Автор Тема: LED крушки, домашно осветление и други лампи  (Прочетена 11408 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен joy_boy

• Член на сдружението
  • Общо събрание
  • Старо куче
  • *
  • Публикации: 825
  • диагностициран
LED крушки, домашно осветление и други лампи
« Отговор #75 -: 27 Декември, 2018, 09:26:04 »
оо, със сигурност има и 2 има и 200 :)
тези кристалните изглеждат много готино, а и сигурно не светят като другите само напред.
трябва да си взема да ги пробвам и ако ми хареса ще има дарение към етажната собственост на старите ми ширпотребни евтинджоси  :yes:
Самураят без меч е като самурая с меч, само че няма меч.

Неактивен Франко

• Дарител
  • Напреднал
  • *
  • Публикации: 198
  • диагностициран
« Отговор #76 -: 27 Февруари, 2019, 11:06:15 »
Колеги, някой има ли впечатление от лед крушки за автомобили - как светят в сравнение с нормалните? Замислил съм се да сменя на късите и габаритите с ледове ...

Неактивен Georgiihr

• Редовен
  • Публикации: 25
  • диагностициран
« Отговор #77 -: 27 Февруари, 2019, 11:19:52 »
Не бих препоръчал афтърмаркет лед крушка. Не може да фокусира светлината. Свети яко, но само в очите на насрещните. Дано съм бил полезен.
Поздрави!

Неактивен Лисански

• Дарител
  • Старо куче
  • *
  • Публикации: 60
  • диагностициран
« Отговор #78 -: 27 Февруари, 2019, 11:28:10 »
 За габаритните светлини - да.
 За "късите" - не знам дали рефлекторите на твоите фарове ще се "разберат" с ЛЕД-овете и ще светят ли правилно?! Възможно е (и е много неприятно) само да заслепяваш насрещнодвижещите се автомобили!  :-[

Неактивен StillOpossum

• Баш майсторите
  • Старо куче
  • *
  • Публикации: 571
    • Ситалк - исторически реконструкции
« Отговор #79 -: 27 Февруари, 2019, 14:20:13 »
От мненията на пробвали ги за къси не са много доволни, пък и са незаконни в Европа все още.

Неактивен 4uk

• Дарител
  • Редовен
  • *
  • Публикации: 5
  • диагностициран
« Отговор #80 -: 03 Март, 2019, 13:23:38 »
Китайските са за 12v , а автомобилните инсталации работят на 13+ до 14,4v т.е. светят много ярко, но изгарят за кратко време.
скромен собственик на кухненско и джобно ножче

Неактивен Stutzi

• РОНИН.
  • Дарител
  • Старо куче
  • *
  • Публикации: 608
  • диагностициран
« Отговор #81 -: 03 Март, 2019, 14:55:30 »
Мой приятел ползва вече 2 години лед крушки за късите.Сега са по добри като качество,но да не са от най евтините.Остава въпроса със законовото положение,още са незаконни.Ксеноните поевтиняха значително,имат и гаранция.

Неактивен batveso55

• Старо куче
  • Публикации: 1229
  • диагностициран
« Отговор #82 -: 03 Март, 2019, 17:15:31 »
Някой може ли да уточни какво всъщност казва законът за фаровете и крушките?

Неактивен nikolai

• Дарител
  • Старо куче
  • *
  • Потребителско име: nikolai1205bb
  • Публикации: 789
  • диагностициран
« Отговор #83 -: 03 Март, 2019, 17:28:26 »
Това е чл.10, ал.1, т. 12, б."а" и "б" от Правилника за приложение на ЗДвП :
"Моторно превозно средство или тегленото от него ремарке е технически неизправно, ако има някоя от следните повреди или неизправности:
а) изменени са броят, типът, цветът и разположението на предписаните светлини, с изключение на светлините за мъгла;
б) светлините не са регулирани;"
Това означава, че не може кой както намери за добре да променя светлините на МПС- то си.
Изискванията към светлините са регламентирани в Наредба за изменение на Наредба № 86 от 2004 г. за одобряване типа на габаритни светлини, стоп-сигнали и дневните светлини на моторни превозни средства и техните ремаркета.
Ето линк към една статия в тази връзка- http://осветеност.com/%D0%B4%D0%BD%D0%B5%D0%B2%D0%BD%D0%B8-%D1%81%D0%B2%D0%B5%D1%82%D0%BB%D0%B8%D0%BD%D0%B8-%D0%B8%D0%B7%D0%B8%D1%81%D0%BA%D0%B2%D0%B0%D0%BD%D0%B8%D1%8F-%D0%BC%D0%BE%D0%BD%D1%82%D0%B0%D0%B6/
« Последна редакция: 03 Март, 2019, 17:40:01 от nikolai »
„Стоманата разсича плътта; стоманата разсича костите; стоманата не разсича стомана." Миямото Мусаши

Неактивен nikolai

• Дарител
  • Старо куче
  • *
  • диагностициран
« Отговор #84 -: 03 Март, 2019, 17:43:21 »
Съжалявам, линкът не работи, но като въведете в google "осветеност.com", втората поред статия е по този въпрос.
„Стоманата разсича плътта; стоманата разсича костите; стоманата не разсича стомана." Миямото Мусаши

Неактивен Georgiihr

• Редовен
  • Публикации: 25
  • диагностициран
« Отговор #85 -: 03 Март, 2019, 17:44:42 »
 За съжаление обаче сме свидетели ежедневно да се кара с включени халогени(като дневни светлини), както и всякакъв вид лед светлини, които заслепяват всички, а мерки против това никакви. *liboF*

Неактивен nikolai

• Дарител
  • Старо куче
  • *
  • диагностициран
« Отговор #86 -: 03 Март, 2019, 17:50:23 »
Така е. В България сме свикналинда казваме, че няма закони, но всъщност имаме пребогата нормативна уредба. Проблемът е, че няма контрол за спазването ѝ.  А светлините трябва да се контролират при техническите прегледи. И това го има уредено на книга- Наредба № Н-32 от 16.12.2011 г. за периодичните прегледи за проверка на техническата изправност на пътните превозни средства. Ама...

Неактивен ganzo_fan

• Старо куче
  • Публикации: 838
  • диагностициран
« Отговор #87 -: 03 Март, 2019, 19:45:24 »
От ибей съм пазарил поне 5 чифта различни видове ЛЕД лампи за автомобилни фарове(HEADLIGHT).H1,H4,H7 и едни  на 90 градуса закривени.За мен основно са 2 вида с естествено и принудително охлаждане.За захранващото напрежение съм сигурен,че на кутиите на всички пишеше от 9 до 32 волта.Китайците са нахитрели и напреднали в областта на електрониката и ги бичат със стабилизация на тока през дидодите в голям диапазон.Ледовете са COB.Нямам автомобил и преди да ги предам на поръчителите ги тествах с импулсно захранване за мощна радиостанция 13,8 волта и никоя не изгорЕ поне 1 час.Само тези които бяха с вентилатор дигаха обороти.
— При теб конкуренцията беше жестока — отвърна Ричър. — Докато десет години по-късно бяха останали само разни лекета.

Неактивен ganzo_fan

• Старо куче
  • диагностициран
« Отговор #88 -: 13 Април, 2019, 14:42:34 »
V in DC 8-48 V
— При теб конкуренцията беше жестока — отвърна Ричър. — Докато десет години по-късно бяха останали само разни лекета.

Неактивен ganzo_fan

• Старо куче
  • диагностициран
« Отговор #89 -: 13 Април, 2019, 14:59:25 »
Не са за мен иначе щях да ги изпържа на 36 волта за проба
 :nabira:

Активен AFA

• Старо куче
  • Публикации: 216
  • диагностициран
« Отговор #90 -: 13 Май, 2019, 11:57:16 »
Трябва ми LED крушка с размер на балона не по-голям от стандартна крушка с нажежаема жичка E27.  Искам да е равностойна на 100W с нажежаема жичка. Гледам стандарта е 1521LM и топла светлина 2700K при LED крушките. Да, обаче балоните им са големи, а на мен ми трябва за един стар полилей с 8 глобуса. Отворите на глобусите са колкото да влезе крушка със стандартния балон ...  Взех една Toshiba 1521LM/2700K за проба и е абсолютен абсурд да влезе, близо 3 пъти по - голяма е ... Предполагам заради охлаждането ги правят такива огромни. Има и с алуминиево охлаждане, но не им знам размерите на балона и на тях.

Та, някой виждал ли е някакъв по - малък размер 1521LM/2700K LED крушки? Искам нещо читаво - VTEC не стават! По форуми хвалят крушките на Дианид, уж български производител, имат и с алуминиево охлаждане - някой ползвал ли е техни и има ли представа от размерите?

ПП
Да сменя полилея не е опция в момента, защо не ми се обяснява.
Ако животът постоянно ти го слага - значи му става! Щом му става - значи те харесва!

Неактивен ganzo_fan

• Старо куче
  • диагностициран
« Отговор #91 -: 16 Май, 2019, 19:20:38 »
Колоега,Афа на тмт-елком има осрам топлобели 1500 лумена с малък балон.13 или 11 вата са.За работа купувах,че ми идват скъпи!За домът пазаря ж-тец

Активен AFA

• Старо куче
  • диагностициран
« Отговор #92 -: 17 Май, 2019, 09:17:23 »
Благодаря за отговора!  :nabira:

Тези с кат. № O050020092 ли имаш предвид?

https://tmt-elkom.com/index.php?cPath=298_417_548&sort=4a&page=2

На снимката действително изглеждат с по - малък балон. Ще им пратя едно запитване за размерите.
Ако животът постоянно ти го слага - значи му става! Щом му става - значи те харесва!

Неактивен ganzo_fan

• Старо куче
  • диагностициран
« Отговор #93 -: 17 Май, 2019, 09:31:30 »
Сега ще ги видя

Неактивен ganzo_fan

• Старо куче
  • диагностициран
« Отговор #94 -: 17 Май, 2019, 09:42:06 »
Led value classic a100 e27 2700k 13w 1521lm диаметъра е 60мм

Активен AFA

• Старо куче
  • диагностициран
« Отговор #95 -: 17 Май, 2019, 10:15:35 »
Благодаря. Би трябвало да влязат. :nabira:

Неактивен ganzo_fan

• Старо куче
  • диагностициран
« Отговор #96 -: 18 Май, 2019, 19:10:02 »
Светят много.В кенефите на бачкане е като ден!Белият на осрам бате!

Неактивен Rado_I

• Прохождащ
  • **
  • Публикации: 97
  • диагностициран
« Отговор #97 -: 18 Май, 2019, 19:27:25 »
Светят много.В кенефите на бачкане е като ден!Белият на осрам бате!
Направо тен хващаш. Кат в солариум. :D

ArmsBG OlightBG Batteryservice