Автор Тема: SRK - Survival Rescue Knife  (Прочетена 29782 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен Косача

• Общо събрание
  • Старо куче
  • *
  • Публикации: 1094
  • Reputation Power: 264
  • Косача някой го чете.Косача някой го чете.
  • диагностициран
    • Zenker
SRK - Survival Rescue Knife
« Отговор #225 -: 10 Януари, 2018, 20:39:48 »
Някой има ли вече преки наблюдения, какви са приликите и разликите с Фолкнивен А1?
Ако говориш за ножа от СК5-няма нищо общо с А1. Различен клас -стомана, големина,тегло,острие,предназначение,удобство.Не е коректно да бъдат сравнявани.
Всъщност това може да бъде казано и за този от ВГ1.
Veritas odium parit.

Неактивен Djack

• Тесен специалист
  • Старо куче
  • Публикации: 1101
  • Reputation Power: 1773
  • Djack внушава благоговение!Djack внушава благоговение!Djack внушава благоговение!Djack внушава благоговение!Djack внушава благоговение!Djack внушава благоговение!Djack внушава благоговение!Djack внушава благоговение!Djack внушава благоговение!Djack внушава благоговение!Djack внушава благоговение!Djack внушава благоговение!
  • диагностициран
  • Скайп: dimodimov1083
« Отговор #226 -: 10 Януари, 2018, 20:41:31 »
Ако говориш за ножа от СК5-няма нищо общо с А1. Различен клас -стомана, големина,тегло,острие,предназначение,удобство.Не е коректно да бъдат сравнявани.
Всъщност това може да бъде казано и за този от ВГ1.
Имаш предвид, че плюсовете са в полза на SRK-то, или....?

Неактивен Косача

• Общо събрание
  • Старо куче
  • *
  • диагностициран
    • Zenker
« Отговор #227 -: 10 Януари, 2018, 21:02:44 »
Имаш предвид, че плюсовете са в полза на SRK-то, или....?
Имам впредвид,че сравняваме Пасат с Астра например.
По отношение на резливост не виждам какво може да извади Фнв срещу едно тънко сведено карбоново острие.СРК-я е направен просто супер,стопроцентов НОЖ за употреба,не за витрина.
Не мога да дам мнение за закалката само,но и това ще стане скоро.
Veritas odium parit.

Активен dtz

• Член на сдружението
  • Старо куче
  • Публикации: 1039
  • Reputation Power: 1342
  • dtz внушава благоговение!dtz внушава благоговение!dtz внушава благоговение!dtz внушава благоговение!dtz внушава благоговение!dtz внушава благоговение!dtz внушава благоговение!dtz внушава благоговение!dtz внушава благоговение!dtz внушава благоговение!dtz внушава благоговение!dtz внушава благоговение!
    • ОБК
  • Скайп: obr-kamchia
« Отговор #228 -: 10 Януари, 2018, 21:26:15 »
За С1 питаш, нали?
« Последна редакция: 10 Януари, 2018, 21:35:40 от dtz »

Неактивен Djack

• Тесен специалист
  • Старо куче
  • Djack внушава благоговение!Djack внушава благоговение!Djack внушава благоговение!Djack внушава благоговение!Djack внушава благоговение!Djack внушава благоговение!Djack внушава благоговение!Djack внушава благоговение!Djack внушава благоговение!Djack внушава благоговение!Djack внушава благоговение!Djack внушава благоговение!
  • диагностициран
« Отговор #229 -: 10 Януари, 2018, 21:54:39 »
С S1 съм нямал допир, с А1 съм съм си играл доста, за това ме интересуваше, като съпоставка с новия SRK!  :nabira:

Активен Божо

• Общо събрание
  • Старо куче
  • *
  • Публикации: 2093
  • Reputation Power: 1418
  • Божо внушава благоговение!Божо внушава благоговение!Божо внушава благоговение!Божо внушава благоговение!Божо внушава благоговение!Божо внушава благоговение!Божо внушава благоговение!Божо внушава благоговение!Божо внушава благоговение!Божо внушава благоговение!Божо внушава благоговение!Божо внушава благоговение!
  • диагностициран
« Отговор #230 -: 10 Януари, 2018, 23:42:58 »
Димо - аз съм имал А1, сега имам СРК от ВГ1.

А1 сече и цепи по-добре. Острието е малко по-голямо. Като рязане са на едно ниво, острието на СРК за мен е по-удобно поради голямото рикасо и по-острия връх, но това е индивидуално. Дръжката и канията на СРК са по-добри (А1 е с малко къса дръжка и гумата не е толкова здрава). Като стомана, аз не намирам абсолютно никаква разлика между ВГ10 на Фолкнивен, ВГ1 Сан Май и чисто ВГ1 на КС - и трите са отлични. А1 струва двойно повече от СРК от ВГ1, не е оправдано за мен, защото не е по-добър нож.

Ще следя с интерес мненията за закалката на СК5, ако е добре - бих взел СРК и Рекон Танто като резерва на тези, които имам - после въобще няма да се занимавам да гледам ножове в този размер  :yahoo:
Изкуственият интелект не може да се мери с естествената глупост.

Неактивен Djack

• Тесен специалист
  • Старо куче
  • диагностициран
« Отговор #231 -: 10 Януари, 2018, 23:46:51 »
Димо - аз съм имал А1, сега имам СРК от ВГ1.

А1 сече и цепи по-добре. Острието е малко по-голямо. Като рязане са на едно ниво, острието на СРК за мен е по-удобно поради голямото рикасо и по-острия връх, но това е индивидуално. Дръжката и канията на СРК са по-добри (А1 е с малко къса дръжка и гумата не е толкова здрава). Като стомана, аз не намирам абсолютно никаква разлика между ВГ10 на Фолкнивен, ВГ1 Сан Май и чисто ВГ1 на КС - и трите са отлични. А1 струва двойно повече от СРК от ВГ1, не е оправдано за мен, защото не е по-добър нож.

Ще следя с интерес мненията за закалката на СК5, ако е добре - бих взел СРК и Рекон Танто като резерва на тези, които имам - после въобще няма да се занимавам да гледам ножове в този размер  :yahoo:
Такова чукане чаках!  *palec* Благодаря друже!  *palec* :nabira:

Активен Божо

• Общо събрание
  • Старо куче
  • *
  • Божо внушава благоговение!Божо внушава благоговение!Божо внушава благоговение!Божо внушава благоговение!Божо внушава благоговение!Божо внушава благоговение!Божо внушава благоговение!Божо внушава благоговение!Божо внушава благоговение!Божо внушава благоговение!Божо внушава благоговение!Божо внушава благоговение!
  • диагностициран
« Отговор #232 -: 10 Януари, 2018, 23:51:14 »
Ако те кефи моделът, съветвам те да потърсиш от ВГ1 - японски и доказан боец  :nabira:
Малко по-скъп от СК5, доста по-евтин от 3V. От това по-златна среда няма  ;D

Активен Сашко

• Старо куче
  • Потребителско име: Punisher
  • Публикации: 215
  • Reputation Power: 1652
  • Сашко внушава благоговение!Сашко внушава благоговение!Сашко внушава благоговение!Сашко внушава благоговение!Сашко внушава благоговение!Сашко внушава благоговение!Сашко внушава благоговение!Сашко внушава благоговение!Сашко внушава благоговение!Сашко внушава благоговение!Сашко внушава благоговение!Сашко внушава благоговение!
  • диагностициран
« Отговор #233 -: 14 Януари, 2018, 17:37:25 »
Егати якия нож!

Неактивен evgo

• Напреднал
  • Публикации: 344
  • Reputation Power: 858
  • evgo има силата да се справи.evgo има силата да се справи.evgo има силата да се справи.evgo има силата да се справи.evgo има силата да се справи.evgo има силата да се справи.evgo има силата да се справи.evgo има силата да се справи.
« Отговор #234 -: 17 Януари, 2018, 05:55:54 »
Поръчка ще има ли, или всеки да се спасява по единично. ;D
« Последна редакция: 17 Януари, 2018, 06:00:47 от evgo »

Неактивен Косача

• Общо събрание
  • Старо куче
  • *
  • диагностициран
    • Zenker
« Отговор #235 -: 20 Януари, 2018, 21:57:36 »
Днес дялах трески за разпалване на огъня.Острието без чойл е много удобно за тази работа,може да се приложи значителна сила.После  за втори път го пробвах на батонинг:7-8 см. дебели букови и борови дръвчета,нарязани с триона.Мина през няколко чвора без поражения по РР.Този нож се харесва на всеки,който го пробва.Забелязват колко е лек и маневрен,и то при острие с добра дължина и дебелина.Като усещане в ръката и баланс е близък до М95, но с осезаемо по-добра геометрия,според мен.
Veritas odium parit.

Неактивен Рей Донован

• Старо куче
  • Публикации: 149
  • Reputation Power: 3175
  • Рей Донован внушава благоговение!Рей Донован внушава благоговение!Рей Донован внушава благоговение!Рей Донован внушава благоговение!Рей Донован внушава благоговение!Рей Донован внушава благоговение!Рей Донован внушава благоговение!Рей Донован внушава благоговение!Рей Донован внушава благоговение!Рей Донован внушава благоговение!Рей Донован внушава благоговение!Рей Донован внушава благоговение!
  • диагностициран
« Отговор #236 -: 20 Януари, 2018, 22:22:13 »
Днес дялах трески за разпалване на огъня.Острието без чойл е много удобно за тази работа,може да се приложи значителна сила.После  за втори път го пробвах на батонинг:7-8 см. дебели букови и борови дръвчета,нарязани с триона.Мина през няколко чвора без поражения по РР.Този нож се харесва на всеки,който го пробва.Забелязват колко е лек и маневрен,и то при острие с добра дължина и дебелина.Като усещане в ръката и баланс е близък до М95, но с осезаемо по-добра геометрия,според мен.
Абсолютно потвърждавам горното мнение.Ножа е много добре уцелен-сече,дялка,цепи и реже отлично,дръжката залепва за ръката, канията е ОК.Ако не се лъжа за втора разходка с този нож основно подговяме дърва за огъня и днес докато замезвахме не забелязах промяна в остротата.Ако някой случайно :blink: реши да кара само с един фикс за всичко това е ножа  :punk:

Неактивен barba

• Старо куче
  • Публикации: 233
  • Reputation Power: 727
  • barba има силна воля.barba има силна воля.barba има силна воля.barba има силна воля.barba има силна воля.barba има силна воля.barba има силна воля.
  • диагностициран
« Отговор #237 -: 20 Януари, 2018, 23:20:54 »
Зарибихте ме с тоя одърляк..... ама не мога да го видя наживо засега  ;D
...Иисус идва, прави се на зает...

Неактивен evgo

• Напреднал
  • Публикации: 344
  • Reputation Power: 858
  • evgo има силата да се справи.evgo има силата да се справи.evgo има силата да се справи.evgo има силата да се справи.evgo има силата да се справи.evgo има силата да се справи.evgo има силата да се справи.evgo има силата да се справи.
« Отговор #238 -: 21 Януари, 2018, 06:12:37 »
Като се износи гумата, пак е решение.

....и с какво превъзхожда ледърнека. Въпроса ми е към някой, който може да ги сравни от опит. За съжаление единствения ледърнек до който се докопах е реплика.

Неактивен НикикиН

• Дарители
  • Старо куче
  • Потребителско име: Турлак
  • Публикации: 362
  • Reputation Power: 1103
  • НикикиН води добър живот!НикикиН води добър живот!НикикиН води добър живот!НикикиН води добър живот!НикикиН води добър живот!НикикиН води добър живот!НикикиН води добър живот!НикикиН води добър живот!НикикиН води добър живот!НикикиН води добър живот!НикикиН води добър живот!
  • мераклия
« Отговор #239 -: 21 Януари, 2018, 10:50:43 »
Зарибихте ме с тоя одърляк..... ама не мога да го видя наживо засега  ;D

Пишеш ми.Разбираме се за време и място и ще ти донеса оргинало от темата да го видиш,а може да ти го оставя и за тест.
Ножът е с много добри размери и форма за ползване в повечето ситуации.Единствено покритието на моменти ме дразни,че пречи да е добър резак.

Активен Божо

• Общо събрание
  • Старо куче
  • *
  • диагностициран
« Отговор #240 -: 21 Януари, 2018, 18:47:07 »
Ники, за покритието има лек  :ras:
Моят го харесвам много повече така.

Активен dtz

• Член на сдружението
  • Старо куче
  • dtz внушава благоговение!dtz внушава благоговение!dtz внушава благоговение!dtz внушава благоговение!dtz внушава благоговение!dtz внушава благоговение!dtz внушава благоговение!dtz внушава благоговение!dtz внушава благоговение!dtz внушава благоговение!dtz внушава благоговение!dtz внушава благоговение!
    • ОБК
« Отговор #241 -: 21 Януари, 2018, 20:04:46 »
Аз доволен!

Не можахме да го преборим с ледърнека,
Така че отзиви некст тайм

Активен Божо

• Общо събрание
  • Старо куче
  • *
  • диагностициран
« Отговор #242 -: 21 Януари, 2018, 21:57:15 »
За на Сър Радо Ледернека ви трябва Рекон Танто от СК-5  :ras:

Активен zlatolin

• Един от вас, но нищо повече от вас.
  • Общо събрание
  • Старо куче
  • *
  • Публикации: 597
  • Reputation Power: 405
  • zlatolin някой ден ще бъде някой...zlatolin някой ден ще бъде някой...zlatolin някой ден ще бъде някой...zlatolin някой ден ще бъде някой...
  • диагностициран
« Отговор #243 -: 22 Януари, 2018, 05:54:14 »
За на Сър Радо Ледернека ви трябва Рекон Танто от СК-5  :ras:

Ха така, кажи им го ;)  :green:
"Злой чечен ползет на берег, точит свой кинжал ... "

Активен dtz

• Член на сдружението
  • Старо куче
    • ОБК
« Отговор #244 -: 27 Януари, 2018, 18:55:27 »

.

Активен Божо

• Общо събрание
  • Старо куче
  • *
  • диагностициран
« Отговор #245 -: 27 Януари, 2018, 18:59:47 »
А с оня другия ръждилник СРК, какво става  :P

Активен dtz

• Член на сдружението
  • Старо куче
    • ОБК
« Отговор #246 -: 27 Януари, 2018, 19:58:28 »
Той е за като дойде Краят на Света 😂

Активен dtz

• Член на сдружението
  • Старо куче
    • ОБК
« Отговор #247 -: 04 Февруари, 2018, 12:42:47 »
Почти еднакви

Бройката от stayalalive.com е 0.5 зад рр
Бройката от lamnia.com e 0.9  зад рр

Неактивен joy_boy

• Член на сдружението
  • Общо събрание
  • Старо куче
  • *
  • Публикации: 781
  • Reputation Power: 265
  • joy_boy някой го чете.joy_boy някой го чете.
  • диагностициран
« Отговор #248 -: 04 Февруари, 2018, 13:16:27 »
последно твоя е по тънко сведен от на Хари?
Самураят без меч е като самурая с меч, само че няма меч.

Активен dtz

• Член на сдружението
  • Старо куче
    • ОБК
« Отговор #249 -: 04 Февруари, 2018, 14:48:31 »
Да, бая.

Намерете ни във фейсбук ArmsBG OlightBG Batteryservice