Автор Тема: SRK - Survival Rescue Knife  (Прочетена 17524 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен Косача

• Общо събрание
  • Старо куче
  • *
  • Публикации: 1014
  • Reputation Power: 25
  • Косача някой го чете.Косача някой го чете.
  • диагностициран
    • Zenker
SRK - Survival Rescue Knife
« Отговор #225 -: 10 Януари, 2018, 20:39:48 »
Някой има ли вече преки наблюдения, какви са приликите и разликите с Фолкнивен А1?
Ако говориш за ножа от СК5-няма нищо общо с А1. Различен клас -стомана, големина,тегло,острие,предназначение,удобство.Не е коректно да бъдат сравнявани.
Всъщност това може да бъде казано и за този от ВГ1.
Veritas odium parit.

Активен Djack

• Тесен специалист
  • Старо куче
  • Публикации: 1007
  • Reputation Power: 62
  • Djack е изгряваща звезда!Djack е изгряваща звезда!Djack е изгряваща звезда!Djack е изгряваща звезда!Djack е изгряваща звезда!Djack е изгряваща звезда!
  • диагностициран
  • Скайп: dimodimov1083
« Отговор #226 -: 10 Януари, 2018, 20:41:31 »
Ако говориш за ножа от СК5-няма нищо общо с А1. Различен клас -стомана, големина,тегло,острие,предназначение,удобство.Не е коректно да бъдат сравнявани.
Всъщност това може да бъде казано и за този от ВГ1.
Имаш предвид, че плюсовете са в полза на SRK-то, или....?

Неактивен Косача

• Общо събрание
  • Старо куче
  • *
  • Публикации: 1014
  • Reputation Power: 25
  • Косача някой го чете.Косача някой го чете.
  • диагностициран
    • Zenker
« Отговор #227 -: 10 Януари, 2018, 21:02:44 »
Имаш предвид, че плюсовете са в полза на SRK-то, или....?
Имам впредвид,че сравняваме Пасат с Астра например.
По отношение на резливост не виждам какво може да извади Фнв срещу едно тънко сведено карбоново острие.СРК-я е направен просто супер,стопроцентов НОЖ за употреба,не за витрина.
Не мога да дам мнение за закалката само,но и това ще стане скоро.
Veritas odium parit.

Неактивен dtz

• 鸡肉和米饭-3.50列弗
  • Старо куче
  • Публикации: 889
  • Reputation Power: 89
  • dtz има силата да се справи.dtz има силата да се справи.dtz има силата да се справи.dtz има силата да се справи.dtz има силата да се справи.dtz има силата да се справи.dtz има силата да се справи.dtz има силата да се справи.
    • ОБК
  • Скайп: obr-kamchia
« Отговор #228 -: 10 Януари, 2018, 21:26:15 »
За С1 питаш, нали?
« Последна редакция: 10 Януари, 2018, 21:35:40 от dtz »

Активен Djack

• Тесен специалист
  • Старо куче
  • Djack е изгряваща звезда!Djack е изгряваща звезда!Djack е изгряваща звезда!Djack е изгряваща звезда!Djack е изгряваща звезда!Djack е изгряваща звезда!
  • диагностициран
« Отговор #229 -: 10 Януари, 2018, 21:54:39 »
С S1 съм нямал допир, с А1 съм съм си играл доста, за това ме интересуваше, като съпоставка с новия SRK!  :nabira:

Неактивен Божо

• Общо събрание
  • Старо куче
  • *
  • Публикации: 1858
  • Reputation Power: 78
  • Божо има силна воля.Божо има силна воля.Божо има силна воля.Божо има силна воля.Божо има силна воля.Божо има силна воля.Божо има силна воля.
  • диагностициран
« Отговор #230 -: 10 Януари, 2018, 23:42:58 »
Димо - аз съм имал А1, сега имам СРК от ВГ1.

А1 сече и цепи по-добре. Острието е малко по-голямо. Като рязане са на едно ниво, острието на СРК за мен е по-удобно поради голямото рикасо и по-острия връх, но това е индивидуално. Дръжката и канията на СРК са по-добри (А1 е с малко къса дръжка и гумата не е толкова здрава). Като стомана, аз не намирам абсолютно никаква разлика между ВГ10 на Фолкнивен, ВГ1 Сан Май и чисто ВГ1 на КС - и трите са отлични. А1 струва двойно повече от СРК от ВГ1, не е оправдано за мен, защото не е по-добър нож.

Ще следя с интерес мненията за закалката на СК5, ако е добре - бих взел СРК и Рекон Танто като резерва на тези, които имам - после въобще няма да се занимавам да гледам ножове в този размер  :yahoo:
Изкуственият интелект не може да се мери с естествената глупост.

Активен Djack

• Тесен специалист
  • Старо куче
  • диагностициран
« Отговор #231 -: 10 Януари, 2018, 23:46:51 »
Димо - аз съм имал А1, сега имам СРК от ВГ1.

А1 сече и цепи по-добре. Острието е малко по-голямо. Като рязане са на едно ниво, острието на СРК за мен е по-удобно поради голямото рикасо и по-острия връх, но това е индивидуално. Дръжката и канията на СРК са по-добри (А1 е с малко къса дръжка и гумата не е толкова здрава). Като стомана, аз не намирам абсолютно никаква разлика между ВГ10 на Фолкнивен, ВГ1 Сан Май и чисто ВГ1 на КС - и трите са отлични. А1 струва двойно повече от СРК от ВГ1, не е оправдано за мен, защото не е по-добър нож.

Ще следя с интерес мненията за закалката на СК5, ако е добре - бих взел СРК и Рекон Танто като резерва на тези, които имам - после въобще няма да се занимавам да гледам ножове в този размер  :yahoo:
Такова чукане чаках!  *palec* Благодаря друже!  *palec* :nabira:

Неактивен Божо

• Общо събрание
  • Старо куче
  • *
  • Публикации: 1858
  • Reputation Power: 78
  • Божо има силна воля.Божо има силна воля.Божо има силна воля.Божо има силна воля.Божо има силна воля.Божо има силна воля.Божо има силна воля.
  • диагностициран
« Отговор #232 -: 10 Януари, 2018, 23:51:14 »
Ако те кефи моделът, съветвам те да потърсиш от ВГ1 - японски и доказан боец  :nabira:
Малко по-скъп от СК5, доста по-евтин от 3V. От това по-златна среда няма  ;D
Изкуственият интелект не може да се мери с естествената глупост.

Неактивен Сашко

• Старо куче
  • Потребителско име: Punisher
  • Публикации: 202
  • Reputation Power: 137
  • Сашко внушава благоговение!Сашко внушава благоговение!Сашко внушава благоговение!Сашко внушава благоговение!Сашко внушава благоговение!Сашко внушава благоговение!Сашко внушава благоговение!Сашко внушава благоговение!Сашко внушава благоговение!Сашко внушава благоговение!Сашко внушава благоговение!Сашко внушава благоговение!
  • диагностициран
« Отговор #233 -: 14 Януари, 2018, 17:37:25 »
Егати якия нож!

Неактивен evgo

• Напреднал
  • Публикации: 305
  • Reputation Power: 40
  • evgo някой ден ще бъде някой...evgo някой ден ще бъде някой...evgo някой ден ще бъде някой...evgo някой ден ще бъде някой...
« Отговор #234 -: 17 Януари, 2018, 05:55:54 »
Поръчка ще има ли, или всеки да се спасява по единично. ;D
« Последна редакция: 17 Януари, 2018, 06:00:47 от evgo »

Намерете ни във фейсбук ArmsBG OlightBG Batteryservice