Автор Тема: Ножове-Pirge Bursa  (Прочетена 39592 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Активен seiko

• Внимавай, като се бориш с враговете си, да не заприличаш на тях!
  • Общо събрание
  • Старо куче
  • *
  • Публикации: 961
  • диагноза - див селянин
Ножове-Pirge Bursa
« Отговор #25 -: 02 Октомври, 2013, 23:02:23 »
Стига сме спамили в темата на адаша ти, горски, че ще ядем бой. Аз съм свикнал, ама тебе не те знам, затуй давай в лукумджийската тема. :nabira:
Най-големият враг на знанието не е незнанието, а илюзията за знание.
                                                                                                       Стивън Хокинг

Неактивен joy_boy

• Член на сдружението
  • Общо събрание
  • Старо куче
  • *
  • Публикации: 829
  • диагностициран
Ножове-Pirge Bursa
« Отговор #26 -: 02 Октомври, 2013, 23:09:25 »
да бе, я да се върнем на темата :)
Самураят без меч е като самурая с меч, само че няма меч.

Неактивен heykel_nikolov

• www.heykelbg.com
  • Старо куче
  • Публикации: 1223
  • диагностициран
    • www.heykelbg.com
Ножове-Pirge Bursa
« Отговор #27 -: 10 Октомври, 2013, 19:42:25 »

Неактивен petrof

• Напреднал
  • Публикации: 120
  • диагностициран
Ножове-Pirge Bursa
« Отговор #28 -: 10 Октомври, 2013, 22:10:27 »
Тоя най-горния ми е на сърцето, виждал съм го при Ясо, ама по-нататък ще спестявам за него...

Неактивен Freeman

• Редовен
  • Публикации: 61
  • диагностициран
Ножове-Pirge Bursa
« Отговор #29 -: 11 Октомври, 2013, 10:47:27 »
Най-горния, ако е кования, аз го имам и даже го подарих на тъщата! Страхотен е реже като звер, а още не сме го точили!  :yikes:

Неактивен heykel_nikolov

• www.heykelbg.com
  • Старо куче
  • диагностициран
    • www.heykelbg.com
Ножове-Pirge Bursa
« Отговор #30 -: 11 Октомври, 2013, 11:14:37 »
Същия е!Имал съм го и с дръжка от африканско Венге,а този на плаката е с пластмаса-POM!

Неактивен heykel_nikolov

• www.heykelbg.com
  • Старо куче
  • диагностициран
    • www.heykelbg.com
Ножове-Pirge Bursa
« Отговор #31 -: 20 Ноември, 2013, 14:17:01 »
Преди седмица бях цеховете на Пирге Бурса и от тази стомана вече са започнали да правят модели от месарските серии с крио на 59 единици по желание клиенти от Европа!Не знам колко е необходима толкова висока твърдост за месарски нож,но след като дадени клиенти го изискват те си го изпълняват!Уверих се в тази твърдост на фирмения им твърдомер!
От тази година са внедрили и стомана 1.4116(Или X 50 CRMOV 15) на Buderus Edelstahl GMBH,която според думите на управителя е била с малко по-добри качества от същата на ТийсенКруп.Някой от моделите вече са с новата стомана,която заменя френската Бонпертуис.Тя също си остава в производството.Например готварските от сериите ДеЛукс,Гурме,Ерго и още на една серия,която все още нямам-Пюрлайн:
https://www.pirge.com/en/urunler/?seri=pure-line
Има в момента и в наличност стомана на Сандвик от модела 14C28N,която все още не са използвали за производство,но и това щяло да стане в най-близко бъдеще.

Този етикет беше на палета със стомана и не можах да го снимам добре!Т05 на Бонпертуис-Дауфинокс Франция

Неактивен SWORDFISH

• Прохождащ
  • **
  • Публикации: 15
  • диагностициран
Ножове-Pirge Bursa
« Отговор #32 -: 21 Ноември, 2013, 09:52:48 »
Доста твърдо за месарски ножове.Ще внесеш ли от тях или са в ограничени количества?

Неактивен heykel_nikolov

• www.heykelbg.com
  • Старо куче
  • диагностициран
    • www.heykelbg.com
Ножове-Pirge Bursa
« Отговор #33 -: 21 Ноември, 2013, 12:49:28 »
Ами аз и сега имам от тях!Например ето тези два модела за обескостяване на месо са такива:

Новите модели който са с нов дизайн на дръжката и до няколко месеца ще заменят месарските и готварски ножове ето от тази серия"Супериор":
https://www.pirge.com/en/urunler/?seri=superior
Имаше от тях,но бяха за поръчка на някакъв клиент в САЩ.

Неактивен Vuli

• баш горски
  • Старо куче
  • Публикации: 310
Ножове-Pirge Bursa
« Отговор #34 -: 22 Ноември, 2013, 23:07:42 »
Айде, че иде Коледа и требе да се трепат прасетата! *нинджа*

Неактивен heykel_nikolov

• www.heykelbg.com
  • Старо куче
  • диагностициран
    • www.heykelbg.com
Ножове-Pirge Bursa
« Отговор #35 -: 07 Декември, 2013, 10:23:45 »
Два нови готварски предложения от Пирге!Взех няколко бройки за да ги пробвам!Стоманата е от Buderus Edelstahl(Germany)-1.4116.Нож готварски с острие Сантоку-21 см и дебелина 2 мм.

Острието стига до средата на дръжка,която ще бъде само в червен цвят!

Втория нож може да се нарече Универсален.18 сантиметра острие и дебелина също 2 мм.Предназначението му е за обща употреба в кухнята!
Има от същата серия и цял комплект,но до няколко седмици предполагам ще го взема и пробвам какъв ще бъде интереса и към него?
https://www.pirge.com/en/urun/pureline-knife-set-35069

Неактивен petrof

• Напреднал
  • Публикации: 120
  • диагностициран
Ножове-Pirge Bursa
« Отговор #36 -: 07 Декември, 2013, 17:03:17 »
За Нова година ще си подаря горния :)

Неактивен heykel_nikolov

• www.heykelbg.com
  • Старо куче
  • диагностициран
    • www.heykelbg.com
Ножове-Pirge Bursa
« Отговор #37 -: 07 Декември, 2013, 17:33:29 »
 :D Добре..... !!!!

Неактивен ivodoc

• Новобранец
  • *
  • Публикации: 4
  • диагностициран
    • http://ivodoc.wordpress.com/
  • Скайп: ivodoc
Ножове-Pirge Bursa
« Отговор #38 -: 27 Декември, 2013, 22:43:11 »
Днес ми пристигна новия набор от ножлета.
Благодаря на колегата heykel_nikolov за отзивчивостта и бързата реакция.
Всички ножове бръснат...буквално  :yes:

Неактивен bully

• просто човек
  • Общо събрание
  • Старо куче
  • *
  • Публикации: 1253
  • диагностициран
Ножове-Pirge Bursa
« Отговор #39 -: 30 Декември, 2013, 14:35:25 »
Този немски нож на Giesser го разгледах подробно вчера в магазина при Батката и много ми се понрави. На опаковката пише че  твърдостта му е 56-57 и по всяка вероятност е от 1.4116 , но не е посочено нищо освен хром молибденова стомана.  Много тънко сведено и добре полирано острие, което далеч несе среща често даже и при два пъти по скъпи ножове, добре пълнща ръката и много удобна гумирана дръжка. Според мен си струва парите. ;D

« Последна редакция: 30 Декември, 2013, 14:58:48 от bully »
Доброто без меч в ръката служи на злото.
Този, който правилно посочва  моите грешки е мой учител. Този, който правилно оценява моите  постъпки е мой  приятел. Този, който ме  ласкае е  мой враг. /Сун Цзъ/

Неактивен Yulo

• Напреднал
  • Публикации: 56
  • диагностициран
Ножове-Pirge Bursa
« Отговор #40 -: 04 Януари, 2014, 19:30:07 »
Къде в София може да се видят на живо въпросните ножове ? Да си сложи човек очилцата даги разгледа на спокойствие,че от тези поръчки по нета Аман..:)))

Неактивен heykel_nikolov

• www.heykelbg.com
  • Старо куче
  • диагностициран
    • www.heykelbg.com
Ножове-Pirge Bursa
« Отговор #41 -: 04 Януари, 2014, 20:23:41 »
При Ясо в магазина на ул.Родопски извор имаше едно количество от тях,но трябва да се свържеш с колегата!Освен това и доста от колегите ги имат закупени и ако правите сбирка може да ти донесат някой да поразгледаш,ако отидеш на някоя софийска среща?  ;)

Неактивен Yulo

• Напреднал
  • Публикации: 56
  • диагностициран
Ножове-Pirge Bursa
« Отговор #42 -: 04 Януари, 2014, 21:04:24 »
А,супер. Другата седмица имам път към Борово,щи мина да видя какво има..:))  :nabira:

Неактивен dragoveli

• Редовен
  • Публикации: 32
  • диагностициран
Ножове-Pirge Bursa
« Отговор #43 -: 06 Януари, 2014, 16:22:32 »
А,супер. Другата седмица имам път към Борово,щи мина да видя какво има..:))  :nabira:
Ама първо звънни че физическия магазин не знам дали работи,само on-line магазина работеше.

Неактивен tetcuo

• Новобранец
  • *
  • Публикации: 1
  • диагностициран
Ножове-Pirge Bursa
« Отговор #44 -: 06 Февруари, 2014, 15:39:48 »
тези от серията за месо ми изглеждат много обещаващи, дано не са като предишните ми , че много ленсо се огъваха ...  *нинджа*

Неактивен borisgp

• Редовен
  • Публикации: 231
  • диагностициран
Ножове-Pirge Bursa
« Отговор #45 -: 06 Февруари, 2014, 16:04:07 »
Два нови готварски предложения от Пирге!Взех няколко бройки за да ги пробвам!Стоманата е от Buderus Edelstahl(Germany)-1.4116.Нож готварски с острие Сантоку-21 см и дебелина 2 мм.
(Щракни за да видиш изображението.)

Този ми допада доста като изпълнение с какво твърдост е, че китайското ми сентуко започна да ме нервира вече а бюджет за япоски няма.....

Неактивен heykel_nikolov

• www.heykelbg.com
  • Старо куче
  • диагностициран
    • www.heykelbg.com
Ножове-Pirge Bursa
« Отговор #46 -: 06 Февруари, 2014, 17:25:27 »
Не разбрах,че по този начин е формулиран въпроса към мен? ;) Утре имам ножове за вземане от термичния цех и ще взема 1-2 броя за да ги премеря от този модел,след като проявяваш интерес!Ще ти пиша утре!

Неактивен borisgp

• Редовен
  • Публикации: 231
  • диагностициран
Ножове-Pirge Bursa
« Отговор #47 -: 06 Февруари, 2014, 18:06:58 »
Ok!

Неактивен heykel_nikolov

• www.heykelbg.com
  • Старо куче
  • диагностициран
    • www.heykelbg.com
Ножове-Pirge Bursa
« Отговор #48 -: 07 Февруари, 2014, 18:01:47 »
Тъй като няколко колеги ме питаха за евентуалното мерене на този нож качвам снимка!За съжаление меренето на подобни остриета не винаги е точно,но давам приблизителни показатели заради скосяването на самия нож и липсата на права повърхнина на която центъра на уреда да попадне директно отвесно върху него!При наличието на права повърхнина може да се смята за абсолютно точно,но в случая направихме няколко отбелязвания и не исках да надупча целия нож,като швейцарско сирене  :D !От тях дори не може да се каже с точност,защото дори при едното от замерванията ножа леко се приплъзна дори по думите на термиста и го счете дори за грешка!Показателите бяха различни,но в границите на 55 и малко отгоре единици,или почти 56 Рокуела!
Това е резултата:

Неактивен heykel_nikolov

• www.heykelbg.com
  • Старо куче
  • диагностициран
    • www.heykelbg.com
Ножове-Pirge Bursa
« Отговор #49 -: 19 Март, 2014, 17:31:27 »
Малко новости при мен от Пирге Бурса;
http://heykelbg.com/index.php?controller=product&path=25&product_id=534  Комплект готварски ножове от германска стомана 1.4116 от 6 ножа в поставка на цена 150,00 лева

http://heykelbg.com/index.php?controller=category&path=25
http://heykelbg.com/index.php?controller=product&path=25&product_id=520  Два готварски ножа от същата серия за основни дейности в кухнята.

http://heykelbg.com/index.php?controller=product&path=24&product_id=516   Най-малкия размер нож с 12,5 сантиметра острие от серията с дръжка от африканско венге дърво

http://heykelbg.com/index.php?controller=product&path=24&product_id=518   Късо острие подходящо за дране с гумирана дръжка от серията"Дуо".Предишния модел с такова острие и синя пластмасова дръжка предизвика доста голям интерес.

http://heykelbg.com/index.php?controller=product&path=26&product_id=517 Късо ножче за белене на плодове и зеленчуци с гумирана дръжка от серията "Дуо"

ArmsBG OlightBG Batteryservice