със спама,който на всички е известно е гадно нещо и е нежелан

Неактивен incubus

• Анти-Спам Защита
  • Дарител
  • Старо куче
  • *
  • Публикации: 578
  • освидетелстван
    • Experience Talk
  • Скайп: gpetrov_fos
« Отговор #9 -: 06 Септември, 2012, 10:34:55 »
Пичове, това с "Кармата" няма никакъв ефект - просто когато си намерил полезна за теб информация можеш да цъкнеш и да покажеш, че си доволен или не. Това е просто един вид система за поущряване на качествените и стойностни постове, а за сигналите към модераторите мисля, че е ясно.
Просто ще ни спестите много работа, ако когато видите мнение не на място сигнализирате и оставите бележка дали е за триене, дали за преместване в друга тема...
Нищо ново в отношенията между форумите ! Пичовете са си пичове във всеки форум,говн**вците също.

Неактивен тинко

• Дарител
  • Старо куче
  • *
  • Публикации: 901
  • диагностициран
    • tinkoknives
« Отговор #10 -: 06 Септември, 2012, 10:38:17 »
Като го прочетох и веднага в съзнанието ми изплува моята детска градина от преди 40г.
http://tinkoknives.com/ - за ножари

Баце

• Гост
« Отговор #11 -: 06 Септември, 2012, 10:46:15 »
Наборе, знаеш, че от спам до спам има разлика. И полза има от него на подходящите места. Не сме ТВУ. Малко мисъл, по - внимателно четене на темите, толерантност и няма да се налагат намеси и изпълнения. Това по принцип, не го адресирам към теб.

highlander

• Гост
« Отговор #12 -: 06 Септември, 2012, 10:53:00 »
Няма жив форум без спам. Важното е да не е в основните теми. Затова офтопика трябва да расте на теми и веднъж на месец целият да се зачиства отзад, напред.

brinel

• Гост
« Отговор #13 -: 06 Септември, 2012, 11:01:05 »
Наборе напоследък много чета малко пиша
поста на набора Тинко много ми хареса и опитах да ползвам системата натиснах сърцето дори 2 пъти ама дали сработи не знам
напълно съм се институцианализирал
Brinel was a here

Неактивен StillOpossum

• Баш майсторите
  • Старо куче
  • *
  • Публикации: 581
    • Ситалк - исторически реконструкции
« Отговор #14 -: 06 Септември, 2012, 13:10:13 »
Като натиснете сърчицето за кармата трябва да превъртите до най-горе на страницата ако не стане автоматично, там може да избирате дали одобрявате или не. За да получите ниска или отрицателна карма трябва да сте много гадно копеле кофти пишлеме :D и всички да ви мразят, карма се дава и за всяко мнение или тема което е пуснал някой (не във всички раздели се броят мненията).
« Последна редакция: 06 Септември, 2012, 13:28:44 от StillOpossum »

brinel

• Гост
« Отговор #15 -: 06 Септември, 2012, 13:27:14 »
местния лаф е кофти пишлеме защото копеле е дете с неизвестен баща а тука сме малък град и бащите си ги знаем
аз съм гадно копеле пускам спам и си прося бан
наздраве!

brinel

• Гост
« Отговор #16 -: 06 Септември, 2012, 13:36:53 »
кефя се да ме мразят такава  ми е  дхармата

Неактивен Humanoid

• Напреднал
  • Публикации: 362
    • www.hadjiyvanov.com
« Отговор #17 -: 06 Септември, 2012, 15:42:15 »
Яска, моето мнение като интернетаджия с 16-годишен стаж е, че тая джаджа е недоизкусурена. Първо е на английски, второ, не праща горе автоматично - аз съм я ползвал вече 10-ина пъти и се досетих, че трябва да отида горе, но като цяло хората не са длъжни да се чудят и маят какво става. А ползвам последни версии на браузърите. Иначе показва нещо, но какво точно - сигурно всеки различно може да разбере ;)
Ако Щерьо има време да я пооправи, може би ще има повече смисъл от нея. За момента си мисля, че няма смисъл да апелираме да се ползва активно ;)

Неактивен Maverick

• Горски
  • Напреднал
  • *
  • диагностициран
    • СИЛЕН
« Отговор #18 -: 06 Септември, 2012, 19:26:11 »
Ок, аз просто споменах нещо,
ако някой иска да го ползва- да го ползва- ако не-не.
А относно злоупотребите с кармата- не можете да давате повече
от 1 път карма на час.
Така че ако иска някой да "налива" другиго, не става толкова лесно.
Както и да е, просто исках да ви обърна внимание
на тези 2 елемента от форума.
Аз така или иначе чета всичко и се опитвам да модерирам.
Колегите мод-ове- като гледам- също.

brinel

• Гост
« Отговор #19 -: 06 Септември, 2012, 19:42:24 »
модерирайте добре го правите затуй има по един нов пост не седмица
другото е русенско варено и се трие на момента

Неактивен Maverick

• Горски
  • Напреднал
  • *
  • диагностициран
    • СИЛЕН
« Отговор #20 -: 06 Септември, 2012, 20:50:27 »
По-добре 1 на седмица, но смислен,
отколкото 100 поста безсмислици.
Има място за офтопик.
А и има един друг форум за ножове, който е
ЦЕЛИЯТ офтопик, което само по себе си е феномен.
Така че- всеки избира къде да пише.

Жоро

• Гост
« Отговор #21 -: 06 Септември, 2012, 22:04:33 »
Пичове не се разправяйте който иска да натиска сЪрцето кой не иска да подминава и това е ;)

Неактивен riboulovec

• Младо куче
  • Старо куче
  • Публикации: 1586
« Отговор #22 -: 06 Септември, 2012, 22:55:42 »
Ясен е прав,нови постове ще има с времето мисля,не може изведнъж да излязат супер оригинални нови неща.А сърчицата за мен не са важни,по скоро ги обсъждаме според мен,доколко са полезни или не.Нямам опит в интернет общуването,освен в ножарските форуми и един бушкрафт форум/ама малко/,та може и да бъркам ;).
Копирано от Бринел:— При теб конкуренцията беше жестока — отвърна Ричър. — Докато десет години по-късно бяха останали само разни лекета.

Баце

• Гост
« Отговор #23 -: 21 Септември, 2012, 22:34:36 »
Тази карма нещо не работи. Спазих изискванията, обаче ме отсвири като стой та гледай.
Положителна карма за Сашо за мострата на форумната тениска *palec* Я, и така става, това си е живо ползване на кармата :D

ArmsBG OlightBG Batteryservice