Автор Тема: Olight M1X-Мечтания фенер  (Прочетена 9487 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Активен Marcinkov

• Дарител
  • Старо куче
  • *
  • Публикации: 3484
  • Reputation Power: 52042
  • Marcinkov внушава благоговение!Marcinkov внушава благоговение!Marcinkov внушава благоговение!Marcinkov внушава благоговение!Marcinkov внушава благоговение!Marcinkov внушава благоговение!Marcinkov внушава благоговение!Marcinkov внушава благоговение!Marcinkov внушава благоговение!Marcinkov внушава благоговение!Marcinkov внушава благоговение!Marcinkov внушава благоговение!
Olight M1X-Мечтания фенер
« Отговор #25 -: 08 Март, 2016, 18:38:22 »
Олайт много често си занижават данните. И накрая се оказва че имаш запас от някой друг лумен отгоре на заявените.

Неактивен angel

• Старо куче
  • Публикации: 432
  • Reputation Power: 89
  • angel няма влияние.
  • диагностициран
« Отговор #26 -: 08 Март, 2016, 19:56:32 »
Общо взето найткорците май си падат малко мошеници (само да не видят това официалните вносители, че ще ми изгори форумната отстъпка, ако река да пазаря от тях). Чел съм примерно ревю-сравнение между P12 и PD35. Колегите са измерили максимален поток на Р12 785 лумена при заявени 950, докато при PD35 са измерени 949 при заявени 850.
Общо взето, моделът Pd35 2014 едишън 960лумена  си е същият като този с 850лумена година по-рано. Само дето решили да го пуснат с нови надписи на кутията.
Според мен единственото предимство на P12 пред M1X и PD35 е няколко степенният индикатор за слаба батерия-бавно мигане, бързо мигане, мерене на волтажа.
Не е тук мястото, но само с няколко думички за найткор като марка-частите им са взаимозаменяеми, т.е. можеш да сложиш главата на EA11 на тялото/тубата и капачката на EC20 или P12 а защо не и MH20
Качеството обаче на олайт е доста по-добро-не съм виждал лошо центриран диод в тяхен продукт.

Активен Мечков

• Херцог
  • Дарител
  • Старо куче
  • *
  • Потребителско име: мечков
  • Публикации: 1438
  • Reputation Power: 14506
  • Мечков внушава благоговение!Мечков внушава благоговение!Мечков внушава благоговение!Мечков внушава благоговение!Мечков внушава благоговение!Мечков внушава благоговение!Мечков внушава благоговение!Мечков внушава благоговение!Мечков внушава благоговение!Мечков внушава благоговение!Мечков внушава благоговение!Мечков внушава благоговение!
  • Не можеш да имаш всички ножове,но трябва да опиташ
« Отговор #27 -: 09 Март, 2016, 00:36:33 »
Мммм,за пети път препрочитам ревюто,та и що клипове изгледах.......някой да му е писнало да му къса джобовете тази агресивна корна,та евнтуално да го спася от мъките  ;) ^-^

Активен Marcinkov

• Дарител
  • Старо куче
  • *
  • Marcinkov внушава благоговение!Marcinkov внушава благоговение!Marcinkov внушава благоговение!Marcinkov внушава благоговение!Marcinkov внушава благоговение!Marcinkov внушава благоговение!Marcinkov внушава благоговение!Marcinkov внушава благоговение!Marcinkov внушава благоговение!Marcinkov внушава благоговение!Marcinkov внушава благоговение!Marcinkov внушава благоговение!
« Отговор #28 -: 09 Март, 2016, 00:39:07 »
Определено къса джобове, няма лъжа няма измама.

Неактивен ICE

• Ледения
  • Дарител
  • Старо куче
  • *
  • Публикации: 976
  • Reputation Power: 28316
  • ICE внушава благоговение!ICE внушава благоговение!ICE внушава благоговение!ICE внушава благоговение!ICE внушава благоговение!ICE внушава благоговение!ICE внушава благоговение!ICE внушава благоговение!ICE внушава благоговение!ICE внушава благоговение!ICE внушава благоговение!ICE внушава благоговение!
  • диагностициран
« Отговор #29 -: 10 Март, 2016, 11:45:20 »
Според мен единственото предимство на P12 пред M1X и PD35 е няколко степенният индикатор за слаба батерия-бавно мигане, бързо мигане, мерене на волтажа.
колега, според мен такива "дискотеки" са излишни за тактичически фенер. Какво са тези бавно/бързи мигания. Ако и почне разноцветни да мига, аб@си мамата...

Мммм,за пети път препрочитам ревюто,та и що клипове изгледах.......някой да му е писнало да му къса джобовете тази агресивна корна,та евнтуално да го спася от мъките  ;) ^-^
Аз лично не познавам някой, който да го носи това чудо в джобовете. При мен седеше на презрамката на раницата ('щтот' е с Molle/Pal системата). За джоба евентуално s1 или s10R ще е по-удачно.   :nabira:
Zero Tolerance ZT0801CF Limited Edition Copperhead
Decepticon-1 by Alexey "Ratatuy" Konygin (Limited Edition of 30+300)
Kershaw 4040 The RUBY Limited Edition (40th year anniversary celebration)

Newwave

• Гост
« Отговор #30 -: 10 Март, 2016, 11:55:54 »
колега, според мен такива "дискотеки" са излишни за тактичически фенер. Какво са тези бавно/бързи мигания. Ако и почне разноцветни да мига, аб@си мамата...
Аз лично не познавам някой, който да го носи това чудо в джобовете. При мен седеше на презрамката на раницата ('щтот' е с Molle/Pal системата). За джоба евентуално s1 или s10R ще е по-удачно.   :nabira:
Тези мигания е са SOS и маяк. Принципно е хубаво да ги има. Дори наличието на червена светлина е полезна благинка, особено ако ще се разхождаш тайно в тъмното.

Newwave

• Гост
« Отговор #31 -: 10 Март, 2016, 12:00:23 »
Общо взето, моделът Pd35 2014 едишън 960лумена  си е същият като този с 850лумена година по-рано. Само дето решили да го пуснат с нови надписи на кутията.
Не е тук мястото, но само с няколко думички за найткор като марка-частите им са взаимозаменяеми, т.е. можеш да сложиш главата на EA11 на тялото/тубата и капачката на EC20 или P12 а защо не и MH20
Качеството обаче на олайт е доста по-добро-не съм виждал лошо центриран диод в тяхен продукт.
Какво ще кажеш за P12GT?
Диод CREE XP-L HI V3, 320 мерта, няма степдаун (P12GT is also thermally regulated instead of having timed step downs which means output decreases slowly as the light gets warmer it is barely noticeable). На мен ми звучи добре.
http://flashlight.nitecore.com/product/p12gt

Неактивен Kukriblade

• Старо куче
  • Потребителско име: kukriblade
  • Публикации: 2927
  • Reputation Power: 20468
  • Kukriblade внушава благоговение!Kukriblade внушава благоговение!Kukriblade внушава благоговение!Kukriblade внушава благоговение!Kukriblade внушава благоговение!Kukriblade внушава благоговение!Kukriblade внушава благоговение!Kukriblade внушава благоговение!Kukriblade внушава благоговение!Kukriblade внушава благоговение!Kukriblade внушава благоговение!Kukriblade внушава благоговение!
  • Горянин
« Отговор #32 -: 10 Март, 2016, 12:03:13 »
Добре бе ,братлета,защо ги пишете тия неща във ревюто на м1х?
Винаги има ,поне един луд,който се мисли за Наполеон!!!
...сини лумени... :)
http://www.youtube.com/user/triger78?feature=mhee

Активен Marcinkov

• Дарител
  • Старо куче
  • *
« Отговор #33 -: 10 Март, 2016, 12:11:40 »
Иво, познаваш много добре човек който го носи и по джобовете този фенер. Аз напримерно. Свикнах му и почти не ми излиза от джоба. Тук там и в на Хазарда външния джоб го слагам. А пък малките фенери ми стоят вътре в чантата, колкото и да е странно. Като свикне човек по един начин и трудно се отвиква.

Неактивен batveso55

• Старо куче
  • Публикации: 1168
  • Reputation Power: 332
  • batveso55 работи за форума.batveso55 работи за форума.batveso55 работи за форума.
  • диагностициран
« Отговор #34 -: 10 Март, 2016, 16:59:33 »
Newwave, наистина задай този въпрос в другата тема, за фенерите, където май бях мярнал, че някой си го е купил(естествено не от Б-я), ама нещо не му оправдал очакванията.

Newwave

• Гост
« Отговор #35 -: 10 Март, 2016, 17:12:34 »
Newwave, наистина задай този въпрос в другата тема, за фенерите, където май бях мярнал, че някой си го е купил(естествено не от Б-я), ама нещо не му оправдал очакванията.
Да прави сте. Може би трябва да се преместят постовете.
Интересно ми беше кои са аналозите M1X при другите производители.

Активен Marcinkov

• Дарител
  • Старо куче
  • *
« Отговор #36 -: 10 Март, 2016, 17:17:41 »
Относно чисти аналози откъм предназначение и най-вече външен вид, мисля че не съм засичал.

Неактивен angel

• Старо куче
  • Публикации: 432
  • Reputation Power: 89
  • angel няма влияние.
  • диагностициран
« Отговор #37 -: 10 Март, 2016, 21:25:42 »
Тези мигания е са SOS и маяк. Принципно е хубаво да ги има. Дори наличието на червена светлина е полезна благинка, особено ако ще се разхождаш тайно в тъмното.
Не знам кой ме разбрал, кой не ме разбрал! Става въпрос за светлинния индикатор вграден в бутона за смяна на режимите-бавно мигане при достигане на 50%, по-бързо при почти напълно разредена батерия! Къде ги включихте тия скрити режими на светене!

Неактивен ICE

• Ледения
  • Дарител
  • Старо куче
  • *
  • Публикации: 976
  • Reputation Power: 28316
  • ICE внушава благоговение!ICE внушава благоговение!ICE внушава благоговение!ICE внушава благоговение!ICE внушава благоговение!ICE внушава благоговение!ICE внушава благоговение!ICE внушава благоговение!ICE внушава благоговение!ICE внушава благоговение!ICE внушава благоговение!ICE внушава благоговение!
  • диагностициран
« Отговор #38 -: 10 Март, 2016, 21:59:34 »
Иво, познаваш много добре човек който го носи и по джобовете този фенер. Аз напримерно. Свикнах му и почти не ми излиза от джоба. Тук там и в на Хазарда външния джоб го слагам. А пък малките фенери ми стоят вътре в чантата, колкото и да е странно. Като свикне човек по един начин и трудно се отвиква.
Ванкаааа,
не знаех, че си наопъки...  :green:
Zero Tolerance ZT0801CF Limited Edition Copperhead
Decepticon-1 by Alexey "Ratatuy" Konygin (Limited Edition of 30+300)
Kershaw 4040 The RUBY Limited Edition (40th year anniversary celebration)

Неактивен batveso55

• Старо куче
  • batveso55 работи за форума.batveso55 работи за форума.batveso55 работи за форума.
  • диагностициран
« Отговор #39 -: 11 Март, 2016, 12:56:20 »
Още един повод за гордост на щастливите собственици на М1Х. Не знам някой дали си е направил труда да направи едно по-задълбочено проучване на българския пазар, но се оказва, че М1Х е ЕДИНСТВЕНИЯТ фенер на 1х18650 със стоманена корона, удобно управление и пълен набор от режими от ВСИЧКИ предлагани модели на Olight, Skilhunt, Nitecore, Fenix, Eagletac и всякакви други известни и неизвестни фирми. М1Х-не само мечтаният, но и идеалният фенер.

Неактивен Kukriblade

• Старо куче
  • Kukriblade внушава благоговение!Kukriblade внушава благоговение!Kukriblade внушава благоговение!Kukriblade внушава благоговение!Kukriblade внушава благоговение!Kukriblade внушава благоговение!Kukriblade внушава благоговение!Kukriblade внушава благоговение!Kukriblade внушава благоговение!Kukriblade внушава благоговение!Kukriblade внушава благоговение!Kukriblade внушава благоговение!
  • Горянин
« Отговор #40 -: 11 Март, 2016, 12:59:51 »
Какво сега?! И него ли трябва да си кОпувам... :D :nabira:
Ще трябва да моля някой да разгледам 1 бройка...Гадове... :chukane: :)

Неактивен batveso55

• Старо куче
  • диагностициран
« Отговор #41 -: 11 Март, 2016, 13:04:00 »
Бягай бързо към Андрей, че ако повече хора прочетат какво съм написал, току виж набързо го разграбили.

sashko1914

• Гост
« Отговор #42 -: 11 Март, 2016, 13:04:40 »
Какво сега?! И него ли трябва да си кОпувам... :D :nabira:
Ще трябва да моля някой да разгледам 1 бройка...Гадове... :chukane: :)
Шегата настрана-фенера е идеален както в града,така и в гората!
Имал съм (благодарение на Ванката) S10,S1,S2,S30,S30R,M10 Maverick,M 18 Maverick и съм доволен от всичките! М1Х обединява всичко в себе си!

Неактивен batveso55

• Старо куче
  • диагностициран
« Отговор #43 -: 11 Март, 2016, 13:06:36 »
Пък и Андрей ако го прочете, може и да получа последната бройка като подарък за рекламата.

Неактивен Kukriblade

• Старо куче
  • Горянин
« Отговор #44 -: 11 Март, 2016, 13:07:29 »
Абе вие двамата друга работа нямате ли си!!!?!  :'(

Newwave

• Гост
« Отговор #45 -: 11 Март, 2016, 13:21:31 »
Още един повод за гордост на щастливите собственици на М1Х. Не знам някой дали си е направил труда да направи едно по-задълбочено проучване на българския пазар, но се оказва, че М1Х е ЕДИНСТВЕНИЯТ фенер на 1х18650 със стоманена корона, удобно управление и пълен набор от режими от ВСИЧКИ предлагани модели на Olight, Skilhunt, Nitecore, Fenix, Eagletac и всякакви други известни и неизвестни фирми. М1Х-не само мечтаният, но и идеалният фенер.
И на мен ми харесва, освен едно - цената.
От къде може да се вземе най-евтино, че 170 лева в БГ ми идват в повече.

Неактивен Kukriblade

• Старо куче
  • Горянин
« Отговор #46 -: 11 Март, 2016, 13:23:48 »
За форума има отстъпка.

Неактивен batveso55

• Старо куче
  • диагностициран
« Отговор #47 -: 11 Март, 2016, 13:25:05 »
Т. е. 152 лева.

Неактивен batveso55

• Старо куче
  • диагностициран
« Отговор #48 -: 11 Март, 2016, 13:29:00 »
До kukriblade: Аз лично си нямам друга работа, щото бях нощна смяна и сега заслужено си почивам, пък и използвам докато я няма жената да види какви ги върша вместо да мия чиниите. А за колегата не знам.

Неактивен Kukriblade

• Старо куче
  • Горянин
« Отговор #49 -: 11 Март, 2016, 13:33:41 »
До kukriblade: Аз лично си нямам друга работа, щото бях нощна смяна и сега заслужено си почивам, пък и използвам докато я няма жената да види какви ги върша вместо да мия чиниите. А за колегата не знам.
До тук добре,ама аз какво ще ги правя тия фенери ...и днес дойде един...
Подхлъзвачи долни  :D
Освен да се правя,че не ви чувам

Намерете ни във фейсбук ArmsBG OlightBG Batteryservice