Автор Тема: LED крушки, домашно осветление и други лампи  (Прочетена 11803 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен МИНЧО

• Старо куче
  • Публикации: 441
  • диагностициран
LED крушки, домашно осветление и други лампи
« Отговор #50 -: 04 Август, 2017, 08:58:00 »
Това е логичното обяснение. Когато електрониката е отгоре, изсъхва електролитния кондензатор по-бързо, отколкото ако фасонгата е отдолу. По-редки са случаите на прекъснати жички на тръбичките.
Тази снимка е поне на 11+ години. Виждат се колоните от старата озвучителна уредба и липсват монитори.
Стъклените цилиндри са само за красота. Чехите така са решили, че е по-красиво.
Тъпото е, че балона на кристалната ЛЕД крушка е по-голям от обикновена 60 ватова крушка, и не мога да си навра ръката да я завинтя. А общо в залата са 450 бр.
Радостта от ниската цена трае много по-кратко, от разочарованието от ниското качество!

Неактивен angel

• Старо куче
  • Публикации: 456
  • диагностициран
« Отговор #51 -: 04 Август, 2017, 11:03:36 »
При мен енергоспестяващите (не лед) все мрат като прецъкват нещо и после остават да светят на, да кажем 30%.

Неактивен Zagy

• нафтения
  • Старо куче
  • Публикации: 758
  • диагностициран
« Отговор #52 -: 04 Август, 2017, 11:41:52 »
Аз скоро мисля да мина изцяло на ЛЕД крушки заради Тесла стената. Само не знам точно какви да взема, че няколкото китайски, които ползвах, дадоха фира. V-TAC как са като качество?
Si non confectus, non reficiat.

Неактивен Ivolution79

• Дарител
  • Старо куче
  • *
  • Публикации: 36
  • диагностициран
« Отговор #53 -: 04 Август, 2017, 13:50:18 »
Аз имам 10 тина 10 w Vtec и да ти кажа горят си! Преди месец ходих да сменям 3 купени от Практикер и още като влязох в стаичката за рекламации видях една камара резервни :).може би съм попаднал на партида .

Неактивен МИНЧО

• Старо куче
  • диагностициран
« Отговор #54 -: 04 Август, 2017, 13:58:06 »
Кристалните на В-тек са добри. Лошото е, че по магазините се продават само 6 ватови.
Имайте 1 на ум, че кристалните не светят равномерноно на 240 градуса. Точно напред тъмнеят.
Ако са в полюлей 3-4 няма такъв проблем. Не се забелязва дефекта.
Радостта от ниската цена трае много по-кратко, от разочарованието от ниското качество!

Неактивен joy_boy

• Член на сдружението
  • Общо събрание
  • Старо куче
  • *
  • Публикации: 829
  • диагностициран
« Отговор #55 -: 04 Август, 2017, 15:52:37 »
а какво им гори всъщност? то наскоро в един магазин бях свидетел на един такъв разговор.. човека вика ебати диодите ебати чудото, уж студена светлина уж икономия, а грее ще се изгоря не мога да го развия от фасунгата.. та подозирам, че най-долното качество са някакво брилянтно инженерно  решение, дето колкото енергия се спести от леда, заминава в топлина в електрониката зад него. и то при такива температурни режими колко да изкара..
Самураят без меч е като самурая с меч, само че няма меч.

Неактивен МИНЧО

• Старо куче
  • диагностициран
« Отговор #56 -: 04 Август, 2017, 16:05:23 »
При ЛЕД-а греят диодите. Трябва им адекватно охлаждане. Някои радиатори са медни, други алумуминиеви, а трети ламарина. Диодите са залепени/запоени за тях и им е сложен контактен гел.
Евтините диодни крушки са пуснати да светят на по-голям ампераж, което им намалява живота.

Неактивен joy_boy

• Член на сдружението
  • Общо събрание
  • Старо куче
  • *
  • диагностициран
« Отговор #57 -: 04 Август, 2017, 16:09:17 »
При ЛЕД-а греят диодите. Трябва им адекватно охлаждане. Някои радиатори са медни, други алумуминиеви, а трети ламарина. Диодите са залепени/запоени за тях и им е сложен контактен гел.
Евтините диодни крушки са пуснати да светят на по-голям ампераж, което им намалява живота.
сега се загледах из нета, наистина  са с някаква елементарна схема.. баси, те повечето фенери във форума са с по-интелигентно захранване :)

Неактивен ViktorKitov

• Дарител
  • Старо куче
  • *
  • Публикации: 455
  • диагностициран
« Отговор #58 -: 04 Август, 2017, 16:12:49 »
човека вика ебати диодите ебати чудото, уж студена светлина уж икономия, а грее ще се изгоря не мога да го развия от фасунгата..

Между другото (То за повечето хора е ясно), но топла/студена светлина няма общо с буквалната температура на крущката.

Неактивен joy_boy

• Член на сдружението
  • Общо събрание
  • Старо куче
  • *
  • диагностициран
« Отговор #59 -: 04 Август, 2017, 16:17:04 »
Между другото (То за повечето хора е ясно), но топла/студена светлина няма общо с буквалната температура на крущката.
абе точно на него не знам дали му беше ясно :). обаче наистина много енергия се разсейва в топлина

Неактивен batveso55

• Старо куче
  • Публикации: 1229
  • диагностициран
« Отговор #60 -: 04 Август, 2017, 20:34:41 »
Ползвам LED на V-tac от около 2 години. Тия, които са в къщи, си светят още без проблеми. Другите, които занесох на село, често дават фира и ги сменям гаранционно, но там проблемът е токът-често спира или пада напрежението. Старите енергоспестяващи с тръбичките загряваха повече от тия.

ganzo_fan

• Гост
« Отговор #61 -: 04 Август, 2017, 20:43:50 »
Ако не беше поскъпнала елктроенергията все още щях да си ползвам халогенни лампи на 12 волта

Неактивен joy_boy

• Член на сдружението
  • Общо събрание
  • Старо куче
  • *
  • диагностициран
« Отговор #62 -: 26 Декември, 2018, 19:11:38 »
а какво им гори всъщност?
да си отговоря сам..
в къщи съм взимал някакви долнопробни LED лампи от Бриколажа - по няма 3 лв за 10W (около 2.5). Аз принципно си пазя касовите бележки (за крушките конкретно). Просто ме дразни как обявяват голяма гаранция а те се прецакват и може би си казват "кой му се занимава за 2.50. от една страна е така, 2.5 е една бира.. от друга страна обаче, това е една бира  :nabira:  :green:.
Днес се прибрах от голямото коледно пътуване и едната ледка в кухнята свети едва едва (оставил съм я да бачка 4-5 дена явно). намерих и касовия бон, кутийката и мислех да ходя до Бриколажа да я сменям. Обаче ме домързя и си викам я да я отворя.. Оказа се че е изгорял(визуално) единия от 10те диода (10 W - 10 LEDa :) ). сетих се, че в килера ми се подмята друга изгоряла, пак куче-марка. намерих я - 15W, отворих я - 18LEDa. Навързани са последователно и в двете. С настолното захранване установих че един диод святка на към 7-8 волта, като около 9 вече свети много стабилно. проверих един по един - и във втората намерих един изгорял (тоя път не личеше визуално). Не съм си записал (нито пък измервал с точност до милиампери), но до колкото тествах диодите от двете - на еднакво напрежение протичаше еднакъв ток, та заключих че са взаимозаменяеми. Разкарах изгорелия диод от 10ватовата и взех та сложих един от другата. за сега свети, да видим.
Общо взето стана по-бързо от колкото да ходя да я сменям в магазина, пък и ония са гадове - ще ми сменят крушката, ама все ще си купя нещо друго докато съм там :)..
Та ако ще започвам да водя статистика - за сега 2/2 които съм отварял - изгорял 1 светодиод.
ако на някой му е интересно какво има вътре ще пусна снимки

Неактивен МИНЧО

• Старо куче
  • диагностициран
« Отговор #63 -: 26 Декември, 2018, 19:20:31 »
На тия, нонейм става.При V-tek  не става. Подложката трябва да се сложи на котлон, който да я загрее на 180 градуса и останалите градуси се добавят с поялника. Само с поялника не става.

ganzo_fan

• Гост
« Отговор #64 -: 26 Декември, 2018, 19:20:53 »
В повечето случаи изгарят constant current електрониките.Диодите умират доста трудно.У домът съм премахнал всички абажури на осветителните тела.Дори в кенефа махнах стъкления буркан на влгозащитеното тяло.Искат естествено охлаждане.Автомобилните са с малки вентилаторчета като на сокет 370 процесорите!

ganzo_fan

• Гост
« Отговор #65 -: 26 Декември, 2018, 19:24:09 »
На тия, нонейм става.При V-tek  не става. Подложката трябва да се сложи на котлон, който да я загрее на 180 градуса и останалите градуси се добавят с поялника. Само с поялника не става.
Не става щото ползват новия припой безоловния,който е високотемепературен.Искат да живеят 120 години и оловото им пречи :yahoo:

Неактивен joy_boy

• Член на сдружението
  • Общо събрание
  • Старо куче
  • *
  • диагностициран
« Отговор #66 -: 26 Декември, 2018, 19:30:29 »
с поялник не знам как е, с горещия въздух на 400 градуса се предаде, но си искаше нагряване, все пак подложката най-отдолу е метална..

наборе, на тия и на 2те кондензаторите им поне бяха здрави.. тая която ремонтирах е на 4-5 месеца работа, другата (ако и да стои отдавна в килера) също едва ли е работила над година.. иначе ако работи сума време, кондензаторите заминат сигурно и електрониката ще се сдуха..

п.п.
ако съм вярвал, че напредъка в технологиите ще доведе до по-добра ремонто-пригодност на продуктите... едно време като изгори лампата кво да и ремонтираш, хвърляш и нова, пък сега :D :D :D

ganzo_fan

• Гост
« Отговор #67 -: 26 Декември, 2018, 19:38:50 »
Електролитните кондензатори са голяма болест.Има заместители,но са скъпи и китайците ги избягват.На скъпите дъна вече никой не лепи електролити.Въпрос на време и пари е да ги разкарат напълно!

Неактивен Georgiihr

• Напреднал
  • Публикации: 25
  • диагностициран
« Отговор #68 -: 26 Декември, 2018, 19:45:51 »
За мен истината е, че всеки го сърби някъде главата и ртрябва да я почеше.
Заложих на лед крушки осрам с 5 год. гаранция. Дотук добре, обаче след година почнаха да горят като пуканки, а касовата бележка останала само бял лист хартия и гаранция ядец.
Решението ми: минах на лед крушки v-tac по 2 лв. бройката. Досега вече 9 месеца изгоряла няма, като изгори нова. За 2 лева не мога да си платя тока от поялника.

ganzo_fan

• Гост
« Отговор #69 -: 26 Декември, 2018, 19:50:32 »
Последния В-тек дето го купих на кутията му също пише 5 години гаранция.Наште момчета от Сливен дават 2 години!

Неактивен joy_boy

• Член на сдружението
  • Общо събрание
  • Старо куче
  • *
  • диагностициран
« Отговор #70 -: 26 Декември, 2018, 19:55:01 »
За 2 лева не мога да си платя тока от поялника.
сигурен съм, че поялника ми е изгорил по-малко от 2 лв. но разбирам какво имаш предвид - спестяването на 2 лв в никакъв случай не може да компенсира цената на времето ми :). понякога обаче не опира до пари, на човек просто му е интересно.

Неактивен Georgiihr

• Напреднал
  • Публикации: 25
  • диагностициран
« Отговор #71 -: 26 Декември, 2018, 20:10:01 »
Това ми беше основната идея, че смисъла не е в самия ремонт, а просто краста по електрониката. Аз самия извършвам дейности абсолютно налудничеви за страничните хора(включае и жена ми) ама ми е кеф.

Неактивен ICE

• Ледения
  • Дарител
  • Старо куче
  • *
  • Публикации: 978
  • диагностициран
« Отговор #72 -: 27 Декември, 2018, 05:45:59 »
Заложих на лед крушки осрам с 5 год. гаранция. Дотук добре, обаче след година почнаха да горят като пуканки, а касовата бележка останала само бял лист хартия ...
Даже касиерките в LIDL съветват клиентите да си направят ксерокопие на касовата бележка, че след 2-3 години няма да можеш да докажеш дали си го купил от тях и кога (това за уредите им с 3 год. гаранция).  8)
Zero Tolerance ZT0801CF Limited Edition Copperhead
Decepticon-1 by Alexey "Ratatuy" Konygin (Limited Edition of 30+300)
Kershaw 4040 The RUBY Limited Edition (40th year anniversary celebration)

Неактивен Djack

• Тесен специалист
  • Член на сдружението
  • Старо куче
  • *
  • Публикации: 1377
  • диагностициран
  • Скайп: dimodimov1083
« Отговор #73 -: 27 Декември, 2018, 06:10:03 »
Приемат и снимки на касови бележки! А за еднократно възстановяване на вече избеляла бележка, става и с ютия! Бележката става негатив, но се разчита спокойно номера на касовия бон!

Неактивен МИНЧО

• Старо куче
  • диагностициран
« Отговор #74 -: 27 Декември, 2018, 07:57:05 »
Аз ползвам предимно кристални ЛЕД крушки на В-тек и на Силвания. Имам монтирани 16бр. от преди 3 години, които светят денонощно. Изгоряха 4 през това време, а на останалите интензитета намаля чувствително. Това са близо 25 000 часа непрекъсната работа!

Проблема на ширпотребата е големия ток и слабото охлаждане, което води до претоварване на диода и съответно по-краткия живот на лампата. Виж, тези които се ползват за професионални цели, са друго нещо.

ArmsBG OlightBG Batteryservice