Автор Тема: Olight M1X-Мечтания фенер  (Прочетена 9485 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

sashko1914

• Гост
Olight M1X-Мечтания фенер
« -: 06 Март, 2016, 22:30:24 »
                                                                                                                       Olight M1X

Пишейки следващите думи,се извинявам предварително ако някой се почувства засегнат,че омаловажавам негов любим фенер или че подлагам на съмнение нуждата от голям набор фенери.
Защото,основното,което искам да кажа с написаното от мен,е че един правилно подбран фенер,може да бъде напълно достатъчен за огромен брой дейности. За мен,това е Olight M1Х.

Благодарение на Андрей (Olight),вече месец имам възможността да ползвам въпросния фенер. Очакванията ми бяха оправдани. Даже останах доста приятно изненадан!
Няма да изпадам в подробности,относно спецификата на самия фенер. М1Х има доста изчерпателно ревю,направено от грамотен човек,какъвто е колегата Marcinkov.
Предпочитам да споделя вижданията си,изхождайки от вече едномесечното му ползване.
Начина ми на живот,както и естеството на работа,изискват от мен да нося със себе си фенер постоянно.
Фенера е неразделна част от всеки EDC сет. Нуждата от него в ежедневието ни е повече от голяма. Исках да имам фенер,който да ползва акумулатор 18650,защото големия капацитет означава много повече светене,без нужда от зареждане,нови батерии и т.н.
Тук идва въпроса с размера. Повечето хора,предпочитат да ползват като EDC,фенер с по-малки размери,което води до използването на батерии АА,ААА,CR 123 и производните им акумулатори. Техния капацитет е драстично по-малък от този на 18650,което почти ни задължава да носим резервни батерии. Мерси!  :karane: Предпочитам да не затормозявам джобовете си с всевъзможни батерии,пауър банки и зарядни! Стремя се,в градски условия да олекотя до минимум наличностите по себе си,с цел личен комфорт.Много колеги носят чанти,раници...,аз предпочитам в града (то пък един град) да не се затормозявам с много неща по себе си!
Другото,поради което харесах М1Х като основен фенер в града,това е силата му на светене и възможността да се включва фенера директно на строп. В "цивилизованите" времена,в които живеем,в ситуация на нападение,осветяването в лицето на нападателя с фенер,излъчващ супер дразнеща и силна примигваща светлина,осигурява ценни секунди за реакция.
Може би най-голямото достойнство на М1Х е задния му бутон за включване. Откакто колегата Marcinkov ми подари M10 Maverick,осъзнах,че задния бутон е най-доброто решение за пускане на фенера. Да,не може да се постави в позиция "свещ", но кажете колко пъти ви се е налагало да поставяте фенера си така и не са ли повече случаите,при които споменавате "мамата",търсейки в тъмното къде точно е това копче отстрани?!
Задния бутон дава невероятна свобода и бързина на пускане на фенера. Самото му ползване е много интуитивно.

В гората или в планината,ситуацията не се променя особено. Фенера върши своята работа страхотно! М1Х осветява доста надалеч за размерите си,което дава свобода на действие по време на ползването му. Когато е необходимо да се осветява по-надалеч,силния режим от 350 лумена кара всичко пред нас да грее. Турбо режима от 1000 лумена дори не го споменавам. Средния му режим от 60 лумена е с рънтайм от 12 часа,което е напълно достатъчно. Разбира се,в планината е хубаво да има човек резервна батерия със себе си.
Подобно на всички фенери Olight,този също е много здрав и търпи на издевателства,което е от голяма важност,когато сме навън.

Пиша всичко това с ясното съзнание,че това е просто моето виждане по въпроса кой фенер покрива най-голям брой нужди. Нито мога,нито пък искам да ангажирам някого с мнението ми.
Дано да съм бил полезен!  :nabira:

Неактивен Marcinkov

• Дарител
  • Старо куче
  • *
  • Публикации: 3484
  • Reputation Power: 52042
  • Marcinkov внушава благоговение!Marcinkov внушава благоговение!Marcinkov внушава благоговение!Marcinkov внушава благоговение!Marcinkov внушава благоговение!Marcinkov внушава благоговение!Marcinkov внушава благоговение!Marcinkov внушава благоговение!Marcinkov внушава благоговение!Marcinkov внушава благоговение!Marcinkov внушава благоговение!Marcinkov внушава благоговение!
« Отговор #1 -: 06 Март, 2016, 22:39:35 »
Надъхан си Саше, не мога да ти го отрека. Задния бутон е сила и е най-удобното нещо при финйерити. Не те ли хвана страх, че земе да ръждяса бре?
« Последна редакция: 06 Март, 2016, 22:46:37 от Marcinkov »

sashko1914

• Гост
« Отговор #2 -: 06 Март, 2016, 22:47:27 »
Надъхан си Саше, не мога да ти го отрека. Задния бутон е сила и е най-удобното нещо при финйерити. Не те ли хвана страх че земе да ръждяса бре?
Смее ли да ръждяса?! 5 години гаранция-каквото ще да му се случва,все тая ми е! А и практиката ми с тези фенери е доказала,че не се плашат от нищо!
Увлечението ми към фенерите е продиктувано от начина,по който правиш ревютата си! А и малко ли светулки си ми подарил?!  :nabira:

Неактивен Marcinkov

• Дарител
  • Старо куче
  • *
  • Marcinkov внушава благоговение!Marcinkov внушава благоговение!Marcinkov внушава благоговение!Marcinkov внушава благоговение!Marcinkov внушава благоговение!Marcinkov внушава благоговение!Marcinkov внушава благоговение!Marcinkov внушава благоговение!Marcinkov внушава благоговение!Marcinkov внушава благоговение!Marcinkov внушава благоговение!Marcinkov внушава благоговение!
« Отговор #3 -: 06 Март, 2016, 22:51:00 »
А и малко ли светулки си ми подарил?!  :nabira:
Жалко че крадливото племе от боклуци реши да те лиши от тях.

sashko1914

• Гост
« Отговор #4 -: 06 Март, 2016, 22:54:33 »
Жалко че крадливото племе от боклуци реши да те лиши от тях.
Факт!
P.S. Харесах М1Х още като се видяхме лятото с теб в Созопол. Дотогава бях фен на S30R,но задния бутон е предимство,което не можа да се отрече!

Неактивен Force

• Член на сдружението
  • Управителен съвет
  • Старо куче
  • *
  • Публикации: 749
  • Reputation Power: 26912
  • Force внушава благоговение!Force внушава благоговение!Force внушава благоговение!Force внушава благоговение!Force внушава благоговение!Force внушава благоговение!Force внушава благоговение!Force внушава благоговение!Force внушава благоговение!Force внушава благоговение!Force внушава благоговение!Force внушава благоговение!
  • диагностициран
« Отговор #5 -: 06 Март, 2016, 23:01:05 »
Със здраве да го ползваш. *palec* И да го пазиш от братята. :)

Активен OLIGHT

• Член на сдружението
  • Старо куче
  • *
  • Публикации: 1609
  • Reputation Power: 25118
  • OLIGHT внушава благоговение!OLIGHT внушава благоговение!OLIGHT внушава благоговение!OLIGHT внушава благоговение!OLIGHT внушава благоговение!OLIGHT внушава благоговение!OLIGHT внушава благоговение!OLIGHT внушава благоговение!OLIGHT внушава благоговение!OLIGHT внушава благоговение!OLIGHT внушава благоговение!OLIGHT внушава благоговение!
  • диагностициран
    • OLIGHT BULGARIA
« Отговор #6 -: 06 Март, 2016, 23:04:19 »
Влизам...и какво да видя! Поредното чудесно ревю на един любим фенер.
В случая наистина машинката е доста универсална - туризъм, едц, велосипед, самозащита, лов в едно. М-серията си е предивидена и за подцевен (за кефа на всички ловци, командоси и диванни нинджи). За разлика от някои от преките конкуренти са предвидени гъзарии, като стоманена корона за по-голяма здравина и трошене на стъкла, сменяема двустранна щипка, опционни крепежи за оръжие и т.н.

Огромно благодаря за ревюто. Със здраве да го ползваш.  :nabira: :nabira: :nabira:

sashko1914

• Гост
« Отговор #7 -: 06 Март, 2016, 23:10:36 »
Влизам...и какво да видя! Поредното чудесно ревю на един любим фенер.
В случая наистина машинката е доста универсална - туризъм, едц, велосипед, самозащита, лов в едно. М-серията си е предивидена и за подцевен (за кефа на всички ловци, командоси и диванни нинджи). За разлика от някои от преките конкуренти са предвидени гъзарии, като стоманена корона за по-голяма здравина и трошене на стъкла, сменяема двустранна щипка, опционни крепежи за оръжие и т.н.

Огромно благодаря за ревюто. Със здраве да го ползваш.  :nabira: :nabira: :nabira:
Аз забравих една важна подробност. М1Х е супер решение за велосипед. Щипката на Olight за колела,захапва фенера много стабилно и няма никакъв шанс да се изплъзне. А силата на светене,прави колоездача видим за всички участници в движението! Което допринася за безопасността!

upotrebitel

• Гост
« Отговор #8 -: 07 Март, 2016, 04:59:46 »
Отлично аргументирано представяне на фенера, много ми хареса :) Ръководех се от същите съображения, когато си купих преди време Fenix PD35. Ако днес си избирах нов фенер, бих се спрял на този модел на Olight задари трите му допълнителни екстри - бързо включване в строб режим с тройно натискане на задния бутон, индикатор за изтощена батерия и възможност за работа с две RCR123. Като единствен недостатък и аз бих посочил невъзможността да стои в положение "свещ". Не толкова заради нуждата да осветявам тавана (въпреки че и това е удобно, налагало ми се е поне 3-4 пъти да го правя), колкото заради вероятността ако фенерът се носи на клипс, а не в калъф да бъде включен неволно. Всичко останало - заден бутон за включване, страничен за смяна на режимите, размери, памет на режимите, пружини от двете страни на батерията, здравина, водоустойчивост - е просто перфектно!

sashko1914

• Гост
« Отговор #9 -: 07 Март, 2016, 09:12:15 »
Отлично аргументирано представяне на фенера, много ми хареса :) Ръководех се от същите съображения, когато си купих преди време Fenix PD35. Ако днес си избирах нов фенер, бих се спрял на този модел на Olight задари трите му допълнителни екстри - бързо включване в строб режим с тройно натискане на задния бутон, индикатор за изтощена батерия и възможност за работа с две RCR123. Като единствен недостатък и аз бих посочил невъзможността да стои в положение "свещ". Не толкова заради нуждата да осветявам тавана (въпреки че и това е удобно, налагало ми се е поне 3-4 пъти да го правя), колкото заради вероятността ако фенерът се носи на клипс, а не в калъф да бъде включен неволно. Всичко останало - заден бутон за включване, страничен за смяна на режимите, размери, памет на режимите, пружини от двете страни на батерията, здравина, водоустойчивост - е просто перфектно!
Напълно съгласен съм с теб! Само да добавя,че фенера може да тръгне директно на строб,само с едно натискане на задния бутон. М1Х помни последно използвания режим,в това число и строба!

Неактивен Marcinkov

• Дарител
  • Старо куче
  • *
« Отговор #10 -: 07 Март, 2016, 10:00:58 »
Че даже и Мунлайт режим има, който е доста странен и неудобен за пускане, но е полезен тук там. Аз продължавам да твърдя че единствения му истински кусур е че за тактикъл изделие просто трябваше да се пуска винаги в макс режим или да имаше отделен тактически режим с тази функция, както е при Fenix PD35 TAC. Колегата Употребител е прав за инцидентното натискане в джоба, но какво да се прави.

Активен OLIGHT

• Член на сдружението
  • Старо куче
  • *
  • Публикации: 1609
  • Reputation Power: 25118
  • OLIGHT внушава благоговение!OLIGHT внушава благоговение!OLIGHT внушава благоговение!OLIGHT внушава благоговение!OLIGHT внушава благоговение!OLIGHT внушава благоговение!OLIGHT внушава благоговение!OLIGHT внушава благоговение!OLIGHT внушава благоговение!OLIGHT внушава благоговение!OLIGHT внушава благоговение!OLIGHT внушава благоговение!
  • диагностициран
    • OLIGHT BULGARIA
« Отговор #11 -: 07 Март, 2016, 10:15:21 »
На практика, чрез леко развиване на задната капачка, може да бъде предотвратено случайното включване на доста от фенерите.  :nabira:

Неактивен Marcinkov

• Дарител
  • Старо куче
  • *
« Отговор #12 -: 07 Март, 2016, 10:35:43 »
Това и правя, но после като забравя че съм я отвъртял и си натискам като дявол. Затова на този модел спрях да му отвивам капачката, че когато потрябва да няма сакатлък.

Неактивен ko54

• Водолей
  • Старо куче
  • Публикации: 1756
  • Reputation Power: 1110
  • ko54 води добър живот!ko54 води добър живот!ko54 води добър живот!ko54 води добър живот!ko54 води добър живот!ko54 води добър живот!ko54 води добър живот!ko54 води добър живот!ko54 води добър живот!ko54 води добър живот!ko54 води добър живот!
  • диагностициран
« Отговор #13 -: 07 Март, 2016, 11:07:00 »
При малко мерак може да му се турят 2-3 магнитчета на клипса чрез термосвиваем шлаух.

После "боц" - нож-ръждавелник в дърво, фенерът се лепка на ножа и като резултат - улична лампа в гората.  И дифузер не е излишен. :green:
Там където всички мислят еднакво - никой не мисли много.

Неактивен ICE

• Ледения
  • Дарител
  • Старо куче
  • *
  • Публикации: 976
  • Reputation Power: 28316
  • ICE внушава благоговение!ICE внушава благоговение!ICE внушава благоговение!ICE внушава благоговение!ICE внушава благоговение!ICE внушава благоговение!ICE внушава благоговение!ICE внушава благоговение!ICE внушава благоговение!ICE внушава благоговение!ICE внушава благоговение!ICE внушава благоговение!
  • диагностициран
« Отговор #14 -: 07 Март, 2016, 11:16:04 »
На мен това, ме не може да седи в свещ не ми е било никога проблем. Като искал такъв ше си взема S1 или от производните му. Ако можеше да седи в "свещ", щеше да е доста по-трудно натискамето на задния тактически бутон.

Съгласен съм с г-н Марчинков, че вс тактически фенери трябва да стартират първо с max режима. Но интова не ми е болка за умиране, аз съм го програмирал моя са се пуска директно на строб. Ако ми трябва макс режима, двоен клик и съм на него.

Относно идеята на колегата ko54, за ножа в дървото, магнита на клипса и светенето в гората.... Няма нужда от толкова сложнотия. Имаше един клип в нета, където някакъв луд (руснак май беше), тестваше фенера и по едно време директно го заби с короната в дървото...  :green:

....с 2 думи: Уникален фенер!!!
Zero Tolerance ZT0801CF Limited Edition Copperhead
Decepticon-1 by Alexey "Ratatuy" Konygin (Limited Edition of 30+300)
Kershaw 4040 The RUBY Limited Edition (40th year anniversary celebration)

Неактивен Мечков

• Херцог
  • Дарител
  • Старо куче
  • *
  • Потребителско име: мечков
  • Публикации: 1438
  • Reputation Power: 14506
  • Мечков внушава благоговение!Мечков внушава благоговение!Мечков внушава благоговение!Мечков внушава благоговение!Мечков внушава благоговение!Мечков внушава благоговение!Мечков внушава благоговение!Мечков внушава благоговение!Мечков внушава благоговение!Мечков внушава благоговение!Мечков внушава благоговение!Мечков внушава благоговение!
  • Не можеш да имаш всички ножове,но трябва да опиташ
« Отговор #15 -: 07 Март, 2016, 11:24:22 »
Готино и обективно ревю на единственият олайт,който ми харесва заради задният бутон  :nabira:
Почвам да се замислям сериозно за смяна в концепцията при светулките ми и скоро ще има рокади май.... ::)

Неактивен ICE

• Ледения
  • Дарител
  • Старо куче
  • *
  • Публикации: 976
  • Reputation Power: 28316
  • ICE внушава благоговение!ICE внушава благоговение!ICE внушава благоговение!ICE внушава благоговение!ICE внушава благоговение!ICE внушава благоговение!ICE внушава благоговение!ICE внушава благоговение!ICE внушава благоговение!ICE внушава благоговение!ICE внушава благоговение!ICE внушава благоговение!
  • диагностициран
« Отговор #16 -: 07 Март, 2016, 23:27:45 »
Готино и обективно ревю на единственият олайт,който ми харесва заради задният бутон  :nabira:
Почвам да се замислям сериозно за смяна в концепцията при светулките ми и скоро ще има рокади май.... ::)
...и намя да съжалиш и за секунда!  :nabira:

Навремето доста го почаках, от предварително обявеното пристигане. Скъсах му нервите на Андрей (надявам се, че не съм де...), но всичко свърши, когато го взех в ръце. Размер, тегло, режими - всичко е много точно премерено/дозирано!!!
Zero Tolerance ZT0801CF Limited Edition Copperhead
Decepticon-1 by Alexey "Ratatuy" Konygin (Limited Edition of 30+300)
Kershaw 4040 The RUBY Limited Edition (40th year anniversary celebration)

Неактивен batveso55

• Старо куче
  • Публикации: 1168
  • Reputation Power: 332
  • batveso55 работи за форума.batveso55 работи за форума.batveso55 работи за форума.
  • диагностициран
« Отговор #17 -: 08 Март, 2016, 12:09:40 »
M1X наистина има много добре подбрани режими. По-добри от S30 и донякъде даже и от S30RII. При директно сравнение с S30RII нещата са малко на кантар. S30RII e по-къс, с магнит и значително по-евтин, ако от цената му се приспадне приложения акумулатор. Това са двата модела, предлагани от Андрей, които ми харесват цялостно. Иначе Javelot серията - R20, M20SX и M23 също са яки, но съм ги отсвирил заради режимите. И едно въпросче относно М1Х, тъй като не срещнах нищо за това и в ревюто на колегата Марчинков. Какъв е цветът на светлината, в смисъл чисто бял ли е и получават ли се някакви зеленикави оттенъци, за каквито съм чел по разни ревюта на други модели олайти?

Неактивен Marcinkov

• Дарител
  • Старо куче
  • *
« Отговор #18 -: 08 Март, 2016, 12:18:40 »
Цветът на лъчът е от бял по-бял. Точно за такъв тип фенер.

Неактивен dellman

• "Пустиняк от секаде"
  • Дарител
  • Старо куче
  • *
  • Публикации: 357
  • Reputation Power: 26812
  • dellman внушава благоговение!dellman внушава благоговение!dellman внушава благоговение!dellman внушава благоговение!dellman внушава благоговение!dellman внушава благоговение!dellman внушава благоговение!dellman внушава благоговение!dellman внушава благоговение!dellman внушава благоговение!dellman внушава благоговение!dellman внушава благоговение!
  • диагностициран
« Отговор #19 -: 08 Март, 2016, 13:02:54 »
Като ги светихме различните фенери с Ванката и Андрей на Рибарица не видях да има някакъв отенък. Цветът е бял, а лъчът сравнително широк. Хареса ми фенера доста  *palec*

Неактивен ko54

• Водолей
  • Старо куче
  • ko54 води добър живот!ko54 води добър живот!ko54 води добър живот!ko54 води добър живот!ko54 води добър живот!ko54 води добър живот!ko54 води добър живот!ko54 води добър живот!ko54 води добър живот!ko54 води добър живот!ko54 води добър живот!
  • диагностициран
« Отговор #20 -: 08 Март, 2016, 13:11:44 »
Зеленикав оттенък на ореола даваха  старите Батони, всеизвестна "детска" болест на Olight, обаче това го преболедуваха и сега слагат пак студени бели, но без зеленикакви оттенъци, просто приятен студен бял цвят.

Newwave

• Гост
« Отговор #21 -: 08 Март, 2016, 17:39:29 »
Някой има ли идея защо има такова разминаване в времената при 60lm на М1X и 70lm на Nitecore P12?

Newwave

• Гост
« Отговор #22 -: 08 Март, 2016, 17:47:30 »
За съжаление това не е бързо вклюване на строб режим. Дано не ти се налага.

Неактивен ko54

• Водолей
  • Старо куче
  • диагностициран
« Отговор #23 -: 08 Март, 2016, 18:01:28 »
Някой има ли идея защо има такова разминаване в времената при 60lm на М1X и 70lm на Nitecore P12?
(Щракни за да видиш изображението.)
(Щракни за да видиш изображението.)

Най-вероятно заради различното тълкуване на станадарта ANSI-NEMA FL-1

Олайт мери рънтайма докато светлинния поток се снижи до 50%, а Найткор - до 10%.

Друго обяснение не виждам, имхо, тъй като драйверите и на двете фирми са много добри и що годе с приблизителна ефективност.

Неактивен batveso55

• Старо куче
  • Публикации: 1168
  • Reputation Power: 332
  • batveso55 работи за форума.batveso55 работи за форума.batveso55 работи за форума.
  • диагностициран
« Отговор #24 -: 08 Март, 2016, 18:19:19 »
Общо взето найткорците май си падат малко мошеници (само да не видят това официалните вносители, че ще ми изгори форумната отстъпка, ако река да пазаря от тях). Чел съм примерно ревю-сравнение между P12 и PD35. Колегите са измерили максимален поток на Р12 785 лумена при заявени 950, докато при PD35 са измерени 949 при заявени 850.

Намерете ни във фейсбук ArmsBG OlightBG Batteryservice